Kolejny restaurator popełnił samobójstwo. Lockdown zbiera żniwo  - zdjęcie
09.01.21, 11:37Fot. via: Pixabay

Kolejny restaurator popełnił samobójstwo. Lockdown zbiera żniwo

193

Hotelarstwo i gastronomia to jedne z najbardziej dotkniętych przez lockdown sektorów gospodarki. Właściciele oraz pracownicy hoteli i restauracji od wiosny ub. roku zmagają się ograniczeniami lub całkowitym brakiem możliwości przyjmowania gości, a więc z brakiem dochodów i często w konsekwencji koniecznością ogłoszenia bankructwa. Z obciążeniami nie poradził sobie kolejny polski restaurator, którego popchnęły one do najdramatyczniejszej decyzji. Samobójstwo popełnił 56. letni Jarosław Gasik.

Jarosław Gasik był znanym restauratorem z Wrześni. Udało mu się osiągnąć sukces. Zatrudniał osiemdziesięciu pracowników, którzy zawsze z uznaniem wypowiadali się o swoim pracodawcy. Ich zdaniem to również świadomość odpowiedzialności za zatrudniane przez siebie osoby przyczyniła się do dramatycznej decyzji mężczyzny. Jeszcze przed śmiercią wypłacił im zaległe wynagrodzenie.

Przedsiębiorca prowadził sale bankietowe. Niektóre imprezy planował z pięcioletnim wyprzedzeniem. Wszystko skończyło się wraz obostrzeniami, które uniemożliwiły funkcjonowanie lokali. Chociaż firma otrzymała pomoc od rządu, to jak mówi rodzina zmarłego restauratora, była ona „kroplą w morzu potrzeb”. Bliscy wskazują, że mimo zamknięcia lokalu i braku jakichkolwiek dochodów, cały czas trzeba opłacać kredyty, koszty pracowników, media.

Z powodu lockdownu Jarosław Gasik musiał się zdecydować na zwolnienia kucharzy, kelnerek, recepcjonistów. Było to dla niego bardzo dotkliwe przeżycie. Ostatecznie nie poradził sobie z obciążeniem, jakim okazała się pandemia i wprowadzony lockdown.

kak/tvn.pl

Komentarze (193):

mlody2021.08.28 18:47
to chyba nie byl zyd
Anonim2021.01.11 9:09
https://naszeblogi.pl/57716-koronawirus-szczepionkowy-pangeszeft
Anonim2021.01.11 9:08
https://naszeblogi.pl/57584-nabici-w-koronaswirusa
ludobójcy z PIS pisali o nim?2021.01.10 2:46
https://icelab.se/4-questions-joacim-rocklov/ Joacim i jego współpracownicy zadają pytanie - jak możemy w dłuższej perspektywie czasowej stłumić COVID-19 w Szwecji, nie utrudniając zbytnio gospodarki? Oczywiste jest, że nie wiemy jeszcze, jak osiągnąć tę równowagę, ponieważ przeżywamy ten gigantyczny eksperyment pandemiczny, w którym epidemiolodzy, wirusologowie, politycy i obywatele próbują różnych sposobów walki z rozprzestrzenianiem się wirusa, w oparciu o wiedzę, która jest stale aktualizowane i zmieniane. Potrzebujemy lepszego sposobu radzenia sobie z tą i przyszłymi pandemiami, a znalezienie solidnych podstaw do modelowania strategii zwalczania tego wirusa pomoże nam na tej drodze. Jak narodził się pomysł na projekt badawczy? JR : Pomysł zrodził się z rosnącej świadomości i wskazań, że superspreading jest bardzo ważny w rozprzestrzenianiu się COVID-19 i podejrzenia, że ​​środki polityczne nie uwzględniły tego i jeszcze nie uwzględniły tego dobrze. Dzięki superspreadingowi środki, które nie byłyby zbyt skuteczne w zwalczaniu innych chorób zakaźnych, takich jak grypa, mogą być naprawdę skuteczne i konieczne podczas kontrolowania COVID-19.
Anonim2021.01.10 2:52
Popyt na opiekę zdrowotną i śmiertelność z powodu COVID-19 w Szwecji w odpowiedzi na niefarmaceutyczne (niefarmaceutyczne) scenariusze łagodzenia i tłumienia Henrik Sjödin, Anders F. Johansson, Åke Brännström, Zia Farooq, Hedi Katre Kriit, Annelies Wilder-Smith, Christofer Åström, Johan Thunberg, Mårten Söderquist, JOACKIM ROCLOV doi: https://doi.org/10.1101/2020.03.20.20039594 Dodatkowe analizy wskazują, że zwiększona śmiertelność bez COVID-19 ze wszystkich przyczyn wzrasta o 0,4 zgonów na każdy zgłoszony zgon z powodu COVID-19 w rejonie Sztokholmu. https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.03.20.20039594v3.full-text
***** oszustów z ***2021.01.10 2:59
Wirus koronowy nadal mocno uderza w Szwecję. Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego stwierdza teraz, że w kraju ponownie odnotowano nadmierną śmiertelność - a listopad był najbardziej śmiercionośnym miesiącem listopada od ponad 100 lat, według statystyk Szwedzkiego Urzędu Statystycznego. - Prawdopodobnie będzie trwać na tak wysokim poziomie jeszcze przez jakiś czas - mówi Joacim Rocklöv, profesor epidemiologii. Jednak w najnowszym raporcie dotyczącym tygodnia 47. to się zmieniło: „ W ciągu 47 tygodni odnotowano 1949 zgonów w kraju, w porównaniu do linii podstawowej normalnej śmiertelności na 1788 zgonów. Jest to statystycznie istotna nadwyżka śmiertelności ”- pisze autorytet.https://www.expressen.se/nyheter/coronaviruset/onormalt-manga-doda-igen-kommer-fortsatta/
Anonim2021.01.10 3:26
Model Joacima Rocklova przewidywał, że 19 000 do 50 000 umrze , Inny model wykonany przez J Roclöv i wsp. W kwietniu zakładał od 15000 do 35000 zgonów do końca sierpnia ale po kompromitacji skasował treśc na Twiterze https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.03.20.20039594v2.article-info?versioned=true - wszyscy co mylili się o tysiąc procent powinno dożywotnio utracić tytuły profesorskie bo ich pitolenie faktycznie doprowadziło do setek tysięcy śmierci ale z głodu np w Ameryce Południowej. W samej Polsce do śmierci 50 tys ludzi od nieleczenia. Inne tezy stawiaja tylko obroncy tej zbrodniczej paranoi zapominajac ile dopisano w polskich szpitalach statystów
Prawda2021.01.10 0:51
Tyle roboty jest w niemczech do Opieki == PO 1993 roku samobukjstwo rocznie popełniało tysiace Polaków jak wałesa i i balcerowicz niszczyli Polski Przemysł
the end2021.01.10 0:16
ile życia ukradł ludziom wirus ? teraz nie wiem ale do jesieni było średnio 2 lata życia. Nie tylko w Polsce ale prawie w całej Europie. Także we Włoszech. I teraz porównajmy te 30 tys a kiedys może 60 tys zmarłych na covid do milionów ludzi żyjacych krócej o np rok w wyniku destrukcji gospodarki. Pieniadze szczęścia mogą nie dawać ale zdrowie zawsze co widac na zachodzie//////// Poza tym jedyne co mamy z lockdownów to zwiększoną śmiertelność i tylko ślepy tego nie zauważy. ///////// Polaków zabito 2 razy - dziś i w przyszłosci bo z pustego salomon nie naleje
wiecie komu podziekowac2021.01.9 23:53
ludzie umierają w dziesiatkach tysiecy przez wyborców PiS bo oni bronią lockdownu i calej tej hucpy z zamrazaniem.. PIS chocby chciał to nie moglby by dzialac wbrew swoim sympatykom
Dam2021.01.10 5:38
No nie wiem. Patrząc jak szybko wyznawcy PIS przestali się domagać wraku Tupolewa, jak tylko Kaczyński przestał o nim mówić, jestem przekonany, że ino po prostu nie mają własnych poglądów, tylko ślepo idą za Wielkim Wodzem.
