ks. Jan Sikorski dla Frondy: Promocja homoseksualizmu to promocja pedofilii  - zdjęcie
16.03.19, 17:30kssikorski-yt-salvetv.jpg

ks. Jan Sikorski dla Frondy: Promocja homoseksualizmu to promocja pedofilii

51

Tomasz Wandas, Fronda.pl: 625 ofiar (potwierdzonych i niepotwierdzonych) oraz 382 sprawców wykorzystywania seksualnego małoletnich, w czasie od 1 stycznia 1990 r. do 30 czerwca 2018 roku – takie dane przedstawiło w czwartek biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski. To dużo, mało? Dlaczego czekano do czternastego marca 2019 z taką konferencją?

Ks. dr Jan Sikorski honorowy prałat Jego Świątobliwości, pierwszy naczelny kapelan Duszpasterstwa Więziennego RP, od 2011 protonotariusz apostolski: Jest to przerażająco dużo czynów, jednak weźmy też pod uwagę, że liczba ta dotyczy okresu prawie trzydziestu lat i obejmuje całą Polskę, czyli czterdzieści jeden diecezji. Nawet jeśli tych przypadków byłoby o połowę mniej, to i tak jest to za dużo. Bardzo przykre jest, że takie przypadki się zdarzały i zdarzają się. Stąd dobrze, że biskupi energicznie wzięli się za ten problem i próbują go rozwiązać. Natomiast przyznam, że jak jestem ponad sześćdziesiąt lat księdzem, to słyszałem o dwóch wypadkach tego typu - przez lata w ogóle nie było widać problemu pedofilii,  na ogół w ogóle się o tym nie słyszało. Dzisiaj niektórzy mają pretensje dlaczego wcześniej nie było reakcji biskupów – nie było, bo mało kto w ogóle o czymś takim słyszał w Kościele (również wśród duchowieństwa). Teraz sprawa została nagłośniona, nawet „przegłośniona” – zrobiono z tego bardzo skutecznie działającą tubę propagandową. Jeżeli ksiądz dopuszcza się czynu pedofilskiego, to drastycznie przeciwstawia się swojemu powołaniu, stąd reakcja biskupów poprzez redukcję takiego księdza do stanu świeckiego jest słuszna. 

A co z tymi, którzy niesłusznie zostali oskrżeni?

W osądzeniach trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż bardzo łatwo jest oczernić człowieka niewinnego i zniszczyć mu życie, a takich przypadków, gdzie ksiądz został oskarżony i po latach okazało się, że jest niewinny, jest bardzo dużo. Kościół jest rodziną, a w rodzinie, gdy ktoś zrobi coś paskudnego, bądź jest o to podejrzewany, to nie rozgłasza się tego sąsiadom, tylko trzyma się w dyskrecji i próbuje się rozwiązać przyczynę problemu, próbuje się dojść prawdy. Natomiast bardzo dobrze, że w tej chwili wyraźnie został wyjawiony problem, który istniał od zawsze. Podkreślam, że jako kapłan z dużym doświadczeniem w życiu nie spodziewałbym się, że wewnątrz Kościoła dokonano aż tylu czynów pedofilskich. 

Pojawiają się opinie, że pedofilia ma swoje źródło w celibacie, czy te opinie mogą być zasadne? Jeśli nie w celibacie to gdzie jest jej źrodlo? W homoseksualizmie? 

Życie w rodzinie nie pomniejsza złych skłonności, celibat wcale tutaj nie dominuje, wręcz przeciwnie osoby żyjące w celibacie procentowo w najmniejszym stopniu dopuszczają się przestępstw pedofilskich. Natomiast, okazje się, że największą grupą odpowiedzialną za taki rodzaj czynów dotyczy homoseksualistów. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że jeśli promuje się homoseksualizm, to de facto promuje się pedofilię. Jeżeli lekko mówi się na temat seksu i różnych innych dewiacji, a wynaturzenia pojmuje się jako coś normalnego, to krzywda, która dotyka przede wszystkim dzieci, jest wielka, na co nie ma żadnego tłumaczenia. Słabość ludzka zawsze może się pojawić, jednak zawsze powinna ona zostać wyjawiona i odpowiednio potraktowana. 

