Ks. Lemański: Ochrzciłbym dziecko pary homoseksualnej - zdjęcie
07.08.19, 11:50screenshot Youtube - Onet rano

Ks. Lemański: Ochrzciłbym dziecko pary homoseksualnej

41

Szokujące wyznanie ks. Wojciecha Lemańskiego. W rozmowie z Onetem stwierdził wprost, że sam ochrzciłby dziecko pary homoseksualnej.

Dla mnie, jako człowieka i księdza nie ma to absolutnie żadnego znaczenia”

- stwierdził ksiądz i dodał:

Wręcz przeciwnie. Chwała takim, którzy zdecydują się na taki krok. Kościół powinien im pomagać”.

W dalszej części rozmowy tłumaczy, że jeśli związek partnerski zdecydowałby się wychować porzucone przez rodziców dziecko, które jest ciężko chore i prosił o chrzest, to:

„[...] powinniśmy podskakiwać z radości, że po pierwsze dziecko będzie miało prawdziwą opiekę i nie będzie jednym z dziesiątek leżących w tych łóżeczkach, a po drugie nie robi się tego po cichu, tylko chcemy we wspólnocie tę odpowiedzialność przeżywać”.

Czy ks. Lemański zapomniał o zobowiązaniu rodziców do tego, że będą wychowywać swoje dziecko w wierze? Kościół katolicki zaś nie aprobuje związków jednopłciowych. Podkreślił, pytany przez dziennikarza, że nie miałoby dla niego żadnego znaczenia to, że partnerem danego człowieka jest osoba tej samej płci. 

dam/Onet Rano,Fronda.pl

Komentarze (41):