niepokorny2021.01.10 12:00
Nie wiem komu dajesz ale na zwrocie tupolewa powinno zależeć wszystkim opcjom jakie zginęły w katastrofie. Dzisiaj po 10 latach niszczenia i rozkradania wraku jego zwrot mieścił by się na jednej ciężarówce. Bolszewicy zrobili swoje, zatłukli miejsce, zatłukli pamięć o tych wydarzeniach, zatłukli niewygodnych świadków i wiele dowodów po swojej stronie. Śledztwo po polskiej stronie mogło być tylko poszlakowe i to jest normalna procedura. Wiec nie szargaj dobrym imieniem wyborców, bo masz umysł, bardziej zmysł pierwotniaka z akcentem bolszewickim. Nikt o zdrowych zmysłach i psychice nie tańczy na grobach zmarłych.
Dam2021.01.10 21:04
Więc wyjaśnij mi, dlaczego kiedy rządziło PO wyborcy wraz z Kaczyńskim co miesiąc krzyczeli "gdzie jest wrak?", a obecnie skończyły się zarówno krzyki jak i miesięcznice?
BieS2021.01.10 14:31
Ciebie już znamy z tej gorszej strony.
Clint2021.01.9 23:35
Do wszystkich naiwnych niewolników, którzy myślą, że tak zwana "pandemia" się skończy... Nie skończy się.
jkw2021.01.10 9:22
Aleś ty głupi, człowieczku...
Beno2021.01.9 23:16
Tragedia tragedią, ale żeby sobie aż życie odbierać. Wielu teraz jest dotkniętych z powodu pandemii i ograniczeń, ale jakoś trzeba przetrwać i wszystko robić, przede wszystkim ograniczyć kontakty, by pandemię przezwyciężyć. Np. Bułgaria jest na dobrej drodze, ale do obostrzeń, wszyscy muszą się zastosować.
Clint2021.01.9 23:32
Aleś Ty głupi człowieczku.
nemo2021.01.10 10:19
W Hiszpanii od dawna nie można się przemieszczać i nie tylko tam. Czytając tych analfabetów spod wezwania obcych ,polskojęzycznych tv , PIS rządzi całym światem i wszędzie nakłada zakazy. A jeszcze jak gazety przestaną być niemieckie, to nastąpi koniec świata.!!!
A jak to jest, że2021.01.9 21:53
bandyckie punkty hazardowe działają pełną parą, a pożyteczne przedsięwzięcia są duszone ? Za maseczki policja ściga i niszczy ludzi, a skur...wiele bandyckie jeżdżą coraz to lepszymi limuzynami i zasiewają bagno na dzielnicach. Ich nie trudno sprowokować do napaści, dlatego też policja ma pole do popisu, aby ujawniać ich "wyższość" ponad uczciwie pracującą hołotę. Panoszących się śmieci łatwo jest "sprowokować" do napaści, którą łatwo również uwiecznić na nagraniach - a zatem łatwo również wlepić parę lat. Tylko jeszcze trzeba podwyższyć kary za napaść. Ale PIS woli polować na pielęgniarki, sprzątaczki, robotników, sklepikarzy, kolejarzy, ... i innych ludzi trudniących się czymś pożytecznym, niż dojeżdżać szkodników i konfiskować im ich majątki... i przekazywać je w ręce potrzebujących. Grzechy władzy wobec obywateli są takie same jak grzechy kościoła wobec ofiar pedofilii - jedni i drudzy stosują zakłamane środki ukrócania sprawców. Przy czym państwo bije już wszelkie rekordy obłudy, gdyż uznaje, że karą dla bandziora jest utrata części zysków uzyskanych z cudzej krzywdy. Tym czasem takie gangsterskie gó...o powinno tracić cały swój majątek i jeszcze do tego iść do obozów pracy przymusowej. Na przykładzie tego nieszczęśnika widać czym się różnią ludzie, którzy wręcz do granic chcą dobrze i grzecznie postępować, a bandyckimi kanaliami - ten motając się w labiryncie legalności nie potrafił dojrzeć możliwości, natomiast bandycki sk...yn wywiezie do lasy utnie palce i ma z tego radochę... tym większa, że dostanie najwyżej 10 lat nażre się i jeszcze podszkoli w niszczeniu następnych żyć.
Tylko PO2021.01.9 22:15
Pisać do CHIŃCZYKÓW i mieć pretensje do POSŁÓW i POŚLIC, którzy ROZSIEWAJĄ ŚMIERĆ na tych SPĘDACH w SS-mańskich SZMATACH na RYJACH.Te WŚCIEKŁE SZUJE ze SZMATAMI SS-MAŃSKIMI na RYJACH już mają KREW na swoich MACICACH. Ich DZIADKOWIE i RODZICE niech PODZIĘKUJĄ swoim SIEWCOM ŚMIERCI, swoim dzieciom i wnukom. Coś mi się wydaje, CZY nie ma DRUGIEGO DNA w TYM DZIAŁANIU MORDERCÓW WIRUSOWYCH, CZY nie chodzi o SPADEK po DZIADKACH i RODZICACH??? , a może to taka AKCJA EUTANAZJI w SWOICH RODZINACH??? Mam takie skojarzenie, LEWACKI NIEMIECKI KOMUNISTYCZNY FASZYSTA, doktor MENGELE z KONZENTRATIONLAGER i jego doświadczenia na POLAKACH, z bakteriami i WIRUSAMI??? Trzeba rozważyć zgodę na otwieranie tych biznesików, ale pod warunkiem, ze jak ktoś tam "załapie" wirusa, to biznesmenek pokryje koszty leczenia i pochówku. Jestem za
***** ***2021.01.9 23:46
NSDAPIS jest bezkarny w swoich zbrodniach na skalę światową, bo ma poparcie ciemnego luda jak ty. Każdą bzdurę łykną. Nawet USA w przeliczeniu na mieszkańców zmarło mniej niż w Polsce. Tam dostęp do służby zdrowia wcale nie jest łatwiejszy niż u nas. USA - anarchokapitalizm ok 1,3 raza mniej zgonów niż Polska , Francja - anarchizm 2,2 raza mniej, Szwecja - socjalliberalizm 3 raza mniej niż koronanazistowska Polska...... Ale to dopiero początek ze skutkami na całą dekadę.
holocaust do 20302021.01.9 23:50
400 tys rocznie umierało w Polsce i zamiast gonić zachód gdzie żyje się 4 lata dłużej będziemy gonić wschód... PIS załatwił że miliony ludzi będą umierać przed czasem tak samo jak dziś na wirusa ... już w 2018 były badania wpływu dofinansowywania służby zdrowia na śmiertelność..
Anonim2021.01.9 23:51
https://www.infarma.pl/assets/files/raporty/Raport_Finansowanie_Ochrony_Zdrowia_v.5.0_19.09.2018.pdf
BieS2021.01.10 14:40
Kłamstwa i wulgaryzmy wyssałeś z mlekiem matki i to już się nie zmieni. Jest tylko nadzieja, że covid nie będzie dla ciebie złośliwy.
