Kasta basta! Wkrótce 70 "starych" sędziów SN odejdzie w stan spoczynku - zdjęcie
08.09.20, 08:51Zdjęcie ilustracyjne

Kasta basta! Wkrótce 70 "starych" sędziów SN odejdzie w stan spoczynku

39

Jak nieoficjalnie ustaliła „Rzeczpospolita” po reformie sądownictwa, która ma zostać niebawem przegłosowana i wprowadzona przez rząd Zjednoczonej Prawicy, w Sądzie Najwyższym ma zostać zredukowana ilość sędziów nawet o 80 proc., ale to nie koniec zmian, ponieważ mają one dotyczyć także sądów powszechnych.

Jak informuje „Rz” z obecnie pracujących 97 sędziów SN, ma pozostać nawet jedynie dwudziestu lub trzydziestu. Zgodnie z tymi ustaleniami reszta ma przejść w stan spoczynku.

Jeśli chodzi o sądy powszechne, to ma zostać zredukowana ilość pracowników, których jest ok. 4 tys. osób, podczas gdy sędziów jest ok. 10 tys.

Wiceminister sprawiedliwości Anna Dalkowska mówi na temat zmian w statusie sędziowskim, który również ma zostać wprowadzony:

- Pracujemy nad zmianą, dzięki której sędziowie sądu powszechnego i administracyjnego, Sądu Najwyższego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego będą mieli jednolitą pozycję ustrojową, niezależnie od instancji, w której orzekają

 

mp/rp.pl

Komentarze (39):

