Kwaśniewski nie ma złudzeń: PiS wygra wybory. Termin nie ma tu znaczenia - zdjęcie
24.04.21, 13:59Fot. screenshot - YouTube (Radio ZET)

Kwaśniewski nie ma złudzeń: PiS wygra wybory. Termin nie ma tu znaczenia

55

Kiedy politycy opozycji prężą muskuły i przekonują, że są gotowi na przyspieszone wybory parlamentarne, były prezydent Aleksander Kwaśniewski nie ma żadnych złudzeń. „PiS wygra, niezależnie od tego czy wybory będą w terminie konstytucyjnym czy nie” – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

Aleksander Kwaśniewski nie wyklucza, że w Polsce dojdzie do przyspieszonych wyborów parlamentarnych. W ocenie byłego prezydenta, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do takiej decyzji mogą skłonić dwa czynniki. Po pierwsze ma być to spowodowana pandemią trudna sytuacja gospodarcza, a po drugie napięcia w Zjednoczonej Prawicy.

- „Być może Kaczyński będzie chciał zmusić Zbigniewa Ziobrę i Jarosława Gowina do startowania na własne konto i zderzenia się z barierą 5 proc.”

- mówi rozmówca tygodnika „Wprost”.

Kwaśniewski nie ma natomiast złudzeń co do tego, że niezależnie od terminu, wybory wygra Prawo i Sprawiedliwość. Jego zdaniem partia rządząca może mieć jednak trudności ze zbudowaniem samodzielnej większości.

- „PiS wygra, niezależnie od tego czy wybory będą w terminie konstytucyjnym czy nie. Czy stworzy większość – to inna kwestia”

- mówi.

Były prezydent był też pytany o Krajowy Plan Odbudowy. Jego zdaniem opozycja powinna w tym zakresie porozumieć się z premierem Mateuszem Morawieckim.

- „Plan odbudowy trzeba poprzeć”

- podkreśla.

kak/Wprost

Komentarze (55):

