Ks. Dariusz Oko: KUL staje się maszyną do zabijania wiary - zdjęcie
25.09.20, 18:10

Ks. Dariusz Oko: KUL staje się maszyną do zabijania wiary

45

Ks. prof. Dariusz Oko był gościem Łukasza Karpiela w programie „Prawy prosty” na portalu PCh24.pl, gdzie odniósł się do sprawy ks. prof. Alfreda Wierzbickiego z KUL. Filozof przestrzega, że z lubelską uczelnią może stać się to, co stało się z wieloma katolickimi uczelniami na zachodzie i może zamienić się ona w „maszynę do zabijania wiary młodych ludzi”. Dlatego przekonuje, że jeżeli nic się nie zmieni, trzeba będzie zacząć odradzać młodym ludziom podejmowanie studiów na KUL, a wiernym jakiekolwiek finansowanie tej uczelni.

Ks. prof. Alfred Wierzbicki jest kierownikiem Katedry Etyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ostatnio zrobiło się wokół jego osoby głośno po tym, jak poręczył za Michała Szutowicza ps. „Margot”, któremu prokuratura zarzuca napaść na wolontariusza fundacji Pro-Prawo do Życia i zniszczenie należącej do niej furgonetki. Jednak poręczenie to nie było pierwszym kontrowersyjnym działaniem ks. Wierzbickiego. Duchowny od lat jest znany z popierania ideologii gender, co regularnie czyni m.in. na łamach „Gazety Wyborczej”.

Ks. prof. Dariusz Oko przekonuje, że chętnie skonfrontowałby się z ks. Wierzbickim w dyskusji. Jak mówi, dyskutował już z największymi polskimi ateistami, m.in. z Robertem Biedroniem, Joanną Senyszyn czy Adamem Michnikiem. „To jest jedno towarzystwo, jedna myśl” – stwierdza filozof.

Ks. Oko podkreśla, że wcale nie zdziwił się, że to właśnie kierownik Katedry Etyki KUL stał się bohaterem antykatolickich mediów:

- „Robi to już od wielu lat. Publikuje w Gazecie Wyborczej, jest zaprzyjaźniony z redaktorem Michnikiem, który przecież jest śmiertelnym wrogiem chrześcijaństwa i Kościoła i robi wszystko, żeby Kościół unicestwić, a oni są po imieniu: Alfredzie, Adasiu…. To bardzo źle o nim świadczy” – mówi.

Zwraca przy tym uwagę, że poglądy ks. Wierzbickiego akceptuje cześć kadry akademickiej KUL. Dlatego, choć zaznacza, że życzy uczelni jak najlepiej, trzeba podjąć stanowcze kroki i interweniować powinien Episkopat. W przeciwnym razie uczelnia może podzielić los wielu zachodnich uczelni katolickich, które stały się antykatolickie:

- „Jeżeli profesor Wierzbicki dalej będzie mógł bez ograniczeń prowadzić tego rodzaju działalność, jeżeli będzie wzrastać grono, które go popiera, to są znaki alarmowe i trzeba oczekiwać interwencji Episkopatu, ale tez trzeba będzie odradzać studiowania tam i wpłacania jakichkolwiek pieniędzy” – przekonuje ks. prof. Dariusz Oko.

- „KUL może zamienić się w swego rodzaju maszynę do zabijania wiary młodych ludzi, jak to ma miejsce na wielu uczelniach zachodnich. Nie ma sensu tego finansować, trzeba z takiego miejsca uciekać” – dodaje.

kak/PCh24.pl

Komentarze (45):