„Dla nas to zawsze wstrząs, który rani całą wspólnotę Kościoła” – powiedział prymas Polski Wojciech Polak. „To nie jest problem instytucji, tylko problem globalny” – podkreślił Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Czy Kościołowi uda się przeciwdziałać problemowi? Czy może w przyszłości przez to stać się wzorem dla innych jak z pedofilią walczyć?

Całkowicie podpisuję się pod obiema przytoczonymi przez pana wypowiedziami arcybiskupów – myślę, ż każdy rozsądny to poprze. Dla mnie jako księdza osobiście jest to ogromny ból, który odczuwam, a fakt, że sprawa została ujawniona na pewno pomoże w oczyszczeniu, z którego wyniknie jakieś dobro. Natomiast, paskudne jest to, że robi się z tego tubę propagandową, przez co oskarża się cały Kościół – grzechy ludzkie były, są i będą – i słabości ludzkie były, są i będą. Każda populacja ludzka zawsze będzie miała jakiś margines, nie łudźmy się, że  zostanie on wyczyszczony w każdej społeczności do zera, również i w Kościele. 

Czy nie jest to szerszy problem? 

Jeżeli mówimy o problemie, z którym trzeba sobie poradzić na szerszą skalę, to trzeba też konsekwentnie zająć się i innymi środowiskami, które w znacznie większym stopniu (jak wskazują statystyki sądowe) uczestniczą, w tym bardzo złym i grzesznym pedofilskim procederze. Ruszono problem i dobrze, że zaczęto od księży, bo od nich na ogół więcej się wymaga, ale teraz kolej i na inne środowiska. Od nauczycieli, profesorów, wychowawców, sędziów, kierowników zespołów młodzieżowych też sporo się wymaga a w kontekście pedofilii nic się o tych grupach nie mówi (tutaj przypadki są dużo cięższe i występują znaczeni częściej niż te, które dotyczą osób duchownych). 

Przewodniczący KEP ocenił, że „jak dotąd nie widać chęci ruszenia tego problemu w wymiarze społecznym”. „Nie widać szerszego zainteresowania społecznego, myślę także o zainteresowaniu rządowym i samorządowym. Co z tego wszystkiego będzie, jeśli zlikwidujemy problem pedofilii w Kościele, a on będzie w takim wymiarze w społeczeństwie?”- pytał. Czy faktycznie jest tak jak twierdzi abp Stanislaw Gądecki? Czy potrzeba zatem mobilizacji społecznej by rozwiązać ten problem w szerszej skali? Czy społeczeństwo będzie skłonne do podjęcia takich działań?

Społeczeństwo skłonne do podjęcia takich działań nie będzie, bo ma psychologię mafijną „nie oskarżajmy innych, brońmy siebie”. To zło, której jest i pod skorupą bulgocze będzie na pewno przysłaniane. Ludzie wrogo nastawieni do Kościoła, chcą żeby to piętno zostało na nim, co oczywiście jest bardzo przewrotne i nieuczciwe. Gdyby nie szło za tym oczyszczenie innych grup społecznych, byłoby to niezwykle szkodliwe przede wszystkim dla ofiar, oraz oznaczałoby złośliwość wobec Kościoła a nie rzetelność społeczną. 

Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze (51):