miki2021.04.25 12:20
Bo tak na prawdę nie ma na kogo głosować poza PIS,bo na kogo na zdrajcę Hołownię,na lewicę pełną rozwydrzonego lewactwa.Tylko Pis jak do tej pory ma jakiś sensowny plan .Od tego kto wygra wybory zależeć będzie jakoś naszego życia.
ala2021.04.26 14:17
Hołownia ma rozdwojenie jaźni. Czasami tak bywa, że w owczych skórach są wilki....Jeździł po kościołach, mówił, że aborcja jest zbrodnią a teraz jest za aborcją! Taka chorągiewka... Jemu się wydaje, że jest vipem. Prostak. Jeżeli ktoś tak szybko zmienia nastawienie, poglądy itd....to jak można takiemu człowiekowi zaufać? Kasa go zmieniła! Chce zwrócić uwagę na siebie i nie wie, co mówi. Może POwinien POmyśleć nad swoim życiem-komu służy...Kameleon, który Boga się nie boi.....
Wicio kynolog, technik weterynarz czerski2021.04.25 9:08
co mają POplatfusy czy lewica-liberalna do zaproponowania - NUULL
moje zdanie2021.04.25 8:48
PiS wygra bo żadna rodzina nie będzie ryzykować utraty programu 500 + , wyprawki szkolnej, emeryci dodatkowych pensji (emerytur13,14). Ponadto nikt z pracujących nie będzie ryzykował utraty znacznej części emerytury obecne przekształcenia w systemie emerytalnym nie mogą być cofnięte a jeśli opozycja by zaczęła przy tym dłubać to jedynie na niekorzyść dla przyszłych emerytur. Stabilna Większość ludzie wolą chyba stabilizację od chaosu bo opozycja nie ma nawet jasnego jednego programu i nie wiadomo kto miałby tu rządzić Hołownia, Budka, Czarzasty czy może Kosiniak, który jeszcze nie wie czy jego partia przekroczy próg wyborczy. Jak ktoś chce takie eksperymenty to proszę bardzo tylko niech się potem nie dziwi jak znacząco ubędzie mu pieniędzy w portfelu tym bardziej , że nie wiadomo jak oni widzą przyszły rozwój Polski skoro chcą zatrzymać wszystkie strategiczne inwestycje realizowane przez Rząd PiS zresztą to już jest na takim etapie zaawansowania , że zahamowanie tego czy cofnięcie oznaczało by miliardowe straty i długo byśmy się po tym nie podnieśli. Tu jakby na to nie patrzeć nie ma żadnej innej rozsądniejszej alternatywy i każdy kto ma choć trochę oleju w głowie chcąc nie chcąc musi to przyznać.
tak2021.04.25 8:54
A opozycja chce nam jeszcze sprowadzać obcych kulturowo imigrantów, którym zgodnie z wytycznymi Unii trzeba będzie zapewnić wikt i opierunek no i oczywiście zasiłki.
Filip2021.04.25 9:01
Od 2015 roku tj. od przejęcia władzy przez PiS polskie władze przyjęły na pobyt stały do naszego kraju ponad 19 tys. muzułmanów z krajów arabskich. W czasie rządów PO i PSL politycy z PiS-u krytykowali Premier Ewę Kopacz za zgłoszenie chęci przyjęcia do Polski 7 tys. uchodźców. To jest hipokryzja rządzących!
do Filip2021.04.25 12:13
Nie pisz bzdur gdzie ci imigranci niby są? Gdzie im PiS pobudował im slumsy jak na zachodzie? Oczywiście nie można wykluczyć , że ktoś przyjechał bo granice w Unii są otwarte jakbyś jeszcze tego nie wiedział ale albo na wakacje jaki szejk arabski co nigdy tu nie był albo ktoś kto może znalazł jakąś pracę bo na pewno nikt nie dostał żadnego zasiłku za to że tu przyjechał. To zupełnie co innego niż imigranci co ich chciało tutaj sprowadzić PO z Unii w ramach przydziału. Tu nikt nikogo nie traktuje nożem na ulicy ani nie molestuje jak na razie .Jakby było jak PO chciało to przyjechały by nieroby na zasiłki i wszyscy musieli by się składać bo Unia by tak kazała.
Filip2021.04.25 9:06
Politycy z opozycji wielokrotnie zapewniali, ze nie odbiorą świadczenia 500+. Tak więc w przypadku przejęcia władzy przez opozycję nie ma takiego ryzyka! Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po wybudowaniu ją rozbierają. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej zbudować. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadninę w Janowie. Zmarnowali 70 mln zł na wybory kopertowe Jacka Sasina, których nie było. Łukasz Szumowski kupił respiratory, których nie ma i nie będzie. Mateusz Morawiecki ma kłamstwa powiedziane publicznie dwukrotnie potwierdzone sądownie.
do Filip2021.04.25 12:16
