Kuźmiuk: Co politycy opozycji mają w głowach i w sercach? - zdjęcie
24.05.21, 11:30Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Kuźmiuk: Co politycy opozycji mają w głowach i w sercach?

30

1. Po ubiegłotygodniowej decyzji hiszpańskiej sędzi TSUE Rosario Silva de Lapureta o konieczności zastosowania w ramach tzw. środków tymczasowych zaprzestania wydobycia węgla brunatnego na potrzeby elektrowni Turów, w mediach w tym społecznościowych w Polsce, pojawiło mnóstwo krytycznych komentarzy ale o zgrozo także kilka pozytywnych, wszystkie pochodzące od polityków reprezentujących opozycję.

Najbardziej wymowny był ten europosłanki Róży Thun, niedawno jeszcze reprezentującej Platformę, teraz pozostającej w EPP ale ponoć ciążącej do ugrupowania Szymona Hołowni „brawo Pani Sędzio”.

Później było jeszcze pytanie jednego z internautów, czy to postanowienie hiszpańskiej sędzi cieszy posłankę, odpowiedziała, że zdecydowanie tak, ponieważ Unia i jej instytucje w ten sposób dbają o środowisko w Polsce.

2. Zdecydowanie poparł postanowienie hiszpańskiej sędzi wobec kopalni i elektrowni w Turowie, także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który wprawdzie nie ma czasu zajmować się problemami stolicy (jak informują Wody Polskie, miasto po raz 12 już w tym roku dokonało zrzutu nieoczyszczonych ścieków do Wisły) ale objeżdża Polskę i zachęca do udziału w swoim politycznym przedsięwzięciu Campus Polska.

Trzaskowski pytany w przerwie jakiegoś niedużego spotkania ze swoimi zwolennikami o to jak skomentuje postanowienie TSUE powiedział „jest orzeczenie sądowe i rządzący muszą się do niego zastosować niezależnie od tego, jak ono jest bolesne, jak trudne”.

Żadnych wątpliwości, choć wiceprzewodniczący Platformy powinien wiedzieć, że gdyby rząd zastosował się do tego postanowienia, to przynajmniej kilka tysięcy osób straciłoby natychmiast pracę, cały ten region zostałby dotknięty olbrzymimi negatywnymi skutkami upadłości tak olbrzymiego przedsiębiorstwa, a Polska na trwałe musiałaby kupować około 4-7% energii elektrycznej za granicą.

3. Ale w tej sprawie w podobnym duchu wypowiedział się także przedstawiciel PSL-u, poseł Teofil Bartoszewski, który tym razem w telewizji publicznej, stwierdził, że Polska powinna wykonać to postanowienie TSUE.

Na wątpliwość dziennikarza, że inne kraje UE kwestionują niektóre rozstrzygnięcia TSUE i się do nich nie stosują (na przykład Niemcy czy Francja) odpowiedział „to na co sobie mogą pozwolić Niemcy , czy Francja, to nie jest to, na co możemy pozwolić sobie my”.

Wg posła Bartoszewskiego, Niemcy i Francuzi, mogą bronić swoich interesów strategicznych, nawet kiedy TSUE w ich sprawach rozstrzyga nie po ich myśli, Polska z jakiś nieznanych bliżej powodów, tego robić nie może.

4. A przecież ci opozycyjni politycy doskonale wiedzą, że to postanowienie w sprawie hiszpańskiej sędzi godzi w nasze bezpieczeństwo energetyczne, jest nieproporcjonalne, wreszcie ostatecznie rozstrzyga spór, zanim tak naprawdę rozpoczął się proces.

O tym, że zakaż wydobycia węgla w kopalni Turów, oznacza prawie natychmiastowe unieruchomienie elektrowni, a tym samym brak w polskim miksie energetycznym około 4-7% energii elektrycznej.

Ponadto decyzja o zastosowaniu tak drastycznego środka tymczasowego, a więc zakazu wydobycia węgla, który umożliwia funkcjonowanie elektrowni, ma także charakter nieproporcjonalny, ponieważ tak naprawdę oznacza unieruchomienie całego przedsiębiorstwa i utratę źródła dochodów dla kilku tysięcy jej bezpośrednich pracowników, ale także setek firm z nim współpracujących.

