Ks. Piotr Spyra: Nie my wybraliśmy Maryję. Ona wybrała nas, a to wielkie zobowiązanie  - zdjęcie
03.05.21, 11:18Fot. via: Flickr - EpiskopatNews

Ks. Piotr Spyra: Nie my wybraliśmy Maryję. Ona wybrała nas, a to wielkie zobowiązanie

16

Wielkie wybranie to też wielkie zobowiązanie. "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie". Skoro czujemy się narodem, który Maryja szczególnie ukochała, jesteśmy zobowiązani do nie byle jakiej, ale wielkiej świętości, na miarę duchowych synów Maryi!

KTO TU KOGO WYBRAŁ NA KRÓLOWĄ?

Jednym z wielu powodów, dla których król Jan Kazimierz w 1656 roku złożył swoje korony przez obrazem Matki Bożej i oficjalnie wyznał, że Maryja jest Królową Korony Polskiej były objawienia, jakie na początku XVII w. otrzymał włoski jezuita - o. Juliusz Mancinelli (1607, 1610 i 1617 r.), bezpośredni świadek śmierci św. Stasia Kostki. Gdy zagłębimy się w te historie, okazuje się , że to nie tyle my wybraliśmy Maryję na Królową Polski, lecz Ona sama chciała być czczona jako Królowa Polski.
"A czemu Mnie Królową Polski nie zowiesz? Ja to królestwo wielce umiłowałam i wielkie rzeczy dlań zamierzam, ponieważ osobliwą miłością ku Mnie pałają jego synowie".
"Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką tego narodu, który jest Mi bardzo drogi, więc wstawiaj się do Mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja będę ci zawsze, tak jak teraz, miłościwą".
"Juliuszu, synu mój! Za cześć, jaką masz do mnie, Wniebowziętej, ujrzysz Mnie za rok w chwale niebios. Tu jednak, na ziemi, nazywaj Mnie zawsze Królową Polski".

WIELKI DAR - WIELKIE ZOBOWIĄZANIE
 
Co mamy robić z tak wielkim darem, że Maryja tak bardzo nas kocha i troszczy się, że chce być nazywana Królową Polski? Usiąść i cieszyć się przywilejami? Wręcz odwrotnie! Wielkie wybranie, oznacza najpierw wielkie zobowiązanie. Tak łatwo założyć ręce z dumą z powodu wybrania.... i stracić czujność. Ten, kto traci czujność, daje się zaskoczyć przez przeciwnika i przegrywa bitwy. Z wielkiego wyniesienia może być wielki upadek. W życiu duchowym jest tak, że chwila nieuwagi - jedno pokolenie siądzie z założonymi rękami i prześpi czas ewangelizacji i formowania do dojrzałej wiary - a konsekwencje tego będą tragiczne, co już widzimy, gdy patrzymy na wiarę młodego pokolenia.

JESTEŚ CZĘŚCIĄ KRÓLESTWA I OD CIEBIE DUŻO ZALEŻY!
 
Gdy się spotykamy w gronie znajomych i próbujemy reformować Polskę czy Kościół, zaczynamy zazwyczaj od krytyki innych i oczekiwania, że ktoś się zmieni. Tymczasem jeśli każdy będzie patrzył na innych, prześpimy czas łaski. Przyszłość Kościoła i Polski zależy więc ode mnie, czyli od tego, na ile w moim sercu i w moim życiu będzie poszerzało się Królestwo Boże. Ponieważ jesteśmy opornym materiałem, Bóg daje nam Maryję - najlepszą formatorkę.
Nikt nie jest w stanie wprowadzić tak Boga tak głęboko do naszego życia, jak Ona. Można oczywiście próbować pomijać Maryję na drodze naszego duchowego rozwoju i próbować nawracać się samemu. Jeśli jednak sam Bóg chciał przyjść do nas nie bezpośrednio, lecz przez Maryję, nie wypada omijać Jej w drodze do Boga. Sam Jezus przecież w swoim testamencie z krzyża daję Ją za Matkę każdemu uczniowi i zaprasza, by każdy z nas na poważnie wziął Ją do swojego domu.
Co dzisiaj w tobie nie chcesz lub boisz się poddać pod panowanie Jezusa i Maryi? Od takich właśnie decyzji nawrócenia zaczynają się największe reformy świata. Przyszłość leży naprawdę w twoich rękach. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile osób i ile przyszłych pokoleń może skorzystać dzięki twojej jednej decyzji nawrócenia. To jest najlepszy sposób, aby odpowiedzieć na zobowiązanie wynikające z bycia ukochanym narodem Matki Bożej.
 