Zapewniać to oni mogą a zresztą nie wszyscy bo jedni mówią tak a inni inaczej a fakty są takie , że za ich rządów to było tak, że zacytuje klasyka ,,pieniędzy nie ma i nie będzie" W. Rostowski .
do Filip2021.04.25 12:32
Czy coś zmarnowali to sprawa dyskusyjna. Jedno jest pewne , że obecnie wielkie inwestycje jak Mierzeja Wiślana, CPK, inwestycje drogowe, kolejowe już trwają i są niekiedy bardzo zawansowane a biorąc pod uwagę , że PiS będzie rządził jeszcze przynajmniej dwa lata to gdyby zrobić tak jak chce opozycja i je zatrzymać to doszło by do utraty olbrzymich środków zarówno własnych jak i dofinansowań z Unii jak chociażby w przypadku Via Karpatia tego ze swoich własnych środków na pewno nie wybudujemy, żaden Samorząd temu nie podoła. Akurat do wyborów korespondencyjnych to nie dopuścił Senat gdzie władzę ma opozycja i szkoda , że się nie odbyły w tej formie byłoby to na pewno bezpieczniejsze niż takie głosowanie jak miało miejsce potem.
do Filip2021.04.25 12:48
Oczywiście Polacy mogą wybrać inaczej w kolejnych wyborach ale potem niech się nie dziwią, że wiele pieniędzy może zostać zmarnotrawionych i zamiast obecnych świadczeń mogą dostać figę z makiem tym bardziej, ze opozycja nie mówi tu jednym głosem tylko jest tam wielogłos w różnych sprawach i nie widomo kto by tam rządził po wyborach i co by chciał przeforsować. Tu można mieć uzasadnione obawy.
ala2021.04.26 14:14
Filip- Stadnina w Janowie ma się bardzo dobrze, 70 mln POwinien zapłacić Grodzki za niedoszłe wybory, a Łukasz Szumowski- tytan pracy, konkretny, zrównoważony i odważny. Jak do tej pory, to najlepszy minister zdrowia jakiego Polska miała.
Maciej2021.04.25 8:45
Aleksander Kwaśniewski = tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie - "Alek" - została zniszczona. Aleksander Kwaśniewski = Izaak Stolzman !!!!!!!!! Aleksander Kwaśniewski = Izaak Stozman - KŁAMCA I KRĘTACZ !!!!!!!!!!!!!!!
moje zdanie2021.04.25 8:43
PiS wygra bo żadna rodzina nie będzie ryzykować utraty programu 500 + , wyprawki szkolnej, emeryci dodatkowych pensji. Ponadto nikt z pracujących nie będzie ryzykował utraty znacznej części emerytury obecne przekształcenia w systemie emerytalnym nie mogą być cofnięte a jeśli opozycja by zaczęła przy tym dłubać to jedynie na niekorzyść dla przyszłych emerytur. Stabilna Większość ludzie wolą chyba stabilizację od chaosu bo opozycja nie ma nawet jasnego jednego programu i nie wiadomo kto miałby tu rządzić Hołownia, Budka, Czarzasty czy może Kosiniak, który jeszcze nie wie czy jego partia przekroczy próg wyborczy. Jak ktoś chce takie eksperymenty to proszę bardzo tylko niech się potem nie dziwi jak znacząco ubędzie mu pieniędzy w portfelu tym bardziej , że nie wiadomo jak oni widzą przyszły rozwój Polski skoro chcą zatrzymać wszystkie strategiczne inwestycje realizowane przez Rząd PiS zresztą to już jest na takim etapie zaawansowania , że zahamowanie tego czy cofnięcie oznaczało by miliardowe straty i długo byśmy się po tym nie podnieśli. Tu jakby na to nie patrzeć nie ma żadnej innej rozsądniejszej alternatywy i każdy kto ma choć trochę oleju w głowie chcąc nie chcąc musi to przyznać.
Wania Antonim stary, rozgoryczony KODzie Smrodzie2021.04.25 9:05
zdanie prowadzącego - klektaj dalej, to coś wykleptasz
T2021.04.25 8:04
Kawas wie, bo dzięki żonie ma dojścia do wiedzy od synagogi szatana. Co by nie było PiS wygra chociażby nawet mieli sfałszować wyniki.
Ciekawy2021.04.25 8:27
A zażyłeś już dzisiaj swoje leki? Chyba nie widząc jakie brednie wypisujesz.
jakiś kawał bez brody2021.04.25 5:56
przecie Kwas ma brodę - czy to hologram
przed uszkodzeniem goleni2021.04.25 5:54
czy po uszkodzeniu. Choroba szwajcarska
Anonim2021.04.24 22:05
Kwachu Ameryki nie odkrył.
no comment - no mercy2021.04.24 21:46
oczywista oczywistość- a POplatfusom i lewactwu biada, smuta i rozgoryczenie oraz wycie o świcie
Mała162021.04.24 21:39
Wygrać wybory to jeszcze nie znaczy mieć większość w Sejmie....
POidiots2021.04.24 21:11
Ty komuchu przeklęty, gdybyś teraz był w opozycji kłamałbyś bezczelnie jak oni!!
ub2021.04.24 20:56
Jarosław Kaczyński jest realny, cała ta hołota opozycyjna nie ma żadnego planu.