grzegorz2019.03.18 8:41
Sodomici nawróćcie się do Boga puki żyjecie bo ogień piekielny wiecznie żywy czeka na duszę
Czort2019.03.17 12:10
Osób homoseksualnych w społeczeństwie jest 2%. W wiezieniach znacznie więcej i w kościele również. Idąc tropem myślenia tego delikwenta, można powiedzieć, że Kościół w Polsce promuje homoseksualizm i pedofilię. Jak widać dziadki z demencją powinni cieszyć się emeryturą, a nie bełkotać publicznie.
eeej Dummy geeej2019.03.17 10:30
Środowisko LGBT chroni pedofilów w swoich szeregach i szerzy propagandę propedofilską. Nieważne czym zajmuje się gejowski pedofil , czy jest nauczycielem sędzią księdzem politykiem czy biskupem zawsze może liczyć na ochronę środowiska LGBT. CZas z tym skończyć
ewa2019.03.17 9:50
Ciekawe ze najbardziej pedofili broni kościółL?????
anonim2019.03.16 23:14
Farosz bzdury plecie 😡
T2019.03.16 20:27
W Imię Jezusa Chrystusa złe duchy idźcie precz od ludzi promujących lgbt i nie wracajcie więcej!!!
www2019.03.16 19:44
Chyba chodzi o Charamsę i nie jest to już ksiądz. Znany jest głownie z tego, że udowodnił własnymi słowami, że łamie ślubowanie, czyli że jest podręcznikowym przykładem łgarza. A skoro Foster nazywa łganie szlachetnym, to jak widać Fosterowi to imponuje. Czyżby Foster też był łgarzem? :)
Foster2019.03.16 19:57
Ks.dr. hab. Haramsa mówił prawdę, że jest gejem i że chce być nadal księdzem, nawet udzielił wywiadu ze swoim partnerem, Zatem na pewno, nie można mu zarzucić łgarstwa.
www2019.03.16 21:00
Charamsa, nie jest księdzem. Nie jest, bo nie chce. Gdyby chciał, to spełniłby warunki konieczne do bycia księdzem i byłby nim. To tak jak Foster, który mówi, że ma żonę, znalazł sobie kochankę, po czym mówił na lewo i prawo, że on chce żyć w małżeństwie, co byłoby oczywistym kłamstwem, bo byłoby sprzeciwieniem się ślubowaniu małżeńskiemu. Charamsa łże, bo ślubował życie w czystości, któremu to ślubowaniu się sprzeciwił. To tak jakby Foster pożyczył od www stówę i obiecał oddanie, a potem się rozmyślił i włożył kasę do swojej kieszeni. Niedochowanie obietnicy to kłamstwo. Charamsa niedochowujący obietnicy jest kłamcą.
Foster2019.03.16 20:11
Z tego co wiem, to święcenia kapłańskie są dożywotnie, Czy jestem łgarzem ?. Pewnie różnie w życiu bywało, bo kilkadziesiąt lat cudownego życia mam za sobą. Wiem co znaczy kochać, bo pokochałem i miłość do mojej żony i dzieci przetrwała dzięki Bogu do dnia dzisiejszego. Trochę mi tylko przykro jak kapłan ks. Zieliński zrównuje odmienność płciową z przestępstwem pedofilii. Bo to oznacza, że nie dorósł do tego, aby być ojcem i mężem, że jest uprzedzony do homoseksualistów i lesbijek. Oni sobie sami preferencji płciowych nie wybrali (to jest niezależne od nich) i chcą również kochać i być kochanymi.
Foster2019.03.16 19:28
Homoseksualistą jest były ksiądz dr hab. Haremsa. Obecnie z partnerem mieszka w Hiszpanii. Nigdy nie odważyłbym się go posądzić o to, że dopuszczał się czynów pedofilskich. W jego przypadku byłaby to na pewno zniewaga. Przypuszczam, że to był bardzo odważny i szlachetny kapłan i że nadal tych cnót nie utracił.
Foster2019.03.16 18:56
Nie wiem w jaki sposób arcybiskupi chcieli pomóc dzieciom przenosząc księży (pederastów) do innych parafii ?
Beata2019.03.16 19:33
Zapytaj arcybiskupów jak nie wiesz.
andrzejhahn32019.03.16 18:46
kler.............wara od dzieci
nikt2019.03.16 19:24
Posyłasz dzieci na religię? Myślę, że raczej nie. No to co się czepiasz?
www2019.03.16 19:47
Ale oczywiście Andrzejku. Kler wara od dzieci, ale za to do dzieci mają się zbliżać pederaści i uczyć je seksu, no bo to przecież dobre.
www2019.03.16 18:24