Anonim2020.09.9 13:06
Mała to pociecha, zostaną ich dzieci w sądach.
Urszula2020.09.9 8:34
Sędziowie obrywają za to czego nie popełnili. Znajoma pożyczyła pieniądze swojej sąsiadce. Sąsiadka nie chce pieniędzy oddać. Sprawa trafiła do sądu. Znajoma sprawę wygrała, zleciła ściągnięcie długu komornikowi, ale dłużniczka zdążyła wszystko przepisać na ojca i komornik długu ściągnąć nie może bo nie ma z czego. W efekcie znajoma oskarża sąd o to, że sprawa została załatwiona nie na jej korzyść. A co może sąd w takim przypadku? Przecież wyrok jest korzystny dla znajomej. I tak powstaje legenda o złych sędziach. Dłużniczka zamiast skorzystać z instytucji skargi pauliańskiej woli narzekać i nic w tej sprawie nie robić. Występowałam do sądu już 2-krotnie z powództwem o odszkodowanie za fałszerstwa. Nie miałam adwokata, ale to nie przeszkodziło mi sprawy wygrać. Będę bronić sędziów bo nie jest tak jak się powszechnie o nich mówi. Nagminnie przegrani nie chcą uznać racji drugiej strony.
Anonim2020.09.9 6:54
nowe sądy, żadna rewitalizacja starego, to lukier na parszywe stare i już nie do zniesienia?
Anonim2020.09.9 6:50
albo ktoś robi celowo - "wyrok", albo jest idiotą, nie zakładam, że sędziowie są idiotami?
TAK2020.09.9 7:57
Są.
fdf2020.09.9 5:33
I bardzo dobrze.
folo2020.09.8 21:07
to nie jest reforma...do mediacji sądowych wprowadzić Regulamin....sądom wyznaczyć maksymalny termin rozpatrzenia pozwu...odciąć sędziów od wpływów władzy samorządowej...każdy samorząd zmusić do archiwizacji danych aby móc sprawdzać przekręty....oto moje postulaty
pokrzywdzony przez sąd2020.09.8 18:01
Mam w wydz. cywilnym prostą sprawę, która toczy się już 11 rok!!! Adwokatom opadają ręce. Sędzia młody niedouczony gnój popełnia ogromne ilości błędów, które poprawiają na rozprawach adwokaci. Gdyby nie moja tragedia (koszty i czas) to pękałbym ze śmiechu na sali. Najpierw trzeba być dobrym adwokatem, później prokuratorem a na koniec dopiero sędzią, a nie odwrotnie!!! Kiedy to zrozumieją decydenci?!!!
Urszula2020.09.8 18:31
Masz okazję i prawo zwrócić się Strasburga. Konkretna skarga przed sądem musi się odbyć w rozsądnym terminie. Takie jest prawo. 11 lat trudno nazwać terminem rozsądnym.
Anonim2020.09.9 6:58
Jest lista kancelarii specjalizujących się w skargach, i uwaga, drobnostka, złożenie skargi to 20.000 zł + VAT. Kogo z przeciętnych i pokrzywdzonych wieloletnią walką w sądzie stać na taka pomoc?
Urszula2020.09.9 8:20
Polacy to nieuki. Po co od razu lecieć do adwokata, który słono sobie winszuje za swą usługę. Można samemu sporządzić każdy wniosek, nawet pozew do sądu tylko trzeba się trochę podszkolić w tym temacie.---------" Skarga powinna zawierać: krótkie przedstawienie sprawy (streszczenie faktów i zarzuty); określenie, które z wolności i praw zostały naruszone; informacje o wykorzystywanych środkach prawnych; zestawienie wydanych decyzji z krótką informacją o ich treści, dacie wydania i organie, który je podjął. Należy także dołączyć do listu kopie a nie oryginały tych decyzji, ponieważ dokumenty nie są później zwracane; podpis skarżącego, ewentualnie jego przedstawiciela. Skargi nie musi sporządzać prawnik, można ją napisać osobiście. Sprawa jest rozpatrywana nieodpłatnie, ale skarżący sam musi pokryć koszty np. prowadzenia korespondencji czy pomocy prawnej. Można zwrócić się do Trybunału o bezpłatną pomoc prawną. Trybunał sam nie szuka jednak prawnika, żeby pomógł napisać skargę i nie udziela informacji o przepisach prawnych obowiązujących w państwie, przeciw któremu skierowana jest skarga. Aby zachować 6-miesięczny termin do wniesienia skargi wystarczy napisać na wskazany wyżej adres list zawierający jasno sformułowane szczegóły skargi. Wtedy kancelaria ETPCz odeśle formularz skargi oraz ewentualnie poprosi o uzupełnienie skargi o dodatkowe wyjaśnienia, dokumenty lub informacje. Można też wnieść skargę od razu na odpowiednim formularzu. Jego wzór znajduje się na stronie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Randka juz dzis2020.09.8 15:50
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu---- www.erooo.pl -------------------------------------------------------------------------------------------- Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Jan Radziszewski2020.09.8 14:51
niedługo lewacy żydzi i LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie
no mercy2020.09.8 12:28
czyścić z komuchów i żydokomuny
edi2020.09.8 11:40
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
JM2020.09.8 11:06
