Kolejny „autorytet” GW o „schamiałym Polaku i disco polo” - zdjęcie
31.01.20, 13:28

Kolejny „autorytet” GW o „schamiałym Polaku i disco polo”

86

Jak mówi stare powiedzie: muzyka łączy pokolenia, a muzyka disco polo nie od dzisiaj jest przedmiotem krytyki tzw. elit III RP.

 

Jak stwierdził na łamach „Gazety Wyborczej” jeden z takich autorytetów:

"Disco polo to emanacja pornopolityki PiS i schamiałego Polaka".

Są to słowa socjologa Tomasza Kozłowskiego, z którym GW przeprowadziła wywiad.

Możemy tam także przeczytać:

- Z jakichś powodów pieścimy się wizją schamiałego Polaka. Nie inaczej jest w popularnych kabaretach, które nieustannie naigrywają się z naszych przywar. W Polsce stworzono patostreamy, czyli internetową transmisję na żywo z form bytowania patologii. Ten pomysł zdobył szczyty popularności. Myślę, że moda na disco polo wpisuje się w ten dziwaczny nurt uwielbienia prostactwa
Wysublimowany krytyk sztuki dodaje też:

- Żenuje mnie, że disco polo jest nieodłącznym elementem „Wiadomości”. Nie uwierzyłbym kilka lat temu, że to w ogóle możliwe 
Na blogu tomaszkozlowskiblog.wordpress.com pisze on sam o sobie:

- Doświadczony ekspert w obszarach kultury organizacyjnej i komunikacji międzypokoleniowej, szeroko rozumianych kompetencji miękkich, autoprezentacji, work-life balance i work-flow.

Warto by było może, żeby nasz tytułowy dzisiaj „doświadczony ekspert” zasięgnął porady polonisty ewentualnie specjalisty od wizerunku, żeby wiedzieć, że samo słowo „ekspert” wystarczy, ponieważ niesie ono w sobie również treść, że jeśli ekspert, to musi być doświadczony.

No, ale tak to już jest tą nowo-modą elit w niektórych środowiskach…

A jako specjalista od „komunikacji międzypokoleniowej w firmie” powinien – jak się zdaje – wiedzieć, że trendy muzyczne przez pokolenia się zmieniają.

Może na koniec warto też przypomnieć tym oświeconym, aczkolwiek chyba nie do końca wykształconym i specjalistom i naukowcom, starą łacińską maksymę:

„De gustibus et coloribus non est disputandum”

Czyli:

O gustach i kolorach się nie dyskutuje!

mp/wyborcza, fronda

Komentarze (86):

