Kiedy poznamy nazwiska nowych ministrów? Na Nowogrodzkiej trwa dyskusja - zdjęcie
29.05.19, 17:04Zdj. Flickr, Kancelaria Premiera

Kiedy poznamy nazwiska nowych ministrów? Na Nowogrodzkiej trwa dyskusja

5

W siedzibie partii w Warszawie odbywa się spotkanie z udziałem m.in. prezesa Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego oraz ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego.

Politycy partii rządzącej omawiają planowaną rekonstrukcję rządu, do której dojdzie w związku z wyborem kilku ministrów na posłów do Parlamentu Europejskiego. Ze stanowiskami w gabinecie Mateusza Morawieckiego pożegnają się między innymi wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński oraz minister edukacji Anna Zalewska.

Przed wejściem do siedziby partii szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że opinia publiczna prawdopodobnie nie pozna dziś nazwisk nowych członków rządu.

- Decyzje będą, choć niekoniecznie znane publicznie - mówił wicemarszałek Sejmu. Dopytywany, kiedy decyzje zostaną ujawnione, odparł, że "lada dzień, możliwe, że w przyszłym tygodniu". Już we wtorek premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że są "bardzo dobrzy kandydaci" na nowych ministrów.

Stanowiska w rządzie na mandaty europosłów zamienią też minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa oraz rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Do europarlamentu wybrani zostali również wiceministrowie: Patryk Jaki, Grzegorz Tobiszowski i Andżelika Możdżanowska.

We wtorek wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który także uzyskał mandat europosła, powiedział, że niewykluczone, iż zmiany w rządzie obejmą też ministrów, którzy nie startowali w wyborach europejskich.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (5):

Urszula2019.05.29 19:36
Kto to powiedział? :D "„Na szczęście złamał rękę raz, drugi...” Dlaczego sponsorowanie kierowcy byłoby nieopłacalne? „Nie chcę, k...a, pięć dych co roku płacić. Sp...laj”
Cogito ergo sum2019.05.29 17:52
Aż strach pomyśleć ile to ludzi zasypia razem z Kaczyńskim bo nie mogą się uwolnić od natręctw. Jednego dziennikarza Kaczyński dopadł nawet w Portugalii. A mówią, że chłop nie podróżuje
Urszula2019.05.29 19:13
Trochę szkoda Rafalskiej. Była dobrym ministrem.
Cogito ergo sum2019.05.29 17:50
Wielu ludzi źle zniosło porażkę Platformy. Podobno jest więcej wezwań karetek pogotowia i więcej zgonów. Także uważaj na siebie panie Nowak
ja2019.05.29 17:39
Na szefa MSWiA proponuję Kryśkę. (resort siłowy do Niej pasuje) Na ministra edukacji - Marek Suski (jako tytan intelektu) Resztę resortów obejmą: Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński ... I z głowy. Mamy rząd marzeń psychopaty :)