Grizzly2021.04.24 21:04
Mało tego, ww. hołota odgaduje w lot myśli Adolfiny, realizuje je i oczekuje na poklepanie po pleckach!
ala2021.04.26 14:09
Jarosław Kaczyński to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu. Nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. W 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów.
Anonim2021.04.24 18:00
Podręcznikowy przykład medialnej manipulacji. Wstawia się w tytuł : Kwaśniewski nie ma złudzeń . PiS wygra wybory .Termin nie ma znaczenia . OK, tylko nie dopowiada się w tytule ( co wynika z tekstu ), że PiS będzie miał trudność ze zbudowaniem samodzielnej większości. PiS ( razem z Solidarną Polską i partią Gowina ) to zdecydowanie mniej niż PO + Hołownia . Mylę się , proszę o kontr - wyliczenia.
Spółki stworzył rogaty2021.04.24 20:41
Jeśli już musisz na kogoś liczyć, licz na siebie.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.24 20:49
Rzad zawsze tworzy konstytucyjnie najwieksza partia,jestes wiec klamca,albo idiota.
Kwasniewski, dlaczego ???2021.04.24 17:36
Solidarna Polska jedyna realizuje program PISu, PIS realizuje program PO, PO realizuje pogram SLD a SLD realizuje program pacjentow psychiatryka
katolicka deratyzacja Polski.2021.04.24 20:51
PO jednak to program totalnego okradania Polski,i podporzadkowania Niemcom. Wiec jednak nie wszystko sie zgadza,chociaz poczatek byl ciekawy.
vat2021.04.24 17:17
Wygrać a rządzić to w przypadku PIS dwa różne zdarzenia
Pan Kwaśniewski ma rację2021.04.24 16:18
W świecie wegan, transwestytów, feministek, aborcjonistek, antyszczepionkowców, bezglutenowców itd.antypisowców, - dobrze jest być zwykłym alkoholikiem. /A.Kwaśniewski/
chłopka2021.04.24 16:03
Dalibyście mi spokój , musze sobie to miejsce po kütasie umyć . Słuchałam Łukaszenkę ostatnio przez chwilę . Twarz zapijaczonego lumpa . Mówił m/inn. o tym , że Putin to salonowiec tak jak grażdanin Jelcyn . W obecnych czasach nie ma salonów a do stajni wpuszcza się byle kogo . Kiedyś tacy musieli stać w sieniach z czapkami w ręku i kłaniali się Polskiemu Panu po pas by Polski Pan zgodził się na arendę karczmy . Z czym do ludzi Łukaszenka ? Z czym ? Z KGB i OMON - kołchoźnik ci objawia się na twarzy . Z niej widać z kim ma się do czynienia . Ja widząc Łukaszenkę też wiem z kim mam do czynienia . Wiem , że to kawal zbrodniarza i bandyty . I dlatego jest prezydentem aż do śmierci albo co prawdopodobne , że go CIA albo Polskich Panów ten ich Grom zayebie . Ja widziałam wszystko .
ta2021.04.24 16:51
"Polski pan" w złym znaczeniu to jest pojęcie które jeszcze tylko w starych ruskich czerepach przetrwało, wszczepione głęboko przez propagandę Stalina, który niby "wyzwalał" sprzedajną hołotę spod ich panowania grabiąc i mordując, bo stanowili polską inteligencję i swoje rządy tutaj wprowadzał, po których do dzisiaj jesteśmy dziadami w porównaniu z Zachodem
chłopka2021.04.24 18:14
Aleś ty niedouczony . A polscy klasycy ? Sienkiewicz , Kraszewski , Prus , Kochanowski , Rodziewiczówna , Orzeszkowa ? Że o Słowackim i Mickiewiczu nie wspomnę . W sumie nie wszyscy Polacy , ale uprawiali polską literaturę .
katolicka deratyzacjka Polski2021.04.24 20:54
chlopka to nowy twor propagandy antypolskiej.
Anonim , Solidarnościowiec , chłopka2021.04.24 18:09
Były sobie chłopki trzy , chłopki trzy , chłopki trzy . I tak sobie śpiewały , śpiewały , śpiewały . A mnie jest szkoda lata . Dzwoń , dzwoń , dzwoń dzwoneczku . Mój kochany skowroneczku . A kaj jest ta trzecio ?
Chłopku...Lechu!2021.04.25 0:47
Dlaczego tak się wysilasz z głupimi ...i długimi wpisami...! Nikt,... i ja też ich nie chce czytać!!! ...Od razu stawiamy minusa!
chłopka2021.04.24 15:45
Dalibyście spokój . Słuchałam go ostatnio przez chwilę . Twarz zapijaczonego lumpa . Mówił m/inn. o tym , że Budka to salonowiec tak jak imć Kwaśniewski . W obecnych czasach nie ma salonów a do stajni wpuszcza się byle kogo . Kiedyś tacy musieli stać w sieniach z czapkami w ręku i kłaniali się panu po pas by pan zgodził się na arendę karczmy . Z czym do ludzi Kwaśniewski ? Z czym ? Szlacheckość objawia się na twarzy . Z niej widać z kim ma się do czynienia . Ja widząc Kwaśniewskiego też wiem z kim mam do czynienia . A jego zdanie ? Wtedy gdy był prezydentem też był mniej niż nikim . Nie zadaję się z takimi ludźmi . Ja widziałam wszystko .
