Kijowski do Michnika: niemal nosiliście mnie na rękach, a teraz mi nie pomagacie - zdjęcie
30.05.21, 07:53Fot. Platforma Obywatelska via: Wikipedia CC 2.0 / Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Kijowski do Michnika: niemal nosiliście mnie na rękach, a teraz mi nie pomagacie

46

Były lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski wystosował do Adama Michnika pełen gorzkich żalów list otwarty. Kijowski zarzuca Michnikowi, że ten wraz ze swoim środowiskiem nie pomagają mu w wystarczający sposób. List został opublikowany na stronie internetowej Kijowskiego. 

"Wierzę, że wartości, które spowodowały, że się spotkaliśmy i polubiliśmy, nadal są dla nas obu ważne. Co prawda rok temu napisałeś, że nie znajdziesz w najbliższym czasie okienka, żeby ze mną porozmawiać, ale to na pewno wynikało z Twojego napiętego harmonogramu w obronie polskiej demokracji i wolnych mediów" - zaczyna swój list Kijowski.

Kijowski następnie nawiązał do sytuacji białoruskiego opozycjonisty Ramana Pratasiewicza, w obronę któego zaangażowana była Wyborcza.

"(...) podziwiam Twoje wczorajsze wystąpienie w obronie białoruskiego opozycjonisty, Romana Protasiewicza, który został zatrzymany w bezprecedensowej akcji-prowokacji policji politycznej, który jest bity i poniżany, który stał się symbolem walki o Wolną Białoruś" - zwraca się do Michnika Kijowski.

"Podziwiam, ale martwię się i trochę dziwię, że w tym samym czasie nie zauważasz tego, co się dzieje w Twoim kraju, w Polsce" - pisze dalej Kijowski.

Kijowski dodał następnie, że w Polsce również toczy się walka o wolne media i praworządność. "Kiedyś Ty walczyłeś o te wartości w Polsce. Dzisiaj inni prowadzą tę walkę i liczą na Twoje wsparcie. Wsparcie oparte na doświadczeniu, na świadomości, na przywiązaniu do wartości. Mam zaszczyt i przyjemność z takimi ludźmi być na ulicach Warszawy i innych miast Polski od prawie sześciu lat" - twierdzi Kijowski.

Następnie Kijowski żali się na okrutne prześladowania, których doświadcza z rąk "reżimowej prokuratury".

"Zostałem oskarżony o przywłaszczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych i o poświadczenie nieprawdy w dokumentach finansowych. Zostałem skazany nie za przywłaszczenie, ale za te nieszczęsne dokumenty – sąd I instancji uznał, że nic nie przywłaszczyłem. Wczoraj odbyła się apelacja. Twoja Gazeta nie była zainteresowana, co się dzieje ze mną, którego kiedyś niemal nosiliście na rękach" - zarzuca Michnikowi były szef KOD.

Kijowski stwierdził następnie, że winę za jego niepowodzenia życiowe i zawodowe ponosi depcząca mu po piętach władza, która nie pozwala mu znaleźć pracy nawet w sektorze prywatnym.

"Jako przyjaciel na pewno jesteś zainteresowany, co się u mnie dzieje. Otóż od czterech lat nie mogę znaleźć żadnego źródła utrzymania. Wysyłam liczne zgłoszenia do pracy w obszarach, w których przez lata pracowałem, a także na stanowiska, do których większość z nas ma kwalifikacje, jak kasjer, kierowca, kurier – nie otrzymuję żadnej odpowiedzi. Bo odważyłem się wystąpić przeciwko władzy" - twierdzi Kijowski.

Ponadto przywołał przykład Lesława Maleszki, który został zatrudniony przez Agorę, kiedy udowodniono mu współpracę ze służbami PRL.

jkg/pap


Komentarze (46):