Anonim2021.01.9 21:40
PIS jest największą zarazą. Są miasta jak Mińsk czy Sztokholm gdzie niemal połowa ludzi była zakażona i najczęściej o tym nie wiedzieli. I tam świat się nie zawalił. Nie wiem ile zmarło w Mińsku ale w Sztokholmie było to 800 osób przy ponad 300 domach opieki. W Warszawie mogło umrzeć ok 3 tysięcy ale to na szczęście PiS zrzuci na Trzaskowskiego.
Tylko PO2021.01.9 21:47
SASZA, to Twój NACZALNIK z CCCP-u nie dał Ci dzisiaj wolnego??? Саша у тебя есть субботник или работаешь за деньги???
Anonim2021.01.9 21:50
moze przypomnac ci jak PIS wspiera protesty na Bialorusi? czemu? przeciez podobno od tego pol Bialorusi umrze? a przynajmniej 3/4 Mińska
katolik2021.01.9 21:49
Tak, PIS to narodowe przekleństwo
mlody2021.08.28 18:51
masz na mysli icek narod zydowski
Anonim2021.01.9 21:58
ps liczba zgonów dodatkowych w Warszawie jest proporcjonalnie niższa niż średnio w Polsce - to pewnie przez to ze w Warszawie jest mało drzew a one Polaków od wiosny zabijają
lilianna2021.01.9 21:19
Wyrazy wspolczucia dla rodziny ,tragedia !W ciagu krotkiego czasu czlowiek stracil dorobek zycia ,efekt swojej pracy ,stracil marzenia i nadzieje i zycie .
Tylko PO2021.01.9 21:19
Pisać do CHIŃCZYKÓW i mieć pretensje do POSŁÓW i POŚLIC, którzy ROZSIEWAJĄ ŚMIERĆ na tych SPĘDACH w SS-mańskich SZMATACH na RYJACH.Te WŚCIEKŁE SZUJE ze SZMATAMI SS-MAŃSKIMI na RYJACH już mają KREW na swoich MACICACH. Ich DZIADKOWIE i RODZICE niech PODZIĘKUJĄ swoim SIEWCOM ŚMIERCI, swoim dzieciom i wnukom. Coś mi się wydaje, CZY nie ma DRUGIEGO DNA w TYM DZIAŁANIU MORDERCÓW WIRUSOWYCH, CZY nie chodzi o SPADEK po DZIADKACH i RODZICACH??? , a może to taka AKCJA EUTANAZJI w SWOICH RODZINACH??? Mam takie skojarzenie, LEWACKI NIEMIECKI KOMUNISTYCZNY FASZYSTA, doktor MENGELE z KONZENTRATIONLAGER i jego doświadczenia na POLAKACH, z bakteriami i WIRUSAMI??? Trzeba rozważyć zgodę na otwieranie tych biznesików, ale pod warunkiem, ze jak ktoś tam "załapie" wirusa, to biznesmenek pokryje koszty leczenia i pochówku. Jestem za.
porównanie do Szwecji2021.01.9 21:24
https://www.temi.pl/portal/portal-tarnow/rok-2020-drastyczny-wzrost-liczby-zgonow-w-polsce/ - jedyni winni ludobojstwa są ludzie z PIS bo oni podejmowali decyzje
Anonim2021.01.9 21:26
juz widze tlumaczenia ze w Szwecja jest mala gestosc zaludnienia - faktycznie pol miliona zakazen w Sztokholmie albo ze sto tysiecy w Gotebrogu to jak nic , podobnie nic ze tam jest 10 razy tyle domow starcow co w Polsce
badania do czerwca2021.01.9 21:31
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-mieszkancy-sztokholmu-przebadani-pod-katem-przeciwcial-na-ko,nId,4627715
Anonim2021.01.9 21:38
jedyni winni twojego debi...lizmu są ludzie z POmatolni.. bo oni wyprali ci mozg !!
Anonim2021.01.9 21:42
zapomniałeś o zabójczych kopertach - to przez nie Polacy umarli.. a nie pomyliłem. to PO mówiła o kopertach , PiS mówił o zabójczych drzewach w lesie
Anonim2021.01.10 9:32
Do lasu zabronione było wchodzić wiosną, bo w lasach było bardzo sucho. Zima była bez śniegu ściółka w lasach była przesuszona jakby ludzie wyrwali z tych małych mieszkań do lasu na kiełbaski z rożna to lasy płonęłyby jak zapałki. Ludzie zacznijcie myśleć.
Szumowski lepszy od Balcerowicza2021.01.9 21:01
koronawirus do pazdziernika średnio kradł ludziom 2 lata życia - mężczyznom 0 a kobietom 4 .. rocznie umieralo w Polsce 400 tys ludzi ktorych srednia zycia przewyzszala wschodnią ale zachodniej ustepowala o 4 lata... Poza dziesiatkami a moze setkami tysiecy zmarlych na niecovid, dzieki planowi Szumowskiego sabotujacego od wiosny całą służbe zdrowia, przez najblizsze 5-10 lat bedzie umierac przed czasem 400 tys ludzi .. mozna uprościć ze dzieki Szumowskiemu ktory zdemotnowal takze gospodarke w perspektywie wieloletniej umrze ze 2 miliony ludzi bo sluzba zdrowia nie zafunkcjonuje od misek z ryzem. ....... te 2 miliony niczym nie bedą sie roznic od dzisiejszych covidowców bo smierc przed czasem to smierc przed czasem
Polska/Długość życia 77,85 lat(a) (2017)2021.01.9 21:05
Francja/Długość życia 82,52 lat(a) (2017) Hiszpania/Długość życia 83,33 lat(a) (2017) ........ Białoruś/Długość życia 74,13 lat(a) (2017) Ukraina/Długość życia 71,78 lat(a) (2017)
Polak Katolik2021.01.9 20:41
Ilu jeszcze ludzi musi zabić Morawiecki, żeby niektórzy zrozumieli...
Anonim2021.01.9 21:40
tylko ciebie pomatolku...
Anonim2021.01.9 21:40
SASZA, aleś sobie KSYWĘ wymyślił?? To może twój NACZALNIK każe Ci się tak podpisywać?? SASZA, to Twój NACZALNIK z CCCP-u nie dał Ci dzisiaj wolnego??? Саша у тебя есть субботник или работаешь за деньги???
katolik2021.01.9 21:51
ludzie którzy nie zwrócą się do BOGA, uwierzą rządzącym zdrajcom Narodu( szatanowi) i pójdą na dobrowolną rzez
Sputnik V dla Konfederacji!2021.01.9 19:30
Już dostali w prezencie daczę na Krymie. A gdzie jest teraz Korwin z Bosakiem? W synagodze.
Lubiący klaunów2021.01.9 18:53
Słaby ten lewak. Ale jeszcze mógłby popełnić samobójstwo tusk, wałęsa, komorowski, biedroń, miler, janda ect.... Czekamy.
