Kontrowersyjne słowa RPD o szczepieniach. Jest reakcja premiera - zdjęcie
16.07.21, 16:06Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera, RMF24)

Kontrowersyjne słowa RPD o szczepieniach. Jest reakcja premiera

69

Ogromne kontrowersje wywołało wystąpienie RPD Mikołaja Pawlaka w Sejmie, który przekonywał, że szczepienia dzieci przeciw COVID-19 są eksperymentem medycznym. Od jego wypowiedzi stanowczo odciął się premier Mateusz Morawiecki zapewniając, że to prywatna opinia Pawlaka, z którą się nie zgadza.

Rzecznik Praw Dziecka zabrał głos w czasie posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu. Z ust Mikołaja Pawlaka padło bardzo kontrowersyjne stwierdzenie.

- „Postawię takie pytanie, czy jest prawnie dopuszczalne eksperymentowanie z udziałem dzieci, bo de facto jesteśmy w fazie eksperymentu? Zadaję to pytanie w kontekście różnych powikłań i odporności długookresowej”

- mówił, odnosząc się do szczepień przeciw COVID-19.

Reakcja premiera

O wypowiedź Pawlaka był pytany premier Mateusz Morawiecki, który wystąpił dziś na konferencji prasowej w Dobrym Mieście. Szef rządu kategorycznie odciął się od słów RPD.

- „Wśród wielu głosów padają także również bardzo radykalne, ale absolutnie nie jest to głos naszego rządu, nie jest to głos naszego obozu politycznego; jest to prywatna opinia pana, który pełni dzisiaj ważną funkcję”

- oświadczył.

- „Ja się z tymi słowami zdecydowanie nie zgadzam i rząd PiS się z tymi słowami nie zgadza”

- dodał.

Zaznaczył przy tym, że zarówno w społeczeństwie, jak również w samym obozie Zjednoczonej Prawicy pojawiają się radykalne stanowiska dot. szczepień. Z jednej strony są to osoby domagające się natychmiastowego zaszczepienia całej populacji, z drugiej strony są radykalni przeciwnicy szczepień.

- „Należy się szczepić i to zachęcam jak najszybciej, bo ryzyko nadejścia 4 fali jest naprawdę spore. Mamy szansę jej uniknąć - wystarczy, że jeszcze kilka milionów osób się zapisze i zaszczepi”

- apelował.

Prof. Horban: Nie ma mowy o żadnych eksperymentach

Do zarzutów RPD odniósł się również główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

- „Jeżeli jest coś zarejestrowane, to stosowanie tego czegoś na pacjentach, dla których to jest zarejestrowane, nie jest już eksperymentem. W przypadku szczepionek nie można mówić o eksperymentach, ale o badaniach klinicznych”

- zaznaczył.

kak/PAP, wprost.pl

Komentarze (69):

