Ks. Robert Kantor: W tekście ks. Isakowicza-Zaleskiego znalazły się wprowadzające w błąd nieścisłości  - zdjęcie
14.11.20, 14:29Fot. screenshot - YouTube (Tajne Komplety)

Ks. Robert Kantor: W tekście ks. Isakowicza-Zaleskiego znalazły się wprowadzające w błąd nieścisłości

8

Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. Robert Kantor przesłał Katolickiej Agencji Informacyjnej oświadczenie, w którym ustosunkowuje się do sprawy pozwu, jaki skierował przeciwko ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu. Chodzi o artykuł, jaki ks. Isakowicz-Zaleski opublikował na swoim blogu, a który dotyczy molestowania, jakiego dopuszczał się jeden z duchownych diecezji tarnowskiej. Ks. Robert Kantor zaznacza, że pozew złożył w swoim własnym imieniu w związku z nieścisłościami, jakie w jego ocenie naruszają jego dobra osobiste.

- „We wpisie tym pojawiła się bowiem sugestia, że dokonywałem w przeszłości i dokonuję teraz zaniechań w sprawach dotyczących wykorzystywania małoletnich. Mimo wysłanej prośby o sprostowanie ksiądz Isakowicz – Zaleski nie sprostował tej informacji i – wobec wyczerpania środków ugodowego zakończenia sporu – zdecydowałem się wystąpić na drogę sądową” – przekonuje ks. Robert Kantor.

- „Zwalczanie czynów pedofilskich w Kościele jest traktowane przeze mnie priorytetowo, do tego zaś potrzebne jest zaufanie oraz przekonanie ofiar, że ich sprawy będą traktowane niezwykle poważnie, sprawcy będą ponosić pełną odpowiedzialność za swoje czyny i nie będzie żadnych zaniechań z mojej strony, jako osoby odpowiedzialnej za prowadzenie tego typu spraw” – dodaje.

W swoim artykule ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, w ocenie tarnowskiego kanclerza, miał przedstawić niepełne informacje, pomijając szereg istotnych faktów. Ks. Robert Kantor podkreśla przy tym, że to on, we własnym imieniu, złożył pozew przeciwko ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu, a nie tarnowska kuria i pozew ten nie dotyczy sprawy ks. Stanisława P.

kak/ekai.pl

Komentarze (8):

Jan2020.11.16 23:07
I słusznie - kanclerz z wielką kulturą domaga się szacunku dla swojego imienia, bo kto go zna, wie, że tak jak mówi i pisze, tak w sprawie pedofilii robi..
Stan2020.11.15 7:13
Brawo Kanclerz!
zdziwiony2020.11.15 6:31
Kto śmie wystąpić przeciwko Issakowiczowi? On Taki czysty, nieskalany, namaszczony przez TVN-y i tzw kościół otwarty, czyli lewacki. Issakowicz subito santo!. Tako rzekłem.
Klara2020.11.14 17:29
Jak fakty nie pasują do wizji to się je pomija. Prawdzie trzeba pomóc się obronić. "moja prawda jest prawdziwsza niż twoja"
Anonim2020.11.14 17:15
A mógłby pojechać jeden do drugiego i sprawę wyjaśnić. To co przelane jest na papier to trudniej odkręcić.
Contral2020.11.14 17:03
Nie mam nic przeciwko radykałom. Ale niektórym radykałom radykalizm zaćmiewa umysł. Tak jak ks. Isakowiczowi.
Aleksandra2020.11.14 15:33
Komunistom nie udało się zniszyc kościoła, teraz oni sami się niszczą. Oddzielić plewy od ziarna,szybko i bez pardonu usunąć ze stanu duchownego ,osadzić i wpakować do więzienia pseudo księży,którzy niszczą wizerunek kościoła.
Janusz2020.11.14 21:34
no dobra. do kogo pijesz?