Koronawirus: Kiedy początek szczepień? Premier podał termin - zdjęcie
03.12.20, 11:35Screenshot Facebook - Mateusz Morawiecki

Koronawirus: Kiedy początek szczepień? Premier podał termin

31

Pamiętajmy, że przeciwnik, z którym walczymy jest zwodniczy i groźny, nasze przewidywania związane ze spadkiem zachorowań po wprowadzeniu zasad bezpieczeństwa sprawdzają się, ale pandemia na pewno nie powiedziała ostatniego słowa” – ostrzegł premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym dziś na Facebooku wideo. Poinformował też, kiedy możemy się spodziewać szczepień przeciwko koronawirusowi.

Jak podał szef polskiego rządu:

Szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczną się pewnie od lutego, może od marca”.

Dalej poinformował, że szczepienia wykonywane będą między innymi w szpitalach rezerwowych. Zaapelował też o to, aby do momentu ich rozpoczęcia stosować się do zasad pandemicznych. Podkreślił też:

Szpitale rezerwowe przygotowujemy na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej, ale ich znaczenie będzie ogromne, kiedy na początku przyszłego roku rozpoczniemy szczepienia przeciw COVID-19”.

Na koniec pojawił się jeszcze jeden apel. Premier prosił Polaków o to, aby zadbać w okresie świąt Bożego Narodzenia o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich. Dodał:

Zadbajmy o to, żeby święta spędzić w małym gronie, w rodzinnym kręgu osób, dzięki temu ograniczymy transmisję wirusa, dzięki temu to zwycięstwo będzie bliżej nas”.

dam/PAP,Facebook

Komentarze (31):

