Łukaszenka mówi językiem Kremla i dodaje: Przeniesiemy brygadę na zachód. Zapowiada też pomoc Rosji - zdjęcie
16.08.20, 09:55Fot. kremlin.ru, CC 4.0

Łukaszenka mówi językiem Kremla i dodaje: Przeniesiemy brygadę na zachód. Zapowiada też pomoc Rosji

10

Wczoraj białoruski prezydent Aleksandr Łukaszenko zapowiedział, że brygada powietrznodesantowa zostanie przeniesiona na zachodnią granicę kraju.

Słowa prezydenta, które padły w sobotę w państwowej telewizji cytuje agencja Reutera. Stwierdził on też, że jest zaniepokojony w związku z „eskalacją i rozbudowywaniem zbrojnego komponentu” w Polsce i na Litwie.

Dodał:

Tam, jak wiadomo, odbywają się szkolenia natowskich wojsk. To jeszcze nie byłoby nic takiego, ale trwa eskalacja i rozbudowywanie zbrojnego komponentu na tych terytoriach”.

Stwierdził też, że nie można tego „spokojnie obserwować”.

Łukaszenka poinformował też wczoraj, że w trakcie rozmowy z Władimirem Putinem ustalono, że Białorusi „przy pierwszej prośbie zostanie udzielona wszechstronna pomoc w zagwarantowaniu bezpieczeństwa”.

Mówił też:

Jest aspekt, który nie może nas nie niepokoić i omawialiśmy to także z prezydentem Putinem. Widzicie nie tylko deklarację tych państw, które leżą na zachód od nas, nie tylko ich propozycję. Pojawiła się ciekawa informacja przed dzisiejszym porankiem, że chcą oni utworzyć +łańcuch+ od Wilna do Kijowa. To jest łańcuch osób nieobojętnych. Mało to na prospekcie w Mińsku nieobojętnych z kwiatkami w rękach... Chcą już wystawić (łańcuch) z Wilna do Kijowa i zebrać tam ponad 300 tysięcy ludzi”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (10):

Apel2020.09.1 8:59
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, Po 11..., JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
Elwira2020.08.16 18:40
Cześć panowie, mam na imie Elwira25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira
Olej2020.08.16 13:19
Panie Łukaszenka, Moskwa da Panu jeszcze pooddychać i jednocześnie podsyci bunt. Jak pan nie będziesz miał już wyjścia pozostanie , bratnia pomoc lub czapa. A i tak naród białoruski nie wytrzyma sowieckiego namiestnictwa i upomni się o normalne spokojne życie, bez tej całej paranoi oblężenia. Z Polski nic panu nie grozi, nikt pana nie tknie, bój się pan tego ze wschodu, i tam pan skieruj tę swoją brygadę, stamtąd przyjdzie właściwa opresja.
czerny2020.08.16 16:52
Moskwa musi znaleźć i postawić na czele protestujących sobie przychylnego człowieka i wtedy już podziękuje Łukaszence. Np. zaprosi go do siebie a lot zostanie przerwany przez jakąś pancerną brzozę, których tam rośnie wiele i czekają na klientów.
Grzegorz2020.08.16 11:47
II bardzo dobrze. Opozycja wspierana przez Żydów nie będzie się cwaniakować. Nie podoba się? Czemu nie emigrują do Polski?
NarodowiecNS2020.08.16 10:32
Dlaczego zwolennicy Białorusi nie emigrują na Białoruś?
katolicka deratyzacja Polski2020.08.16 14:05
Narodowcy to wrogowie Narodu Polskiego,i patrioci rosyjscy.
Czarzasty2020.08.16 10:32
A czy Łukaszenko przeprosił panią margot?
???2020.08.16 10:47
A czy Pani Margot miała już okres, ha, ha, ha taka z niej Pani jak ze mnie facet z plemnikami.
katolik2020.08.16 10:03
JEST AKCJA - możesz zaadoptować 1 osobę, która jest przeciwnikiem Kościoła, odmawiając codziennie KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, do dnia 24 grudnia i tego dnia ofiarować za nią Komunię św. Powiedz znajomym