Kolejny kościół we Francji został podpalony! Mógł spłonąć całkowicie - zdjęcie
24.04.19, 06:20Fot. Pixabay, CC 0

Kolejny kościół we Francji został podpalony! Mógł spłonąć całkowicie

10

Kolejne złe wieści z Francji. Jak ujawniła tamtejsza policja, pożar do którego doszło w niedzielę wielkanocną w kościele Notre-Dame de Grace w gminie Eyguieres najprawdopodobniej nie wybuchł z przyczyn naturalnych. Ma to być kolejny już kościół, który we Francji podpalono.

Pożar w tej XVII-wiecznej świątyni wybuchł w niedzielę, około godziny 16:30. Zapłonął duży, drewniany konfesjonał. Ogień gasiło 30 strażaków i 6 wozów gaśniczych, płomienie na szczęście szybko udało się opanować, jednak ok. 20 metrów sześciennych kościoła uległo zniszczeniu.

Wszystko mogło się skończyć dużo gorzej, jednak na szczęście mężczyzna mieszkający w pobliży zauważył płomienie przez okna witrażowe, zawiadomił straż pożarną i pobiegł do kościoła, gdzie próbował ugasić płomienie wodą [jak się okazało, święconą]. Potem zaalarmował innych mieszkańców i kazał przynosić gaśnice z pobliskiego teatru. Burmistrz Henri Pons jest pewien, że gdyby nie ta bohaterska postawa, kościół spłonąłby doszczętnie.

dam/stefczyk.info,Breitbart.com

Komentarze (10):

andrzejhahn32019.04.24 14:54
miodzik w oku
robot2019.04.24 11:36
Frondo skończ z tym dummy gejem. To już nie nakręca zainteresowania, jego komentarze są prymitywne i głupowate.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 10:13
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 10:12
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10960zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Zorro2019.04.24 7:16
A gdzie jest polski episkopat czemu milczy i nie potępia czyżby dlatego ze to nie kukła judasza??? I przez takich kapłanów jak nasi diabelscy biskupi to wszystko się dzieje, i będzie jeszcze gorzej gdy się nie na wrócą biskupi judasze, nasi kapłani nawet publicznie się wypierają Jezusa jak jeden kapłan w wielkanoc w programie, Minęła 20, przy rabinach krzyknął Jahwe żyje, takich mamy księży ze strachu lub podlizywania się nie powie jak chrześcijan, Jezus zmartwychwstał,przy imamach pewnie by krzyknął Allah makbar. Ludzkość cierpi i kościół przez takich zdrajców księży
zatroskany2019.04.24 6:57
"bog" ty naprawdę myślisz że to Francuzi wymyślili rewolucję w swoim kraju ... może wierzysz że to Rosjanie przeprowadzili sami rewolucję u siebie ... .
???2019.04.24 6:44
Czy Polacy zebrali już pieniądze na odbudowę kolejnego spalonego kościoła w biednej Francji ?
bog2019.04.24 6:38
Ludzie po prostu mają już dość klerykałów, wtykania nosa w cudze sprawy, imigrantów, religijnych fanatyków. Francuzi już raz rewolucją pokazali że potrafią się zbuntować. Jeśli kościół się nie nawróci, to więcej będzie takich przypadków w całej europie. Kler odszedł od nauk Jezusa. Może to nawet znak od boga.
Samanta2019.04.24 6:33
Szatan nienawidzi Matki Boskiej i posługuje się pożytecznymi idiotami do ataków na Naszą Panią. Bardzo symboliczne - kolejny kościół poświęcony Matce Bożej. Spowiedzi, jak widać, też nienawidzi, bo mu się duszyczki przez konfesjonał wymykają z łap.
Jarosław Leśny 2019.04.24 7:07
Nie... Samanto, każda religia dąży do ekspansji, było tak od wieków, jedno wypiera drugie, gdy religia uzbrojona po zęby ma większe szanse na sukces, tak też było zawsze.