Oczywiście, że homoseksualizm to nie pedofilia. To mieszanie ogólnych i wieloznacznych pojęć. Przecież fakt, że 30-40% homoseksualistów przejawia skłonności pedofilskie wcale nie oznacza, że są pedofilami, bo niekoniecznie realizują swoje popędy. Ze skłonnościami pedofilskimi można normalnie żyć i nie trzeba im wcale ulegać. Problem pojawia się podczas legalizowania praw zachęcających do realizowania tych skłonności, jak karta LGBT, czy społeczne przyzwolenie homoseksualizmu jako stylu życia. Wtedy krok po kroczku, częściowo nieświadomie, zachęca się te 30-40% wpierw do praktykowania homoseksualizmu, a poprzez to do aktywowania skłonności pedofilskich.
słowiczek. poznański2019.03.16 18:21
Ależ oczywiście, że homoseksualisci, głównie “mężczyźni” niemal 100% pedofile. Cytowałam tu wielokrotnie publikacje JAMA, udowodnione wieloletnimi badaniami. Nie ma najmniejszej watpliwości. Stachu nie zapomnij kaszanki i six pack na niedziele. Gości masz.
M. 2019.03.16 18:23
NIE cytowales zadnych naukowych publikacji. Zadnych. Powtarzam , naukowych. Ze swiatowej bazy danych Pubmed.
nikt2019.03.16 18:38
To ci co twierdzą, że szczepienia są bardziej bezpieczne niż przewiduje ustawa?
Beata2019.03.16 18:20
Księdzu należy się na stare lata edukacja seksualna by nauczył się odróżniać homoseksualizm od pedofilii, bez tego będzie bredził kłamstwa.
eeej Dummy geeej2019.03.16 20:49
A ja Już dawno mówiłem że masowe przyjmowanie gejów do seminariów to będzie katastrofa dla ministrantów Gej w sutannie jest takim samym pedofilem jak gej bez sutanny.
Beata2019.03.17 22:38
Gej bez sutanny nie ma dostępu do ministrantów, żeby gej był PEDOFILEM musi być jeszcze KSIĘDZEM !
Piękniś2019.03.16 18:19
Jakoś starcze nie broniłeś dzieci przed swoimi kolegami.One lgneły do was.K... jacy wy jesteście zakłamani.Jacy mądrzy w pouczaniu innych.Gdy wasi koledzy gwałcili dzieci udawaliście że problemu nie ma,bardziej baliście się by rysji nie było na waszej świętojebliwości.
eeej Dummy geeej2019.03.16 20:52
Smarkaczu Środowisko LGBT chroni pedofilów w swoich szeregach i szerzy propagandę propedofilską. Nieważne czym zajmuje się gejowski pedofil , czy jest nauczycielem sędzią księdzem politykiem czy biskupem zawsze może liczyć na ochronę środowiska LGBT. CZas z tym skończyć
Sefir2019.03.16 22:56
Taaa to LGBT przenosi pedofilów z parafii na parafię. Może zdradzisz dlaczego KK nie sprawdza naukowo preferencji seksualnych kandydatów na księży badając odruch źrenicy i pobudzenie neuronów na bodźce?
eeej Dummy geeej2019.03.17 10:23
Smarkaczu nic nie zrozumiałeś więc jeszcze raz Środowisko LGBT chroni pedofilów w swoich szeregach i szerzy propagandę propedofilską. Nieważne czym zajmuje się gejowski pedofil , czy jest nauczycielem sędzią księdzem politykiem czy biskupem zawsze może liczyć na ochronę środowiska LGBT. CZas z tym skończyć
Sefir2019.03.17 10:51
Aha, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Jeszcze raz czy Kościół zamierza wdrożyć naukowe metody weryfikacji preferencji seksualnych czy tylko chce gonić królika?
baba-jaga2019.03.16 18:16
Im bardziej konserwatywna czy integrystyczna osobowosc duchownego, tym wieksze prawdopodobienstwo pedofilii. Tacy ludzie sa z reguly wielkimi hipokrytami, udaja ze wypelniaja wymagania swojej religii i zadaja tego od innych, choc dla wiekszosci jest to po prostu niewykonalne. Powstaja wtedy w czlowieku rozmaite napiecia i frustracje, a gdy na dodatek jest on seksualnie niedojrzaly, atakuje oraz gwalci dzieci. Zreszta widac to z doniesien medialnych. Szanowany duchowny gejozerca oraz przeciwnik zmian obyczajowych zostaje nierzadko przylapany na seksie z dziecmi czy osobami tej samej plci. I zjawisko to jest wspolne dla wszystkich zwiazkow wyznaniowych.
nikt2019.03.16 19:32
