,,Katastrofa!''. Tarczyński ostro o prezydencji Niemiec w UE - zdjęcie
06.10.20, 06:50Screenshot Youtube - wsensie tv

,,Katastrofa!''. Tarczyński ostro o prezydencji Niemiec w UE

14

To nie jest tak, że niektórzy posłowie, ale wszyscy krytykują prezydencję niemiecką. Wszyscy ci, którzy czytają złożenia” – mówił europoseł PiS Dominik Tarczyński.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 polityk przypomniał:

Każde z państw, które przejmuje prezydencje w Unii Europejskiej ma założenia, które są prezentowane w Parlamencie Europejskim i Niemcy zaprezentowały swoją prezydencję na trzech głównych filarach. Przypomnę, to jest pandemia, budżet oraz brexit”.

Dalej stwierdził, że bardzo krytycznie oceniana jest realizacja tychże założeń. Jak podkreślił:

To jest wręcz katastrofa, bo kiedy porównujemy to, co się dzieje w przypadku pandemii w Polsce i w innych krajach członkowskich – szczególnie w Niemczech – no to widzimy, że Niemcy mają czterokrotnie więcej zarażeń na milion mieszkańców, niż Polska i znacznie więcej, niż średnia europejska”.

Dodał, że w kwestii budżetu sprawy wyglądają jeszcze gorzej, ponieważ zawieszono je po raz kolejny i grozi weto budżetu. Stwierdził:

Perspektywy siedmioletniej nie ma, a zamiast tego słyszymy od pani Barley, socjalistki niemieckiej to, o czym słyszała cała Europa – że trzeba zagłodzić finansowo Węgrów. Grozi się Polsce, grozi się Węgrom. Orban i Kaczyński – jak usłyszeliśmy od Barley – biorą pieniądze do >>własnej kieszeni<<, do kieszeni własnych rządów”.

W dalszej części rozmowy stwierdził, że również trzeci filar jest realizowany źle i grozi nam twardy brexit, co bardzo utrudniłoby nam wymianę gospodarczą w czasie pandemii.

dam/PR24,niezalezna.pl

Komentarze (14):

Grizzly2020.10.22 20:04
Niemcy nie powinny mieć żadnej prezydencji w UE!
kacapska morda zdradzecka oto ona2020.10.20 9:28
https://wolnemedia.net/wywlekli-ksiedza-pokazowa-brutalna-akcja-policji/
anonim2020.10.12 9:28
opuścić UE? jaki jesteś covid naiwny.Oni będą pluli na Unię ale z unii pecunia non olet
Covid-192020.10.10 17:00
Najwyższy czas aby opuścić tą komunistyczną UE !!!! Bez nich poradzimy sobie lepiej, bo nie będziemy mieć restrykcji co możemy a czego nie możemy we własnym państwie robić.
Felek2020.10.21 12:52
A co takiego ci Unia zakazuje, że czujesz się taki uciśniony ?
Ja, Szatan2020.10.9 16:14
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Odstaw to, co bierzesz, dziadku”), w ostateczności przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan
Włodzimierz Nechamkis2020.10.9 8:11
Cud stał się na oczach naszych! Cud prawdziwy! Nasz dobroczyńca i jedyny przyjaciel, Pan Prezydent Donald Trump został cudownie uzdrowiony w ciągu trzech dni. Modliłem się żarliwie do naszego świętego Jana Pawła II i to zapewne za jego wstawiennictwem miało miejsce to cudowne wydarzenie. Teraz będę modlił się do Papieża Polaka w intencji wygrania prze niego wyborów. Prawdziwi Polacy! Wspierajcie mnie w moich modlitwach!
Anonim2020.10.6 10:52
Wnuczkowi szmalcownika się Niemcy nie podobają? Takie działanie wbrew rodzinnej tradycji?
Konfederata2020.10.6 7:58
ruskaja priezydencja bylaby najludszoj.
PiS PO jedno zło2020.10.6 7:40
Duchowy ojciec ojciec duchowy i mentor socjalistow - komunistow Kaczyńskich mason jan Jozef Lipski pierwszy oskarżał Polaków ,ze za mało żydów uratowali i ,ze mało żyć stracili dla dobra żydów!!!!"Dwie ojczyzny,dwa patriotyzmy" ( sic!) Paryska kultura 1981 r.Leszek Misiak "Prawicowe dzieci, czyli blef IV RP"
ryszard2020.10.6 7:26
Niemcy to jedno, ale powracający (przy ich pomoc) faszyzm do drugie. I to drugie jest gorsze od pierwszego.
Anonim2020.10.6 10:27
jezeli chodzi o faszyzm, to wyprzedzamy Niemcy o kilka lat
ryszard2020.10.6 14:11
Jeśli chodzi o ten faszyzm tobie podobnych, to nawet chyba utrafiłeś.
Portofino2020.10.6 7:21
Krok do przodu i dwa kroki do tyłu nie każdym przypadku jest postępowaniem właściwym. Wyraźnie już widać że w rozgrywce z Niemcami i UE to się nie sprawdziło. Czas więc na zmiany. Te wszystkie sporne sprawy załatwić jednym zdecydowanym ruchem i z Unią( Niemcami) rozmawiać z pozycji faktów dokonanych.