Kuźmiuk: UE nie otworzy korytarzy migracyjnych, a polska opozycja i tak swoje - zdjęcie
25.08.21, 17:29Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Kuźmiuk: UE nie otworzy korytarzy migracyjnych, a polska opozycja i tak swoje

21

1. Kierujący w tym półroczu pracami Rady Europejskiej premier Słowenii Janez Jansa, zamieścił w mediach społecznościowych jednoznaczny wpis, dotyczących kolejnej fali imigracyjnej kierującej się do Unii Europejskiej.
Napisał: „UE nie utworzy żadnych europejskich korytarzy migracyjnych z Afganistanu. Nie pozwolimy na powtórzenie strategicznego błędu z 2015 roku. Musimy pomagać tylko tym osobom, które pomogły nam podczas operacji NATO oraz krajom strzegącym zewnętrznej granicy UE, aby w pełni ją chronić”.
I dodał, zamieszczając obok swojego wpisu zdjęcie przestawiające uzbrojone afgańskie kobiety „Jeżeli kobiety mogą organizować się i walczyć z talibami w niektórych częściach Afganistanu, to mężczyźni też powinni. Nie jest obowiązkiem UE i Słowenii pomagać wszystkim uciekającym mieszkańcom planety, który powinni walczyć o swoją ojczyzną”.

2. Ale to nie tylko głos premiera Słowenii, kierującego pracami RE, także przywódcy wielu krajów członkowskich wypowiadają się w tych dniach w podobny sposób; ewakuacja Afgańczyków- współpracowników kontyngentów wojskowych i misji dyplomatycznych- tak i zdecydowany sprzeciw  wobec kolejnej fali imigrantów z tego kraju.
Kilka dni temu prezydent Francji Emmanuel Macron, stwierdził, że „ Francja musi się chronić przed poważnym napływem nielegalnej imigracji”, choć do niedawna , ten kraj sprzyjał imigrantom podążającym z Południa.
Także kanclerz Angela Merkel i liderzy partii mających największe poparcie społeczne w toczonej w tym kraju parlamentarnej kampanii wyborczej (wybory 26 września), wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec spodziewanej kolejnej fali imigracyjnej.
Zapewne jest to spowodowane także wynikami sondaży opublikowanych ostatnio przez niemieckie media, z których wynika, że aż 2/3 Niemców (63%) martwi się ,że może powtórzyć się sytuacja z 2015 roku.
W podobnym duchu wypowiadają się premierzy Austrii, Portugalii, a nawet Szwecji, gdzie do niedawna lewicowy rząd, był gotowy przyjmować tysiące imigrantów, szturmujących granice UE na Południu Europy.

3. Także instytucje unijne zabierają zdecydowany glos w tej sprawie , po zdalnym posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych wszystkich krajów UE, które odbyło się 18 sierpnia, prezydencja słoweńska wydała komunikat dotyczący sytuacji na granicach Polski ,Litwy i Łotwy z Białorusią.
Podkreśla się w nim, że „prezydencja i państwa członkowskie wyrażają solidarność z państwami członkowskimi dotkniętymi obecną sytuacją, w szczególności z Łotwą , Litwą i Polską, oraz doceniają ich wysiłki na rzecz zarządzania nielegalnym napływem imigrantów i ochrony zewnętrznych granic UE”.
I dalej „UE i jej państwa członkowskie pozostają zdecydowane do podjęcia wszelkich niezbędnych środków w celu skutecznej ochrony wszystkich zewnętrznych granic UE poprzez przeciwdziałanie agresji Białorusi, zwalczanie nielegalnych przekroczeń i wzmacnianie zdolności państw członkowskich do ochrony granic”.
Z kolei wczoraj KE wydała komunikat w którym napisano miedzy innymi „nie możemy zaakceptować jakichkolwiek prób podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do UE przez państwa trzecie.
I dalej „ ściśle współpracujemy z  władzami Polski, aby wspierać je w skutecznym zarządzaniu granicami na granicy zewnętrznej UE”.

4. Polski rząd realizuje więc politykę imigracyjną zgodnie z naszym narodowym interesem ale także w zgodzie z obecną polityką unijną, natomiast opozycja w naszym kraju, a szczególnie politycy Platformy i Lewicy, zachowują się tak jakby uczestniczyli w prowokacjach urządzanych przez służby Łukaszenki.
Łukaszenka od wielu tygodni przy pomocy imigrantów sprowadzonych przez jego służby z Iraku, prowadzi wojnę hybrydową z UE , chcąc w zamian za jej zaniechanie, uzyskać zwieszenie unijnych sankcji na dwa główne eksportowe sektory swojej gospodarki: naftowy i nawozowy.
I zapewne jego służby są zadowolone, że po polskiej stronie, ku swojemu zaskoczeniu, znalazły aż tylu „wspólników”, którzy w ramach walki z nielubianym rządem, uczestniczą z ochotą w prowokacjach Łukaszenki.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (21):