anonim2019.08.8 13:31
Wywalić tego pseudo księdza ze stanu kapłańskiego,i całą jemu podobną resztę.
JFK2019.08.8 1:27
Co ja słyszę, homoseksualiści urodzili dziecko. Dziecko jak dziecko ochrzcić trzeba, ale niech ksiądz nie robi z siebie idioty, proszę!
pewny siebie2019.08.8 1:02
Gdzie jest jego szef? Ksieze biskupie - koniec wakacji, trzeba sie wziac ostro za swoja ekipe. To wazne !
Katarzyna2019.08.7 22:55
Co ten Ksiądz plecie?? Przecież para homoseksualna nie może mieć dzieci!!!! A który z nich urodziłby??Więc czję to miałoby być dziecko? Z adopcji??? Nie u nas !! A po drugie, żadna para homo nie przyszłaby chrzcić! Oni nie wierzą ! A co nakazuje chrzest??? Wychowywać w Wierze! W jakiej wierze, ??? Oj, Księże wstyd !, Żeby tak się zaplątać! A może by sutannę czas zdjąć ??
anonim2019.08.7 22:54
Wiadomo, rozumiem, że Lemańskiemu na takie bluźnierstwa zezwala jego przełożony Arcybiskup Ryś
rt2019.08.7 21:48
To może Lemański im urodzi lako surogatka.
John2019.08.7 21:43
Lemanski - Won Pedale z KOSCIOLA KATOLICKIEGO !!!!!!! WON !!!!
izydor2019.08.7 21:32
Do Episkopatu - Dokąd będziemy utrzymywać takiego niby księdza z nazwy , jak chce mieszać i jątrzyć to go usunąć z kapłaństwa.
celnik ciekawy2019.08.7 20:33
Przewielebny towarzyszu Lemański. Jako eksperta od dewiacji zapytuję towarzysza w jaki sposób dwóch zboczeńców lub dwie zboczone baby moga zrobić sobie dziecko? Chyba, że ich zboczenie nosi nazwę pedofili kiedy to np. stary celebryta kopuluje z nastolatka<15 roku zycia.
AB2019.08.7 19:41
Panie Lemański - pary homo dzieci nie mają; nikt na kuli ziemskiej nie ochrzci dziecka pary homo, bo takiego dziecka po prostu nie ma!! Jesteś zakłamany od stóp do głów, wstrętny, agresywny. I nie wiem, jak ty możesz chrzcić jakiekolwiek dzieci, codziennie zaprzeczając swojemu kapłaństwu; jak możesz sprawować mszę świętą!!! Pan Bóg jest cierpliwy, ale Boska cierpliwość ma swoje granice. Siejesz zgorszenie i zamęt, i to wyraźnie ci odpowiada, jak samemu szatanowi. Będzie "płacz i zgrzytanie zębów", panie Lemański, bo kapłanem ciebie nazwać nie sposób. Opamiętaj się!
www2019.08.7 17:58
Może Lemański chce się doczekać, że Biedroń będzie w ciąży :)
edi2019.08.7 15:33
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Toni2019.08.7 15:21
Nawet tobie lemański nie uda się zapłodnić parę pedałów i z kiszki stolcowej zrobić macicę. Jesteś tak głupi, czy pleciesz takie bzdury bo ci za to ktoś wrogi wierze katolickiej płaci byś się ośmieszał.Takiego szkodnika jak ty już dawno powinni wyrzucić z kościoła, bo przez ciebie wielu katolików odchodzi od wiary.
michu2019.08.7 15:15
No chyba, że bez tych wstawek np :"Wyrzekam się grzechu, wszystkiego co prowadzi do zła, wyrzekam się szatana...", bo inaczej to taka komedia (tragikomedia) nie przeszła by chyba nawet w archidiecezji łódzkiej ;).
max2019.08.7 14:56
7-letni chłopiec zamordowany przez „jedną z matek (lesbijek)”, bo nie chciał założyć sukienki. To nie jest żart, a przerażająca tragedia, która powstała w głowie „nowoczesnej” matki. Meksykanka Margarita z miasta Guanajuato pobiła swojego syna na śmierć, bo ten nie chciał ubierać się jak dziewczynka. Z doniesień lokalnych mediów dowiadujemy się, jak tragiczne życie miał Karol Ramon. Młody chłopiec miał być od wielu tygodni bity pasem, a nawet krzesłem czy też młotkiem. Od kilku dni nie otrzymywał jedzenia. Na jego ciele lekarze znaleźli nie tylko ślady uderzeń, ale także poparzenia po „dogaszaniu papierosów”. https://nczas.com/2019/06/21/7-letni-chlopiec-zamordowany-przez-jedna-z-matek-bo-nie-chcial-zalozyc-sukienki-wczesniej-byl-glodzony-i-torturowany/
Erwin2019.08.7 14:50
Dlaczego media typu fronda robią reklamę temu panu ????? Nie ma ciekawszych tematów niż wypowiedzi półgłówka hm?????
hm2019.08.7 14:34