Ks. dr Piotr Spyra

Komentarze (16):

Apel2021.05.6 13:18
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć („Po to to wklejasz, baranie?”) lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
antoni.s2021.05.3 15:36
Ale chyba niemców z bawari, której jest patronką bardziej kocha, co?
"antoni s" ...vel Lechu...!2021.05.3 15:43
Kocha wszystkich!...A czyją jest Królową ....Co?????
antoni.s2021.05.4 18:43
Dlaczego w takim razie bawarczykom powodzi się lepiej od nas, hę?, i nie jestem żadnym lechem, do cholery, na imię mam antoni.
" rebeliancie"...Lechu K...! Zapamiętaj sobie!2021.05.3 15:35
Bardzo cię ta prawda boli, to widać!... MATKA BOŻE NIEPOKALANIE POCZĘŁA SYNA BOŻEGO...! DLATEGO BLUŹNISZ!... ZAPOZNAJ SIĘ Z MODLITWĄ "POZDROWIENIE ANIELSKIE..." ...Przestań sobie szkodzić!
rebeliant2021.05.3 16:13
Ta "prawda" obnaża obłudę bożą.
Ks. Piotr Spyra:2021.05.3 13:03
Nie my wybraliśmy Maryję. Ona wybrała nas, a to wielkie zobowiązanie. ............ Wielkie wybranie to też wielkie zobowiązanie. "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie". Skoro czujemy się narodem, który Maryja szczególnie ukochała, jesteśmy zobowiązani do nie byle jakiej, ale wielkiej świętości, na miarę duchowych synów Maryi! KTO TU KOGO WYBRAŁ NA KRÓLOWĄ? Jednym z wielu powodów, dla których król Jan Kazimierz w 1656 roku złożył swoje korony przez obrazem Matki Bożej i oficjalnie wyznał, że Maryja jest Królową Korony Polskiej były objawienia, jakie na początku XVII w. otrzymał włoski jezuita - o. Juliusz Mancinelli (1607, 1610 i 1617 r.), bezpośredni świadek śmierci św. Stasia Kostki. Gdy zagłębimy się w te historie, okazuje się , że to nie tyle my wybraliśmy Maryję na Królową Polski, lecz Ona sama chciała być czczona jako Królowa Polski. "A czemu Mnie Królową Polski nie zowiesz? Ja to królestwo wielce umiłowałam i wielkie rzeczy dlań zamierzam, ponieważ osobliwą miłością ku Mnie pałają jego synowie". "Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką tego narodu, który jest Mi bardzo drogi, więc wstawiaj się do Mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja będę ci zawsze, tak jak teraz, miłościwą". "Juliuszu, synu mój! Za cześć, jaką masz do mnie, Wniebowziętej, ujrzysz Mnie za rok w chwale niebios. Tu jednak, na ziemi, nazywaj Mnie zawsze Królową Polski".
WIELKI DAR - WIELKIE ZOBOWIĄZANIE2021.05.3 13:03
Co mamy robić z tak wielkim darem, że Maryja tak bardzo nas kocha i troszczy się, że chce być nazywana Królową Polski? Usiąść i cieszyć się przywilejami? Wręcz odwrotnie! Wielkie wybranie, oznacza najpierw wielkie zobowiązanie. Tak łatwo założyć ręce z dumą z powodu wybrania.... i stracić czujność. Ten, kto traci czujność, daje się zaskoczyć przez przeciwnika i przegrywa bitwy. Z wielkiego wyniesienia może być wielki upadek. W życiu duchowym jest tak, że chwila nieuwagi - jedno pokolenie siądzie z założonymi rękami i prześpi czas ewangelizacji i formowania do dojrzałej wiary - a konsekwencje tego będą tragiczne, co już widzimy, gdy patrzymy na wiarę