OJOJOJOJOOOOJ2021.01.9 18:39
Jak sk...syn podpisywał z ludzmi umowy śmieciowe to ok, ale jak dostał sam w dvpę do od razu samobójstwo OJOJOJOJOOOj. Polacy płakac NIE będą :)
tak jest2021.01.9 18:42
***** lewackich "pracodawców"... ***** śmieciową żydówę gesler
Patriota2021.01.9 18:49
Na pewno dla tego chu.a dobry był tusk i komorowski. Bezrobocie 15%, nędza, umowy smieciowe, niskie pensje. Leżał i krzyczał na prcowników. Teraz gryzie ziemie i niech mu ziemia ciężką będzie. Śmieje się ż jego śmierci heheheheh
Zdechł cwel2021.01.9 18:50
racja ziomek.
x2021.01.9 18:24
Nie lockdown, tylko PiS zbiera żniwo.
hhahahaha2021.01.9 18:38
Nie PiS tylko popierający lewactwo łąchudry giną, co dobre jest dla Polski. Na ich miesce w tych lokalach restauracje założą inni. Silniejsi i nie popierający KOD.
Anonim2021.01.9 18:14
konstruktor hali w Katowiacach która sie zawaliła odbierając zycie 65 osobom, próbował odebrac sobie życie. Szumowski odpowiedzialny za śmierć 50 tys ludzi leży do góry brzuchem i liczy worki z pieniędzmi..
mlody2021.08.28 18:56
icek worki to lczyli zydzi za rzadow balcerka.
co u Anglików dzieje się naprawdę?2021.01.9 17:57
https://fingertips.phe.org.uk/static-reports/mortality-surveillance/excess-mortality-in-england-latest.html
A ty znasz angielski?2021.01.9 18:00
To przetłumacz mi.
Anonim2021.01.9 18:31
przetłumaczę jak dasz link do statystyk ukraińskich których nigdzie nie mogę odnaleźć
Anonim2021.01.9 18:03
na moje oko nawet w Anglii zmarło mniej niż w Polsce.. skoro tam jest tak strasznie źle to co powiedzieć o Polsce? i to co różni Polskę o GB to tam ludzie nie umierają od nieleczenia innych chorób
katolik2021.01.9 19:08
w Polsce wszyscy umierają na tzw ( pseudo) covid, nie ma innych chorób, najpierw cię przetrzymają w szpitalu zanim stwierdz lub nie gada, a przecież wszyscy powszechnie wiedzą, że tsy w COCA- COLI wyszły +, 50/%50 dod, ujemnych. To jest SZARLATAŃSTWO, nie medycyna!!!!
W 20192021.01.9 17:42
roku grypa zabiła okolo 4 tyś.Polaków, w tym samym czasie w USA grypa zabiła okolo 34 tyś. Do dzisiaj ten "niewinny wirus prawie jak grypy" zabił w Polsce około 30 tyś, a w USA ponad 370 tyś. A licznik bije!
Anonim2021.01.9 17:48
Licznik zbrodni lockdownowych też bije - na dziś około 50 tysięcy i boję się myśleć co z tego wyjdzie skoro nie leczy się nowotworów. Z kolei rozłożone w czasie przedwczesne zgony to nawet ćwierć miliona ludzi. Takich statystyk co rujnujący gospodarkę rząd nie miał nawet doktor Mengele.
W końcu zabraknie paluszków do liczenia,2021.01.9 17:59
Białorusinie! Ale o Polske się NIE martw. To NIE jest twój kraj. Idzie luty a ty butów nie masz. A skoro o nowotworach, NIE znam przypadku w którym ktoś otrzymał odmowę opieki.
Anonim2021.01.9 18:07
masa racje, liczba holocaustu na Polakach jest tak ogromna że brakuje już skali... czytałeś o ile dzięki programowi PIS "zostań w domu" spadła diagnostyka nowotwórów? Szumowski zamrażał szpitale jak było dziennie po 50 zakażeń ale przede wszystkim zamroził ludziom mózgi
Michał Jan2021.01.9 18:34
A jesteś pewien, że zgony na grypę i covid liczy się tą samą metodyką?
Anonim2021.01.9 18:46
Nie śledzę tego szczególnie ale zdaniem mądrzejszych od nas badaczy worków foliowych koronawirus jest 3 razy bardziej groźny, Przynajmniej za pierwszym razem i głównie dla wszystkich dziewic ogólnokoronawirusowych. Inna sprawa, dużo zależy jak wiele osób się zarazi.
bez przesady2021.01.9 17:38
Ludzie przeżyli gorsze rzeczy - wojnę, głód, obozy koncentracyjne
Nina C.2021.01.9 17:13
Powinien oskarżyć Chiny o odszkodowanie bo to z ich laboratorium rozprzestrzeniła się ta zaraza. Jak Balcerowicz wprowadzał na rozkaz Sorosa opracowaną reformę przez amerykańskich żydów pod nazwą reformy Balcerowicza to tysiące pracowników dziennie odbierało sobie życie gdy wyrzucali ich z pracy, a zakłady oddawali w ręce cudzoziemców. Niemcy nawet maszyny wywozili do swojego państwa.
Anonim2021.01.9 17:35
Chiny nie mogą doczekać się pozwu i wypłaty odszkodowań. Dużo wskazuje że w przyszłości Polsce nie będzie ani PiSu ani dewiantów z opozycji, a wszystkie istotne decyzje dla pracujących za miskę ryżu ludzi , będą podejmowane przez Komunistyczną Partię Chin.
katolik2021.01.9 20:12
zastanawiajace jest komu te bajki tak bajesz. Podpisujesz się nin, to idz juz do kuchni, bo ściemniasz, a wcale nie wiesz jak ajest rzeczywistosć i prawda., Jak dla mknie trzymasz ze zdrajcami i dla nich stukasz w klawisze
Zbóju morawiecki, (pisze celowo2021.01.9 17:13
z małej litery) jesteście ty i jarek odpowiedzialni za tę śmierć, a takich jest coraz więcej ludzi, wy zbóje!!! wiosną będzie rewolucja!!! a jaka to się okaże, sami zobaczycie...
Nina C.2021.01.9 17:17
Zarazę rozprzestrzenili Chiny i do nich miejcie pretensję. Po szczepionkach z UE dopiero zacznie się cyrk.
numerus nullus2021.01.9 17:26
A kiedy w przeszłości w czasie dokuczliwych epidemii grypy blokowano gospodarkę? Faszyzm narodził się we Włoszech za sprawą Mussoliniego a powtórnie za sprawą Giuseppe Conte, Szybko znajdywało to swoje naśladownictwo w Niemczech a także u naszych szmalcowników.
Andy Semicki Rabin2021.01.9 18:33
Zarazę w amerykańskim laboratorium zbudowanym w Chinach rozprzestrzenił Gates & consortes. Nie siej zamieszania.
Andy Semicki Rabin2021.01.9 18:34
A Donald Morawiecki, to przypadek dla trybunału stanu.
katolik2021.01.9 19:55
Nie ściemniaj!! Bajkę opowiedz sobie i zdrajcom na dobranoc!
katolik2021.01.9 19:53
Masz rację, bo trzeba odkryć prawdę, a nie zwalać na Chiny. Wypuszczone zostało, ale rządzacy zdrajcy Narodu weszli w układ z masonami i całe ich postepowanie zmierza jak sami powiedzieli do NOwEGO ŁADU, wiec nie można z ludzi, z Narodu, robić bydła z przeznaczeniem na odstrzał!!! Ta sytuacja nie mieści się w głowie! To jest zdrada Narodu i wszystko w faktach różnych przemawia za zdradą!!
przedruk: "A co będzie jak się zaszczepisz?"2021.01.9 17:04
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będzisz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszanke a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu oraz z platfusem abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
Anonim2021.01.9 17:05
Ile czipów jest w ampułce i jaka pewność, że strzykawka go przejmie a nie osadzi się na ściance?