Cezary2020.02.13 17:59
Obecnie zadne wesele czy dyskoteka nie obejdzie sie bez disco polo. Ludzie bawia sie wesolo.
anonim2020.02.1 18:57
TEN DUMNY GEJ TO IDIOTA ABDERYTA
Waldemar Bieniak2020.02.1 10:10
Przypomnę że kiedy Powstawało zjawisko socjologiczne pt.Disco Polo w tym czasie u władzy byli kreatorzy SLD i PSL
Urszula2020.02.1 23:19
No i co w związku z tym?
Saki Faki2020.02.1 9:17
Pamiętam, jak w pisiory w opozycji łkali, że za Platformy to upadek kultury, bo tylko grill, ciepła woda i disco polo:-)
Wynocha z Polski2020.02.1 8:47
Nie ma większe chama i bydlaka jak Michnik i jego kamraci z GW. .
gumowa kaczka2020.02.1 14:01
Jan2020.02.1 6:49
A Michnik to nie cham? Wulgaryzmy, kłamstwa. A cerebryci i tzw elyta to kto? Wulgazryzmy, chamskie zachowania. Chociażby ostatnie słowa pana Opani to nie zwykłe chamstwo i prostactwo?..A politycy i ich widoczne chamstwo w mediach.. Nie łudźmy się ..więc panie Michnik...trochę refleksji....
Opty2020.02.1 5:44
Ja lubię POżytecznich idiotów....
Waldemar Bieniak2020.02.1 0:23
Bardzo Dobrze że Ktoś publicznie w końcu zabiera głos w tym wypadku nie istotne jest czy z lewej czy z prawej strony Ale Promocja w obecnym czasie zjawiska socjologicznego pt.Disco Polo to Naprawdę jest żenada zamiast promować wszystkie gatunki muzyki ambitnej od Klasycznej poprzez jazz.rock altewrnatywną , ambitny pop, folk funk,soul dance itp ....zaniża się w ten sposób poziom Kultury muzycznej który i tak od czasów powojennych jest na nikczemnie niskim poziomie oczywiście przyczyniła się do tego II wojna światowa i wpływy ZSRR oraz cenzura PZPR
Urszula2020.02.1 23:29
Byłabym ostrożna z obwinianiem ZSRR o upadek kultury w Polsce. Możemy nie lubić Putina, ale obiektywnie trzeba stwierdzić, ze muzycznie to Rosjanie są na wyższym poziomie, a więc niczego nie mogli w Polsce zepsuć. Zastanówmy się ilu muzyków, kompozytorów światowej sławy mają Rosjanie, a ile Polacy. Nie dorównamy im nigdy zwłaszcza kiedy telewizja rządowa propaguje taki chłam jak disco polo. U nas"każdy śpiewać może, trochę lepiej lub trochę gorzej", w Rosji śpiewacy i soliści mają ukończone konserwatoria. Śpiewają lepiej jak Polacy. Taka jest prawda.
Bianka2020.02.1 0:01
Jeden lubi ogórki, drugi młynarza córki. Jeden uwielbia słuchać Niemena, inny Martyniuka. TFU! Że też postawiłam Niemena obok tego zapiewajły. Śpiewać piosenki Niemena mogą nieliczni, mający wybitny słuch, Martyniuka może śpiewać każdy, a najlepiej taki co sobie golnie na poprawienie humoru. Piosenki Niemena niosą ze sobą przesłanie, piosenki Martyniuka... nie wiem. "Dziwny jest ten świat" będzie trwać, o zielonych oczach nikt za parę lat nie będzie pamiętać. Niemen zapisał się złotymi głoskami w historii polskiej muzyki, Martyniuk nawet tam się nie znajdzie. I taka jest różnica między Muzyką, a muzyką.
Roman2020.07.25 13:15
Dziwna z Ciebie osoba. Ja np. lubię posłuchać i Niemena i Martyniuka, bardzo lubię Led Zeppelin, Beatlesów, Chopina, Czajkowskiego i wielu innych - w zależności od nastroju.
Grizzly2020.01.31 22:16
Ten cały Tomasz Kozłowski sam jest chamem i prostakiem bo podając sie za socjologa nie zna starożytnej maksymy: De gustibus et coloribus non est disputandum". Z tego też powodu jest również zwyczajnym durniem wykształconym ponad swoje możliwości intelektualne!
ubawiony lewackim zidioceniem2020.01.31 19:32
Akurat, jak pamięcią sięgam, disco polo to muzyka wyborców Olka Kwaśniewskiego i postkomuny. Czyli również chamów czytających GW i uważających się za intelektualistów.