Anonim2021.08.13 15:54
Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban stwierdził: „Jeżeli jest coś zarejestrowane, to stosowanie tego czegoś na pacjentach, dla których to jest zarejestrowane, nie jest już eksperymentem. W przypadku szczepionek nie można mówić o eksperymentach, ale o badaniach klinicznych” Niestety muszę stwierdzić, że profesor Horban jest IGNORANTEM. Badanie kliniczne jest eksperymentem medycznym. To jest wiedza podstawowa. Jest to oczywiście potwierdzone w podstawowym akcie normatywnym dotyczącym produktów leczniczych. USTAWA z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne Rozdział 2a Badania kliniczne produktów leczniczych Art37a) 2. Badanie kliniczne produktu leczniczego jest eksperymentem medycznym z użyciem produktu leczniczego przeprowadzanym na ludziach w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2021 r. poz. 790), zwanej dalej „ustawą o zawodzie lekarza”.
Naczelny Matoł Morawiecki to ZDRAJCA!!!2021.08.6 9:05
https://www.youtube.com/watch?v=ezxYQvr3rGE
kol2021.08.4 20:25
niestety jest to rodzaj ekperymentu, pan Morawiecki i Tusk juz nie moga inaczej mowic za daleko zaszli, moja znajoma po zaszczepieniu dostala zakrzepice, byla bliska smierci taka prawda , czesc ludzi ma takie objawy , szczepienie dzieci to barbarzynstwo
Anonim2021.08.3 19:11
Powiedzcie rzecznikowi praw świrów, czyli G. Braunowi, że ma pozdrowienia od Katalin Karikó, kandydatki do Nobla za szczepionki mRNA https://en.wikipedia.org/wiki/Katalin_Karik%C3%B3
Anonim2021.08.2 17:02
/stp/ W Indonezji, potem jak ujawniła się wysoka śmiertelność dzieci na Deltę, szczepi się wszystkie dzieci. Są dla nich także szczepionki doustne. Media pokazują zdjęcia takich szczepień. Biedniejszych ludzi, którzy nie chcieli się szczepić, przekupuje się... darowizną odchowanych kurczaków!
Anonim2021.08.3 19:27
Wcześniej w Indonezji zmarło bardzo dużo dzieci, nawet poniżej pięciu lat!
Japa2021.07.27 23:15
Premierowi się nie dziwię . Sam nie medyk , mówi to co mu uczone głowy doradców podpowiedzą . Opinia RPD też mnie nie dziwi ten mówi to co mu inne uczone głowy podpowiedzą . A my dlaczego się boimy szczepić ? . Proste .Słuchamy i jednych i drugich uczonych łbów .I tu moja konsternacja .Nie szczepimy się bo to nasza wina . A to że te uczone łby dogadać się między sobą nie chcą albo nie mogą ,to się nie liczy ?Ja wiem ,że to nieprawda, ale sprawia to rażenie ,że ci co wzięli od kogoś kasę są " za " , a ci na " nie " im zazdroszczą . Nsm tylko winę za NIE pozostawili. Pewno o głupie rozumowanie .Bo comądre głowy to mądre swój honor mają Tylko gdzie . Zapytam pana Brauna , On wie wszystko .
Skrzypek na dachu2021.07.27 23:12
To nie jest zadna szczepionka tylko eksperymentalny zastrzyk mRNA retrowirusowa biotoksyna .
Konrad Józef Turzyński2021.07.24 7:40
Pogląd pana Morawieckiego w tej sprawie jest prywatnym poglądem, z którym nie zgadza się pan Pawlak.
Anonim2021.07.20 12:19
Na ile skuteczny jest ten eksperyment, dowodzi wypowiedź brytyjskiego ministra zdrowia, który na konferencji oświadczył, że 60 % hospitalizacji dotyczy osób zaczepionych dwoma dawkami. Więc o czym mówimy ? https://report24.news/grossbritannien-60-der-mit-covid-hospitalisierten-sind-doppelt-geimpft/ Od paru dni w Izraelu, który szczyci się największą rozszczepialnością, rozpoczęto sczepienie trzecią, tzw przypominającą dawką, bo covid dalej nie daje im spokoju...
Bystry.2021.07.17 18:16
Jeżeli "eksperymentem medycznym" jest stosowanie od wielu lat znanej i skutecznej Amantadyny czy Iwermektyny, to czym jest stosowanie znanej od roku szczepionki zwanej eksrymentem medycznym za który producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności, a może to jest znamię bestii?
