Kolejne dwa laboratoria potwierdzają otrucie Nawalnego nowiczokiem - zdjęcie
14.09.20, 13:17fot. yt/aleksiej nawalny

Kolejne dwa laboratoria potwierdzają otrucie Nawalnego nowiczokiem

5

Jak informuje PAP na podstawie informacji przekazanych przez rząd niemiecki, kolejne dwa niezależne laboratoria potwierdziły próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego środkiem bojowym z grupy nowiczoków.

Co szczególnie istotne, próby otrucia tym środkiem – co już podkreślał premier Mateusz Morawiecki – to jakby pozostawienie „odciska palca” przez Rosję, ponieważ ten środek został wyprodukowany przez rosyjskie tajne laboratoria badawcze.

Rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert powiedział:

- Dwa kolejne laboratoria, we Francji i w Szwecji, niezależnie potwierdziły niemieckie ustalenia, że przywódca antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny został otruty przy pomocy środka bojowego z grupy nowiczoków

Wezwał też Rosję do złożenia wyjaśnień:

- Ponawiamy apel do Rosji, aby złożyła wyjaśnienia na temat tych wydarzeń. Jesteśmy w bliskim kontakcie z naszymi europejskimi partnerami w sprawie podjęcia dalszych kroków

 

mp/pap

Komentarze (5):

moskale już tak mają !2020.09.14 15:27
A choćby i wszystkie laboratoria potwierdzały otrucie Nawalnego nowiczokiem to kacapy z Kremla i tak powiedzą co innego . Taka ich azjatycka natura .
Anonim2020.09.14 14:04
I to jest majstersztyk ! Wybory w Rosji a Nawalny w klinice HA,HA , Wot Rasija
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.14 13:51
Czy "ideologia singli" obejmuje też starszych panów w koloratkach i czarnych sukienkach oraz takich którego jedynym towarzyszem jest kot?
O czym mowa!2020.09.14 14:32
Ty jesteś wtórny prawiczek! Od kilku DEKAD sobie nie poruchałeś!
Anonim2020.09.14 16:32
Ale żeby to zrobić to trzeba jeszcze mieć czym.