Kasta basta! WSA uchyla karę za brak dystansu na manifestacji przeciwników rządu  - zdjęcie
06.04.21, 17:36Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Kasta basta! WSA uchyla karę za brak dystansu na manifestacji przeciwników rządu

7

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił karę nałożoną na uczestniczkę ubiegłorocznej kontrmanifestacji do miesięcznicy smoleńskiej, która została ukarana przez sanepid za brak zachowania właściwego dystansu związanego z pandemią koronawirusa. Polskie sądy kolejny raz udowadniają, że przeciwnicy rządu łamiąc prawo pozostają bezkarni.

10 maja ub. roku pani Stanisława uczestniczyła w kontrmanifestacji do miesięcznicy smoleńskiej. Chociaż kobieta miała założoną maseczkę, to w ocenie policji nie zachowywała 2 metrowego dystansu od innych osób. Sanepid nałożył na nią karę w wysokości 5 tys. zł. Decyzje do sądu administracyjnego zaskarżyła sama pani Stanisława i Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Teraz Bodnar pochwalił się swoim „sukcesem”. Poinformował, że WSA na niejawnym posiedzeniu stwierdził nieważność decyzji o nałożonej larze i umorzył postępowanie.

kak/PAP

Komentarze (7):

ala2021.04.9 20:54
Bodnar-za szkodliwe łgarstwa, zniesławienia, świadome wprowadzanie społeczeństwa w błąd przez urzędnika państwowego, działanie na szkodę państwa ... powinno się odpowiadać karnie!
Anonim2021.04.7 0:24
Pisbolszewicka banda kłamców i złodziei, gdzie reparacje od Niemiec ?,dużo gadają przed wyborami, gdzie raport z katastrofy smoleńskiej ?
Bystry2021.04.6 18:01
Brawo WSA!!! To jasne, gdyby WSA tego nie zrobil to dzialal by przeciw konstytucji. To wina rzadu, ze zarzadzenia, ktore wydaje sa wbrew konstytucji. Nie jestem zwolennikiem naszych sadow ale w tym przypadku to raczej bym powiedzial: "zarzadzeniom wbrew konstytucji - basta!".
Durna2021.04.6 18:00
kasta, nie sąd.
a "prawo" maja w nazwie2021.04.6 18:00
było wprowadzać ograniczenia ustawą a nie bezprawnymi rozporządzeniami, od kiedy to bezprawie pisowskiego rządu ukrywa się pod prawidłowymi orzeczeniami sądów
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.6 17:45
na urodzinowym spędzie radia maRyja też sanepid nie dopatrzył się braków w zachowaniu właściwego dystansu a moherowe bydło było tam stłoczone jak żydzi w wagonach podczas transportu do oświęcimia!
Stary2021.04.6 17:54
Kretynie odpieprz się od kościoła