przemyśl-72021.06.1 7:45
Mateuszku ,naiwny jeleniu,nie chcę cię dosadnie nazwać po imieniu,ale jak ty takich spraw nie rozumiesz ,to jesteś durniem.
ala2021.05.31 13:01
A na co Kijowski liczył? Przecież to e szKODnik Polski i Polaków!
Marduk2021.05.31 6:29
Mateuszu miałeś swoje 5 minut, zakosztowałeś swoistej popularności, poznałeś okruchy stołu pańskiego. Ale zastanów się czy to wina PIS czy tych którzy tobą manipulowali? Dopóki robiłeś idiotyczne zadymy byłeś swój - to twoimi rękami wysługiwali się ci stojący w cieniu. Nikt ci nie pomoże - teraz nastał czas na Lampart po niej przyjdzie czas na inną odpowiednią osobę - antypisowską, progejowską, antyklerykalną - taką dla której interes Polski uzależniony jest od poklepywania Niemiec i Francji.
Roman2021.05.30 16:58
Murzyn zrobił swoje , murzyn może odejść
Piotr Nowak2021.05.30 16:57
No właśnie, żydzi nosili się na rękach a teraz się nienawidzą - jak to żydzi !!!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.30 14:14
Miernota do miernoty.
Przeciez ci wysyłał do pierdla2021.05.30 13:34
paczki z czosnkiem i kondomami.
Jarecki2021.05.30 12:40
Następny oszust, który nie potrafi zarobić na samego siebie.
Japa jebie Kaka w sraka2021.05.30 12:34
a potem Japa wyjmie PTAKA z Kaka sraka a Kaka obliże PTAKA Japa .
Japa2021.05.30 12:06
Tak to jest u komucha i u braci w wierze . Jak jesteś potrzebny to na ołtarz . A jak zbędny i głupi , to won swołocz A jak już ten komuch i brat w wierze to dwa w jednym, to tylko idiota w nich wierzy. A pan KIJOWSKI nie taki idiota . Oprócz przejściowej sławy , dobrej u totalnych złej u normalnego Polaka , trochę skarbonkę zapełnił .
qwert2021.05.30 11:35
Kijowski = Michnik bardzo lubią Lenina
Prawda2021.05.30 11:35
Kijowski nich się Zarudni przy == Zamiataniu Ulic ---wiecej się do niczego nie ====NADAJE===
Zacznij zarabiac nawet 300 dol2021.05.30 11:28
Zarabiaj w Internecie! Wejdź na stronę: www.bitcointime.com.pl i dowiedz się jak w prosty sposób zarabiać w internecie. Pomoc specjalistów przez całą dobę. Kliknij i zobacz jakie to proste!
nosili na rękach - takie ciałko2021.05.30 11:19
a Wielka Locha chlipie mleko z piersi brata Stefana - i co z tego
taka uwaga2021.05.30 10:28
Wiekszość Polaków w momencie kiedy ma kłopoty ze znalezieniem pracy szuka jej w innych sektorach. Na przyklad zaczynają wykonywac bardzo potrzebną choć cieżką prace jako Opiekunowie medyczni , cieśle, budowniczowie domów i wtedy trzeba byc czesto jednoczesnie murarzami, inżynierami, dekarzami etc). Zdobywaja wtedy rowniez bardzo cenne doświadczenie życiowe i zaczynają zastanawiac sie nad wartosciami takimi jak - sprawiedliwosc ( sprawiedliwe wynagrodzenie), odwaga, etos pracy. Pan Kijowski oczywiscie nigdy nie zastanawial sie nad podjeciem takiej pracy - on albo pracuje dla Fundacji gdzie falszuje faktury albo jest politykiem Totalnej Opozycji pokroju pana Petru czy pana Holowni. Przy okazji nie pamięta też o obowiazkach takich jak płacenie alimentow na swoje dzieci.
Agnieszka2021.05.30 11:29
Wcale nie mam ochoty go bronić, ale przecież pisze do Michnika, że takiej pracy też szukał (kasjer, kierowca, kurier) i też nic. Do pracy na budowie nie każdy ma zdrowie. Dziwi mnie tylko, ze Kijowski wciąż nie zmądrzał i nie zrozumiał (albo udaje, że nie rozumie), że Michnikowi nigdy na Polsce nie zależało a tylko o zdobycie władzy dla swoich protektorów w kolejnych państwach, gdzie nikt o mniejszość polską się nie troszczy a ona ponosi konsekwencje za te "boje michników" na rzecz różnych Sorosów, bo na koniec na koszt Polski wszystko idzie a nie Żydów, choć to są żydowskie gierki o władzę pod pozorem wolności, demokracji, itp. Stąd zaangażowanie Michnika (rodem z czystej krwi żydobolszewi) w innych krajach. W Polsce są już ustawieni i to bardzo bezpiecznie, bo za plecami rzekomo polskiej, rzekomo niepodległościowej i rzekomo prawicowej władzy, która robi co oni chcą a neutralizuje (i w opinii publicznej i narzędziami władzy) tych prawdziwie polskich, niepodległościowych, prawicowych ludzi - także w swoim środowisko, choć dali im plecy do zdobycia stanowisk. Kijowski był pożytecznym idiotą od ustawki, że rządzą inni niż rządzą i jest jakiś konflikt między Michnikiem a PiS. Jak Kijowski umrze, to przyniesie wszystkim radość, że go prawicowcy zniszczyli.
