,,Łowcy cieni'' namierzyli szefa gangu w Wielkiej Brytanii - zdjęcie
04.03.21, 16:12fot. policja.pl

,,Łowcy cieni'' namierzyli szefa gangu w Wielkiej Brytanii

7

"Łowcy cieni" CBŚP namierzyli w Wielkiej Brytanii Polaka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Jerzy J. unikał spotkania z organami ścigania od blisko 4 lat, ponieważ został skazany na karę ponad 10 lat więzienia za liczne przestępstwa, w tym także przeciwko życiu i zdrowiu. Mężczyzna został zatrzymany przez National Extradition Unit, dzięki informacjom przesłanym przez CBŚP i współpracy z oficerem łącznikowym Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii.

Jerzy J. był poszukiwany od 2017 roku w celu odbycia kary ponad 10 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, uprowadzenie osoby, wymuszenie rozbójnicze, oszustwo czy przestępstwa narkotykowe. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa wyjechał z Polski i ukrywał się poza granicami kraju, dlatego też Sąd Okręgowy w Warszawie wydał za Jerzym J. Europejski Nakaz Aresztowania.

W minionym roku do poszukiwań włączyli się policjanci z grupy „łowców cieni” Centralnego Biura Śledczego Policji. Ci funkcjonariusze ustalili, że ścigany najprawdopodobniej ukrywa się na terenie Wielkiej Brytanii. Aby ustalić precyzyjnie miejsce pobytu poszukiwanego policjanci CBŚP, poprzez oficera łącznikowego Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii, współpracowali z miejscową Policją, korzystając także z wymiany informacji w ramach Systemu Informacyjnego Schengen tzw. SIS. Efektem tej współpracy było zatrzymanie mężczyzny w Andover  (hrabstwo Hampshire) przez funkcjonariuszy National Extradition Unit.

Obecnie rozpoczęto czynności zmierzające do uruchomienia procedury ekstradycji poszukiwanego do Polski, gdzie ma on do odbycia wieloletni wyrok pozbawienia wolności za przestępstwa m.in. przeciwko życiu i zdrowiu.

 

mp/policja.pl

Komentarze (7):

chamlet2021.03.4 20:20
Nie wierzę w uczciwe procesy. W Polsce nie ma w ogóle wyroków uniewinniających. Sędziom przychodzi łatwo skazywać, a trudniej - przeczytać akta porządnie, albo naruszyć dobre stosunki towarzyskie z panią prokurator.
rebeliant2021.03.4 18:42
"...10 lat więzienia za liczne przestępstwa, w tym także przeciwko życiu i zdrowiu" a wy pyerdolycie o zemście i nienawiści - wymierzona kara jest ułamkiem zemsty, która powinna spaść na tego gnoja. Zemsta wynika z nienawiści, a ta wynika z krzywdy - pyerdolenie ludziom nad uszami o tych skutkach powstałych z krzywd czynią z nich jeszcze łatwiejszym żerem dla takich gnid. Stado baranów to dla nich raj, a stado goryli, które odpowiadają kontrą to katusze i łamanie praw człowieka.
nie ślepy2021.03.4 18:10
...i teraz przez 10 lat będzie leżał i żarł za nasze! Super!
A na to Keller-Krawczyk? JA CHCE ! JA CHCE !2021.03.4 17:17
"Japonia mówi kategoryczne „NIE” chińskim testom analnym na Covid-19"
ROBERT2021.03.4 17:02
Towar eksportowy prosto z polski - polak bandyta patriota katolik.
Jasio2021.03.4 17:13
Takie piękne imię, ale właściciel "zaczadzony" - szkoda!
jest2021.03.5 7:19
albo taki łajza, jak ty