Michał Jan2020.12.3 18:05
Czy jak w Polsce będzie tylu samo niechętnych szczepieniu, jak we Francji (61%), to MinZdraw te "zachęty" sprowadzi do możliwości kupienia chleba?
Foster2020.12.3 16:43
Myślę, że w Polsce dostęp do szczepionek nie wcześniej jak w drugiej połowie przyszłego roku.
Anonim2020.12.3 16:30
WIELKI RESET nadchodzi! Totalne zniewolenie przez NWO i "nową normalność"? Jan Rybski ...... https://youtu.be/Q71uMa3E_YM?t=61
Anonim2020.12.3 16:29
Czy ktoś potrafi mi logicznie wytłumaczyć, dlaczego rząd RP, a konkretnie Min. Zdrowia zakazał leczenia chorych na Covid-19 tanią i skuteczną w leczeniu AMANTADYNĄ - co potwierdzają pacjenci dr. Bodnara, a cała szczegółowa dokumentacja leczenia pacjentów znajduje się na stronie przychodni. Skoro 100 pacjentów zostało wyleczonych ANANTADYNĄ w ciągu 2, 3 dni, to dlaczego tysiące chorych Polaków nie może liczyć na leczenie AMANTADYNĄ, lekiem do niedawna dostępnym za grosze w każdej aptece, i co ważne, skutecznym. Dlaczego takie restrykcje podjęto po opublikowaniu skutecznoścl leczenia AMANTADYNĄ. Jaki macie w tym cel urzędnicy z Min. Zdrowia?
Medyk2020.12.3 23:26
Ludzie sie smieja, ze to spisek ten caly Covid. We Fracji stwierdzono, ze mozna niektore przypadki wyleczycz Hydrochinonem. Lekarstwo bylo dostepne prawie w wolnej sprzedarzy, ale jak sie okazalo, ze skuteczne na Covid - panstwo wydalo zakaz przepisywania. Ale i jedni - PL- i drudzy - FR - tylko trabia o szczepionkach. Wszystko tylko nie to, skoro tyle wokol oszustw.
Anonim2020.12.3 16:07
Trzeba wyszczepić bydło aby uzyskało odporność STADNĄ.
Apel2020.12.3 15:46
W kontekście ujawnianych faktów ze Szwecji, mającej znacznie gorsze udogodnienia biologiczne, przepraszającej za coś czego nawet nie zrobili (wszędzie rządzi telewizja) , pytam kiedy mająca dość wyważone poglądy Fronda.pl ogłosi modlitwę, by rząd PiS przestał konsekwentnie mordować Polaków poprzez zamykanie wszystkiego i wszystkich? Podobne akcje modlitewne w przeszłości były organizowane wielokrotnie. Jeżeli jedno życie ma duże znaczenie to ile znaczy 50 tysięcy ludzkich istnień?
Apel2020.12.3 15:52
Czekam też jak frondowa Barbara przeprosi za współudział w ludobójstwie jakiego się dopuściła poprzez popieranie opłakanych w skutkach faszystowskich metod.
Barbara ma krew na rękach tysięcy ludzi2020.12.3 15:55
B-ba 2020.09.19 21:17 Znam akurat Ryska R. osobiście od czasów szkolnych i niestety on w środowisku lekarzy i pacjentów w Białystoku ma opinię oszołoma. Zawsze staje po niewłaściwej stronie, mimo, ze jest wierzącym konserwatystą. Gdy PiS się rozpadał, zdradzili go członkowie, odchodził Poncyliusz i Ziobro, Rysiek nadawał wtedy wściekle na PiS, popierając wprost fanatycznie rozłamowców. Odpisałam mu, ze zostaję przy PiS i dyskusja się skończyła. To, co teraz wyprawia, to juz bardzo niebezpieczne oszołomstwo, bo w Polsce uwierzy panu profesorowi wielu podobnych oszołomów. A kogóż on podaje za wzór? Białoruś, Szwecję, która ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności na covid na milion mieszkańców,
w Polsce brakuje 44 tysiące ludzi2020.12.3 15:57
https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/
Anonim2020.12.3 22:25
czytałem szwedzki urzad statystyczny i nadwyżka zgonów wynosi ok 3600 osób czyli same domy starcow i nic wiecej.. statista com dobrze podaje wszystko ale nie dolicza niezdiagnozowanych zgonow a ich w szwecji maja tyle samo co rok temu, zero ukrytych zgonow covida
fakt2020.12.3 15:43
Morawiecki z niedzielakiem i kosińskim oraz gliński powinni pierwsi jako (nie)zbędni dla Polski
Chlop2020.12.3 15:34
Krolu. Narod ginie. Rzadz sprawiedliwie, albo przestan rzadzic.- to jest cytat.
Obywatel2020.12.3 15:29