Nina2020.01.31 19:06
W GW sa same żydzi i oni nie lubią Polaków.Dlatego tak się wsciekają.
Jan2020.01.31 18:00
Jak się nie ma argumentów, to zaczynają się wyzwiska . Żenada.
gumowa kaczka2020.01.31 17:48
disko polo to dramat,nie należy schlebiać niskim gustom Bardzo ważna jest ochrona dzieci i młodzieży przed zgubnym wpływem tej twórczości
piszesz pan bzdury2020.01.31 17:37
prosze nie używać liczby mnogiej
anonim2020.01.31 16:49
Są narody , które lubią się kiwać w przód i tył w takt muzyki jaka pogrywa im w głowie lub sercu . Są też narody wywodzące się od Słowian , które lubią pląsy . Kiedyś pląsały na łąkach , teraz na parkietach . Te narody śpiewają swoje pieśni z dumnie podniesioną głową a ich pieśń wpada do serc a nie do pasa powodując zgięcia w przód czy w tył . Nie powoduje " kiwaczki " . Rozgrzewa , dodaje mocy i otuchy lub też rwie nogi do tańca , czyli pląsu .
Japa2020.01.31 22:34
Do tańca ? A co to jest ? To wyginanie w przód i w tył ? Widziałem dość dawno jakiś ,,konkurs " Te pląsy , nie do zobaczenia teraz , nazywali jakimś ,,walcem " , ,, tangiem " czy jakoś tak . A i muzyka jakś dziwna . Bum tata a nie bum bum jak u Martyniuka .,.......
zadowolony2020.01.31 16:36
gów.o wybiórcze wzieło jakiegoś lewackiego debila na eksperta (nie pierwszy raz zresztą) i miesza w tych zakutych łbach swoich czytelników
Japa2020.01.31 16:30
,,I bądz tu mądry i pisz wiersze " , jak mówi polskie powiedzenie . Za komuny disco polo było bardzo be . W tym samym czasie, polski mistrz tej muzyki , błyszczał w USA , robiąc na tym niezłą kasę . Teraz Polakom przypadły do gustu te rytmy. Tylko Gazeta Wyborcza trwa na barykadzie ,,anty polo " I bądz tu mądry.....
anonim2020.01.31 16:36
Zadaj sobie pytanie jakim narodem byli i są Amerykanie a jakim byli za czasów Komuny Polacy , a jakim są teraz gdy napływowe nacje się rozrodziły . I masz gotową odpowiedź . Nie trzeba pisać wierszy . :)
Japa2020.01.31 18:10
Czy to ,,rdzenna Ślązaczka " pisze ? Nie wierszem , marną prozą napisze .Mam podobne zdanie .
Po prawej Ty po lewej ja2020.02.4 15:29
Jest takie coś jak kanon kultury i poziom kultury. Disco polo wywodzi się z nizin społecznych i do nizin jest kierowane. Bo przepraszam bardzo, ale jaki przekaz i wartość dla przyszłych pokoleń mają majteczki w kropeczki? Tekst, muzyka są tak absurdalne, że żaden inteligentny człowiek krwawi oczami i uszami jednocześnie. A jeśli chodzi o teksty to w ogóle nie jest demoralizujące, kiedy niedojrzały emocjonalnie chłop z Mazur (przepraszam Mazury), który próbuje być metroseksualny (niestety go nie stać na porządne ciuchy, więc lansuje modę bazarową w najgorszym wydaniu), poprzez modulator głosu prosi dziewczynę, żeby rozłożyła przed nim nóżki (hmmm, to na pewno ginekolog i chce jej wyleczyć kiłę), marzy o sąsiadce która może mu "da" (pewnie placek jabłkowy) lub porównuje swój taniec do rolki papieru toaletowego (wow!). Oczywiście można powiedzieć, że Słowacki, Szymborska i Tokarczuk to chłam piszą i fajniej sobie poczytać Harlequina. Na szczęście jeszcze nikt o zdrowych zmysłach Harlequinów nie uznał za wartościową literaturę. I to że niskie w przekazie i wartości utwory wchodzą "na salony" nie świadczy o tym, że jest to dobre. Świadczy o dalszym zidioceniu społeczeństwa.
anonim2020.01.31 15:45