mateuszjegliński2021.07.17 13:15
Nie wierzę bangsterowi Morawieckiemu.
Hila2021.07.17 14:45
To dobrze że nie wierzysz Morawieckiemu , zaraz zastąpi go Tusk i bedzie tak jak chcesz 5 zł na godzinę i umowa śmieciowa. Marzę o tym aby tacy idioci jak ty czegoś wreszcie się nauczyli. Trzeba wam debilom przypomnieć jak było i przywrócić tak jak było.
Clint2021.07.18 17:40
Ty jesteś idiotką, odmóżdżona medialnie kretynko, nie obrażaj inteligentnych ludzi, piszących prawdę. PIS - PO, jedno zło!
Clint2021.07.18 17:42
Masz maksymalnie dwa lata życia po zaszczepieniu zakrzepionką - dobrze je wykorzystaj.
Kontrowersyjna to jest fronda.pl od jakiegoś czasu2021.07.17 11:38
A czym są te szczepienia jak nie eksperymentem medycznym? Te szczepionki są obecnie w fazie badań, co przyznają sami producenci w ich opisach. Jaki zresztą jest sens szczepień dzieci, skoro prawie w ogóle nie zapadają na covid a szczepionka nie chroni przed przenoszeniem wirusa na inne osoby?
Glaudiusman2021.07.17 11:10
RPD ma absolutną rację. Nie wiem dlaczego rząd i premier upierają się i forsują te zbrodnicze praktyki. Cyba dlatego, że mają taki nakaz od mafii finansowej światowej, speców od depopulacji, którzy straszą ich zamordowaniem rodzin i ich samych. Inaczej tych patologii nie da się wytłumaczyć.
­2021.07.17 10:15
https://www.fronda.pl/forum/tako-rzecza-publicznie-dostepne-dane,106695.html
adamk2021.07.17 10:07
czy mateusza też już można do morderców
thebodzio2021.07.17 9:29
No cóż. To nawet nie jest eksperyment, bo w eksperymencie skrupulatnie bada się skutki. Tutaj skutki nikogo nie obchodzą… A, pożal się Boże, profesorowie bardziej przejmują się statusem administracyjnym niż nauką, bo „jest zarejestrowane”, to „nie ma problemu”. O ile pamiętam, to nie „zarejestrowane” tylko „warunkowo dopuszczone”, ale znów: kto by się tym przejmował…
Kaczka basta!2021.07.17 9:27
Po zaszczepieniu dzieci będą wypluwać plecaki z pigułkami na zmianę płci.
Ktoś2021.07.17 9:03
To są kontrowersyjne słowa tylko dla rządu i opłacanej przez niego Rady Medycznej. Dla normalnie myślących jest to oczywista oczywistość. Brawa dla Rzecznika, że stanął w obronie prawdy, mając świadomość krytyki ze strony rządzących jaka na niego spadnie.
LL2021.07.17 8:20
Mosze Mato-łun z nadania gatesa i jemu podobnych sorosów , przedłużone ramię tfuska ,morderca Polaków i reprezentant wszystkiego co najgorsze ,aż się prosi o masaż ryjca . WON ludobójco od naszych dzieci !!! swoje ,możesz sczepić po milion razy ,a od naszych wara morderco !!! nie mogę na ciebie socjopato patrzeć .Zniszczyłeś gospodarkę ,szkolnictwo,lecznictwo ,więzi międzyludzkie ,wyszczepiłeś wyznawców kowi--idiotyzmu i jeszcze ci mało !? więc bierzesz się za mordowanie dzieci ,bandziorze !
LL2021.07.17 8:44
Rzecznik praw dziecka bardzo mądry człowiek ,aż się boję ,że go zniszczą ,bowiem śmiał powiedzieć prawdę i nie idzie po ich linii.
Hala2021.07.17 7:06
Panie Horban wstyd, taka wypowiedź profesora ? Kiedy tacy doradcy będą wymienieni na prawdziwych, profesjonalnych i kompetentnych, biorących wszystkie aspekty zdrowia ludzkiego pod uwagę, natomiast pan Rzecznik Pawlak, to wspaniały człowiek, który dba o zdrowie i dobro najmłodszych.
Ewa2021.07.17 14:48
Zamknij dziuba i czekaj czas pokaże kto kim jest. Zawsze tak jest że prawda odkrywa się sama jak karty na stole. Koszmarne jest to ujadanie.
Tomasz2021.07.17 6:08