zgoda na chrzest dziecka jest tylko w tedy gdy rodzice żyją w wierze bo chrzcimy dzieci w wierze rodziców i dlatego pary homoseksualne nie mogą prosić o taki zaszczyt bo żyją wbrew wierze a także inne pary które nie gwarantują wychowanie w wierze nie mogą być rodzicami wychowującymi dzieci w wierze i dlatego chrzest się odkłada do czasu kiedy ta przeszkoda ustanie lub jak dziecko będzie mogło wziąć odpowiedzialność same za siebie od i cała filozofia tu ksiądz nie jest "królem" czy "władcą" a jedynie mediatorem a jak pozwoli na chrzest bez spełnienia tych warunków to sam zaciąga winę świętokradztwa
rebeliant2019.08.7 14:22
Chociaż może Lemański to i z samczego jelita wylazł po podwójnej porcji grochu i fasoli.
rebeliant2019.08.7 14:20
Zesrałbyś się na rzadko marksistowski nierobie. Każde dziecko urodziło się z pary heteroseksualnej. Nie ma dzieci par homoseksualnych. Nawet jeżeli mężczyzna i kobieta są homoseksualni, to i tak w akcie kopulacji (nie pisze seksualnym, gdyż kopulacja właśnie jest tylko dla kobiety i mężczyzny; seks może być dla pedziów) mamy do czynienia z heteroseksualizmem... a nie z homo. Lemański weź ty załóż partię Ekologów i Kosmonautów.
ada2019.08.7 14:20
Przeciez oni nie moga miec dzieci_chyba adoptowane-Ksieze nie osmieszaj sie-chyba ze masz masz iloraz inteligencji pantofelka
Contral2019.08.7 14:19
Ochrzcić dziecko to nie problem tylko obowiązek każdego szanującego się katolika niezależnie od tego czy grzeszy czy nie. Inna sprawa gdyby chodziło o Pierwszą Komunię, bierzmowanie lub małżeństwo.
Durczykiewicz2019.08.7 13:53
Księże Lemański, jak para homoseksualna może mieć dziecko...? Kobieta z kobietą ani mężczyzna z mężczyzną dziecka nie poczną...no chyba że ja o czymś nie wiem, a Ksiądz wie...?
To nie zaraza, to kabaret2019.08.7 13:34
To akurat chyba następna geniuszka feministka Płatek stwierdziła że w związkach homoseksualnych rodzi się tyle samo dzieci co w heteroseksualnych? Lemański następny do nagrody "Tęczowe pośladki"
Michał Pasierb 2019.08.7 13:15
Wojna kulturowo-ideologiczna na łonie KK trwa...Przyczyną to brak lustracji w swoim czasie i macki lawendowej mafii, która oplata duchowieństwo a z czym Kościół nie może sobie poradzić jak widać i na powyższym przykładzie...Raz po raz mamy jakieś "rodzynki".Ale trwajmy w wierze,bo nasz PAN, JEZUS CHRYSTUS obiecał nam,że bramy piekielne nie przemogą Jego Kościoła..Trwajmy, bo księży uczciwych, prawych nie brakuje...A ochrzcić dziecko,może każdy ksiądz. Nie musi się z tego robić pokazówy; chyba,że na rzecz ideologii.....Zresztą w razie zagrożenia życia i sytuacji wyjątkowych może to zrobić każdy ochrzczony;zwykła woda + odpowiednia formuła.I chrzest taki jest ważny.Oczywistą rzeczą jest ,poza dyskusją, że dziecko nie jest niczemu winne więc i to co wyczyniają ludzie na czele z niektórymi osobami mieniącymi się duchownymi dla miłosiernego BOGA w tej materii nie ma znaczenia.
Andrzej 2019.08.7 12:41
Czy Lemański jest jeszcze księdzem ? Chyba raczej ....................... niech każdy sobie coś wpisze
nikt2019.08.7 12:12
Czy ten gostek w koloratce też jest cieplutki?
Krzysiek2019.08.7 13:56
Wiele na to wskazuje...
Urszula2019.08.7 12:10
Jak najszybciej poprawić kodeks karny i wprowadzić zakaz jakiejkolwiek propagandy propedofilskiej. Kara dla organizacji minimum milion zł, a dla osoby min 3 lata bez zawiasów. Tu chodzi o rzecz najważniejszą o bezpieczeństwo naszych dzieci!
Urszula2019.08.7 12:09