Zmiany w sądach są konieczne. Moge to porzeć własnym przykładem. Otóż jestem w posiadaniu uzasadnienia pewnego sądu pełne błędów, oceny sytuacji bez stwierdzenia faktów, oparte na niestwierzonych wiadomościach nie wiadomo skąd wziętych. To przechodzi ludzkie pojęcie. Jeżeli się wydaje wyrok to powinny być wysłuchane obydwie strony, a nie jedna. W pozwie roi się od kłamstw i fałszywych informacji. Sąd na tej podstawie uzasadnia swoją decyzję. Nawet skazany na karę smierci ma prawo do obrony. Ten sąd o tym zapomniał lub nie wie. Nawet laik po przeczytaniu tych wypocin stwierdzi, że to wszystko zostało przepisane bezmyślnie z instruktarzowego podręcznika. Piszący dokonywał zmian ale to wyszło bardzo śmiesznie. Dużo błedów stylistycznych. Piszący nawet nie wie, że po kropce pisze się z wielkiej litery.
Antek z Czerniakowa2020.09.8 10:29
Gonić towarzystwo wzajemnej adoracji, a następnie zabrać się za państwową służbę zdrowia, bo to co się dzieje w przychodniach woła o pomstę do nieba ...
bardzo dobrze2020.09.8 10:15
Niemcy szybko oczyścili kadrę sędziowską po połączeniu
ole2020.09.8 9:48
Mnie wystarczy, jak po tej reformie, sędziowie zaczną mówić ludzkim głosem, sprawy pójdą sprawnie i zgodnie z Prawem Bożym, a winni będą uznani winnymi, zaś poszkodowani - uzyskają rekompensatę za szkody. Wtedy reforma będzie skuteczna.
Dam2020.09.9 6:21
Z Prawem Bożym, powiadasz "Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę, - dziewice niezaślubioną - pochwyci ja i śpi z nią, a znajdą ich , odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego zoną. Za to że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe życie". Spytaj się córki, czy by chciała takiego prawa.
afera podkarpacka 2.02020.09.8 9:20
https://youtu.be/tph8MJj5R_o
czekista2020.09.8 9:11
Zbieg z Tworek pt. "katolicka kretynizacja polski 🇵🇱" ze swoimi szarymi komórkami w stanie spoczynku, nadal pracowicie wydala...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.8 9:02
"reforma" według PiSu! wyebać niepokornych sędziów i zredukować ilość pracowników to zapewne usprawni działanie sądów i skróci czas oczekiwania na wyroki! PiSdzielce spyerdolą jeszcze bardziej coś co ledwo zipie!
Klejnot Nilu2020.09.8 9:13
Bardzo mocno przyspieszy to pracę sądów. Kaczyński wydrukuje jakąś listę instrukcji, jak wydawać wyroki, a sędziowie będą się tylko pod nimi podpisywać. Przykładowo: oskarżony sympatyzuje z lewicą - winny. Oskarżony sympatyzuje z PiS - niewinny i niech dostanie odszkodowanie. W sprawach niejasnych zawsze można zadzwonić po instrukcje na Żoliborz. Określenie "sędzia na telefon" nabierze nowej jakości.
" KRETYNIZACJO- LECHU"...2020.09.9 0:02
Oj, chłopie!... Co ty piszesz? LECHU!... Przecież to ty ledwie zipiesz! ... Czym chcesz się tu popisać!? OGARNIJ SIĘ... Kto cię tu słucha!???
Anonim2020.09.8 8:55
do póki urzędnicy - sędziowie, nie będą składać oświadczenia na temat ich zagranicznych kont bankowych to te wszystkie szumnie zapowiadane przez PiS reformy to jedynie pozory, parcie na słupki sondażowe, to przysłowiowe bicie piany?
Anonim2020.09.8 8:50
istotne jest to, jakie zdanie w sprawie reformy niereformowalnych sądów ma recenzent PiS-u amerykańska pani Botox?
JM2020.09.8 8:47
Niech ochodzą w siną dal. Nie powoływać następców. Po cholerę tylu ich tam siedzi i za darmo bierze pieniądze?
Anonim2020.09.8 8:44
Chcemy nowe sądy, a nie "cięcia" i pudrowania starego?
Jerzy2020.09.8 8:28
reforma, reforma - a potem angela pogrozi paluszkiem a wy ogony pod siebie kulicie i wszystko odwołujecie...
jula2020.09.8 8:18
Na wszystko przychodzi czas, na reformę dotąd niereformowanego też.
Anonim2020.09.8 8:57
a orzecznictwo sądów pozostanie takie jak dotychczas?
jula2020.09.8 9:16
Oby nie takie jak w sprawie Bońka lub jak niegdyś w sprawie filmu: Witajcie w życiu (rzecz o Amway )
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.8 8:09
zostaną tylko ci co siedzą głęboko w düpie zero-dyktafona i żoliborskiego szczocha!
Jesteś prostakiem.2020.09.8 10:29
Swoim wpisem pokazałeś jakim jesteś prostakiem.
Oto PiSs:2020.09.8 8:06
PIP. Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek przyznał sobie sowitą nagrodę Nie nagrodził zastępców, ale siebie - owszem. Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek przyznał sobie wysoką nagrodę. Za "szczególne osiągnięcia" otrzymał 20 tys. zł.
jula2020.09.8 8:24
Zasadność owych cyklicznych nagród jest bardzo dziwaczna, za pracę należy się wynagrodzenie a nagroda za wyjątkowe działania. Przyznawanie samemu sobie nagrody to patola. Praktyki z przeszłości nadal żywe.
Anonim2020.09.9 22:51
Nic nie wiem na ten temat, a może kłamiesz? jak mogę to sprawdzić?
Klejnot Nilu2020.09.8 8:02
No tak, widocznie sądy za szybko działają, więc trzeba ograniczyć ilość sędziów, kolejny fantastyczny pomysł PiS. Oczywiście te 20%, które ma zostać w SN, będzie starannie sprawdzona pod kątem wyznawania jedynie słusznej linii partii ludowej.