Libicki o odwołaniu Grodzkiego: Jeżeli taki wniosek zostałby złożony przez senatorów KO … - zdjęcie
13.10.20, 12:43fot. yt/telewizja republika

Libicki o odwołaniu Grodzkiego: Jeżeli taki wniosek zostałby złożony przez senatorów KO …

10

Możliwe, że ważą się losy większości senackie, ale też pojawiają się spekulacje o możliwości odwołania z funkcji marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

O tę kwestię był pytany Jan Filip Libicki w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie „Jedziemy” TVP Info.

Libicki powiedział:

- Nie nosimy się z zamiarem składania wniosków o odwołanie marszałka Grodzkiego, ale jeżeli taki wniosek zostałby złożony przez senatorów Koalicji Obywatelskiej, nie wiem czy on będzie złożony, ale gdyby był, to z całą pewnością będziemy mu się z uwagą przyglądać. Niewątpliwie będziemy się przyglądać wnikliwie takiemu wnioskowi, jak każdemu wnioskowi. Nie powiem w tej chwili, jaka będzie decyzja, natomiast to z całą pewnością ta decyzja będzie powiązana z zachowaniem naszych koalicjantów przy tym głosowaniu


mp/tvp info

Komentarze (10):

B522020.10.29 17:47
towarzyszu u was w kołchozie mace problem jak nie z grodzką to z grodzkim teraz następny na g wciąga was pod wodę nie przyjmujcie na razie nikogo na g
ala2020.10.21 19:39
Kiedy Grodzki odda 70 mln za wybory, które się nie odbyły 10 maja?
Ok2020.11.4 12:42
Sasin je przytulił.
JOANNA2020.10.13 14:54
Panie Senatorze, z całym szacunkiem, ale Pańska wypowiedź mogłaby trafić do podręcznika nowomowy, do rozdziału pt. "Jak coś powiedzieć, żeby nic nie powiedzieć". A teraz zastosuję Pański patent do prostej sytuacji: "Jeżeli kelner w restauracji przyniesie mi zupę, to z całą pewnością wezmę łyżkę, nabiorę do niej zupy, otworzę usta, przełknę i będę wiedziała, czy mi smakuje czy nie". To są oczywiście żarty, a nawet kpiny. A teraz poważnie; 1. Senator ma OBOWIĄZEK przeczytania wniosku; 2. Mile widziane, by zrobił z rozmysłem i wnikliwie; 3. Zająć wobec tego wniosku uczciwe stanowisko, z intencją przede wszystkim dobra Polski i elektoratu, który jest mocodawca posła czy senatora. A to, co Pan Senator powiedział, nie jest niestety żadną informacją, żadnym stanowiskiem, raczej świadczy o asekurowaniu się i niepowiedzeniu zbyt wcześnie tego, co się myśli lub zamierza zrobić.
...2020.10.15 18:09
Tę kanalię jako kalekę wysyłają wszędzie PO-KOmony bo wiedzą, ze takiemu nikt nie powie nic nieprzyjemnego przez wzgląd na niedołęstwo. Ale to kolejny odpad POKOmonów.
POKOtościerwa2020.11.1 9:36
Zgadza się strasznie wredny ten kaleka.
Michał Jan2020.10.13 14:14
Dowiedzieliśmy się tu czegoś znaczącego?
Areta2020.10.13 17:23
Owszem, ze senator to koniunkturalista. Jak to w PO....
eucharystia nowaków2020.10.13 13:54
ten kaszpirowski-grodzki wyglada na takiego co zabojcze koperty zamieni w przeciwciala na koronawirus
Ja, Szatan2020.10.13 13:44
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, masonów i czcicieli brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”, „Kto dziś jeszcze wierzy w te bajki?!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku rzeczowych argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć…). ***** 5. Ostro punktujcie każdy, nawet najmniejszy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa niezawodnie działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” przenoszący wirusy, Różaniec (o, jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie, i to jest najważniejsze, samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ***** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”