młodego pokolenia. JESTEŚ CZĘŚCIĄ KRÓLESTWA I OD CIEBIE DUŻO ZALEŻY! Gdy się spotykamy w gronie znajomych i próbujemy reformować Polskę czy Kościół, zaczynamy zazwyczaj od krytyki innych i oczekiwania, że ktoś się zmieni. Tymczasem jeśli każdy będzie patrzył na innych, prześpimy czas łaski. Przyszłość Kościoła i Polski zależy więc ode mnie, czyli od tego, na ile w moim sercu i w moim życiu będzie poszerzało się Królestwo Boże. Ponieważ jesteśmy opornym materiałem, Bóg daje nam Maryję - najlepszą formatorkę. Nikt nie jest w stanie wprowadzić tak Boga tak głęboko do naszego życia, jak Ona. Można oczywiście próbować pomijać Maryję na drodze naszego duchowego rozwoju i próbować nawracać się samemu. Jeśli jednak sam Bóg chciał przyjść do nas nie bezpośrednio, lecz przez Maryję, nie wypada omijać Jej w drodze do Boga. Sam Jezus przecież w swoim testamencie z krzyża daję Ją za Matkę każdemu uczniowi i zaprasza, by każdy z nas na poważnie wziął Ją do swojego domu. Co dzisiaj w tobie nie chcesz lub boisz się poddać pod panowanie Jezusa i Maryi? Od takich właśnie decyzji nawrócenia zaczynają się największe reformy świata. Przyszłość leży naprawdę w twoich rękach. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile osób i ile przyszłych pokoleń może skorzystać dzięki twojej jednej decyzji nawrócenia. To jest najlepszy sposób, aby odpowiedzieć na zobowiązanie wynikające z bycia ukochanym narodem Matki Bożej.
Herezjarcha2021.05.3 12:40
Jak to jest możliwe, że kapłan kościoła POWSZECHNEGO twierdzi, że Maryja preferuje jakąś grupę bardziej, niż inną. Przecież to herezja jest...
rebeliant2021.05.3 11:58
A jednak właściciele sekty w odpowiednim momencie "włączają" wbudowany przycisk ludziom zagarniętym już na etapie dzieciństwa, że mają "do spłacenia dług"... tzn. być posłusznym. Za jakiś czas będzie wiadomo co Simon chce.
Żydówka, która żyła (albo i nie) 2 tysiące lat2021.05.3 11:42
temu sobie was "wybrała" i dlatego mamy się was słuchać i wasze brzuszyska karmić?
"....Bez Boga , ni do proga..."! Taka Prawda!2021.05.3 15:38
Od 2 tys. lat walczycie z Bogiem i Maryją! BEZ EFEKTU! ....NIGDY NIE WYGRACIE Z BOGIEM! ... Wybijcie to sobie z głowy raz na zawsze!
Polak mały2021.05.3 11:34
Czemu kościół zawsze przy okazji ważnych dla Polski wydarzeń wwala się ze swoją ideologią i bożkami?
rebeliant2021.05.3 12:07
Tu nie ma pytania czemu, bo on właśnie po to jest. To jest generator tzw. "wiary" dzięki, której manipulacja przebiega po z góry przewidzianych torach. Problem polega na tym, że w tej rzeczywistości, która nas ściska zawsze dochodzi do budowy systemu manipulacji, a jedynie co można zrobić, to maksymalnie skupić się, aby ten system uchwycić. Z pomocą zawsze przychodzi wiedza, ale jej nabywanie też nie jest takie łatwe.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.3 11:29
kawałek pomazanego farbami blatu od stołu królową polski! buhaha...
JESTEŚ BIEDNY I ŚMIESZNY!2021.05.3 15:40
MY KOCHAMY NASZĄ MATKĘ!... ROZUMIESZ? A ty umiesz kogoś kochać, czy tylko krzywdzić?