Nie wiem , czy Tomasz Kozłowski jest autorytarnym znawcą muzyki , ale całkowicie zgadzam się z jego wypowiedzią . Disco Polo nie jest muzyką . To chłam , który nie ma niczego wspólnego z polską kulturą czy tradycją , z polską muzyką . No , ale trudno się dziwić , skoro okrzyknięty przez niby polskie media TV król tegoż chłamu : Z. Martyniuk nie jest rdzennym Polakiem , lecz jakimś do Polski przyszytym polskim obywatelem . Nie jestem znawczynią muzyki , ale ją rozumiem , czuję i kocham i nie wiem co za barachło tę kocią muzykę razem z jej kocim królem do mojej ojczyzny przywlokło . Trendy muzyki światowej też są piękne , wywodzą się z folkloru różnych grup etnicznych czy obyczajowych . Ale to , czym popisuje się się ten ten kociokwik Z. Martyniuk , to dno kompletne . Nie wiadomo czym czym toto jest ? Iście światowa zbieranina różnych pomyj i odpadów . Polakom się podoba ? Nie dziwi mnie to . Na szczęście ja jestem Ślązaczką . Rdzennym mieszkańcem swoich ziem .
Krakus2020.01.31 15:40
Tu nie chodzi o disco polo. Niech każdy słucha muzyki, jaka mu się podoba. Jeden woli polski rap, inny heavy rocka, jeszcze inny Pendereckiego czy Justina Bibera. Tu chodzi o to, że Jacek Kurski (i PiS) robi z disco-polo "narodową" muzykę, promuje ją niesamowicie, a z Zenka Martyniuka robi Nese, Mese i Hypate jednocześnie. Ba - kręcą o nim filmy itd. Nie ukrywajmy, disco polo to raczej prosta muzyczka, tymczasem narodowe media ją gloryfikują. Nawet za komuny telewizja, radio i prasa starały się zawyżać poziom swoimi treściami, by ogół narodu intelektualnie się dźwigał. PiSmedia ten poziom zaniżają. Tak nachalne promowanie disco-polo to ogłupianie narodu, a nie jego intelektualny rozwój. PS: Nie słucham disco-polo, ale nic do tej muzyki nie mam. Na weselach dobrze się przy niej tańczy :P
Sławek2020.01.31 16:47
Media publiczne pokazują nie tylko disko polo. Wy zaś dzielicie Polaków, odmawiacie szacunku do ich muzyki. TVN (ostatnio skompromitowana wyskokiem o zabarwieniu ksenofobicznym), GW, New... to zaniża poziom kultury!
Albert2020.01.31 16:55
Kiedy widziałeś w TV jakiś występ jednej z dwóch największych gwiazd światowego formatu, jakie mamy w Polsce? Mam na myśli Vadera i Behemotha.
BieS2020.01.31 18:53
No tak, satanizm podnosi poziom kultury.
Albert2020.01.31 19:29
Z pewnością bardziej, niż disco polo.
Japa2020.01.31 19:56
Nonono . Naszemu diabełkowi ,,Albercikowi " wolno kochać Behemotha . Ale disco polo to skandal . A ogonek już Ci Alberciku rośnie ? Z przodu czy z tyłu/ ?
Albert2020.01.31 20:45
Disco polo jest papką dla ludzi pozbawionych jakiegokolwiek gustu i wyrafinowania. Behemoth przy tym to prawie Penderecki - choć to black metal, a więc też raczej prosta muzyka.
Japa2020.01.31 22:07
Jeden lubi zupę , a drugi jak mu się nogi pocą .
Niejestemrobotem2020.02.2 0:19
Nawet jeśli ktoś nie lubi tego rodzaju muzyki, to chyba jest w stanie zauważyć jakość gry, to, że pojawiają się różne dźwięki, a nie cały utwór ta sama prosta melodia, ten sam ton głosu wykonawcy, czy to jak bardzo dopieszczone są teledyski Behemotha. Oraz to, że na koncertach słychać po głosie wykonawcy, że to nie playback. To obiektywne kryteria.
Niejestemrobotem2020.02.1 23:42
Komentarz odnosił się do różnorodności muzyki w TVPiS. To ja zapytam inaczej, jakie gatunki muzyki są w mediach publicznych? POP i Disco Polo? Rock w postaci nieśmiertelnego kombi nieśmiało od czasu do czasu?
Krakus2020.01.31 19:53