Nie zgadzam sie byc krolikiem doswiadczalnym. Szczepionka nie sprawdzona. Ja chce jeszcze zyc. Komu spieszy sie na tamten swiat, to niech sie zaszczepi.
Szczepionki przypłyną Bałtykiem na promach2020.12.3 15:07
w dostawczakach elektrycznych z Ursusa.
Kawula2020.12.3 14:56
A tak naprawdę to kiedy
Anonim2020.12.3 14:30
Może sobie gadać do Polaków co chce . Ja jestem narodowość ŚLĄSKA i nie muszę tego słuchać . Prawnie mnie zmusi do takich czy innych zachowań ? Być może . PiS nie jest praworządny i może zastosować wobec mnie przemoc .
Michał Jan2020.12.3 15:05
A jak ja jestem "narodowość mazowiecka", to też nie muszę słuchać?
o morawieckim tłumaczone ze szwedzkiego2020.12.3 14:03
Widzimy zatem, że około 300 000 osób musi być zarażonych każdego tygodnia podczas normalnego roku wolnego od COVID-19. Widzimy, że ponownie w tym roku możemy zaobserwować wzrost z niższej śmiertelności latem do poziomu nieco poniżej normalnego roku w 2020 r. Jeśli przyjmiemy, że wszystkie dodatkowe zgony w porównaniu z latem tego roku są spowodowane COVID-19, możemy zobaczyć że testy wskazują na około 0,6% faktycznej liczby zakażeń… Widzimy również, że śmiertelność w przypadku COVID-19 jest prawdopodobnie całkowicie porównywalna ze zwykłą grypą sezonową . Zwróć uwagę, że śmiertelność zimowa jest wynikiem działania kilku różnych wirusów, które losowo zabijają najsłabszych. Czy istnieje jakikolwiek powód, aby przypuszczać, że w tym roku nie będzie miał normalną mieszankę wirusa grypy sezonowej oprócz COVID-19 . Każda śmierćw przypadku zwykłej grypy dodatkowo zmniejszy śmiertelność z powodu COVID-19 . Czy może istnieć niewypowiedziany program w tym, że dzisiejsze gazety są pełne artykułów o strachu przed Coroną. Jak wspomniałem w poprzednim artykule, COVID-19 , podobnie jak poprzednie wpływy , powinien statystycznie zacząć zanikać pod koniec stycznia lub w połowie lutego . Jeśli rozpoczniesz dostawy szczepionek przed tym przedziałem czasowym, możesz, jeśli chcesz zaszczepić populacje Szwecji / Finlandii nieaktywnym roztworem soli i przekonać za pośrednictwem mediów, że sól fizjologiczna / szczepionka jest przyczyną zniknięcia choroby. Zauważ, że szczepionka dla zysku powinna dobrze wypełnić kieszenie wielu oligarchów… prawdopodobnie jest to kwestia sumy rzędu szwedzkiego budżetu państwa, którego szukasz. Kiedy dojdziemy do lata 2021 r., Media prawdopodobnie skupią się już na nowym projekcie zastraszania, a COVID-19 można zostawić historii, podczas gdy grupa większych ludzi będzie się śmiać aż do banku. Jak powszechnie wiadomo, dziś rabowanie banków nie jest już opłacalne .
Anonim2020.12.3 14:06
https://larsil2009.files.wordpress.com/2020/11/usa_decrease_other_causes_not_covid.png
Anonim2020.12.3 14:17
Jeżeli w Szwecji na wiosnę było najwięcej naturalnych zgonów od 150 lat a teraz wychodzą na zero, to znaczy że zamordowano nienaturalnie w Polsce ponad 40 tysięcy ludzi. Oczywiście ta liczba może się nieco zmniejszyć ale perspektywy są odwrotne gdyż hucpa z zamykaniem wszystkiego co się da będzie co najmniej do lata.
Tzw. "Polski Narodowy Kościół Katolicki"2020.12.3 13:53
połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Tzw. "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB. Wraz z göwnami żydowskimi niemal zawładnęli tym forum. Ale jeden katol prawak yebie ich jak chce!
szmata na twarz &zostań w domu2020.12.3 13:33
to że w Szwecji nie zmarł ani jeden żyjący w społeczeństwie Szwed wiem od jakiegoś czasu. Zastanawiam się czy są opóźnienia podawanych danych czy w ogóle umarł na covid chociaż jeden ciężko chory starzec ze szwedzkiego DPS? https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/ w Szwecji na pewno nie będzie tragedii, Polacy zaś trafią do księgi rekordów ginesa
Anonim2020.12.3 13:48