Te słowa nie są kontrowersyjne ! zobacz stronę Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców https://psnlin.pl , są tam listy do rodziców i dyrektorów szkół ws szczepień dzieci zobacz wywiad Pospieszalskiego z dr Ratkowską i jej list do premiera i prezydenta !
Jerzy2021.07.17 5:02
skoro oficjalne dokumenty twierdzą, że okres badań nad różnymi formami zajzajery przez socjopatę niedzielskiego określane szczepionkami, skończą się w drugiej połowie 2023 roku, to czymże jest teraz tzw. "wyszczepianie" jeśli nie udziałem w eksperymencie medycznym? Dorosłych mi nie szkoda, jak ktoś sobie na własne życzenie dał wstrzyknąć ten badziew to niech zdycha robiąc pod siebie. Ale co tobie, żydzie morawiecki, polskie dzieci zawiniły, że planujesz na nich kolejny holocaust. Kolejny, bo ten pierwszy, zeszłowieczny, to też robota żydów...
wyobrażcie sobie, że2021.07.17 4:54
tow niedzielski na obecnej posadce podlega sądom unijnym a nie POlskim tak powiedziała prokuratura------ zobaczcie ludzie co się zaczyna dziać ............ nie możemy dopuścić do takich sytuacji .,,,,,,,,
H........orban2021.07.17 4:50
preparaty przypominające szcepionki ----- NIE LECZĄ, !!!!!!!!!!!!!
uwaga2021.07.17 4:49
H.orban podpisuje się pod EKSPERYMENTAMI ------- H. orban precz precz precz !!!!!!!!!!
TO dlatego2021.07.17 4:47
NIKT NIE CHCE BRAĆ UDZIAŁU W TYM EKSPERYMENCIE, nie ma ochotników na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego -------- bo nikt normalny nie chce brać udziału w tym HORRORZE
panie morawiecki2021.07.17 4:45
wraz z tow. niedzielskim NIE MOŻECIE PRZEPROWADZAĆ EKSPERYMENTÓW na narodzie Polskim --------- TO JEST POGWAŁCENIE NAJWYŻSZEGO PRAWA ----- KONSTYTUCJI RP
...................2021.07.17 4:43
Rzecznik Praw Dziecka -------- MA RACJĘ, dziękujemy i jesteśmy z Panem !!
jesteśmy za2021.07.17 4:42
RZECZNIK PD ------- P. Pawlak ------- MA RACJĘ, POPIERAMY GO !!!!!!!!!!!
panie morawiecki2021.07.17 4:41
NIE MOŻECIE EKSEPRMENTOWAĆ NA NARODZIE POLSKIM ------- MAMY DOŚĆ TEGO !!!!!
matis892021.07.16 22:00
PIS eksperymentuje nie tylko na dzieciach, ale i na starszych, młodych, wszystkich. Na dzieciach to ich największe bestialstwo. PIS to partia szatanistyczna służąca Antychrystowi, masonerii, Rządowi Światowemu NWO i Nowemu Porządkowi Świata NWO.
Józia2021.07.16 21:50
"W przyszłości będzie to kwestia znalezienia sposobu na zmniejszenie populacji. Zaczniemy od starych, ponieważ gdy tylko przekroczy 60-65 lat, człowiek żyje dłużej niż produkuje i drogo kosztuje społeczeństwo. Potem słabi, a potem bezużyteczni, którzy nic do społeczeństwa nie wnoszą, bo będzie ich coraz więcej, a przede wszystkim w końcu głupich. Pozbędziemy się ich, sprawiając, że uwierzą, że to dla ich własnego dobra. (...) Znajdziemy coś albo spowodujemy, pandemię, która dotknie niektórych ludzi, prawdziwy kryzys gospodarczy lub nie, wirusa, który uderzy w starego lub wielkiego, to nie ma znaczenia. Słabi ulegną, przestraszeni i głupi uwierzą i poproszą o leczenie. Zadbamy o zaplanowanie leczenia, które będzie rozwiązaniem. Selekcja idiotów będzie się więc dokonywała spontanicznie: pójdą sami na rzeź" Jacques Attali - jeden z najważniejszych MASONÓW Francji (urywek z jego książki z 1981 roku). Obecnie ma 78 lat. Żyd sefardyjski urodzony w Algierii.
Retor2021.07.16 20:54
Coraz bardziej podejrzane sa wladze. Niby dobra zmiana, ale dzieciom chca robic krzywde. To skandal ! To ciagle slepe, bezmyslne sluchanie uni i jej dziwnych kregow.
Panie Horban,2021.07.16 20:52
badania kliniczne prowadzi się albo na ludziach śmiertelnie chorych, aby im pomóc albo na ochotnikach. Nie prowadzi się ich, masowo, na dzieciach jak zalecacie zrobić w Polsce. Rzecznik Pawlak ma 100% racji, a pan premier zadziwia nieodpowiedzialnością i niefrasobliwością w tej sprawie.