Jeden z "czipów" ci na czole2021.01.9 17:16
wyrośnie!
przedruk:BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.01.9 17:03
jak masz: cukrzyce, chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz-miałeś raka, astme, masz-miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
eksterminacja Polaków będzie do 20302021.01.9 16:56
https://www.infarma.pl/assets/files/raporty/Raport_Finansowanie_Ochrony_Zdrowia_v.5.0_19.09.2018.pdf
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.9 16:51
Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.9 16:52
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
Anonim2021.01.9 17:00
Przedruk którego autorem jest zapewne Łukasz Szumowski. Adam Niedzielski nie jest autorem bo on policzył 2 miliony zmarłych w Szwecji
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.9 16:50
Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
ANONIM2021.01.9 16:39
oj nie dobrze jak czlowiek robi boga z pieniedzy
Anonim2021.01.9 16:41
bez przedsiębiorców za wszy bedzie funkcjonować służba zdrowia - zbrodnia pisowców na Polakach to nie tylko sam 2020 i 2021 ale minimum do 2025 roku
Anonim2021.01.9 16:47
https://www.infarma.pl/assets/files/raporty/Raport_Finansowanie_Ochrony_Zdrowia_v.5.0_19.09.2018.pdf
końcówka2021.01.9 16:48
2018.pdf
Anonim2021.01.9 16:52
Szumowski i cały PiS świetnie wypłaszczyli pokazane na wykresach liczby przedwczesnych zgonów kobiet i mężczyzn w wyniku podniesienia nakładów na ochronę zdrowia.
efekty nazizmu PIS2021.01.9 16:18
Polska za 2020 ma nadwyżkę zgonów 70-75tys. Są 3 kraje z którymi warto to porównać – Szwecja bez lockdownów na naszą ludność 24 tys, Szwajcaria z lockdownami light 31 tys , anarchistyczna Francja gdzie lockdown jest fikcją do 34 tys ……… Szczegółowo dane za cały 2020 bez tygodnia – Szwecja średnia zgonów ostatnich lat 91157/zmarło 95022 … Sztokholm na 400 tys zakażeń i 313 domów opieki średnia zgonów 6498/zmarło 7183… Malmoe średnia 2642/zmarło 2677… Goteborg średnia 4228/zmarło 4392 ………… na jedynie 824 domy opieki POLSKA – średnia zgonów 405 tys, ostatni rok 410 tys/ZMARŁO 480 TYS a dług publiczny dodatkowe 300 mld……….. W czasie stanu wojennego życie straciło około 40 osób. Skutki „walki z wirusem”- zamrażanie szpitali, tryb zdalny POZ, zamykanie lasów, gospodarki,życia społecznego by ludzie umarli z głodu i od depresji, nieleczenia, braku odporności odebrały życie minimum 45 tys osobom. ……… https://www.scb.se/contentassets/edc2b33f85ad415d8e7909002253ed84/2021-01-04-preliminar_statistik_over_doda_inkl_eng.xlsx – SZWEDZKI GUS do odtworzenia w 15 min https://blogs.letemps.ch/pierre-dessemontet/2021/01/05/mortalite-et-covid-19-en-suisse-en-2020-premiers-chiffres/ – SZWAJCARIA , https://www.insee.fr/fr/statistiques/4487861?sommaire=4487854 – FRANCJA ……….problem zachodu to głównie domy opieki, w Szwecji odpowiedzialne za 73% zgonów covidowych https://www.svt.se/nyheter/inrikes/ny-statistik-over-3000-doda-i-covid-19-fran-aldreboenden
zabójcze narty2021.01.9 16:19
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-12-24/kuchenka-turystyczna-prezentem-roku-2020-w-szwecji/
Anonim2021.01.9 16:23
czekam jak ludobójcy z PIS wskażą gdzie jest podana nieprawda . ........ trudno ocenić czy Włosi dobiją do 119 tys zgonów, inaczej Polska ze śmierciami nadmiarowymi w przeliczeniu na mieszkańca zajmie 2 miejsce w Europie , procentowo rok do roku może być różnie to podliczone
gay2021.01.9 16:13
A ilu robotników się zabiło ooo a maże więcej
katolik2021.01.9 16:00
PINKAS powiedział---- ZE SZCZEPIONKAMI NIE BEDZIE PROBLEMU< WYTWORZYMY TAKĄ SYTUACJĘ< ŻE BĘDA CHCIEĆ SZCZEPIONKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!( mówił do bydła, bo potraktowali Naród jak bydło)
Marek z Warszawy2021.01.9 15:56
Popelnil samobujstwo z jakiego powodu?Jesli chcial szybko dogonic multi milionerow to wcale mu sie nie dziwie,ale kazdy prowadzacy jakakolwiek dzialalnosc musi brac pod uwage ryzyko.On myslal inaczej i bral kredyty.Imperium buduje sie pokoleniowo a nie kredytowo.Szkoda ale takich przypadkow bedzie wiele i to nie ma nic wspolnego z logicznym rozumowaniem.
katolik2021.01.9 20:10
nie wiesz jaka była jego sytuacja i nic ci do tego ile mial albo nie miał, co chciał, albo nie. Fakty społeczne przemawiają za tym, że ludzie sa celowo przetrzymywani i robi się z nich celowo niewolników
nemo i znajomi2021.01.9 15:37
Samobójstwo, to osobista decyzja podyktowana różnymi okolicznościami, w tym chorobą, układami rodzinnymi i towarzyskimi itp. Ale, podejmując, otwierając prywatny biznes, trzeba mieć świadomość ryzyka. Żeby zarobić, trzeba wiedzieć ile można stracić. Ryzykanctwo zazwyczaj nie popłaca. I nikt nie jest winien ,jeżeli zabrakło wyobraźni i odpowiedzialności.
katolik2021.01.9 15:46
Zdrajcy i ty dupku myślisz, że POLACY to dla nich i ciebie jakieś głupki bez mózgu. Nie rób z ludzi debili. Chca zrobć NOWY PORZADEK, niech spróbuja! POLACY wiedzą, co powiedział PINKAS- ze szczepionkami nie będzie problemu, taką wytworzymy sytuację, że będą( w znaczeniu bydło) chcieć szczepionki! Wypad ze swoimi głupotami!
nemo2021.01.9 16:05
Myślisz wybiórczo i tendencyjnie. Pomijając kto i dlaczego wypuścił chorobę, trzeba się ratować skoro zbiera śmiertelne żniwo. Sądzisz, że jeżeli Polska się nie zaszczepi ,powymiera, resztę zajmą Niemcy i reszta Europy, to nie będzie "nowego porządku"?
katolik2021.01.9 16:15
traktujesz ludzi jak głupków i mówisz jak do głupków, bez mózgu-- swoje bzdety opowiadaj sobie przed snem
Anonim2021.01.9 16:17
przed czym PIS nas broni jak w Szwecji zmarło nadmiarowo 3 razy mniej na głowę a w burdelarskiej Francji 2,2 mniej? Hitler tez ratował żydów robiąc im lockdowny?
katolik2021.01.9 16:23
Człowiek potrzebuje oddechu! maseczki powinien nosić ktoś kto ma katar, kaszel i to nikogo nie powinno dziwić, zdrowi powinni oddychać!!!!
gay2021.01.9 16:15
Jest dorosły z miłości umiera dużo więcej
Prawda2021.01.9 15:24
Po 1993 roku za Balcerowicza i Bolka 36 000 tysięcy popełniało samobujstwa braku jedzenia dla == Rodziny ==
Krzysztof2021.01.9 15:10
Kolejna widomość na Frondzie przeciwko Kaczyńskiemu i wspaniałemu rządowi Morawieckiego. Co sie dzieje z Frondą. Po 20 latach odwraca się od PiS? A tyle było achów i ochów jak wspaniały jest rząd PiS.
katolik2021.01.9 15:47
nie klikajcie na zdrajców, lepiej ich omijać!
