Kto jest liderem Porozumienia? Ziobro wskazuje na Gowina - zdjęcie
19.02.21, 07:50Fot. P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0 / Screenshot Youtube - PiS

Kto jest liderem Porozumienia? Ziobro wskazuje na Gowina

13

Rozmawiam z Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem. Nie we wszystkim się zgadzamy, ale poszukujemy rozwiązania dla tych spraw, które nas różnią” – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W rozmowie na antenie Polsat News lider Solidarnej Polski odnosząc się do sytuacji w Porozumieniu dodał:

To jest koalicja, a koalicja wymaga ucierania stanowisk i rozmów. Nie jest rzeczą optymalną, jeśli nie zbiera się Rada Koalicji, powinna funkcjonować częściej, aby rozwiązywać różnice zdań. Mam nadzieję, że to się zmieni”.

Zapytany o to, czyj numer podałby osobie, która zapytałaby go o numer do prezesa Porozumienia, bez wahania wskazał na Jarosława Gowina. Dodał jednak, że nie mówi tu o kwestiach statutowych, bo nie jest sędzią, jednak:

[…] w polityce liczy się realna siła. Z tego punktu widzenia rozmawiałbym z Jarosławem Gowinem”.

W rozmowie poruszono też temat ratyfikacji decyzji dotyczącej funduszu odbudowy UE. Ziobro przypomniał, że stanowisko Solidarnej Polski to żadna nowość, bo partia już w lipcu zeszłego roku namawiała premiera do skorzystania z weta przeciwko usiłowaniu narzucenia sprzecznego z traktatami UE i polską konstytucją rozwiązania.

Pod pretekstem praworządności pozwala bardzo głęboko ingerować KE w sprawy wewnętrzne Polski, przenosi część suwerenności do Brukseli. My się na to kategorycznie nie zgadzamy”

- podkreślił minister sprawiedliwości.

Dodał, że jego ugrupowanie jest przeciwne „bezprawiu, które narzuca KE przy okazji budżetu”.

dam/Polsat News,Fronda.pl

Komentarze (13):

Alojzy Cedzidło2021.02.19 11:18
Pewno jako nie polityk , zle oceniam sytuację . Widzi mi się , że i Gowin i Ziobro nie zdają sobie sprawy ,że podgryzając ta koalicję dobrą czy złą , dążą do swojej zagłady . A Hołownia , Budka czy Biedroń a może i Schetyna pokażą im co znaczy posłuszeństwo Gowin przynajmniej padnie na kolana przed Tuskiem . Po medal za zasługi .
Zachowujmy się przyzwoicie2021.02.19 10:55
Jako Minister Sprawiedliwości powinien sobie zdawać sprawę, że przestrzeganie prawa i wewnętrznych statutów partii tworzących Koalicję, są nadrzędne w wyrażaniu swoich opinii. A prawo mówi, że Gowinowi skończyła się kadencja parę lat temu i nie powinien go wskazywać jako przewodniczącego Porozumienia, choćby pałał do niego wielką sympatią.
ceramik2021.02.19 10:55
Cwaj dywersanty chcą zniszczyć Małego Wielkiego Wojownika. Nie doczekanie wasza mać.
PO2021.02.19 10:49
Brawo minister Ziobro jest pan prawdziwym Polakiem, w przeciwienstwie do tego gnoja G......a , który jest zwykłym oszustem jak tusk i folksdojczem
ceramik2021.02.19 10:56
Czy Ty rozumiesz, co czytasz? Ziobro PO piera Gówina. Ogarnij się.
Ziobro gowinuje, a reforma poszła się bujać?2021.02.19 9:08
Panie min. Ziobro! nie pchaj się Pan na trzeciego, bo powiedzenie "gdzie się dwoch bije tam trzeci korzysta" NIE ma w tym g0winowym przypadku zastosowania, dlatego schowaj pan tę szabelkę i rób to, do czego zostałeś powołany tj. m.in. REFORMA SĄDOWNICTWA, bo Polacy od Pana tego oczekują !!!
YES2021.02.19 8:56
Ziobro nie kompromituj się jako prawnik i polityk. Statut to Konstytucja partii, a ty pleciesz, że nie odnosisz się do Statutu, tylko do szabel. Znaczy, zrobiłbyś to samo u siebie? No to "cudowny" z ciebie ani prawnik, ani lider partii, tylko przekręt.
czyli, że Gowin to ni pies, ni wydra!hihihi2021.02.19 8:54
skoro - jak się okazuje - Gowin jest już od kilku lat samozwańczym, niestatutowym szefem tej swojej kreciej partyjki, to z chwilą upływu jego kadencji, wszelkie z tą partyjka porozumienia koalicyjne pod którymi widnieje jego imienny podpis są nieważne i NIE ZOBOWIĄZUJĄ!!
Jawny2021.02.19 8:40
Jazgoczące kundelki szatana (Anonim, ladychapel, Po 11..., AAAtomek, kretynizacja i spółka) już się zbudziły. Zrobiły kupy, obsikały i zaznaczyły teren, zżarły po misce koszernych ochłapów i teraz poszczekują. Ich prawo. To jest wolny kraj. Gdzie indziej dostałyby kagańce na mordy i do mamra.
kaka2021.02.19 8:26
Myskle ze ziobro jest fachowcem w swojej dziedzinie --ale kompletnie niezna sie na ludziach--tak mysle.
Dziennikarz TVN2021.02.19 8:07
w naszej telewizyjce nie płacącej podatków chcemy aby rządzili cwelebryci hihihihihihihi
Jawny2021.02.19 8:04
Jazgoczące kundelki szatana (Anonim, ladychapel, Po 11..., AAAtomek, kretynizacja i spółka) już się zbudziły. Zrobiły kupy, obsikały i zaznaczyły teren, zżarły po misce koszernych ochłapów i teraz poszczekują. Ich prawo. To jest wolny kraj. Gdzie indziej dostałyby kagańce na mordy i do mamra.
kaka2021.02.19 8:36
Te mendy moga szczekac -bo z frondziarzami jest cos nie tak-UDAJA POBOZNYCH JAK GOWIN