To w takim razie ostoją prawości i wzorem duchownego dla Ciebie jest Bergoglio. Ma wybitnie luźny stosunek do Tradycji katolickiej. Co jak co, ale nie można o nim powiedzieć, że jest konserwatystą czy integrystą. A walczy z pedofilią w KK... ach jak walczy. I w ramach tej walki do serca przygarnia jeszcze więcej gejów.
Angelus2019.03.16 18:14
Ile jeszcze bzdur usłyszymy nim ktoś będzie miał odwagę zdelegalizować tę sektę?
M.2019.03.16 20:16
A kiedy zdelegalizują twoją sektę dewiantów? he he he
Józef Wrona2019.03.16 18:11
Nazywam się Józef Wrona. Jestem herezjarchą, teologiem i filozofem. Stworzyłem trzy nowe religie. Teraz muszę nagonić chociaż po 20 tysięcy wyznawców do każdej z nich. Na stronie rejestracjawiernych.com.pl można się zarejestrować. Opłata rejestracyjna wynosi 1000 zł. Katolicy mają 30% zniżki więc bardzo się opłaca! Apeluję o rejestracje!
nikt2019.03.16 18:35
A potrafisz zmartwychwstać?
andrzejhahn32019.03.16 18:47
a ty
nikt2019.03.16 18:50
Pudło. Ja nie piszę, że jestem prorokiem/bogiem i że ogłaszam nabór na wyznawców.
Józef Wrona2019.03.16 19:13
Jakbym był Bogiem i potrafił zmartwywstać to sądzisz, że marnowałbym czas na wymyślanie religii i naganianie wyznawców ? Potrzebna mi kasa na rozpustę a stworzenie nowych religii to jest chyba dobry pomysł na zarobek. PS: Zapraszam do rejestrowania się (przestrzegam RODO oraz BHP!!)
nikt2019.03.16 19:21
Masz "+" za uczciwość. Uczciwie ostrzegasz, że ściema. "Idę o zakład", że jak się przyłożysz to znajdziesz wyznawców. No, nie jesteś gorszy od spaghetti.
Józef Wrona2019.03.16 19:45
Religie wymyślone przez ze mnie są spójne teologicznie oraz dopasowują się do potrzeb człowieka...
nikt2019.03.16 19:53
"Dopasowują się do potrzeb człowieka", powiadasz... To nie mogą być spójne teologicznie. Popatrz na lewactwo.
Józef Wrona2019.03.16 20:04
Niby czemu nie ?? Co ma z tym lewactwo wspólnego ? Czy tfu!! lewactwo to religia ? Lewactwo to zbiór nonsensów i nic więcej. Zapisz się to się przekonasz, że może być system spójny logicznie i teologicznie i zgodny z potrzebami człowieka..
nikt2019.03.16 20:30
Widać nie przeżyłeś PRL-u bo byś się nie pytał czy lewactwo to religia.
M. 2019.03.16 17:49
Homoseksualizm=pedofilia? 1. To bzdura, to po pierwsze. 2. Ta pedofilia chyba nie moze byc dla KK taka zła, jeśli sam ŚWIETY JP2 przymykał na nią oczy, ukrywał pedofilów w KK, a może i sam był fanem dziewczęcych lub chłopięcych narzadów płciowych. Z bogiem xD
nikt2019.03.16 18:20
Wiesz jak łatwo z każdego zrobić pedofila? Żaden problem. Kobiety wbrew pozorom też nie są bezpieczne od oskarżeń. Wystarczy gdybym wszedł na jakieś zebranie i poważnie oskarżył Cię, że dobierałeś się do czyjegoś dziecka. Potem mógłbym powiedzieć, że wydawało mi się ale smród zostanie. Żona jak ma dość męża może coś wymyślić, dziecko nie dostało nowego smartfona, z sąsiadem się pokłóciłeś. Możliwości sporo. Pamiętaj, kto czym wojuje od tego może zginąć.
M. 2019.03.16 18:22
Zgadzam sie w 100%, a nawet w 200. Powiedz to zatem panu X. Janowi Sikorskiemu
nikt2019.03.16 18:26
Wiesz co wejdzie na miejsce KK, którego duchownych tak radośnie się oskarża o wszelkie zboczenia? Kościół zboczeń. I nad tym m.in. pracuje Bergoglio, który właśnie systematycznie się dobiera do tego by zohydzić św. Jana Pawła II. W intensywnej współpracy z "lewakami wszystkich krajów łączcie się" im. prof. Baumana.
nikt2019.03.16 18:22
Ps. Efekt takich oskarżeń będzie taki, że prawdziwym nie będzie się wierzyć.
Stachu2019.03.16 17:44
- Gdzie tak pędzisz? - Do Biedronki! Jest promocja homoseksualizmu!
anonim2019.03.16 21:28
to znaczy że co? że robcio daje za darmo?
Jozin z Bazin2019.03.16 17:43
Dokładnie to równa się temu "="
teresa2019.03.16 17:39
Niech Biskupi oczyszczą swoje grono i duchowieństwo z lobby homoseksualnego, bo jest to powodem zgorszenia i czyjejś krzywdy,