Anonim2021.01.9 15:04
Czy ty Kaczyński wiesz, że przed Bogiem odpowiesz za to i nakłanianie ludzi do szczepienia się szczepionką, której wytworzenie było możliwie dzięki kooperacji z przemyłem aborcyjnym
Anonim2021.01.9 15:11
Nie zapomnij o popularnym "Apapie" ,też testowanym na komórkach z aborcji.
rower2021.01.9 16:16
a ty przed błyskawicą
comic2021.01.9 14:51
w l. 90-tych za blyskotliwego Balcera , wielu kolegów rzemieślników , którzy posłuchali traj-kotki Jandy; weźcie sprawy w swoje ręce- to samoubijcy. nikt pośmiernie nie odznaczyłich za wkład w rozwój przedsiębiorczości.
Anonim2021.01.9 14:43
Wybrali lockdown, zamiast leczenie Amantadyną? Wybrali śmierć? Zamiast życie?
Anonim2021.01.9 14:44
Dr Bodnar: Gdyby mnie posłuchano, to w ciągu miesiąca pandemia zostałaby opanowana!
"bolek"2021.01.9 16:30
a ja mu wtedy powiedziałem..."plagiatujesz"?
Anonim2021.01.9 14:45
Moja przychodnia działa bez przeszkód od czerwca. Jest całkowicie otwarta, tak jak przed pandemią. Nikt się z żadnych telewizji nie pokwapił, żeby to pokazać, że można pracować normalnie. Mój personel nie boi się COVID-19 – mówi Włodzimierz Bodnar, lekarz pulmonolog prowadzący przychodnię w Przemyślu. ....... https://nczas.com/2021/01/08/wlodzimierz-bodnar-tak-sie-leczy-covid-19-moj-personel-nie-boi-sie-wywiad/
Anonim2021.01.9 14:46
jak widać, można? tylko trzeba chcieć? walczyć o normalność?
comic2021.01.9 14:55
mogła to uczynić TVN , bo tv info oskarżono by o ustawkę , laurkę dla... no, już by wymyślili
Anonim2021.01.9 15:05
A co mi po amantadynie jak dzięki koronapanice do POZ dodzwonić się nie można. Zanim będzie recepta wirus może się rozwinąć za bardzo. Wyczytałem że Amantadyna może powodować tolerancję. Szumowski wiosną skazał setki tysięcy Polaków na śmierć przy wybitnej pomocy mediów. Chodziło o przedłużenie życia pisowskiemu elektoratowi w DPS za wszelka cenę i doprowadzenie do majowych wyborów. Dziś Niedzielski jedynie kontynuuje ten zbrodniczy plan próbując naprawiać błędy kolejnymi błędami.
nol2021.01.9 15:41
A w innych krajach tez nie leczą ludzi? To dlaczego tylu zmarłych w Europie, Ameryce i innych kontynentach?
Anonim2021.01.9 14:42
Smutne to, ale jeszcze pandemia nie skończyła się? dopiero rozpoczęła się akcja wyszczepiania ogłupionego Narodu? przyjdzie czas na podsumowanie? mam nadzieję, że wszyskie zbrodnieco do jednej zostaną wyjaśnione a ewentualni sprawcy zostaną karnie ukarani?
katolik2021.01.9 14:47
miejmy nadzieje, ze zdrajcy zrobią wypad!, bo Naród został podstepnie oszukany przy urnach, więc umowa na rzadenie jest nieważna
Anonim2021.01.9 14:35
Kolejne samobójstwo przedsiębiorcy. Nie wytrzymał lockdownu. „Wycięli go zakazem przewozów” ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, https://nczas.com/2021/01/08/kolejne-samobojstwo-przedsiebiorcy-nie-wytrzymal-lockdownu-wycieli-go-zakazem-przewozow/
Może był psychicznie chory?2021.01.9 14:28
przypomnij sobie @kaku co pisaliście po samobójstwie Piotra Szczęsnego: "Porównanie wywołało wielkie-i słuszne zresztą-oburzenie, zwłaszcza w świetle doniesień o chorobie Szczęsnego, która również mogła mieć wpływ na tak desperacki krok." https://www.fronda.pl/a/ohyda-schetyna-porownuje-piotra-szczesnego-do-ks-popieluszki,134871.html
Bianka2021.01.9 14:24
Ludzie sobie życie odbierają, bo tracą dorobek życia, a mediach podają, że zmniejszyła się liczba bezrobotnych...idiotyzm jakiś!
Anonim2021.01.9 14:36
socjotechnika
Prawda2021.01.9 14:23
Po 1993 roku kiedy Bolek Wałesa i Balcerowicz Likwidowali zakłady Pracy rocznie w Polsce popełniało 36 000tysięcy robotnikow a i3szcze w 2014 roku--- matki -- ojcowie -- co nie mieli chleba dla dzieci popełniało około 1000 samobójstw ===
Anonim2021.01.9 14:41
Poczekajmy, jeszcze pandemia się nie skończyła? dopiero rozpoczęła się akcja wyszczepiania ogłupionego Narodu? przyjdzie czas na podsumowanie? mam nadzieję, że wszyskie zbrodnieco do jednej zostaną wyjaśnione a ewentualni sprawcy zostaną karnie ukarani?
antoni.s2021.01.9 14:20
A rydzykowi dali sześćdziesiąt milionów, i co im zrobicie?. Szkoda człowieka.
gość2021.01.9 15:30
Żal d... sciska?
Bianka2021.01.9 14:17
I kto odpowie przed Bogiem za śmierć tego człowieka?? Kto??!! Moja droga mama spędziła 2 tyg. w szpitalu na covid. Z tego, co mi wiadomo, wszyscy, którzy mieli z mamą kontakt bezpośrednio przed chorobą i pójściem do szpitala nie mają objawów choroby! Jakim cudem??!! Dranie, którzy nie chcą szukać lekarstwa na to amerykańskochińskie dziadostwo, a na siłę wciskają nam szczepionki...!! Czy myślicie, że Pan Bóg Was z tego nie rozliczy?? Już w marcu lekarz z Przemyśla dawał znać że leczy swoich podopiecznych Amantadyną!! I co?? Co Wyście zrobili z nami??!! Chcecie doprowadzić do więcej takich tragedii??!! Opamiętajcie się!! Wirus jest czymś ohydnym, niektórzy przechodzą go ciężko, a Wy nam wciskacie szczepionki nieprzebadane, niesprawdzone, a proponowane leki blokujecie!!
"amerykańskochińskie dziadostwo"2021.01.9 14:26
W związku z tym bojkotuj "amerykańskochińskie dziadostwo" jak internet i te "amerykańskochińskie dziadostwo" tani komputerek. A Amantadyna jest super na hemoroidy i trądzik młodzieńczy. Hemoroidy ewidentnie masz, trądzik ci nie grozi.
Bianka2021.01.9 18:58
No akurat hemoroidów u mnie brak, na szczęście, trądziku też, zresztą nigdy nie miałam trądziku, ale rozumiem że Tobie te rzeczy doskwierają...:-) to współczuję...
