Kilku senatorów PiS złamało dyscyplinę. Będą wykluczeni? - zdjęcie
14.10.20, 17:49Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Kilku senatorów PiS złamało dyscyplinę. Będą wykluczeni?

11

Senatorowie zagłosowali dziś nad „Piątką dla zwierząt”. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt została przyjęta z poprawkami. Siedmiu senatorów PiS złamało jednak dyscyplinę partyjną, głosując przeciwko jej przyjęciu. O ich dalszym losie mówił dziennikarzom wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

- „To jest pytanie do kierownictwa partii przede wszystkim i do kierownictwa klubu, nie do mnie, jako wicemarszałka Senatu” – odpowiedział Marek Pęk pytany o konsekwencje wobec senatorów PiS, którzy złamali dziś dyscyplinę partyjną.

Podkreślił, że wielokrotnie przypominał senatorom, iż obowiązują ich ustalenia klubu i prezesa PiS. Poinformował, że sprawą zajmie się kierownictwo partii. Zaznaczył, że możliwe jest zawieszenie bądź wykluczenie z Prawa i Sprawiedliwości siedmiu senatorów.

Senatorowie PiS, którzy zagłosowali dziś przeciwko „Piątce dla zwierząt”, to: Margareta Budner, Mieczysław Golba, Józef Łyczak, Zdzisław Pupa, Jerzy Chróścikowski, Jan Maria Jackowski i Andrzej Pająk.

kak/PAP

Komentarze (11):

ja2020.11.4 19:21
PiS zdradził rolników, zdradził też wszystkich wierzących. Muszą nieść konsekwencje: zostaną odsunięci od władzy. Premier Morawiecki to kolaborant żydowskiej masonerii i NWQ
Halina2020.10.21 12:17
Kilku sprawiedliwych.
Mirosław2020.10.16 16:00
Hitler i Stalin oczekiwali ślepego oddania i jak to się skończyło. Każdy ma ma swój rozum i powinien się nim kierować.
Maciej Płatow2020.10.15 11:27
To Wy 40 Senatorów jesteście ZDRAJCAMI ROLNICZEGO ELEKTORATU.A ta 7 to BOHATEROWIE.
Glaudiusman2020.10.15 10:38
Ponieważ projekt ustawy był nieprzemyślany, nie uzgodniony z rolnikami, jako wymysł prezesa, więc nadaje się tylko do całkowitego odrzucenia. Tym wszystkim, którzy sprzeciwiają się temu bublowi - chwała.
sok z banana2020.10.14 21:40
jak dyscyplina to dyscyplina i nie ma się nad czym zastanawiać - wypierdzielić zdrajców niech zdrajcy idą do zdrajcy gowina!
Anna2020.10.14 20:08
Brawo. Przynajmniej 7 sprawiedliwych senatorów PIS. W sejmie też kilku lub kilkunastu ze ZP będzie przeciw. I co, PIS ich wyrzuci i utworzy rząd mniejszościowy? Kaczyński się zamotał i do tego stracił sporą grupę wyborców, którzy przejrzeli na oczy i ujrzeli zakłamanie i cynizm Kaczyńskiego względem mieszkańców wsi.
stan2020.10.14 19:36
A co to, dyktatura? Czy posłów i senatorów wybierała partia i p. Kaczyński, czy wyborcy? Komu oni powinni być wierni? PiS, zabiegający o głosy rolników przed wyborami, a po wyborach wypinający się na tychże rolników przestaje być wiarygodny, jak lewactwo i PO. Brawo ludzie prawi i sprawiedliwi, zasłużyliście na nazwę PiS, natomiast założyciel partii i wierna mu gwardia stali się oszustami - nie są ani prawi, ani sprawiedliwi. Stawiają zwierzęta ponad człowiekiem. W głosowaniu nad zabijaniem dzieci nie było przymusu, dyscypliny partyjnej, w "dobrostanie zwierząt" - jest dyscyplina i są kary za złamanie dyscypliny? Perfidia! Kto ze zdyscyplinowanych posłów i senatorów wyjaśni dlaczego głosowali za "piątką" a dlaczego przeciw życiu ludzkiemu? O co wam chodzi? "Każdy człowiek uczciwy" poprze tę ustawę, więc jako ten "nieuczciwy" pytam, dlaczego postępujecie niezgodnie z wyborczymi obietnicami i dlaczego tak podle traktujecie swoich wyborców? A może ktoś z forumowiczów mi wyjaśni, bo mój umysł tego nie ogarnia.
Zenobia2020.10.14 19:04
Brawo,brawo, brawo!
Anonim2020.10.14 19:03
Mam pytanie. Dlaczego obowiązywała dyscyplina partyjna w PiS przy ustawie o zabijaniu zwierząt, a tak dyscyplina partyjna w PiS nie obowiązywała przy ustawie o zabijaniu dzieci? Czy dla Kaczyńskiego i kierownictwa PiS zabijanie zwierząt jest ważniejsze od zabijania dzieci nienarodzonych?
Natalja Siwiec2020.10.14 17:57
Pęk to syn tego starego zeteselowca?