taka uwaga2021.05.30 12:01
Nie każdy meżczyzna ma zdrowie do pracy na budowie? Czyli sa rowni i rowniejsi? Oczywiscie nie mówie o ludziach schorowanych. Faktem jest natomiast, ze meżczyzni ktorzy maja czesto po 160 cm czesto pracuja w budownictwie. Ale już taki wysoki, barczysty meżczyzna jak p. Kijowski bedzie szukał zawsze prostej, czystej pracy, i bardzo dobrze płatnej - do ktorej i tak prawdopodobnie - nie bardzo sie nadaje.
PRAWDA2021.05.30 10:23
Adam Michnik buduje ===Międzynarodówkę Komunizmu według swojego -- Miemania jak Jego Ojciec też w Polsce ==
KOSTEK2021.05.30 10:00
Panu Mateuszowi Kijowskiemu nie pozostaje chyba nic innego jak uciec na Białoruś lub do Rosji. Tam ofiarę polskiego "reżimu" przyjmą z otwartymi rękoma, a za obszczekiwanie Polski, zapłacą. Jeśli nie, to można też otworzyć firmę i, wzorując się na wydawcy Gazety Wyborczej, zgłosić się do rządu po pieniądze z tarczy antykryzysowej. Już wkrótce będzie też można skorzystać z unijnego funduszu odbudowy, o ile oczywiście, zwolennicy praworządności, ci sami, którzy kiedyś nosili pana Kijowskiego na rękach i przyjmowali go na unijnych salonach, nie zablokują tych pieniędzy w Brukseli.
Polak mały2021.05.30 9:48
Szkoda mi go - zagrał rolę pożytecznego idioty i to samo będzie z Lempart.
Jak historyk Zmora najwyższą inflację2021.05.30 9:47
wygenerował!
Hanys GórnoŚląski2021.05.30 9:42
Kijowski: nie dlatego nie potrafisz znaleźć pracy bo rzekomo "wystąpiłeś przeciw władzy", lecz dlatego że publicznie pokazałeś że jesteś tępym idiotą któremu n ie należy ufać.
bracie Stefana2021.05.30 9:10
pozdrów druga Mateusza
Widzicie towarzyszu Kijowski2021.05.30 8:59
wyrechotał cię towarzysz ojzjasz szechter :) vel michnik szlalom
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.30 8:55
PiS buduje państwo totalitarne oparte na zbrodniczej ideologii katolickiej!
Polak mały2021.05.30 10:05
Jak zwykle nie na temat - ale cóż się spodziewać po trollu.
harry2021.05.30 11:01
raczej po idiocie........
katolicka deratyzacja Polski2021.05.30 14:16
To prawda,PIS buduje panstwo oparte na moralnosci katolickiej.
AAAtomek2021.05.30 8:52
Kijowski, złóż pokłon Prezesowi i zapisz się do PiS. Rady nadzorcze czekają....
Wania Antonim stary, rozgoryczony KODzie Smrodzie2021.05.30 10:15
zdejmij prezerwatywę z tupogęby
AAAtomek2021.05.30 11:12
Tymi słowami zwróć się do swojego homoseksualnego partnera. Mnie nie interesują żadne interakcje z tobą.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.30 14:18
Kijowski to KOD i totalne klamstwo,ktore ostatnio przejela KonfederacjaTargowicka !
Żydek zrobił z ciebie podpaskę...2021.05.30 8:38
i już cię nie potrzebuje, Mateuszku. 'Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść."
Połóż się pod płotem, alimenciarzu...2021.05.30 8:36
i zdechnij sobie. Świat nie potrzebuje takiej kupy jaką jesteś ty.
anonim2021.05.30 9:49
"... a bliźniego swego jak siebie samego"
Adam2021.05.30 8:31
Przecież może żebrać na ulicy ...
Jacuś2021.05.30 8:28
A jak pan myślał panie Kijowski, murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. Niech nauka nie idzie w las.
Anonim2021.05.30 9:50
Niczym Giertych, Marcinkiewicz, Lepper i inni "murzyni" kaczego napoleona?
Jasiu20132021.05.30 10:47
A Ty Anonimie jesteś durzy i gópi chachacha
to koniec brata Stefana2021.05.30 8:18
dostarczyć do granicy Szwecji, bez prawa powrotu
ja2021.05.30 8:42
a moze niech opiekuje sie bratem Stefana
Matek ciesz się, bo mogli2021.05.30 8:17
z tobą zrobić to co z Bolkiem
Żyd wykorzysta każdego goja2021.05.30 8:17
i wypluje na śmietnik historii
wy2021.05.30 8:41
i dlatego Was nie nawidza i leja po lbach na calym swiecie a szczegolnie tam ktorych najbardziej kochacie i oklamujecie historie czyli w Niemczech
Vi2021.05.30 8:06
Naprawdę nie wiedział że był tylko pożytecznym idiotą?
a Wielka Locha2021.05.30 8:19
czy już wie