Kiedy wyniki badań klinicznych amantadyny? Niedzielski podał termin - zdjęcie
14.04.21, 12:43Fot. Krystian Maj/KPRM, via: Twitter

Kiedy wyniki badań klinicznych amantadyny? Niedzielski podał termin

16

Minister Zdrowia Niedzielski poinformował, że w ciągu dwóch tygodni dostępne będą pierwsze wyniki badań klinicznych nad amantadyną.

- Agencja Badań Medycznych, która na moje polecenie zleciła przeprowadzenie badań klinicznych poinformowała mnie, że w ciągu dwóch tygodni będą pierwsze wyniki. Te wyniki będziemy zresztą na forum Rady Medycznej dyskutowali - powiedział Niedzielski. Dodał także, że "jest to temat, który budzi dużo emocji".

Niedzielski podkreślił, że z jednej strony mamy do czynienia z grupą osób przekonanych o dobrym działaniu amantadyny. Dodał jednak, że są to grupy osób "(...) przekonanych - bo nie opartych na rzeczowych dowodach".

Z drugiej zaś strony, według Niedzielskiego, "jest duża doza sceptycyzmu, która właśnie wynika z tych doświadczeń klinicznych, gdzie lekarze w szpitalach przyjmują pacjentów, którzy stosowali amantadynę, którzy są hospitalizowani, którzy również odnotowują ciężkie przebiegi i to przebiegi, które również kończą się zgonami".

Temat amantadyny jest emocjonujący. Na jego temat wypowiadali się już m. in. rzecznik MZ Andrusiewicz, który stwierdził, że "nie wolno eksperymentować na ludziach". Zdaniem niektórych zaś ekspertów amantadyna to lek głównie "medialny.

jkg/niezalezna

Komentarze (16):

