Lubuska policja zatrzymała 5 handlarzy narkotyków - zdjęcie
30.12.20, 17:16fot. policja.pl

Lubuska policja zatrzymała 5 handlarzy narkotyków

6

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz z międzyrzeckiej komendy zatrzymali pięć osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zajmował się ona obrotem znacznymi ilościami narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, wszyscy zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące. Za tego typu przestępstwa może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci doskonale przygotowali się do działania i samego zatrzymania pięciu mężczyzn mających związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze przez wiele miesięcy prowadzili działania operacyjne, mające na celu zebranie jak najwięcej informacji związanych ze sprawą handlu narkotykami na terenie powiatu międzyrzeckiego. Konieczne było dokładne zaplanowanie sposobu zatrzymania wytypowanego pojazdu, jak i ustalenie bezpiecznego miejsca, w którym to miało nastąpić.

Efektem wielomiesięcznej wspólnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu było zatrzymanie 22 grudnia 2020 r., pięciu mężczyzn, którzy działając w zorganizowanej grupie przestępczej, uczestniczyli w obrocie znacznych ilości narkotyków. Do działań zaangażowano maksymalne siły i środki, a doszło do niego na jednym ze zjazdów z autostrady. Policjanci podczas przeszukania pojazdu, zabezpieczyli ponad kilogram środków odurzających. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających oraz uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, działając w zorganizowanej grupie przestępczej. Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut kierowania tą grupą. Policjanci zabezpieczyli na terenie posesji 43-latka ponad 60 tysięcy złotych oraz 3 tysiące euro. Z ustaleń kryminalnych wynika, że czarnorynkowa wartość narkotyków, które grupa mężczyzn wprowadziła do obrotu to ponad 600 tysięcy złotych.

Pięciu mężczyzn w wieku od 35 do 43 lat (mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego), na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, zostało aresztowanych na okres trzech miesięcy. Za tego typu przestępstwa może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

 

mp/policja.pl

Komentarze (6):

koniecznie do Tulei2020.12.30 22:48
Wyśle pytania do TSUE, potem mały odroczony wyrok i zadośćuczynienie (OCZYWIŚCIE DLA TYCH ZATRZYMANYCH).
Transportowiec2020.12.30 20:54
Kiedyś jeździłem autem po tym terenie, zawsze Międzyrzeczu jadałem w pizzerii "Mafia" co mnie mroziło, widać w tym mieście tak mają. ( Pizzeria ok)
TerrySchultz2020.12.30 20:36
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.... workreviews10.com
Monika2020.12.30 19:49
Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym https://milepanie.pl/monia89
prawnik2020.12.30 17:31
tak to bywa, jak sie zamyka PGRy
Po 11....2020.12.30 17:23
No tak, a tymczasem Obajtek kieruje organizacją sprzedającą wódkę kierowcom, poprzez zorganizowaną siatkę stacji "paliwowych" w całej Polsce.