Marksistowska wojna ideologiczna trwa . Marksiści bezwględnie wykorzystują tych biednych ludzi mających problemy z identyfikacją płciową. Widzę tu szansę dla PIS . Należy wyciągnąć rękę do tych środowisk i szybko opracować program LGBT+++ . 1.Opracować programy terapeutyczne na wzór AA lub terapii grupowej . 2.Rozpowszechniać na szeroką skalę możliwość terapii dla osób z problemami identyfikacji płciowej 3.Tworzenie grup samowspierających się osób podejmujących terapię. Kilku Specjalistów lekarzy seksuologów i psychologów opracowałoby taki program , który stałby się odpowiedzią na marksistowske :róbta co chceta , niszczie sobie życie ale na nas głosujta Wyciągnięcie ręki z realnym programem pomocy do tych ludzi to ograomna korzyść, a wytrąciłoby wiele argumentów marksistowskim propagatorom LGBT działającym wbrew interesom samych dotkniętych problemami osób z tej grupy.
Genowefa Bluszcz2019.08.7 12:08
W związku z tymi badaniami mam takie pytanie ,jeśli ktoś zna się na medycynie. Czy te spożyte fekalia przedostają się do krwioobiegu ? I czy osadzają się później w mózgu? Jeśli to prawda to byłby przełom w wiedzy medycznej
anonim2019.08.7 12:07
Śmierć i choroby towarzyszą przypadkowym i niehigienicznym kontaktom seksualnym. 70%25 do 78%6, 13 homoseksualistów przyznało, że chorowało na choroby przenoszone drogą płciową. Liczba osób mających pasożyty jelitowe (robaki, przywry, ameba) wahała się od 25%18 do 39%.19 W roku 1992 w USA 83% zachorowań na AIDS wśród białych to przypadki homoseksualistów21. Badanie5 przeprowadzone w Seattle, polegające na codziennym notowaniu doznań erotycznych przez homoseksualistów, ukazało, że średnio w skali roku: 1) uprawiali seks oralny ze 108 mężczyznami i połknęli nasienie od 48 z nich; 2) całowali się, doprowadzając do wymiany śliny z 96 mężczyznami; 3) doświadczyli 68 penetracji odbytu prąciem 4) konsumowali fekalia od 19 partnerów. Nic dziwnego, że 10% z nich zachorowało na zapalenie wątroby typu B i 7% na zapalenie wątroby typu B w czasie trwania badania, czyli w czasie 6 miesięcy. Read more: https://www.pch24.pl/#ixzz5itpvQTra
szcze na PiS i rydzyka2019.08.7 12:01
Dla miłosiernych katoli dziecko, które wychowują osoby homoseksualne, to nie człowiek i nie zasługują na Miłość Boga! to samo było z dziećmi poczętymi za pomocą in vitro! i musiało trochę potrwać zanim zacofany kościół zaakceptował dzieciaki z in vitro...
K.K.2019.08.7 12:05
Wszystko co napisałeś mija się z prawdą więc zajmij się tylko i wyłącznie szczaniem.
K.K.2019.08.7 11:57
Nie istnieje ktoś taki jak dziecko pary homoseksualnej. Ta para najzwyczajniej w świecie przywłaszczyła sobie to dziecko i nie ma to znaczenia czy zgodnie z obowiązującym prawem, bo prawo ludzkie niezgodne z prawami natury to zwykła uzurpacja i nic więcej.
Koalicja końskiej dupy z batem2019.08.7 11:57
Pederaści w wyborczym sojuszu z postkomuchami od akcji Hiacynt!!!!
pederasta Lenin wiecznie żywy2019.08.7 11:56
Czy wszyscy geje i lesbijki popierają marksizm i chcą być marksistowskim rewolucyjnym proletariatem W szeregach tzw. lgbt?
ZERR02019.08.7 11:55
Ochrzcić należy zawsze, tylko dlaczego "dziecko pary homoseksualnej"? Para zboczeńców nie może mieć dziecka z definicji, a jeśli upiera sie i twierdzi inaczej, to należy zawołac Policję i poinformować, że zboczeńcy ukradli komus dziecko.
K.K.2019.08.7 12:02
To jest problematyczne, gdyż rodzice chrzczonego dziecka zobowiązują się do wychowania w wierze katolickiej. W przypadku pary homoseksualnej istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie spełnią tego warunku. Nie wiem jak to wygląda w Prawie Kanonicznym.
andrzejhahn32019.08.7 11:55
Biologia mówi co innego, z takiego związku dwóch chłopów czy bab nie będzie dzieci niemożliwe 😀ks. Co za głupoty ksiądz mówi! Jak dwóch pederasto sobie zrobi dziecko?
Klara2019.08.7 12:50
Jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem? "W dalszej części rozmowy tłumaczy, że jeśli związek partnerski zdecydowałby się wychować porzucone przez rodziców dziecko, które jest ciężko chore..."
andrzejhahn32019.08.7 13:44
A co by było, gdyby żaba miała wąsy? czysto hipotetycznie?