tu-du2021.04.14 19:57
Proszę nie symulować "badań klinicznych" nad amantadyną, która w medycynie stosowana jest od 60 lat ! Kiedy min. Niedzielski przerzuca terminy o kolejne tygodnie, w tym czasie dr. Bodnar wyleczył paręset pacjentów i nadal leczy ludzi w różnym stadium choroby ?! A tym czasem w szpitalach leczy się pacjentów b. drogim ( ok. 10.000 zł.) "Remdesivirem" - BEZ WIĘKSZYCH REZULTATÓW ?
nie ślepy2021.04.14 18:06
No oczywiście pseudo szczepionki są "odpowiednio sprawdzone"...a teraz trwa sprawdzanie po rusku, czyli w boju...szczepieniem seriami! A kto polegnie to miał pecha...bo hasło głosi, że korzyści są większe, jak straty, czyli jak u rusków na wojnie!
maryla2021.04.15 15:33
ja to nazywam rosyjska ruletka
Anonim2021.04.14 16:40
rzecznik MZ Andrusiewicz, który stwierdził, że "nie wolno eksperymentować na ludziach". A trzecia faza testowania szczepionek prowadzona na calej populacji czym jest ?
man.of.Stagira2021.04.14 15:50
LEK dla durniów, przez durniów i z durniami z Konfederacji powiązany na troki. // FONDA.pl która robi z podniecenia pod siebie żeby ktoś zechciał KLIKNĄĆ oraz zachłysnąć się tą "WIEDZĄ" -też będzie miała -całe grono Redakcji- na sumieniu ludzi którzy uwierzyli w to badziewie. // I nie opowiadajcie pie*rdół o lock-downie służby zdrowia bo fakt, że takowy ma miejsce na całym świecie ma ten sam charakter co PEŁNIA Księżyca -czyli przyrodniczy. NIKT, powtórzę, nikt nie będzie funkcjonował jak gdyby NIC bo utraci kadrę medyczną i ludzie będą umierać bo sami sobie będą usuwać zęby gdy wszyscy lekarze i personel poumierają w pierwszym rzędzie. // LEK dla drurniów, oszustów i ZDRAJCÓW z Konfederacji! Na Pohybel zawodowym Patriotom od Brauna -Clowna!..// Kij Wam w Ryj i Waszemu Adasiowi z Czerskiej, Trzaskowskiemu z Ratusza i całej hołocie która biega po Ulicach polskich Miast!..
Japa2021.04.14 16:24
Daruj "man.of. itd", włos mi się zjeżył ze strachu , ale nie wiem z jakiego powodu . O co chodzi ? O amantadynę czy o szczepienia .
ojejku2021.04.14 19:07
widzicie, co się man.ofu porobiło od tego wyszczepiania?
Czekam2021.04.14 14:21
z niecierpliwością na termin odwołania tego kompletnego ignoranta i dyletanta w dziedzinie medycyny ze stanowiska ministra zdrowia.
Ciekawy2021.04.14 13:58
"Jak dodał, z jednej strony są to głosy osób przekonanych do tego, że amantadyna jest skutecznym lekiem przeciw COVOD-19 "Podkreślam - przekonanych - bo nie opartych na rzeczowych dowodach" - zaznaczył minister. "Z drugiej strony jest duża doza sceptycyzmu, która właśnie wynika z tych doświadczeń klinicznych, gdzie lekarze w szpitalach przyjmują pacjentów, którzy stosowali amantadynę, którzy są hospitalizowani, którzy również odnotowują ciężkie przebiegi i to przebiegi, które również kończą się zgonami". No to nic się nie zmieni dla Polaków, aż się wszyscy do końca nie zaszczepią. Marionetki deep state i deep church w natarciu. Okupacja w pełni.
Japa2021.04.14 13:39
Coraz mniej wierzę w "' niezależną wiedzę " ziemskich uczonych . A i w intencję tych u władzy też . Nie tylko w Polsce . Ostatnie zdanie artykułu " Zdaniem niektórych zaś .......... " mówi baaaaaardzo dużo . "Zdaniem ekspertów . " Namnożyło nam się tych ekspertów co niemiara .Niech się mnożą ,dobra , ale niech się nie maja za jedynych posiadaczy racji . Tu chodzi o życie ludzi , o ile nie ludzkości , a ci się pikolą o swoją rację. Ta sprawa amantadyny jest doskonałym przykładem tej "RACJI" autorytetów . Amantadyna to medialna piguła mówią , A szczepionki to maja gwarancję skuteczności ? Nawet producenci jawnie nie chcą za ewentualne złe skutki szczepień odpowiadać. . Stąd ta dobrowolność szczepień. Przypomina mi się stary ,jeszcze z PRL -u kawał . Jak się zabezpieczyć przed bombą atomową ? Przykryć się prześcieradłem i czołgać się w kierunku cmentarza. A uczeni ? Do końca świata i tak się nie dogadają . Powód ? Albo kasa , albo polityka .
o co chodzi2021.04.14 13:35
Przecież każdy wie, że nie może być taniego, skutecznego leku.Dlaczego? Bo firmy farmaceutyczne nie zarobią. Teraz mają szczepionkowe eldorado. Gdyby był skuteczny lek to ludzie widząc najlżejsze objawy by go zażyli i byli zdrowi a nie o to tu chodzi.Tak dla zmylenia żeby im ktoś nie zarzucił, ze nie szukają leku jest remdesivir, który jest drogi i jednako nieskuteczny. Ponadto leczenie szybko się skończy a te preparaty niechcący nazywane szczepionkami można aplikować wielokrotnie wskazując na konieczność wielokrotnego użycia bo przecież są nowe mutacje wirusa.
Monika2021.04.14 13:29
Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na http://panieonline.pl/monika
Marek2021.04.14 13:16
jak może coś przejśc co leczy ludzi. Ministrze złapiemy cię nawet w Izraelu ,jesteś mordercą
Klapaucjusz2021.04.14 13:24
Wedle danych z 14 kwietna liczba osób, które wyzdrowiały po COVID-19 to 2 229 801. Ilu z tych ozdrowieńców wyleczono amantadyną?
Japa2021.04.14 16:45
Ani myślę walczyć o amantadynę . Patrzę z boku na walkę autorytetów . Jakoś cicho o doktorze Bodnarze , który " podrzucił " ten temat do walki . Oglądałem w TVP(Warto rozmawieć ) spotkanie doktora z doradcą Rządu prof Hrabotem , czy jakoś tam." Doradca " kpił z amantadyny . Kpił jak by chodziło o lek na potencję a nie o lek ratujący nawet życie ( podobno) . Jak na raze to ta wątpliwej jakości nauka przekonuje nas do albo i przeciw . A mnie by pasowało aby ci uczeni zaczeli od siebie . Jest co uzgadniać . Bo sprawiają wrażenie jak by o kasę chodziło .
Klapaucjusz2021.04.14 13:08
Ilu ludzi wzięło udział w tych badaniach klinicznych? Mam nadzieję, że przynajmniej 20 tysięcy (1:1 z placebo) i przyjmowali amantadynę przez kilka miesięcy. Słyszałem o 200 ochotnikach i kilku tygodniach, ale to był chyba żart.