Koniec marzeń opozycji. Gowin: O przedterminowych wyborach nikt nie myśli. Rząd ma stabilną większość   - zdjęcie
26.04.21, 16:56Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Koniec marzeń opozycji. Gowin: O przedterminowych wyborach nikt nie myśli. Rząd ma stabilną większość

12

Jak bańka mydlana prysły marzenia totalnej opozycji o przewrocie w Sejmie i doprowadzeniu do przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Nadzieją dla przeciwników Zjednoczonej Prawicy miało być odejście z koalicji Porozumienia. Tymczasem Jarosław Gowin przekonuje, że o przyspieszonych wyborach nikt nie myśli, a w najbliższym czasie dojdzie do kolejnego spotkania liderów partii koalicyjnych, na którym omówione zostaną priorytety do końca bieżącej kadencji.

Od dłuższego czasu obserwowaliśmy tarcia w Zjednoczonej Prawicy. Opozycja nie ukrywała nadziei, że doprowadzą one do rozpadu koalicji rządzącej, a PiS utraci sejmową większość. Wszystko wskazuje jednak na to, że kryzys został już zażegnany. Wczoraj odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Porozumienia Jarosława Gowina i prezesa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Po spotkaniu szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski podkreślił, że w jego trakcie wszyscy liderzy wyrazili wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-2023.

O wczorajsze spotkanie dziennikarze pytali dziś wicepremiera Jarosława Gowina. Ten podkreślił, że przed wyborami w 2019 roku Zjednoczona Prawica miała „precyzyjny plan działania rozpisany na cztery lata”.

- „Ale pandemia de facto wyrwała nam i całemu światu półtora roku. Dlatego trzeba zweryfikować program. W najbliższych dniach spotkamy się ponownie, żeby ustalić takie priorytety na czas do końca kadencji. Natomiast nikt z nas nie myśli o przedterminowych wyborach. Rząd ma stabilną większość

- mówił.

Zaznaczył, że spory dot. niektórych kwestii na pewno będą się powtarzać, ponieważ jest to naturalne w polityce. To właśnie ten pluralizm, jak przekonuje wicepremier, jest siłą Zjednoczonej Prawicy.

Lider Porozumienia mówił również o luzowaniu obostrzeń sanitarnych.

- „Uważam, że do końca maja cała polska gospodarka powinna być uwolniona”

- stwierdził.

Zapewnił, że w najbliższych dniach rząd będzie rozważał możliwość otwarcia hoteli po majówce.

- „Jestem zwolennikiem tego, żeby, teraz, gdy akcja szczepień zdecydowanie już przyspieszyła, żeby w jak najszybszym tempie, oczywiście z zachowaniem rygorów sanitarnych, otwierać kolejne branże”

- zaznaczył.

kak/PAP

Komentarze (12):

Anonim2021.04.27 10:33
najlepszym spoiwem koryto !!!!!!!!!!!!
hehehe2021.04.27 8:46
"Stabilna" jak sam Gowin :-)))
Alojzy Cedzidło2021.04.26 18:18
A to ciekawe . O wyborach nikt nie myśli , czy " o wyborach JUŻ nikt nie myśli". Dlaczego pan Gowin robi z nas takich idiotów . Ze mnie może . Nie znam się na polityce , ale wszyscy Polacy? Przecież najciemniejszy Polak zauważył .że przy totalnych , przewaga w Sejmie , bez bezwzględnej większości to koniec rządów Porozumienia ,Nooo ..Gowin może by się gdzieś zawiesił...
Polak2021.04.26 18:12
A ileż to razy dziennikarze, (dziennikarze hłe, hłe, hłe) z ONET ogłaszali rozpad ZP???
JK2021.04.26 18:02
W niedzielę wieczorem odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobro. Organizował je mediator spoza polityki i odbyło się na neutralnym gruncie. Brzmi to jak spotkanie przywódcy Korei Północnej z przywódcami świata zachodniego, a przecież chodzi tylko o to, kto i co wyszarpie prezesowi Prawa i Sprawiedliwości, zanim do wyborów parlamentarnych zostanie na tyle mało czasu, że sam Kaczyński uzna, iż dalsze układanie się nie ma już sensu.
A gdzie "odlot" w tagach?2021.04.26 17:57
Ziobro ma kwity, Kaczynski ma kwity... Zobaczymy, kto ma lepszego wujka.
Anonim2021.04.26 17:56
URRRRRAAAAAA! Koryto ocalało!!!!!! Można doić dalej.
krystyna2021.04.26 17:40
Zostanie prezydentem, dlatego bedzie spokojny do konca kadencji.
Anonim2021.04.26 17:17
Solidarna Polska trzyma sie zasad. PiS realizuje program PO i zdaniem wyborcow jest ok, a jak dada dzieci gejom tez bedzie ok. Wazne ze sa prolife i ciemny lud wszystko kupi.
hehehe2021.04.27 8:48
Racja. Z tego towarzycha jedynie Ziobro zachował stabilność poglądów i zdrowy rozsądek :-)
Koalicjanci2021.04.26 17:07
Koalicjanci PiS zwani potocznie Zjednoczoną Prawicą, zostali przywołani do porządku i pospuszczali uszy i twierdzą, że wszystko jest OK. Przypomina to komunikaty po spotkaniach Gierka z Breżniewem kiedy to zawsze pisano: - "Spotkanie przebiegało w przyjacielskiej atmosferze i panowała całkowita zgodność poglądów"
Anonim2021.04.26 17:04
Panie Gowin kolejny raz przekonał się Pan że bez koalicjanta nie wejdzie Pan do Sejmu i po co było mieszać zamiast współpracować i uzgadniać wspólne działanie.