1. Panie Sławku, błagam. To, co Kurski wydaje w TVP w sprawie dico polo i Zenka Martyniuka to przesada na 750 proc, może więcej. Za niedługo wyjdzie pewnie hagiografia Martyniuka, będziemy sie do niego modlić, nie widzi Pan tego? 2. "Wy" - kto to jest "wy"? Ja jestem Polakiem, katolikiem, normalsem. 3. TVN dał ciała, przyznaję, ale wolę tą amerykańską stację niż TVP :) Panie Sławku, luzu trochę i więcej wiedzy :)
Japa2020.01.31 22:24
To w Krakowie , Kurskiego maja za takiego wszechmocnego . Opanował TVP . Każda kasa na Jego wybryki jest natychmiast wykładana . A ostatnio stracił miliony na Sylwestra w Zakopanym. Ale największe bery to sukces Martyniuka . Na Jego Kurskiego polecenie . A tu jeszcze film Martyniukowi szykują .I na koniec .Jest Pan , panie ,,Krakus ",, normalsem " . To czym jest ten,,Sławek " Bo TVN nie ogląda ? I to ;,, Panie Sławku ,trochę luzu i więcej wiedzy" Jak by kochał tylko TVN to miał by wystarczająco dużo wiedzy .Czy może ,gdyby mówił ,,Tak jest macie rację . Wyłącznie . To był by OK ?
anonim2020.01.31 16:53
A jak się przy tej muzyce dobrze tańczy ? Podrygując kroczek w prawo , kroczek w lewo i kiwając się w przód i w tył ? Tańczy się w/ g rytmu a rytm jest w tej muzyce zawsze taki sam i można jedynie podrygiwać i się kiwać . To nazywasz tańcem ?
Krakus2020.01.31 19:57
Rytm 1/2. Jako były perkusista wiem, że to najłatwiejszy rytm. Umiem tańczyć, kocham to, moje partnerki (od dawnych dziewczyn, przez zonę (ukończylismy kilka kursów od tańców towarzyskich z sportowym rock`n rollem włącznie), synowe, koleżanki w pracy.... Panie anonimie, umiałbyś zatańczyć walca angielskiego i wiedoeńskiego? Kumasz czaczę, jaka jest róznica? Czy wolisz kazaczoka, trollu? :P
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic 2020.01.31 15:32
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic - po 14 latach w Tybecie ... "Nauczył" się w Lublinie takiego "jęz. polskiego": - "O ͏k͏u͏r͏w͏a, już myślałem..." - nic tylko go cytować - "Klasyczne katoprawackie ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e.'' - nic tylko go cytować Albert z Lublina, "marynarzyk" z Jeziorka Zemborzyckiego pisze, m.in: - "Mogę też napisać do ciebie po hiszpańsku, włosku lub duńsku." - Can hardly wait ...
Albert2020.01.31 15:39
Masz pecha katoćwoku, bo w Lublinie byłem w życiu dwa razy, w charakterze turysty. Ale wiem, że jak raz na miesiąc przyjechał do twojej zapyziałej wioski pekaes jadący do Lublina, to cała grupa śmierdzących samogonem rolników zakładała odświętne gumofilce i jechała miasto zobaczyć. A ciebie brali, żebyś im na pile przygrywał po drodze.
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic2020.01.31 16:05
Albert z Lublina, "marynarzyk" z Jeziorka Zemborzyckiego pisze, m.in: - "Mogę też napisać do ciebie po hiszpańsku, włosku lub duńsku." - Can hardly wait ...
POwr\303\263t \"durnoty\" do chlewu2020.01.31 14:34
nu ciekawe przy jakiej muzyce tyn Socjolog "marszczy Freda", "poeści dunaja" - Wołga, Wołga mat radnaja"
Albert2020.01.31 14:23
"Warto by było może, żeby nasz tytułowy dzisiaj „doświadczony ekspert” zasięgnął porady polonisty ewentualnie specjalisty od wizerunku, żeby wiedzieć, że samo słowo „ekspert” wystarczy, ponieważ niesie ono w sobie również treść, że jeśli ekspert, to musi być doświadczony. " A może ten prawacki ćwierćinteligent kryjący się za literami "mp" najpierw upewniłby się, że wie, o czym pisze? Bo tak się składa, że określenie "ekspert" w żaden sposób nie odnosi się do doświadczenia, a jedynie do poziomu wiedzy na jakiś temat. No ale czego oczekiwać od prawackiego katoćwoka?
Japa2020.01.31 17:56