Wreszcie jednoosobowa decyzja sędzi jest tak naprawę ostatecznym rozstrzygnięciem, w sytuacji kiedy proces przed TSUE się na dobre nie rozpoczął, tzn strony nie przedstawiły wieloosobowemu składowi sędziowskiemu, merytorycznych argumentów na obronę swoich stanowisk.

Jeżeli czołowi opozycyjni politycy zarówno z Platformy jaki PSL-u w takiej sytuacji wręcz żądają aby polski rząd zastosował się do postanowienia TSUE, to co oni mają w głowach ale i w sercach?

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (30):

Hanys2021.05.25 8:16
Co mają w głowie? Ano zwyczajnie furę siana Co mają w sercu? Zawał muzgu(to nie bład otrograficzny). Oni nie mają mózgu właśnie muzg.
Heno2021.05.25 6:11
Co się dziwić. Trzaskowski ma korzenie w PRL. Matka donosicielka, rodzina w UB.
Polak2021.05.25 7:28
No patrz, a bratobójca Jarosław K, czyli syn ubeka i donosiciel TW Balbina, jest w porządku?
Polak2021.05.25 5:32
Czopek kuźmiuk nie potrafi zrozumieć że dowolny opozycjonista ma w sercu więcej troski o Polskę niż cała pisowska mafia razem wzięta. Ale tak to już u komunistów jest, pisowska mafia nie jest wśród komunistów wyjątkiem w swej nienawiści do Polski.
Grizzly2021.05.24 19:33
Czy dureń ratuszowy założył już "Polnisches Lager in der Zukunft"?
Tkankę mięśniową mają w sercach2021.05.24 18:51
Kuźmiuk. Zupełnie tak samo jak ty.
PRECZ Z FOLKSDOJCZAMI2021.05.24 17:56
Ten par-ch caskowski to tyPOwy agent berlina.Makrela sponsoruje tych polonofobów.
Rozum2021.05.24 17:47
Przyzwoitość mają, a pis ma pazerność, niewiedzę, złodziejstwo, zabobon i podłość.
judeVON2021.05.24 17:57
Dlczeg jesteś takim szmokiem?
man.of.Stagira2021.05.24 16:58
Platforma "Obywatelska" jest w rękach Niemiec tym czym Łukaszenka w rękach Moskwy. // Won za Don!..
POtoZŁO2021.05.24 17:58
Platfusiarnia to wredna agentura berlina.
Anonim2021.05.24 16:42
Ja to się zastanawiam gdzie takich ludzi znaleziono, kompletna pustka między uszami!
Stef2021.05.24 16:38
to nie jest opozycja; to są zdradzieckie gów.a i tak ich trzeba traktować. Obowiązkiem każdego Polaka powinno być naplucie w mordę tym padalcom
Co ma w głowie i w sercu minister Adam N.?2021.05.24 16:35
Od maja wycofano refundację jednego z leków używanych w terapii onkologicznej, a minister Adam Niedzielski powiedział, że sprawa "dotyczy około 80 kobiet", które czasowo pozbawiono możliwości leczenia. Co za problem? To tylko 80 kobiet(niecały tupolew). Taki jest pisizm.
Zarabiaj w domu Poradnik2021.05.24 16:22
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl
man.of.Stagira2021.05.24 16:14
Bądźmy poważni. Od tego czy rządzi Prawo i Sprawiedliwość zależą losy wielu spraw w naszym kraju. Weźmy na przykład taką partię jak Konfederacja // Następnego dnia po utracie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość rządzący Polską od 30 z górą lat układ rozpocznie proces eliminacji wszystkich ośrodków oporu społecznego. Na pierwszy rzut pójdą wszystkie media w kraju z Internetem włącznie gdzie już niepodzielnie zapanuje niejaki Zuckerberg (czy jak mu tam). // Na drugi rzut pójdą gracze polityczni DO LIKWIDACJI. Rozpocznie się publiczny lincz a później sądowo-ustawkowa operacja delegalizacji