hallo! @chłopKO!2021.04.24 16:15
z której strony dziś wieje wiatr w Izraelu?
Józef Bonkzdupytuska2021.04.24 15:23
Stolzmann nadaje, jego ojciec leczył Polaków bez dyplomu lekarza po prostu Żydzi radzieccy mogli wszystko, nienawidzili naszego dumnego narodu. Potem splodził takie ścierwo, tylko Aleksander nie jest Żydem bo jego matka nie była Żydówką.
Tylko PiS - Ostoja Polski i Polaków2021.04.24 15:22
Wybory ponownie WYGRA  PiS!!!,  a PO-KO+TVNowskie przystawki - cheche POlityczne "świeżynki", TO szkodzący Polsce obóz, zwany ZLew i musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym - Polaków kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady Stanu stanąć przed TS !!!. Członkowie tej POkracznej zarazy tak się zagalopowali w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich "demokracja" polega na manipulacji - judzić, szczuć, pluć.  To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Lewackie POkurcze  zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą jak najszybciej odejść w zapomnienie,  obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
***** ZLew!2021.04.25 8:47
ZLew - Zjednoczona Lewica
Anonim2021.04.24 14:29
Lewica zostala zlikwiowana przez ideologow LGBT. Z wyjatkiem Janka Spiewaka tych ludzi nie interesuje nic poza promowaniem zboczen i innych kosztownych dla panstwa fanaberii jak prawa zwierzat.
dumam se że rok 2050 daje perspektywę i szansę2021.04.24 14:19
dla POtwora i różnych jego odmian, klonów i memów
Jehowe mendy jak "Filip" udają katolików2021.04.24 14:17
Jehowy jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. W tym szczepionek. JEHOWY to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. JEHOWY to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ JEHOWY to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
Pamiętaj...Lechu K.!2021.04.25 0:51
Nie zapomnij też o sobie i dopisz się do tych co wymieniłeś! Dziecko w Przedszkolu umie ładniej i mądrzej bawić się, niż ty tutaj, głupio trollując!
Filip2021.04.24 14:11
Andrzej Duda złamał następujące artykuły Konstytucji: art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Jest marionetką Prezesa PiS-u. Pomimo tego wygrał wybory prezydenckie na drugą kadencję. Teraz politycy z PiS-u łamią praworządność, pod względem ilości afer przebili wszystkie dotychczasowe ekipy, ale pomimo tego wygrają następne wybory. Mają duży wpływ na media, które przekazują zmanipulowane i przekłamane informacje w sposób korzystny dla partii rządzącej. TVP dostaje z naszych podatków rocznie 2 mld zł na otumanianie narodu. Daniel Obajtek i wielu jemu podobnych przez następne lata będzie doiło nasz kraj. Ojczyznę dojną racz nam zachować Panie. Ciemny lud wszystko kupi na zagłosuje na PiS. Moherowe berety posłuchają Tadeusza Rydzyka, którego fundacje dostały z budżetu panstwa 300 mln zł i poprą partię rządzącą.
Wicio Lipa jedno jądro zstepujące PO2021.04.24 14:14
biedny ocipiały Wania
Filip2021.04.24 14:26
Dam tobie radę na przyszłość. Lepiej jest zachować milczenie narażając się na podejrzenia o głupotę, niż wypowiadając się potwierdzać te podejrzenia". :)
Józef Bonkzdupytuska2021.04.24 15:20
Gdzie jest łamana praworządność i konstytucja wymień, to co piszesz to nawet nie jest głupota to przedruki z TVN.
Filip2021.04.24 15:31
Wymieniłem artykuły Konstytucji, które złamał Andrzej Duda. Możesz jeszcze w google wpisać hasło "artykuły Konstytucji złamane przez Andrzeja Dudę" i uzyskać wgląd do analiz prawnych dotyczących jego deliktów". Wszyscy najlepsi konstytucjonaliści w Polsce i na świecie są zgodni, co da faktu wielokrotnego złamania przez niego Konstytucji". Jestem absolwentem m. in. Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim i zdałem egzamin z prawa konstytucyjnego.
gośc2021.04.25 13:52
Filip, gdzie jeszcze tego nie wkleisz?
z palcem w toopie2021.04.24 14:04
POplatfy