Topek2021.01.9 14:39
To co piszesz to tylko twoja opinia, a fakty potwierdzone naukowo to to że szczepionka jest sprawdzona i uodparnia
Ad Topek2021.01.9 15:04
"Szczepionka jest skuteczna i uodparnia" to tak samo POBOŻNE ŻYCZENIA i zwykłe chciejstwo, -brak badań, brak publicznych wyników, brak debaty, BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI, zero alternatyw i ciągłe kary, czy to jest normalne w cywilizowanym świecie?
Bianka2021.01.9 19:02
Pracujesz dla TVN? Posłuchaj innych stacji...lekarzy, którzy nie są czy nigdy nie byli opłacani przez firmy produkujące szczepionki, to może się przekonasz...bzdura, ta szczepionka jest nam dawana po to, by zobaczyć czy da się ograniczyć liczbę ludności w przyszłości. Pożyjemy zobaczymy...mam nadzieję, że chory rząd nie zmusi nas do wzięcia tego świństwa...
rozwiązanie kwestii polskiej2021.01.9 14:14
W okresie od 12 marca do 30 grudnia w Stambule odnotowano łącznie 18 180 zgonów więcej w porównaniu ze średnią z lat 2015-2019 . Na Warszawę to 2000, ale w polskiej stolicy więcej zmarło do końca listopada. Tym razem PiS się wywinie i powie że to wina Trzaskowskiego, bo nawet Turki mają mniejszą nadśmiertelność. Warszawa nie odbiega znacznie od średniej krajowej, a nawet ma ją niższą. https://sarkac.org/2021/01/istanbulda-haftalik-vefat-sayilari/ - dajcie jakiś link gdzie ktoś znaczący w Europie ma więcej zgonów niż Polska, poza Hiszpanią i ewentualnie Ruskimi. Ja takiego kraju nie znam. W Polsce w imię walki z wirusem trwa holocaust na ludziach i gospodarce. To są straty na dekadę a najgorsze może być przed nami bo onkologiczni nie umierają od razu.
kiedy pomnik pisowkich zbrodni?2021.01.9 14:09
Wirus w wiekszosci krajow zabija mniej wiecej tyle samo natomiast niewirus juz nie. Szumowski razem z Niedzielskim odpowiadaja za smierc ponad 45 tys ludzi. Jaruzelski swoimi decyzjami odpowiada za smierc ponad 1000 razy mniejszej grupy ludzi bo bolszewia z PIS
a banda 4 + gołownia2021.01.9 14:07
nadal wpatrzeni w błędne algorytmy... https://prawy.pl/112258-niemiecki-naukowiec-oskarza-rzadzacych-o-bezsensowna-i-szkodliwa-polityke-w-sprawie-covid/
Krzysztof2021.01.9 14:03
A kogo to obchodzi na tym forum? Przeciętny czytelnik Frondy to najwyżej kebsa albo hot doga na Orlenie zje.
katolik2021.01.9 14:25
Masz bardzo pogardliwy stosunek do człowieka, to właśnie jest cecha RZĄDZACYCH ZDRAJCÓW POLSKI, ty pewnie jesteś pikuś, ale masz wrodzone chamskie i nadane pewnie przez zdrajcow poczucie wyższości. Wiedz, że zdrajcy nigdy nie zniszcza Polaków swoim HOLOCAUSTYCZNYM układem z nazistami.
katolik2021.01.9 14:26
Powiem wprost- zeżryj sobie tę morderczą szczepionkę razem z nimi!
katolik2021.01.9 14:54
ty i tacy jak ty rządzący zdrajcy Narodu, traktują Plaków jak bydło, które tylko stac na to swoim rozumem, aby objeść się na stacji benzynowej hOT- DOGIEM- dlatego--- PINKAS powiedział- ze szczepionkami nie będzie problemu---wytworzymy taką sytuację, że będą chcieć szczepionki. Trybunal STANU na dzien dobry za zdradę Narodu i śmierć tysięcy! Bydło nie jest zakupione przez rzadzących zdrajców Narodu, więc nie wejdzie do rzeżni!
Ziomal2021.01.9 14:01
Mateuszu Morawiecki, oszuście i kłamco, masz krew na rękach.
katolik2021.01.9 21:56
oczy zdrajcy Narodu mają szatańskie wejrzenie
Pomysł2021.01.9 13:55
Jak już planują się zabić to niech chociaż zabierają ze sobą jednego polityka.
szok^22021.01.9 15:02
Genialne.
verizanus2021.01.9 13:45
No to by dopiero były jaja żeby Polacy w obecnej geopolityce mogli normalnie biznesy prowadzić i jeszcze się bogacić ;). Mają plajtować, ktoś inny (heheh ciekawe kto..;)) ma to wszystko kupić a grosze a Polak ma u nowych właścicieli pracować, żeby zarobić na spłacanie odsetek od długów państwa (demokratycznego urzeczywistniającego, prawnego. ble ble ble) ;)
Do verizanus2021.01.9 15:12
Cóż nie bez powodu pilnuje nas bratnia armia z zapisem strzelania w samoobronie a systemy bezpieczeństwa są pod opieką górali z państewka nad morzem śródziemnym, to się nazywa wrogie przejęcie
Jerzy2021.01.9 13:42
co tam jakiś restaurator - grunt że uśmiechy na ryjach niedzielskiego i morawieckiego nie gasną.... a ludzie latają ze szmatami na gębach zamiast dziadów, ot tak, na latarni zawiesić....
Guzzikowy2021.01.9 13:31
Super. Po synu milera, adamowiczu i blidzie kolejny lewak pożegnany z Polski. Szatan przegrywa.
Anonim2021.01.9 13:23
Nikogo nie osadzam, bo nie znam sytuacji, ale niech mnie ktos logicznie uswiadomi jaka jest roznica miedzy Bieronka gdzie przebywa 20 osob lub wiecej, a fryzjerem ,szewcem czy drobnym sklepikarzem gdzie jest dwie moze 3 osoby tez noszace maski, poprostu absurd
Tam gdzie ty jesteś to nie ma "Bieronka".2021.01.9 13:32
Zresztą i w Polsce "Bieronka" nie ma. Ale jest nadzieja, że na wiosnę, nie tą tylko przyszłą, dostaniesz wizę do Polski i zezwolenie na pracę. W "międzyczasie" pracuj nad językiem polskim.
Anonim2021.01.9 14:02
A tobie nigdy nie przydarzyl sie blad podczas pisania padalcu--oczywiscie chodzi o Biedronke, coz glupota goni glupote.Jesli jestes takim inteligietnym dupkiem to wyjasnij mi ta roznice, szkoda slow na takich jak ty nierobie
antoni,s2021.01.9 14:25
Gdy nie ma argumentów najlepiej przyczepić się do literówki, a pytanie anonima jest fundamentalne i oczywiste, to jest ku*** pisowski absurd!.
Bo2021.01.9 15:20
Biedronka to nie polska firma -tradycyjnie ma duże fory u lokalnych kacyków
Mirek2021.01.9 13:14
Przykre to ale pretensje należy kierować do chinoli i do nikogo więcej . Rząd robi co może ale wszystkich na garnuszek państwowy wziąść się nie da . W Polsce sytuacja jest jeszcze na tyle dobra że my nie żyjemy z turystyki ale w takich krajach jak Hiszpania , Włochy , Grecja sytuacja jest dramatyczna . W Hiszpanii wpływy z turystyki za 2019 rok wynosiły około 95 mld euro a za 2020 około 25 mld euro . Kraje południa leżą i kwiczą .
katolik2021.01.9 13:30
NIE ściemniaj, bo ten wirus jest grożny jak grypa, a jak wiadomo każdy inaczej ją przechodzi i na grypę ani tego stwora nie potrzeba szczepionki. Wszystko na temat.