I po co to ostatnie zdanie ? Po co? U was ,,ćwoków " , ateolewaków brak ? . Sama skarbnica wiedzy.? Dlaczego w takim razie toniecie .? Dlaczego ? Na kapunkach do Brukseli ,żyjecie.
Albert2020.01.31 18:25
Bo tylko skończony debil poucza kogoś mimo tego, że nie ma zielonego pojęcia, o czym mówi.
Japa2020.01.31 19:46
O , przepraszam . Zapomniałem się . To tonięcie to samolikwidacja .Wy geniusze wiecie co robicie .Zawsze . Jak on śmie kogoś pouczać . Gdyby to jeszcze w imieniu PO .noo . to bym rozumiał ....
Albert2020.01.31 20:43
Śmie pouczać, choć nic nie wie i pisze brednie. Czego nie rozumiesz?
J.P2020.01.31 14:20
Ale mu fronda dowaliła. Właściwie bez kontrargumentow, ale starała się. A zabłysniecie sentencja po łacińsku to taka wisienka na torcie. Cóż, socjolog jest od obserwowania społeczeństwa, wnioski z tych obserwacji mogą być różne. Moje są podobne chociaż czym innym się zajmuje. Polska kultura Kurskim stoi.
zaklamana szmata2020.01.31 14:11
Prawda w oczy kole oj kole jaki pan taki kram
Sławek2020.01.31 16:31
Twoje kłamstwo i brak kultury POraża ile wzięłaś za nie euro?!
zaklamana szmata2020.01.31 14:10
Bo pisie czopki uważają ze kasa zawsze IM SIĘ NALEZY
Sławek2020.01.31 16:41
Bo POwskie nieudaczniki uważają, że trzeba Polaków okraść a pieniądze dać mafii paliwowej i wywieźć za granicę. CO dobrego PO zrobiła dla Polski? Nic tylko łamała praworządność (strzelanie do górników, wtargnięcie do redakcji "Wprost", operacja "Widelec" i inne).
BieS2020.01.31 18:49
Bardzo mnie cieszy fakt, że nazywacie się coraz częściej tym kim jesteście.
ff2020.01.31 13:55
pozdrów brata
Suweren2020.01.31 15:12
Niech wasz Jaki też podrowi.
fdf2020.01.31 13:49
a idzi ty do gienierała.
Klejnot Nilu2020.01.31 13:41
"O gustach się nie dyskutuje". Zabawne, że te słowa zwykle padają z ust fanów kabaretów i disco polo, a nie muzyki klasycznej ;) Bo właśnie o gustach powinno się dyskutować, a Polacy gust mają bardzo kiepski. Zresztą, cały ten "artykuł" jest tylko po to, aby wyśmiać kogoś, kto zauważył realny problem upadku kultury w Polsce. Ktoś obraża świnte disco polo, więc obrzućmy go błotem, hehe, Halyna dowal mu i pośmiej się jeszcze z opisu, hehe. Wyżyny dziennikarstwa.
Albert2020.01.31 14:25
O gustach się nie dyskutuje. Racja. Natomiast o braku gustu już jak najbardziej można, co właśnie czyni pan Kozłowski.
anonim2020.01.31 16:32
Polacy mają dokładnie taki gust jakimi są " Polakami " .
KatoKanalia2020.01.31 13:38
śledzik, wódeczka i disco polo to jest to czym Polska jest wielka, bez tego tylko oddalamy się od Boga!
Japa2020.01.31 16:17
Pewno tak . I wśród katoli trafiają się katokanalie.
rebelya.pl2020.01.31 13:35
#Kaczyński: disco polo to najwyższa półka polskiej rozrywki.
Teodor Szelest2020.01.31 13:34
I'm a Believer - The Monkees https://www.youtube.com/watch?v=wB9YIsKIEbA
acotomadorzeczy2020.01.31 13:33
- Około setka górników z Sierpnia 80, około godziny 8. pojawiła się w pobliżu elektrowni, należącej do jednej z największych spółek energetycznych Grupy Tauron - przekazał reporter Polsat News Krzysztof Bąk, który jest na miejscu. Związkowcy protestują w ten sposób przeciwko importowi zagranicznego węgla do Polski. (...) Import węgla od kilku lat rósł. W rekordowym pod tym względem roku 2018 do Polski napłynęło 19,7 mln ton surowca z zagranicy, głównie z Rosji. " https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/gornicy-blokuja-tory-przy-elektrowni-protestuja-przeciwko-importowi-zagranicznego-wegla-95319.html
Japa2020.01.31 16:14