Poza ograniczaniem ludziom tlenu i zamykaniem ludzi w domach, brakuje jeszcze w tej cudownej pisowskiej metodzie walki z wirusem, zakazu sprzedaży witaminy D.
Tzw. "Polski Narodowy Kościół Katolicki"2020.12.3 13:07
połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Tzw. "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB. Wraz z göwnami żydowskimi niemal zawładnęli tym forum. Ale jeden katol prawak yebie ich jak chce!
popieram szczepienne lotto2020.12.3 12:00
Koronawirus nie licząc starców oraz przewlekle chorych, jest groźnym jedynie dla wąskiej i niekreślonej grypy osób. Ta grupa to jak zwycięzcy kasady lotto. Marek Posobkiewicz który nigdy nie kłamie, odpowiedział Edycie Górniak półprawdą półironią że niektórzy umrą po szczepionce tak jak po nieszczepionce. Wg mnie to będzie jak wygrana ekstra pensji. Nie wiem czy będą jakieś inne skutki uboczne typu bezpłodność itp. To zweryfikuje czas...... Skoro moim zdaniem najefektywniejszy w walce z wirusem jest brak jakichkolwiek restrykcji społecznych czyli udział obywateli w koronakaskadzie, to też jestem zdania że starcy i przewlekle chorzy za zgodą lekarza powinni zagrać w koronowej ekstra pensji i się zaszczepić. Natomiast koronafaszyści jak Barbara, Jahu czy cały PIS którzy w imię jednostkowych pechowców niszczą gospodarkę, cały kraj i zamordowali już 40 tys osób, to by zachować spójność poglądów, powinni być wrogami covidowych szczepień pod jakąkolwiek postacią. Oni nie mają prawa zachęcać do szczepiennych koronaloterii, ja mam wręcz obowiązek bo tak mi nakazuje statystyka. Umrą pechowcy, większości z grup zagrożenia wyjdzie to na zdrowie.
kaka2020.12.3 12:27
A TO SIURPRYZA---masz na uwadze dzialania zgodne z logika czy jakiekolwiek?????? odpowiedz jesli maseczki zostaly sprowadzone -1-bez oslony tajniakow 2-bez certyfikatow 3-niewiadomo kto sie dorobil na tym przekrecie---to jesli tak prostej sprawy nie udalo sie dostarczyc i wykozystac w sposob kontrolowany to jak substancje do uzytku wew netrznego sie uda? no jak ? niema takiej mozliwosci. A czy bierzesz pod uwage skutki nieodwracalne-1-mapowanie muzgu i paraliz ponad subtelnych funkcji muzgu 2-kanibalizm-od dawna do koli dodawane sa komurki wontroby abortowanych dzieci-wykryto je tez w zastrzykach3-powiklania 4-bezprawne skutki-brak oswiadczenia wprowadzjacego kiedy moze nastapic przerwanie szczepien jesli pojdzie cos nie tak oraz kto straci glowe za smierc obywateli-PRZECIEZ DO CHOLERY TE KONCERNY FARMACEUTYCZNE to nie SW franciszek W ich interesie lezy abysmy stale chorowali i sie leczyli i nigdy nie wyzdrowieli-NIE KUMASZ TEGO WOGOLE???????
Anonim2020.12.3 13:16
Popieram szczepienne lotto tylko u osób z grup ryzyka. Tak samo jak w przypadku grypy. Pozostali ludzie nie mają takiej potrzeby, co więcej reszta ryzykuje sporo a starcy nic.. Co do szczepień personelu medycznego niczym Poncjusz Piłat lub Lew Rywin odmawiam udzielenia odpowiedzi co o tym sądzę.
kaka2020.12.3 13:28
proste pytanie -dlaczego donald tusek-nakazal zlikwidowanie 32 labolatoria analityczne w Polsce wramach tz zwijania panstwa.
KAKA2020.12.3 12:41
beda naciskac na morawieckiego bo jak wiekszosc przechoruje i sie uodporni to poco szczepinki---NIE MA BIZNES BEDZIE BIEDA DOBRZE KUPIC LEPIEJ SPRZEDAC
kaka2020.12.3 11:54
Panie premierze aby jakiekolwiek projekty mogly byc wprowadzone z korzysca dla narodu-,nalezy oszacowac 1-cel tego dobra -czemu to ma sluzyc 2-stopien ryzyka -kiedy cos pojdzie nie tak lub stracimy kontrole nad czyms 3-kto poniesie proporcjonalna odpowiedzialnosc-np jesli umrze jeden czlowiek to minister wprowadzajacy to musi poniesc kare smierci 4-jak zabezpieczyc ten projekt od skutkow niepozadanych i osob trzecich(agentora wew i zew) Jesli to nie zostalo przepracowane to te szczepienia sa jak gra w totolotka ZYCZE ZDROWIA PSYCHICZNEGO