LGBT – czyli Ludzie Gotowi Bronić Tradycji. Polska misja w światowej wojnie kulturowej - zdjęcie
25.09.20, 13:12fot. yt/telewizja wpolsce

LGBT – czyli Ludzie Gotowi Bronić Tradycji. Polska misja w światowej wojnie kulturowej

26

Wojna kulturowa to między innymi przejmowanie symboli i słów przeciwnika i nadawanie im całkowicie nowych znaczeń po to, żeby całkowicie zatrzeć pierwotne znaczenia i kulturę danego narodu, a w konsekwencji wymazać pamięć historyczną i w ten sposób przeciwnika pokonać. Bo przecież kiedy nie ma historii, tradycji i pamięci o przodkach danego narodu, to naród ów najzwyczajniej umiera.

Genialną – mim zdaniem – formę walki, ale też obrony przed wylewającą się zewsząd ideologią gender i ruchami LGBT, zaproponował znakomity profesor z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jakiś czas temu natknąłem się pewną żartobliwą, wyrosłą na gruncie amerykańskim i powstałą na bazie języka angielskiego, formę dotyczącą rozwinięcia skrótu LGBT – Liberty Guns Beer Tits , a więc Wolność – Broń – Piwo – Piersi (dosł. cycki).

Profesor z UJ zaproponował natomiast coś, również powstałego na bazie kreatywnego myślenia, ale z prawdziwie głębszym, a nawet wręcz misyjnym charakterem, jaki może odegrać w tym względzie Polska, nasz narodowy charakter oraz nasza wielowiekowa tradycja.

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” prof. Andrzej Nowak mówi:

- Mamy przed sobą zadanie ocalenia przekazu kulturowego, a to wymaga zrozumienia kilku podstawowych zjawisk. Skoro istotna część tradycji europejskiej została zapisana w książkach, to bez nich nie da się utrzymać naszej kultury. Bez nich zmiana będzie barbaryzacją, schamieniem. Bogactwo naszego dziedzictwa i ludzkiego doświadczenia zostało spisane w językach narodowych, m.in. polskim, francuskim, niemieckim, angielskim, zatem bez pielęgnowania odmienności kultur – niekoniecznie antagonistycznych – nie da się kontynuować tego dzieła.

Dalej profesor zauważa, że obecnie jest promowana jakaś niezrozumiała tendencja kształtowania świata bez chrześcijaństwa, które jest przedstawiane jako skompromitowane i wsteczne. Warto przy tym zauważyć, że to co obecnie niosą ze sobą ideologia gender i ruchy LGBT było już znane w tracie rewolucji bolszewickiej. Tam wprost proponowano w pewnym momencie to, co dzisiaj środowiska lewicowe dumnie promują jako novum i określają to jako LGBTQ+. Otóż nie jest to nic nowego, a nawet już Biblii w Sodomie i Gomorze te aspekty wynaturzeń zostały już opisane.

Co ciekawe to właśnie chrześcijaństwo owe „postępowe” ruchy i środowiska chętnie zastąpiłyby na przykład islamem, ateizmem a nawet religią globalnego ocieplenia. Najbardziej chyba potrzebę wyznawania i istnienia religii pokazuje fakt pojawienia się jakiś czas temu tzw. ateizmu wojujacego, który często jest kojarzony z antyklerykalizmem, ale u jego podłoża leży zdecydowana bolszewicka walka z Kościołem katolickim.

W tych ruchach nieustanie od czasów biblijnych przejawia się pycha człowieka panowania nad światem i wejścia w rolę Boga i Stwórcy i chęć narzucaniu i temu światu i sobie samemu wywróżonych z fusów zasad, które nijak się mają do prawdy o naturze.

Na temat wprowadzenia elementów walki z ideologią gender, ruchami LGBT oraz wprowadzania kreatywnych elementów walki kulturowej przez środowiska prawicowe i tradycyjnie profesor Nowak powiedział:

- Ostatnio pewien znakomity profesor UJ (są i tacy) zaproponował twórczą reinterpretację skrótu LGBT: Ludzie Gotowi Bronić Tradycji. Taką konfederację powinniśmy powołać. Dodałbym do tego nie osławiony „plus”, ale graficznie podobny, a ideowo zasadniczo odmienny: krzyż. LGBT „krzyż”. Taki ruch jest nam potrzebny. I Polska może być jego inicjatorem.

Jak zauważa też profesor:

- Świat dotknięty jest na pewno przez pandemię – globalnego ogłupienia. I z tym trzeba walczyć.

Bardzo istotny z tej perspektywy jest apel i pewien drogowskaz profesora Nowaka, który brzmi:

- Chcemy przekształcać Europę, ją z powrotem, takie moje marzenie, rechrystianizować.

Czy jednak my nauczeni żyć w czasach wygody i dobrobytu zechcemy podjąć walkę z ideologiami, które próbują zniszczyć świat, który znamy i zamienić go w świat bazujący na instynktach, przemocy, zabijaniu niewinnych nienarodzonych dzieci i uśmiercaniu starców, bo się zużyli i nie są już potrzebni? Czy podejmiemy walkę po to, żeby nasze dzieci i wnuki mówiły po polsku i myślały po polsku? Ale też szerzej, czy świat się obudzi z wygodnego letargu konsumpcjonizmu i prób udawania, że człowiek może być Bogiem?