Hhahahha2021.07.16 20:22
Hahhah Najwięcej o szczepionkach mają do powiedzenia ci co się nie szczepią i nie chcą szczepić. Śmieszni są:))))) To tak jakby ateista wypowiadał cię merytorycznie o święcie Bożego Ciała.
Ktoś2021.07.17 8:56
Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni!
bitcoinpoland.pl2021.07.16 20:22
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcoinpoland.pl
Agnieszka2021.07.16 20:03
To, że te preparaty są wciąż eksperymentem medycznym, to nie jest kwestia opinii a tym bardziej "opinii KONTROWERSYJNYCH" frondo - ale kwestia faktów medycznych. Te preparaty są wciąż w fazie badań i to można by było nazwać fazą "testowaniem na ludziach na masową skalę", gdyby kogokolwiek obchodziły wyniki tego testowania a nic na to nie wskazuje!!!! To, że sobie ktoś w papierach pozaznacza, że to nie jest eksperyment, to nie oznacza, że to przestaje być eksperymentem!!! Jak można tak podle kłamać skoro nie znacie żadnych odpowiedzi na pytania o np. długość odporności, jeżeli jest, długość utrzymywania się przeciwciał po tym preparacie czy skutków zdrowotnych, jakie mogą się pojawić za kilka miesięcy, lat czy w przyszłych pokoleniach albo korelacji z różnymi lekami czy chorobami. Wciąż dopisuje się nowe przeciwwskazania i NOP-y. Morawiecki w łgarstwach dziś właśnie Tuska pobił.
Anna2021.07.16 19:51
Pan rzecznik ma rację. Dokonuje się na nas eksperymentu medycznego.
Anonim2021.07.16 20:19
Kto panią zmusza? Jeżeli tak to proszę zawiadomić prokuraturę. Chyba że to wymysły.
Ktoś2021.07.16 21:45
Poczytaj sobie o interwencji poselskiej w związku z wyszczepianiem małych dzieci w domach dziecka. Zobacz co się dzieje we Francji. W Polsce zastanawiają się, czy nie zrobić tak samo...
Kto ma rację?2021.07.16 19:03
Szczepionki są dopuszczone w "TRYBIE WYJĄTKOWYM". Nie przeszły PEŁNEJ ŚCIEŻKI jak inne szczepionki. A to, że nie "wydaje się" dzisiaj by były bardziej szkodliwe od innych szczepionek, to są dane z setek milionów zaszczepionych, ale tylko z jednego roku...
Wyjaśnij2021.07.16 19:15
mi na czym polega ta "pełna ścieżka"?
Anonim2021.07.17 8:01
Tu masz parapecie wyjaśnione. https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_kliniczny Ale ja cię znam, styl cie zdradza. Ty doskonale wiesz, co to "pełna ścieżka", tylko celowo rżniesz głupa i naganiasz ludzi do wstrzykiwania im wybitnie eksperymentalnego preparatu w niestosowanej wcześniej technologii, z całą pewnością prowadzącego do okaleczeń i śmierci głupców którzy dadzą się namówić. Obiektywnie rzecz biorąc, namawiasz do samobójstwa. Brzydzę się wami.
matis892021.07.16 18:54
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Bluźnisz,2021.07.16 19:17
piszesz oszczerstwa a z tego się nie wywiniesz. Chociaż tobie takiej k urwie bez sumienia i domu, to to wisi!
Jezus mówi:2021.07.16 20:44
„Z jakiegoz to powodu wzburzony ulegasz zametowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko sie ulozy i uspokoi. Zaprawde powiadam wam, kazdy akt prawdziwego oddania i zawierzenia mi przyniesie owoc i rozwiaze napiete sytuacje. Calkowicie zdac sie na Mnie oznacza nie zadreczac sie i nie wzburzac, nie popadac w desperacje, nie napinac sie nerwowo, proszac Mnie, bym idac waszym zamyslem, przemienil wzburzenie w modlitwe. Calkowicie zdac sie na Mnie znaczy zamknac ze spokojem oczy duszy, odwrócic niespokojna mysl i zamet i zdac sie tylko na Mnie, modlac sie slowami: »Ty sie tym zajmij«”. „(…) Zamknij oczy i pozwól Mi dzialac, zamknij oczy i pomysl o