Anonim2021.08.26 10:10
Wystarczyło ,że amerykanie tupnęli i pis się zesrał.Banda durniów !!!!!
Jan2021.08.26 12:25
PO to banda idiotów, nic nie pojmują, gotowi sprzedać swoją ojczyznę Putinowi, potrafią zeszmacić się żeby tylko dopaść koryta.. Zwykłe pustostany, pyszałkowate bufony . Dlatego obecny rząd będzie jeszcze długo tych matołów wodził za nos...i pracował.. nawet dla dobra tych, tu piszących obelgi zdrajców... / np taki Anonim/
gumowa kaczka2021.08.25 19:47
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
OLek2021.08.26 12:26
Paszoł won....
gumowa kaczka2021.08.25 19:12
jedyny plus z tymi uchodźcami ,że daliście sobie spokój z nachalną promocją LGBT
fdf2021.08.25 19:01
A ten swoje poczekaj niech się pojawi tam ich z 1000. Łukaszenka dalej będzie ich zapraszał niczym Merkelowa.
Foster2021.08.25 18:54
Polska jest zobowiązana do dostarczenia żywności, wody i ubrań koczującym na granicy polsko-białoruskiej. Jak dowiedziało się Radio ZET, takie środki tymczasowe nałożył na Polskę Europejski Trybunał Praw Człowieka.
Anonim2021.08.26 0:50
A powiedz, albo zapytaj tych mądrych, jak to zrobić na Białorusi? Pisać to umiesz, ale z mysleniem cos nie tak!
Anonim2021.08.25 18:42
wykonczymy sie swoimi łapami ,miejscowymi komunistami,nawet nie ma jak wypożyczyć berezy kartuskiej na tych gó/no zjadów
mniam2021.08.25 18:38
"Izraelski kryzys szczepionkowy powinien być ostrzeżeniem dla świata" ... ... https://greatgameindia-com.translate.goog/israel-vaccine-crisis/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=ajax,se,elem ... ... Oryginał: ... ... https://greatgameindia.com/israel-vaccine-crisis/
mniam2021.08.25 18:39
"W ciągu pierwszych trzech tygodni sierpnia na tę chorobę zmarło ponad 350 osób. Na niedzielnej konferencji prasowej dyrektorzy siedmiu szpitali publicznych ogłosili, że nie mogą już przyjmować pacjentów z koronawirusem."
YORK2021.08.25 18:28
STAN WYJATKOWY W STREFIE GRANICY Z BIALORUSIA, GAZ ,PALY INA DOLEK Z BYDLEM , ZNIESC WSZYSTKIE IMUNITETY.
wiarus2021.08.25 18:23
a kim wy Kuzmiuk jesteście???? wyszliście towarzyszu z PSL a wylądowaliście w PiS jakie wartości reprezentujecie ????? czyżby tylko koryto + ?
Henryk2021.08.26 13:10
wiarus...chyba ty jesteś towarzyszem i to tchórzliwym, a może konfederacja panie wiarus...coś tak jedzie od was ruską onucą...
Ix Ypsilon2021.08.25 18:21
Panie Kuźmiuk, w Polsce nie ma opozycji politycznej. Ta tak zwana opozycja, to zbieranina oszołomów i wichrzycieli. Nic konkretnego do zaoferowania Polsce nie mają. Oni są w sytuacji Waldusia z Kiepskich - nie mają "pomysła".
matis892021.08.25 17:54
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Maciej Piwowar2021.08.25 17:50
PREMIERZE PORA uderzyć w tzw. Totalną Opozycje.Czyli REAKTYWOWAĆ K.S, Wprowadzić Stan Wyjątkowy ,ZDELEGALIZOWAĆ organizacje Totalnej Opozycji: PO-KO,Nowa Lewica,2050,a Przywódców w/w organizacji postawić Pod Sąd Stanu Wyjątkowego: czyli Kara MINIMUM 5 lat ,ZAKAZ uczestnictwa w partiach politycznych. Nie podporządkowanie się : Pozbawienie praw obywatelski ,i rekwizycja Majątku.
Anonim2021.08.25 17:49
Politycy generalnie sa tym co mowil Sikorski i Frasyniuk. Poglady pogladami ale na palcach jednej reki zliczy sie ludzi normalnych. Ktos znajomy mowi ze w sejmie polowa to pedaly i narkomani. Cos w tym moze jest.......... Bartoszewski ktory w rozwadze deklasuje wszystkie sejmowe sz... o lata swietlne, teraz pisiorom chyba pasuje. Wczoraj powiedzial ze Polska broni uzgodnien traktatowych tak jak wczesniej Orban, a Merkel lamala.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 17:42
Dlaczego rzad sie skarzy na opozycje,trzeba w nich walic,zeby sie nie podniesli,PIS jest slaby i slamazarny.
sisi z WSI2021.08.25 17:40
Panie Kuźmiuk przecież pan dobrze wie że w Polsce zawsze odezwie się grupka egzaltowanych Bardotek ujmujących się empatycznie za maltretowanymi pieskami a i tak nic z tego nie wynika bo pies jest do dzisiaj niczyj i na krótkim łańcuchu często trzymany i nie spuszczany z niego jak nakazuje prawo co 12 godzin . Po co czipować psy żeby miały właściciela i on za nie odpowiadał skoro znajdą się samarytanie którzy im pomogą.
Foster2021.08.25 17:38
Kuźmiuk a ja i tak ci nie wierzę bo jesteś karierowiczem. Dla doktoratu to ponoć zapisałeś się do partii prokomunistycznej, a nie musiałeś bo ten system już się walił.