Antyżyd2021.01.9 13:05
sr am na jego grób!
hahahaha2021.01.9 13:04
Restaurator od sal z napisami KOD, "KON-STY-TUC-JA" lub ***** ***. Jednego ch...ja mniej.
Anonim2021.01.9 13:11
Mój drogi ,poznasz głupiego po śmiechu jego .Mamnadzieję ,że nie jesteś katolikiem ,ja też nie lubię lewaków ,ale nie życzę im źle ,dokąd żyją mają mają szansę na nawrócenie .
or-ot2021.01.9 12:39
Ta śmierć obciąża ciebie Morawiecki. Kiedyś zdasz sprawę ze swego włodarstwa, ze swoich lockdownów.
Polak Dumny nie gej2021.01.9 13:02
Jak tak to lubię Morawieckiego - on zabił lewaka HURAAAAAA
Grizzly2021.01.9 12:33
A gdzie tytuł 'BRAWO PIS!!!' i lizanie rowa Morawieckiemu i Kaczynskiemu?
Grizzly2021.01.9 13:06
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Hiena!
Joanna2021.01.9 12:31
Coś tu nie gra. Znam restauratorów, którzy owszem musieli pozamykać sale bankietowe, ale nieźle sobie poradzili robiąc zamówienia na wynos. Potrzeba takich posiłków zwłaszcza w Święta wzrosła dwukrotnie. I okazało się, że trzeba trochę ruszyć głową. Nie oceniam Pana, który dokonał takiego czynu, często przyczyny leżą gdzie indziej i jest to wielka tragedia dla niego i rodziny. Pozdrawiam.
Anonim2021.01.9 13:08
To nie uceniaj Joanno jak nie znasz sprawy. Ja widzę jak to jedzenie na wynos wychodzi ,mam obok i też musieli zamknąć ,tak ,że nie oceniaj ,nie każdy sobie poradził z tym problemem ,nie każdy może na wynos sprzedawać .Stała się tragedia i współczuję rodzinie.
hahaha2021.01.9 12:30
Jednego lewaka mniej. Głosuję na PiS!
Anonim2021.01.9 13:18
A PiS to co nie lewaki ,przyjrzyj się im dobrze.
szubienica przy okazji2021.01.9 12:25
Aby się zabić trzeba mieć coś z garem TYLE. Słabi giną silni wygrywają. BRAWO ***
Anonim2021.01.9 13:21
Obyś ty nie znalazł się w takiej sytuacji ,żebyś tego nie rozważał. Nie znałeś tego człowieka ,nie oceniaj.
Kinol2021.01.9 12:24
Właściciele restauracji, lodziarni itp. Grycany nie grykany umieją tylko zatrudniać na umowach śmieciowych i wyzyskiwać. Jak trzeba zamknąć biznes i iśc do pracy w callcenter to kończy się samobójstwem. Po co nam takie słabe pasożytnicze łachudry? Mnie go nie szkoda.
A2021.01.9 12:30
typowy katolski komentarz
Anonim2021.01.9 13:17
Prawdziwy katolik tak nie napisze ,bo tak nie myśli to jest niby katolik ,a może wcale nie katolik .
Grizzly2021.01.9 12:34
Kinol to typowy frondośmieć, nawet splunąć na niego szkoda.
Grizzly2021.01.9 13:07
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Sara Miriam2021.01.9 12:23
Że też E.Wedel sie nie zabił , albo inni co im majątki zabrali i jeszcze na Sybir wygnali. Tacy jak ten restaurator powinni wiedzieć że "Im wyzej się wspinasz tym z większym hukiem upadniesz. Ruletka.
Anonim2021.01.9 13:23
Każdy ma inną psychikę i nie można ludzi porównywać .
aeths2021.01.9 12:16
to jest tylko opis jednego zdarzenia, ile morawiecki, szumowski, niedzielski jeszcze pozabijali ludzi swoją głupotą i demoralizacją, tego pewnie nikt nie liczy, dopiero za jakiś czas ktoś sięgnie po statystyki samobójstw lat pseudopandemii i się okaże skala debilizmu obecnie rządzących, chociaż jestem pewien, że gdyby dzisiaj rządzili peowcy to o wiele więcej byłoby ludzi popełniających samobójstwa, już za ich rządów był wzrost samobójstw a co dopiero w czasach idiotopandemii ???
AAAtomek2021.01.9 12:13
Prawicowy rząd sam się wyżywi. Reszta musi do wiosny doczekać, żeby szczaw urósł...
hahahahaha2021.01.9 12:28
śmierć lewackim restauratorom! Na 95%-tach restaracji były napisy konstytucja lub ***** *** TO TERAZ ***** samobójców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
katolik2021.01.9 12:12
Czy prokuratura w Polsce popiera bandytyzm rządzących zdrajców? Chyba ta rodzina złoży doniesienie do prokuratury. Należy wypuścić więzniów z więzień, czy oni są w swej winie gorsi od rządzących zdrajców Narodu, winnych morderstwa ludzi, którzy odbierają sobie przez nich życie i tysięcy tych, którym zamknięto dostęp do lekarza rodzinnego. Trybunał Stanu za zdradę Narodu i układ z nazistami, celem dokonania zaplanowanej zbrodni na Obywatelach
Gryf2021.01.9 12:05
Nasz rząd na czele z PMM i prezydentem AD są zbyt zajęci wprowadzaniem NWO, pardon, nowego polskiego ładu, by przejmować się tym, że wprowadzając go ma się krew na rękach. Ofiary muszą być. Po stronie obywateli, oczywiście.
fds2021.01.9 12:15
ale ty jestes debilem. to przeciez rzad wirusa nie wymyslil tak zeby zamknac twoj glupi leb w dobu na sile. masakra skad tacy ludzie jak ty sie biora?
katolik2021.01.9 12:31
To prawda. Zdrajcy weszli w układ z nazistami i masonami, aby dokonać HOLOCAUSTU na Narodzi, wszystko ich obciąża!
gość2021.01.9 11:55
Kolejny ?? Kim byli więc poprzednicy? Gest głupi, ale jeszcze większą głupotą jest dorabianie do tego ideologii i polityki!
Głupi PiSowiec2021.01.9 11:55
Pisdzielcy, macie krew na rekach. To przez was ta tragedia.
ee tam...2021.01.9 12:02
wina; Tuska, LGBT i strajku Kobiet...
Mirek2021.01.9 13:19
Jesteś głupi w pień .
ala2021.01.9 15:32
Tak ci TVN Powiedziało?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.01.9 11:53
No to czekamy jak szMateusz przyjedzie na pogrzeb, żeby opowiedzieć o nowych drogach, mostach, wiaduktach, rydzykowym muzeum na które dostał ten klecha 60 mln, przekopie mierzei, CPK itd. na które to "inwestycje" z utęsknieniem czekają przedsiębiorcy w covidowej Polsce.
POwski POsraniec POkazał2021.01.9 11:51
Głupek egoistycznie rozwiązał tylko swój własny problem, a rodzinę i pracowników jeszcze bardziej pogrążył. Zostali sami, bez jego pomocy.
Krzysztof2021.01.9 11:49
Kolejna widomość na Frondzie przeciwko Kaczyńskiemu i wspaniałemu rządowi Morawieckiego. Co sie dzieje z Frondą. Po 20 latach odwraca się od PiS? A tyle było achów i ochów jak wspaniały jest rząd PiS.