Ks. Sikorski o wyborze Papieża dla Fronda.pl: Jestem szczęśliwy  - zdjęcie
14.03.13, 00:28Ks. Jan Sikorski

Ks. Sikorski o wyborze Papieża dla Fronda.pl: Jestem szczęśliwy

4

Jestem szczęśliwy. Charakterystyczne znaki tego dobrego wyboru dla mnie to to, że jest to Ameryka Południowa. Kontynent z rozwijającą się z wiarą, z dynamicznym chrześcijaństwem. Drugi fakt, że przybrał imię Franciszka, że chce służyć tak, jak byśmy chcieli; z pokorą, z ubóstwem, z wrażliwością na ludzkie problemy.

Spekulowało się, jak ważna przy wyborze Papieża jest kuria rzymska, a kardynałowie poszli po linii Kościoła dynamicznego, rozwijającego się. To jest bardzo pozytywne i ze wzruszeniem przyjąłem wybór tej osoby.

Nowy Papież od razu w duchu modlitewnym ustawił te nowe ralacje, powiedział: „módlcie się za mnie”. Od tego zaczął, więc czego chcieć więcej. Taka rola Ojca Świętego, aby trwać z wiernymi w modlitwie. To troszeczkę zamyka usta naszym gadaczom, którzy w komentarzach ślizgają się po marginesowych sprawach Kościoła.

Jako jezuita ma dobrą formację duchową. Mimo tego, co niektórzy jezuici dziś reprezentują, to tradycja tego zakonu jest bardzo prawowierna. Oni składają przecież dodatkowy ślub wierności Ojcu Świętemu. Mają zasługi dla Kościoła. Dobrym znakiem jest dla mnie również to, że został mianowany kardynałem przez Jana Pawła II – mówi ks. Sikorski.

Not. Jarosław Wróblewski

Komentarze (4):

anonim2013.03.14 0:58
A nie mówiłem? http://dobrakonserwa.blogspot.com/2013/03/a-nie-mowiem-podziekujmy-za.html
anonim2013.03.14 6:54
>Po kryzysie z początku lat dwutysięcznych Argentyna przeżywa rozkwit gospodarczy którego Polska i Europa może jej jedynie pozazdrościć. < Ukraina ma dziś jeden z najwyższych wzrostów pkb w Europie. Mimo to jest państwem biednym. Zawsze jest tak że państwa które wydobywają się z gospodarczej zapaści maja wybitne wskaźniki wzrostu. jest to wykorzystywane do szerzenia propagandy sukcesu która nijak nie przekłada się na jakośc życia mieszkańców. A co do nowego papy to mam wrażenie ze to wybór bardzo kompromisowy. Niczego nei zmieni - a najmniej zmieni w kurii. Powrót do ubóstwa i prostoty to nie jest główny problem do rozwiązania w kosciele aczkowliek nie wykluczam że moze się to przęłozyc na powstanie jakiegoś nowego pnurtu pobożnosci ktory być moze zmieni podejscie ludzi do pieniadza. Biorąc jednak pod uwagę zlaicyzowanie świata i rolę papieża w tym swiecie to przykąłd papieża jest w nim po prostu niewiele znaczący
anonim2013.03.14 7:12
Ojciec Święty Franciszek - papież modlitwy. Jako zakonnik zna siłę modlitwy, wierzę, że uda mu się na nowo uświadomić wiernym jaką moc ma modlitwa i na niej oprze swój pontyfikat i franciszkańską odnowę Kościoła. Bóg zapłać za nowego papieża.
anonim2013.03.14 8:35
Wybór Papieża Franciszka to kompromitacja polskich mediów. Sczególnie redaktorów "znawców "Watykanu!!!..