Mariusz Paszko

Komentarze (26):

biala2020.09.25 22:49
przez q...wską tradycję prawa wyborcze kobiety mają dopiero od 100 lat...to jest gnój a nie tradycja
Fronda2020.09.25 19:05
Polska tradycja była niszczona przez narzucane nam, obce nam kulturowe bestie ze wschodu i zza Odry. Tylko dzięki patriotyzmowi i naszej świętej trojregule - BÓG HONOR OJCZYZNA, daliśmy radę przetrwać. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 I damy rade znowu, a psy niech szczekają, bowiem Karawana PiS kroczy dalej... 👌 💕 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
RobJP2020.09.25 19:03
Doskonała, bardzo skrótowa, aczkolwiek mniej akademicka analiza aktualnej rzeczywistości. ``LGBTkuku to tylko i wyłącznie ideologia. Wyjący zadymiarze, sponsorowani przez Sorosów naszego świata, pod przykrywką haseł gejów i lesbijek sprytnie to wykorzystują.
Sursum corda2020.09.25 18:10
Przecież jest nas zdecydowanie więcej. Nie możemy ustąpić ani na krok. Dobrze, że mamy takich uczonych jak prof. Nowak
Foster2020.09.25 16:50
Tak myśli cywilizowana Europa. Pracujemy właśnie nad strategią równości LGBTQI. Zaprezentuję ją wkrótce - powiedziała Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von Leyen - Każda osoba w Europie powinna móc być, tym kim chce, i kochać kogo chce we wszystkich krajach europejskich - mówiła szefowa KE Kwestia tzw. stref wolnych od ideologii LGBT była poruszana przez Parlament Europejski na wrześniowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego Von der Leyen mówiła o tzw. strefach wolnych od LGBT już wcześniej, w czasie orędzia o stanie UE. - Strefy wolne od LGBT to strefy wolne od ludzkości, od wartości humanistycznych i nie ma dla nich miejsca w naszej Unii - powiedziała
katolicka deratyzacja Polski2020.09.25 15:15
Profesor zbijx komunistow z pxntxlyku.
jle_ffm2020.09.25 14:15
Aby innych nawracać i chrystianizować to najpierw samemu trzeba być w porządku. A jak jest u nas, każdy widzi.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.25 15:05
Komuchy prowokujx i gledzx.
Wojtek Polak2020.09.25 14:08
brawo profesor A.Nowak .lewactwo lgbtq+znp itp = tęczofe zboczeńcy to nic innego jak dobrze nam znana brunatno-czerwona zaraz i każdy zdrowo myślący człowiek powinien z tą chorą rewolucją i cywilizacją śmierci walczyć wszystkimi możliwymi środkami.
Anonim2020.09.25 13:48
pedałem się jest lub nie jest, aborcję się robi lub nie robi, cała reszta to ideologia która powinna podpadać pod kodeks karny przeciwko głupocie i ograniczania wolności
Profesor dupa blada2020.09.25 13:46
bzdury opowiada.
Jaro2020.09.25 13:43
W Duszanłyku, w Duszanłyku. Siedział indyk na chodniku. Siedział indyk duży. Przerwę miał w podróży.
Gość2020.09.25 13:34
"zechcemy podjąć walkę z ideologiami, które próbują zniszczyć świat, który znamy i zamienić go w świat bazujący na instynktach, przemocy, zabijaniu niewinnych nienarodzonych dzieci i uśmiercaniu starców, bo się zużyli i nie są już potrzebni?" Boże, zaprowadźcie tego człowieka do lekarza, bo to już ostatnie stadium urojeń prawakoidalnych.
Polka2020.09.25 13:32
Doskonała analiza aktualnej rzeczywistości. Ludzie wierni Bogu, obudźmy się. Nie prześpijmy momentu, gdy zostanie odcięty ostatni korzeń naszej tożsamości!
Kto tego profesora upoważnił do wypowiadania się2020.09.25 13:31
w imieniu ogółu Polek i Polaków?
Portofino2020.09.25 13:34
Ja!
Klejnot Nilu2020.09.25 13:35
A ja nie, i jest 1:1.
Portofino2020.09.25 13:37
To z Ciebie ch... nie Polak.
Klejnot Nilu2020.09.25 13:39
A kim ty jesteś, żeby decydować, kto jest Polakiem, a kto nie?
Portofino2020.09.25 13:42
POLAKIEM!
tyś nie japa jeno ciapa2020.09.25 13:45
I żaden z ciebie Poloch.
Klejnot Nilu2020.09.25 13:47
Ja też jestem Polakiem, i nikomu prawa do bycia Polakiem nie odmawiam.
Anonim2020.09.25 13:35
Jako mało znacząca mniejszość zostałeś pominięty. Nie rozpłacz się czasami.
I kto to mówi?2020.09.25 19:48
Niespełniony życiowo stary cap, który mieszka z matką?
Ja!2020.09.25 13:42
...
kxtolickx derxtytyzxcjx Polski2020.09.25 15:04
Kxzdy dobrze wie ,kto jest Polxkiem,x kto komuchem i zdrxjcx,i zxdne gdxkxnie nix wxm komuchom nie pomoze.