partii Konfederacja, jej publiczna delegitymizacja. Rabini z Konfederacji którzy dzisiaj uganiają się za amantadyną, biorą udział w poszukiwaniach zaginionej Tutki-151 znad Smoleńska, tropią krwiożerczych żydów USA których odciski palców zauważyli na ACT 447 lub bohatersko nadstawiają swoje PŁUCA na działanie towarzyszki sars-cov-2 staną przed dylematem; kontynuować polowanie na PiS (już pod rządami SROKO) czy dać się zlikwidować? Otóż kto głosuje na Konfederację musi mieć świadomość, że może ona funkcjonować jako suwerenny podmiot polityczny JEDYNIE dlatego, że rządzi w Polsce Prawo i Sprawiedliwość a ona ma je na swoim celowniku.// Z chwilą gdy to stanie się PROGRAMEM rządzącej nowej elity SROKO dla Konfederacji historia szansy w polskim życiu politycznym zakończy się. Co wtedy wybiorą Rabini z Konfederacji; lincz i likwidację czy przyłączenie się do "nowych elit"? // Nie wiem jak Wy ale ja nie mam co do ich przyszłej decyzji żadnej wątpliwości // Konfederacja-PO...jedno ZŁO. 2021.02.27 16:50
YORK2021.05.24 14:00
Kim sa, to niepolscy polacy.
Is there a whorehouse2021.05.24 15:26
on the Old York Rd. in "allentown"?
x2021.05.24 12:49
że w czym?
Anonim2021.05.24 12:38
PIBAĆ JES!
T.2021.05.24 12:33
Rafałek to ma kawałek drutu aby uszy nieodpadły.
Piotr Nowak2021.05.24 12:31
Ja z tą azjatycką dziczą: co szczała na znicze przed pałacem prezydenckim, darła mordy pod Wawelem na Jarosława Kaczyńskiego, wierzyła w pancerną brzozę, która urwała skrzydło samolotu, rżała z durnowatych żartów M. Stuhra po zamachu smoleńskim, kradła miliony gdzie popadło, łaziła po ulicach dużych miast bez maseczek w czasie pandemii - nie mam nic wspólnego ! Mnie od nich dzieli wszystko ! Gardzę nimi !!!
Anonim2021.05.24 12:23
Jestem nieodwracalnie pjerdolnięty na umyśle. Czuję, że niedługo mój koniec. A zdychająca bestia kąsa najmocniej, stąd ten przedśmiertny wysyp moich bluzgów: "Precz z kleruchami-pedofilami!", Yebać PIS!" Dobre, co?
Anonim2021.05.24 12:33
Bezsilność PiSdzielców to najlepszy komplement i zacheta do dalszej beki z tych głąbów!😁😂🤣😂😁
jula2021.05.24 12:12
We łbach mają sieczkę, w sercach wspomnienie benefitów z CDU. Zaprzańcy.
Anonim2021.05.24 12:11
Targowica wiecznie żywa ... obawiam się,że bez kościuszkowskich metod się nie obejdzie.
Władysław2021.05.24 12:04
LGBTrzask reprezentuje interesy niemieckie oraz - poprzez niemiecką Fundację Adenauera - swoich chlebodawców z niemieckiej CDU. Robi to dobrze. Jeśli Pan, Panie Kuźmiuk jeszcze tego nie pojął, jest Pan - przynajmniej dla mnie - po prostu niewiarygodny. PO nie jest partią opozycyjną - PO jest partią niemiecką. Jeżeli władze Polski tolerują obce partie i obce - również niemieckie - media, także są dla mnie niewiarygodne. I to tyle.
matis892021.05.24 12:04
Totalsi mają w głowie głoszenie PISowskiej plandemicznej propagandy, szczepionkowego PIS szajsu, PIS kondonów twarzowych. To są PISiory, Totalnie Udawana Niby Opozycja.
Roman2021.05.24 12:13
Gdybyś się zabrał do jakiejkolwiek pracy, nie miałbyś czasu na ciągłe siedzenie przy komputerze, dzięki czemu w sieci było by mniej głupich wpisów.
Anonim2021.05.24 12:00
Obawiam się, że nie zrozumiecie towarzyszu Kaźmiuk.