JPIII2020.10.7 0:18
Czy ktoś słucha tego durnia ślipię? W ogóle wywody durnych katoli nadają się do kibla.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 13:17
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Polsce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!
bard2020.09.27 16:10
Sądziłem, że lewacka zaraza opanowała jedynie uczelnie państwowe. Myliłem się. Katolickie również. A kto z tym porządek zrobi ... ?
czytar2020.09.27 10:11
Ks. Wierzbicki nie jest kierownikiem Katedry Etyki . Taką funkcję pełni obecnie siostra prof. dr hab. Barbara Chyrowicz . Zgoda z wieloma tezami ks. Oko . Jednak wydaje się że czas niefortunny . Kończy się nabór studentów . Nie wydaje się , że odstraszanie od KUL-u bo jakiś wykładowca na swój rachunek naopowiadał głupot to właściwy kierunek . Przecież tylu jest innych wykładowców , którzy jednak trzymają się ortodoksji . Jak nie KUL to chyba nie UW gdzie środowisko jest zdecydowanie i jednoznacznie wrogie .
Agnieszka2020.09.27 1:46
No i właśnie usłyszałam wywiad z ks. prof. Alfredem Wierzbickim, który stwierdził na koniec, że zwierzęta to cierpią bardziej niż ludzie, bo "ludzie swoje cierpienie to potrafią sobie racjonalizować, obiektywizować, nadawać mu sens a zwierzę tego nie potrafi". Czyli jak rozumiem to Jezus cierpiał najmniej, bo był najinteligentniejszy, najbardziej wierzący na świecie, świadomy sensu swojego cierpienie. Że władze uczelni rzekomo katolickiej i to przełkną, to jasne, ale ta chęć przypodobania się lewactwu rozum mu do reszty odjęła i dobrze działający instynkt samozachowawczy cwanego, bezideowego karierowicza niuchającego skąd wiatry bardziej korzystne wieją. Jak on się teraz swoim przyjaciołom Żydom wytłumaczy? Toż on ni mniej ni więcej stwierdził w ten sposób, że w czasie holokaustu Żydzi cierpieli mniej niż zwierzęta.
Jazzz2020.09.26 23:57
Zawsze się zastanawiałem dlaczego Sowieci nie zlikwidowali tej uczelni i nie wymordowali jej wykładowców. BO WIERZYLI W SKUTECZNOŚĆ MARSZU PRZEZ INSTYTUCJE. Konsekwentna praca bolszewików trwająca kilkadziesiąt lat dzisiaj przynosi straszne efekty.
Aśka2020.09.26 21:25
"Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". Dzięki Bogu za takich kapłanów. Z Księdza ust nawet tak straszna prawda nie rani mnie wierzącą katoliczkę.
edi2020.09.26 12:00
Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen
Jan2020.09.26 11:42
Nikt nie zrobił więcej dla zabijania wiary jak Rydzyk, Jędraszewski, Oko i im podobni
jle_ffm2020.09.26 11:11
Ks. Oko jest bardzo obiektywny i oczywiście patrzy na KUL tylko z perspektywy ks. Wierzbickeigo. I nie chce tutaj bronić KULu ale a ja myślę proszę księdza,że prawdziwą maszyną do zabijania wiary to jest cała masa tych biskupów i księży w tym kraju którzy już dawno zaprzedali się mamonie i weszli w alianse z tą obłudną, pseudo-katolicką władzą (już nie wspomnę o aferach pedofilskich i innych zgorszeniach). Dobrze to ujął ks. Wierzbicki - kler zamiast głosić Dobrą Nowinę, głosi 'dobrą zmianę. I taka jest prawda proszę księdza.
Agnieszka2020.09.27 13:16
W tej samej katedrze O ZGROZO etyki, co Wierzbicki pracuje Szostak (współbrat zakonny Bonieckiego), który zwalczał profesora Chazana za jego odmowę brania jakiegokolwiek udziału w zabijaniu nienarodzonych dzieci i robił to, gdy ten był za to prześladowany i tracił pracę. KUL w pełni można utożsamiać z ich poglądami, bo wziął za nich pełną odpowiedzialność i podpisał się pod tym, co głoszą skoro nic nie zrobiono, by tacy wynaturzeńcy moralni nie kalali uczelni, nie hodowali swoich następców w sposób wypaczony kształtując na lata kadrę naukową KUL (robiącą pod ich kierownictwem prace i stopnie naukowe), nie