Ks. Sławomir Kostrzewa: To niezbędne, aby się nawrócić - zdjęcie
11.12.20, 09:20Screenshot Youtube - rctv

Ks. Sławomir Kostrzewa: To niezbędne, aby się nawrócić

8

Pustynia to przestrzeń walki i ogołocenia. Człowiek musi zmierzyć się ze swoimi słabościami, mniemaniami, prawdą o sobie. Kiedy Bóg wyprowadza człowieka na pustynię, czyni to z miłości do niego. To doświadczenie jest niezbędne, aby nawrócić się, czyli rozpoznać własną grzeszność i przyjąć Bożą pomoc - przypomina ks. Sławomir Kostrzewa w homilii wygłoszonej 6 grudnia 2020 roku w parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu.

Komentarze (8):

ANNA2020.12.11 14:48
To Pan Jezus po to był na pustyni. I po co wymyślać głupie rzeczy.
Ojciec Kramstwa ma swoje semickie cwaniactwo2020.12.11 11:02
Szkoda tylko że służące zrównaniu mężczyzn z kobietami.To można polegać na żołnierzu co nadstawia policzek? A król będzie szanowany? Żona będzie szanowała takiego męża?
Polonia Semper Fidelis2020.12.11 10:11
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Maniacko wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Anonim2020.12.11 9:42
To jest napisane w Biblii . Katolicy nie potrafią czytać ? Trzeba im to przekładać z polskiego na nasze ? No , już są na tej pustyni i co dalej ? Siedzą i czekają aż spadnie deszcz i manna z nieba ? Jakie dalsze wskazówki ? Co dalej mają robić ? Medytować , spać , dłubać w nosie ? Papież Benedykt dopiero pod koniec życia odkrył ciszę a ci mają od razu zaskoczyć ? Szkoda słów . A cisza to tylko jeden z najprostszych z tysięcznej rzeszy elementów drogi do Boga .
Anonim2020.12.11 10:50
Benedykt też nie wie czym jest cisza , gdyż by o tym powiedział . Czyli jej nie odnalazł , i niczego nie rozumie . Ciszę słychać .
Anonim2020.12.11 11:15
Do trzech razy sztuka . Szukałam kogoś , kto by coś rozumiał . Znalazłam wiele lat temu -- jednego . W GW . Prawdopodobnie będę nadal pisać , gdyż to lubię i zawsze to jakaś rozrywka .........o d...e Maryni .
Natalja Siwiec2020.12.11 9:29
Naiwna propaganda i gusła.
powiedziała Natalia do susła2020.12.11 9:54
...