terazniejszosci, odwróc wzrok od przyszlosci jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufajac w Moja dobroc, a zapewniam cie na Moja milosc, ze kiedy zwrócisz sie do mnie slowami: »Ty sie tym zajmij«, oddam sie tej sprawie calkowicie, pociesze cie, wyzwole i poprowadze. I kiedy bede musial poprowadzic cie inna droga niz ta, która zaplanowales, bede ci przewodnikiem, wezme na ramiona, przeprowadze cie, niosac jak matka niemowle na rekach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie sie i chec, by za wszelka cene zajac sie tym, co cie trapi, wprowadza zamet i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ilez to moge zdzialac, czy majac na wzgledzie potrzeby duchowe, czy tez materialne, kiedy dusza zwróci sie do mnie slowami: »Ty sie tym zajmij«, kiedy zamknie oczy i sie uspokoi. Otrzymujecie niewiele lask, kiedy sie zamartwiacie. Wiele zas lask spada na was, jesli tylko modlitwa wasza staje sie pelnym zawierzeniem i oddaniem sie Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym dzialal, ale tak jak ty tego chcesz… Nie zwracasz sie do Mnie, a chcesz jedynie, bym sie dopasowal do twoich potrzeb i zamyslów. Nie jestes chory, skoro proszac lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie. Módlcie sie tak, jak was nauczylem: »swiec sie imie Twoje«, czyli badz pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie. »Przyjdz królestwo Twoje«, czyli niech wszystko, co sie dzieje, przyczynia sie do stwarzania Twojego królestwa w nas i na swiecie. »Badz wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi«, czyli to Ty wejdz i dzialaj w tej mojej potrzebie, (…) Jesli powiesz mi naprawde: »badz wola Twoja«, czyli jakbys mówil: »Ty sie tym zajmij«, wkrocze z cala moja moca i rozwiaze najtrudniejsze sytuacje. (…) Powiadam ci, ze sie tym zajme i podejme dzialania jak lekarz. Uczynie nawet cud, jesli bedzie to potrzebne. Masz wrazenie, ze sytuacja sie pogarsza? Nie burz sie; zamknij oczy i mów: »Ty sie zajmij«. Powtarzam ci, ze sie tym zajme, ze nie ma potezniejszego lekarstwa niz moje dzialanie z milosci”. «Ja jestem droga i prawda, i zyciem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie»
norberd2021.07.16 18:38
RPD powiedział im prawdę teraz boją się odpowiedzialności karnej za tą zbrodnie, oczerniają go i kłamią. Sypie sie spisek przeciw ludzkości Klausa Szwaba i rodziny Rodszyldów.
admk2021.07.16 18:17
masonowi morawieckiemu we łbie siępierd...i
Aaron2021.07.16 18:11
katole mądrale, ciekawe jak przyjmiecie chipa bez zmiany dna? the bille
Anonim2021.07.16 17:59
Prawda w oczy kole,eksperyment medyczny nie może być stosowany na dzieciach to jawne ludobójstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Olej2021.07.16 16:53
Szef rządu się odciął od rozsądnej wypowiedzi człowieka, który zadaje pytanie głosem bardzo wielu ludzi ? Pytanie brzmi, jaka instytucja badawczo naukowa dokonała oceny owych preparatów szczepiennych pod względem ich bezpieczeństwa ??? Co w tej materii robi państwowy inspektor sanitarny ??? Dlaczego preparaty sprowadzane do kraju nie są weryfikowane i sprawdzane ??? Moim prawem jest zadawać pytania i poddawać krytyce działania, które nie są jednoznaczne w odniesieniu do skutków, za które nikt nie ponosi, i nie będzie ponosił odpowiedzialności. Odbiera się ludziom wolność decydowania o sobie. Co jest łamaniem praw obywatelskich. Mija rok i władza oraz odpowiedzialne instytucje nie przedstawiły skutecznych środków leczniczych na covid. Nie wdrożono żadnej profilaktyki ani terapii. Tak jakby nie było żadnej alternatywy.
Anonim2021.07.16 17:22