deprawowali jej studentów i nie niszczyli Kościoła herezjami i zgorszeniem. Dla porównania jak na Śląsku wykładowca głosił studentom katolicką naukę społeczną to na wniosek donosicieli miał sąd dyscyplinarny i musiał zrezygnować z pracy na uczelni. Do tego na KUL-u ma już jako przedmiot nauczania gender i rektor tłumaczy , że niby to o gender nauczanie jako zjawisku. Ciekawe czy przedmioty marksizm, komunizm, nazizm, faszyzm też mają. Oni wszyscy to jedno. KUL to Wierzbicki i Szostak a SZOSTAK i Wierzbicki to KUL. Władze tej uczelni to tylko rozmemłani figuranci takich degeneratów, co boją im się podpaść, bo dwójka tych popaprańców trzęsie cała uczelnią. Kościół lubelski z racji koneksji i głoszenia poprawnych politycznie poglądów takich wykładowców to też im leży u stóp, bo chyba za takich judaszy kulowskich, którym nawet krwawe łzy Maryi z Lubelskiej katedry sumienia nie skruszyły, został pokarany najpierw radiestezja Pylaka a po nim rządami Życińskiego i Budzika.
gumowa kaczka2020.09.26 10:42
rura wydechowa przepełniona
Hartman - etyk od kazirodztwa2020.09.26 8:24
Nuuu, mne sze ten Oko nie podoba.
Anonim2020.09.26 0:04
z nim jest cos nie tak
Beno2020.09.25 23:01
Brawo księże Oko. Ks. Oko powinien być już dawno biskupem i kardynałem. Takich duszpasterzy potrzebuje Kościół i Polska. A KUL już dawno stracił szacunek u wielu Polaków.
Anonim2020.09.26 0:04
papieżem?
Romanowski2020.09.27 18:42
Czemu nie???
Jaro2020.09.26 6:41
Im więcej takich oszołomów jak Oko, tym szybszy koniec sekty katolickiej.
Cool2020.09.26 9:32
Na moje oko, jest dokładnie na odwrót ... ;-))
Japa2020.09.26 10:12
Ale ci się marzy panie " Jaro" . A co byś marzył gdyby tu o islam chodziło . No dobra , żartowałem , nie rób w gacie.
korekta2020.09.25 22:28
Oko jest zbyt głupi żeby pojąć co znaczy nauka Gender...że Gender podsycają księża od wieków...sztucznie rozdzielając role kobiety i mężczyzny...a nauka tylko to zauważyła...przez to rozdzielanie ról Ojcostwo stało się Na Niby....Ojcowie nie potrafią kochać swoich dzieci
Anonim2020.09.25 23:40
jeszcze napisz że gdyby nie geje to ludzkość by wymarła od braku potomstwa lub hiva
Cool2020.09.26 10:04
Podział na kobiety i mężczyzn nie jest sztuczny ... to naturalny i biologiczny fakt! .
Cool2020.09.26 10:06
Przeciętny heteroseksualny ojciec jest lepszym ojcem od najlepszego "ojca" homo.
Japa2020.09.26 10:17
I o czym my dyskutujemy ? To tak jak by patrzeć na drzewo i wmawiać sobie ,że to co widzę to nie liście i gałęzie , tylko korzenie . A Margot udaje że tak widzi.
Anonim2020.09.26 10:49
Wśród lewaków ojcostwo w praktyce nie występuje.
a czy nie wpisuje się w pisowski2020.09.25 21:23
i powski neobanderowski nurt_https://niezlomni.com/czy-metropolita-szeptycki-ponosi-wspolodpowiedzialnosc-za-powstanie-zbrodniczego-ruchu-rozpowszechnionego-przez-oun-w-malopolsce-wschodniej-i-na-wolyniu-wideo/
ryszard2020.09.25 21:08
To co robi Alfred Wierzbicki jest w pewnym sensie niebagatelną przysługą kościołowi. Doprecyzowuje bowiem istotę zagrożenia wiary chrześcijańskiej. Dążeniem światowej faszystowskiej finansjery (tego jednego procenta ludzkości, który posiada tyle samo co jej reszta) jest stworzenie globalnego państwa o ustroju neoniewolniczym. Ludności tej dyktatury trzeba narzucić nową państwową religię (prawdopodobnie odpowiednią przeróbkę religii katolickiej). Przedtem trzeba jednak zniszczyć faktyczny katolicyzm. Czyni się to wszystkimi dostępnymi drogami. Wiodąca strategia to niszczenie kościoła od wewnątrz korzystając z rozbudowanej agentury wśród hierarchii. Od zewnątrz czyni się to środkami bardziej prymitywnymi (co nie znaczy mniej skutecznymi) poprzez tęczowe bojówki i wspierającą je wysoko ulokowaną we władzach cywilnych masonerię. Przerażające jest, bierne zachowanie kościoła (jakby uległ hipnozie agresora). Postępowanie takich jak Alfred Wierzbicki dowodzi że agenturalna hierarchia i tęczowi najemnicy to JEDNO.