A teraz rad bym poczytać panie/i ,,acotomadorzeczy" coś na temat strony . Czym nie odbieram racji pokazanej we wlepionym wpisie.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.31 13:32
W punkt! Nic jednak nowego, każdy widzi i wie, że typowy PiSdzielec to cham prostak i ciemnogród :)
Patriota2020.01.31 14:19
Trzeba by dodać jeszcze nieuk i potencjalny przestępca.
Prostak Ateista Durny Gej2020.01.31 15:23
Oraz ANTYSEMITA kolego! Zapomniałeś o najważniejszym przymiocie każdego Polaka! Mogli chronić Żydów, ginąć za nich, ale są antysemitami z nadania - Żydów.
Japa .2020.02.1 23:14
Nie jestem pewien , ale coś mi się widzi,,że muszę przeprosić , tego ,,Geja " piszącego o antysemityzmie .W pośpiechu nie dołożyłem starań do poprawnego odczytania nicka autora . Nie Polak a Prostak .nie Dumny a Durny "No i ten ,,antysemita " To przecież prawda . Ostania komedia z Kantorem i Putinem najlepiej o tym świadczy . Stać mnie na PRZEPRASZAM..( do wpisu ,,Prostak itd " z dn. 31.o1 .20 , godz 15:23)
Prostak Ateista Durny Gej2020.01.31 14:24
Tak. A POrypany jest kulturalny, erudyta i światowiec. Tylko pokaż mi takiego.
Japa2020.01.31 14:26
O czym powiadamia Polaków dumny ze swojego kalectwa podobno Polak .
Stacho2020.01.31 15:37
Ale nie zboczeniec.
Japa2020.01.31 16:10
O kim to pan ,,Stacho "gwarzy ? O kim albo o czym ?Jeśli o tym Pisowcu o którym pisze ten ,,Dumny " miłośnik odbytu . to jest nas dwóch.
lady chapel2020.01.31 16:42
Stacho pornhuba oglada i kreci smiglem nierzadko
Wojtek Polak2020.01.31 17:24
a ty te twoje swoje mądrości wyssałaś z brudnego palca z banana czy z czegoś innego?
Japa2020.01.31 17:46
Oj panie ,,Wojtku" . z czegoś innego . z czegoś innego ...Bo to przecie Francja ..
Sławek2020.01.31 16:28
Wy fanatycy opozycji nic nie umiecie, tylko obrażać porządnych Polaków! Każdy mądry wie, że elektorat PO to prostacy w większości o podstawowym wykształceniu.
rozbawiony bełkotem debila2020.01.31 16:41
jak to niewiele trzeba, żeby zadowolić lewackich debili. Problem tylko w tym dlaczego te PiS-owce prowadzą polityke rozwijającą Polskę i zapewniającą dobrobyt dla Polaków; a lewackie debile znani są tylko z gromadzenia dla siebie kabzy, z mafijnych układów i tęsknoty by być na kolanach czy to przed ruskimi, niemcami czy francuzami. Nieważne kto, żeby tylko dobrze płacił
Sławek2020.01.31 16:51
Do lewackiego bełkotu dodam tak ważne zagadnienia, jak "nie jestem kobietą polityk, a polityczką". Lewica działa na szkodę Polski, ale tak było zawsze - co głosiła czołowa przed przeszło stu laty ideolog socjalizmu rewolucyjnego - Róża Luksemburg?- "niepodległość Polski to mrzonki, najważniejsza jest światowa rewolucja"!
Niejestemrobotem2020.02.1 23:53
Dobrobyt? Dobrobyt to był pod koniec władzy PO, pensje rosły, a ceny praktycznie stały w miejscu. Poprawiało się i była nadzieja, że będzie tylko lepiej. A teraz? PiS wydaje pieniądze, bo może, bo za PO wybudowano ulice, trochę kolej poprawiono, zbudowano podstawy dobrobytu, więc czasowo to działa. Ale już inflacja skoczyła, pogarsza się, a będzie jeszcze gorzej. Taki jest efekt PiSu.
Wojtek Polak2020.01.31 17:20
każdy widzi że typowy postępacki lewak to zboczeniec a przy tym idioci twierdzący że pedze mają więcej dzieci niż hetero żądają obywatelstwa dla zwierząt. taka banda zgretynałych oszołomów. takie postępackie zidiocenie na pograniczu debilizmu intelektualnego.haha
K.A.2020.01.31 18:43
mother fucker
franekzenek2020.01.31 22:55
przestań się onanizować