Madry komentarz ale żale bezzsadne. Przeciez od poczatku plan byl taki ze mamy czekac do wyimaginowanej szczepionki, ilekokolwiek by to nie trwalo. Sama epidemia przewidziana byla na 1.5-3 lata. Lekow na wirusy, jak antybiotykow na bakterie, nie ma i nigdy nie bylo. Sa tylko mniej lub bardziej skuteczne srodki do lagodzenia objawow. Ludzie w wiekszosci zgadzali sie na kazdy totalitaryzm obostrzen, przy ktorym teoretyczny przymus szczepien i jednorazowe za to kary, sa błahostkami. WHO nie ukrywala ze wirusem zarazi sie kazdy, co doprowadzalo do furii wielu komentatorow. Lockdownik, bunkierek i szczepioneczka mialy zaradzic wszystkiemu.
Olej2021.07.16 18:22
Co do wirusów pewnie tak, co do bakterii penicylina uratowała miliony ludzi. Niemniej nie do końca z wirusami jest to takie oczywiste. Są leki które podnoszą odporność i mobilizują organizm do walki z infekcją wirusową. Szczepionka wirusowa byłaby szczepionką sensu stricte gdyby wyizolowany wirus, osłabiony był wprowadzony do organizmu tytułem jego identyfikacji przez układ odpornościowy i wytworzenie przez tenże układ właściwych przeciwciał. Tymczasem wytworzono coś co szczepionką nie jest w dosłownym rozumieniu terminu szczepionka. Wytworzono coś co jest specyfikiem genetycznym, skonstruowanym tak iż wiedzę o tym mają wtajemniczeni tego twórcy. Reszta ma przyjąć do wiadomości i zastosować bez żadnej dyskusji i wątpliwości. Jest to sytuacja z gruntu niebezpieczna gdyż całe społeczeństwo pozbawione jest ochrony instytucji państwa, które powinny zweryfikować każdą substancję mającą być w zastosowaniu wobec całego społeczeństwa. To że jakaś światowa organizacja deklaruje bezpieczeństwo nie znaczy to że ono jest zagwarantowane. Po to naród powołuje państwo aby mieć zabezpieczenie i gwarancję swojego bezpieczeństwa. Czy my ją mamy ??? Wychodzi jakiś gość z księżyca i mówi mi, że mam go słuchać bo on wie lepiej. Tymczasem dobiega wiele głosów ludzi kompetentnych, którzy poddają wątpliwość jego rację i mówią zgoła coś przeciwnego. I nie są to dyletanci tylko specjaliści w wyżej rzeczonej dziedzinie. Kto ma zatem rację ? Polityk ?
Konrad Józef Turzyński2021.07.16 16:42
Wypowiedź pana Morawieckiego jest równie kontrowersyjna jak wypowiedź pana Pawlaka. W tym samym stopniu i z tego samego powodu.
gregor2021.07.16 16:39
najpierw niech morawiecki zaszczepi swoje dzieci komisyjnie przez niezaleznych lekarzy i prawdziwa szczepionka a nie placebo i to dotyczy jego doradcow i ich dzieci i wnukow tez tak nachalnie beda za szczepieniem to wszystko dla dobra Polakow wg nich gojow ale czas nie stoi w miejscu przyjdzie czas i odpowiedza za ludobojstwo na polakach czego tym zydom zycze
dr mengele2021.07.16 17:17
.... moj wnuczek ... prof-yyy kyler ... jaGut ... umie to dobrze robic ...!!!
Anonim2021.07.16 16:38
Tak się kończy obsadzanie stanowisk zaufania społecznego prawicowym kryptopedalstwem!
Taaaaaaaaaaaak2021.07.16 16:55
Masońskimi banksterami kryptopedałami.
Ninel2021.07.16 16:38
To są słowne gierki. Badanie kliniczne Z DEFINICJI jest eksperymentem. https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_kliniczny
Anonim2021.07.16 16:35
zakaz wyjscia z domu, pozamykane na amen szkoly i duszenie sie od szmaty na ryju to jest czysta wolnosc. trzeba zadusic bachorow na smierc a ich rodzicm zakazac zarabiana pieniedzy - lockdown macht frei
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.07.16 17:15
... nie likwidujcie ... Auschwitz !!!!... nam sie jeszcze przyda ... !!!! ... szalom
NEOS com pl2021.07.16 16:28
.... brawo RPD ... i tak 3mac ... https://www.youtube.com/watch?v=0sWCWHf-4QA&t=2s