bard2020.09.25 21:50
Zgoda w 100%. Ideologiczna wojna trwa, a lawendowi alianci aktywnie wspierają rosnących w siłę neomarksistów. Promocja regularnych walk zaczepnych sfory spod znaku LGBT+ przez lewackie rządy widoczna jest gołym okiem.
Hipokryzja frondy2020.09.25 20:48
https://www.youtube.com/watch?v=A2klTfzyf-w
PolzN2020.09.25 20:38
Całkiem zasadne postulaty zarówno księdza Zaleskiego, jak i księdza Oko dziwnie przepadają w drodze do odbiorcy. Czy lawendowa weryfikacja ma rzeczywiście tak mocny wpływ na brak reakcji prominentnych hierarchów Kościoła?
Alojzy Cedzidło2020.09.26 10:30
Zasadne ? Ja mam wątpliwości . Zasadne i usprawiedliwione (?) były by wtedy , gdyby walka ze złem wyszła z "rodziny" wtedy gdy walka w tym gronie nie dała rezultatów .A ks. Zalewski nie mów o takiej "walce "Nie twierdzę , że nie ma racji . Tylko z kłopotami rodzinnymi nie idzie się do złego sąsiada .
Bea2020.09.25 20:16
To po to latami były zbierane na nich pieniądze w kościołach? Niech sobie będą modernistami czy kim tam chcą ale w takim razie niech oddadzą kasę.
Katecheta2020.09.25 20:13
Zero ofiar na KUL
Olej2020.09.25 20:03
Tę maszynę nasmarowała bezpieka, jak widać doskonale, a tryby w niej pracujące spełniają swoje zadanie perfekcyjnie, zgodnie z harmonogramem zawartym w teczkach.
Jakub2020.09.25 20:27
..., które przed laty bezkarnie wykradziono z IPN-u lubelskiego i zaniesiono do Kurii Lubelskiej nieżyjącego już abp Dupskiego.
Janina2020.09.25 19:56
Uczelnia to zawsze będzie pole wolnej dyskusji. I bardzo dobrze, że szef katedry ma otwarte spojrzenie, bo o etyce trzeba dyskutować.
Japa2020.09.25 19:38
Długo trzeba było czekać na taką ocenę . A słyszał ksiądz o Tygodniku Powszechnym ?
Jakub2020.09.25 20:54
... a o konfidentach komunistycznej bezpieki wśród duchowieństwa katolickiego np. zrobienia abp z konfidenta ks. Wielgusa i zajadłej jego obronie m.in przez zakonnika z Torunia? Teraz zbierane są dodatkowe owoce braku lustracji w polskim KRK. Smutne, ludzie, którzy protestowali przeciw gloryfikacji kapusiów byli wyzywani od ostatnich.
Japa2020.09.26 10:08
Tak Pan myśli , panie " Jakubie ", braku lustracji w KRK ? Tylko w KRK . Bo gdyby tak poszerzyć ten Pana front lustracyjny , pewno i na Frondzie ubyło "komentatorów?
Jakub2020.09.29 0:25
Panie Japa, lustracja, dekomunizacja, desowietyzacja powinna była objąć całą Polskę, pytanie jest w jakim zakresie miałoby się to odbyć. Chyba milicja i wojsko to stan zerowy, bez ponownego naboru oficerów. Ministerstwa, szkolnictwo (nowe) programy nauczania, urzędy państwowe, zakaz zatrudniania na odpowiedzialnych stanowiskach itd. Czy wie Pan, że do dzisiaj są w bibliotekach książki cenzurowane przez komunistów, bez żadnej o tym informacji dla czytelników? Czyli czerwony żyje i dalej kłamie. Uzyskano archiwum Radia Wolna Europa ale coś wydostać z niego to problem, tak jak z IPN-u. Może teraz jednak łatwiej. Nie patrzyłem.
Anonim2020.09.25 18:58
TA "uczelnia" została zaczadzona i przesiąknięta antychrystem i się już nie podniesie dlaczego ? Ani Episkopat ani miejscowy arcybiskup nie reagują czyli co - milczenie jest poparciem tego co się tam dzieje
Anonim2020.09.25 19:22
Ani grosza na KUL
Seks kamerki2020.09.25 18:29
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex randki,wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
a Sejm hańba dla polsk. parlamentaryzmu2020.09.25 18:22
https://www.youtube.com/watch?v=Rzvlz_WRHp4