Kasta Basta! Kasacja od wyroku przeciwko Hansowi G. - zdjęcie
26.10.20, 10:00Fot. screenshot - YouTube

Kasta Basta! Kasacja od wyroku przeciwko Hansowi G.

12

Prokuratura Krajowa poinformowała o skierowaniu przez gdańską prokuraturę do Sądu Najwyższego kasacji od wyroku przeciwko Hansowi G. Zaskarżono część wyroku, w którym uniewinniono niemieckiego przedsiębiorcę z zarzutu dot. kierowania gróźb wobec jednej z pracownic.

Sąd Rejonowy w Wejherowie uznał pod koniec ub. roku Hansa G. za winnego znieważania pięciu pracownic swojej firmy. Skazał go na 20 tys. zł grzywny, nawiązki na rzecz czterech kobiet, wpłatę 5 tys. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz ponad 40 tys. zł tytułem opłaty za ekspertyzę fonoskopijną zleconą w tej sprawie przez prokuraturę. Mężczyzna został też skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za kierowanie gróźb karalnych wobec swojej byłej pracownicy - Natalii Nitek-Płażyńskiej, którą nakazał mu pisemnie przeprosić i zabronił kontaktu z nią.

Niemiecki przedsiębiorca złożył jednak apelację od wyroku i w lipcu tego roku Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał prawomocnie, że nie jest on winny kierowania gróźb karalnych wobec Nitek-Płażyńskiej. Tym samym zniesione zostały wszystkie kary nałożone na niego wcześniej w związku z tym czynem.

Prokuratura Krajowa poinformowała dziś, że Prokurator Rejonowy Gdańsk–Śródmieście w Gdańsku skierował do Sądu Najwyższego kasację od tego wyroku. Zaskarżona została część wyroku dot. uniewinnienia oskarżonego od popełnienia przestępstwa kierowania gróźb karalnych.

- „Sąd pominął szerszy kontekst sytuacyjny zdarzenia, w szczególności wcześniejszych ataków słownych na pokrzywdzoną oraz rzucania przedmiotami w jej obecności w pomieszczeniach firmy, czy uderzenia otwartą ręką w futrynę tuż przy jej głowie. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że agresja słowna oskarżonego od początku zatrudnienia pokrzywdzonej narastała, zwłaszcza w przypadku pretensji do pracowników lub niepowodzeń w firmie, a wspólnym mianownikiem takich sytuacji byli Polacy jako osoby, które obwiniał” – podkreśla Prokuratura Krajowa.

kak/PAP

Komentarze (12):

otto2020.10.26 18:56
suweren czyli zaborca: ruski albo mniejszość niemiecka?
obpl2020.10.26 18:53
w czyim imieniu sędzina wydawała wyrok? nie jest polką więc groźby nazisty jej nie dotyczyły?
verizanus2020.10.26 17:11
Znany z niezależności sąd w Gdańsku nie mógł przecież ośmielić się.... to powinno być zrozumiałe....w końcu nie wiadomo kto za jakiś czas będzie gwarantował słynną niezależność
lewacka tęczowa lewatywa2020.10.26 13:25
postniemcy = III rzesza
NaziBarbi2020.10.26 10:36
Niemców należy zamknąć w ich obozach, np. w Oświęcimiu i zagazować. Za zabijanie dzieci. Niemcy zabili najwięcej dzieci w historii. Więcej zabiły tylko aborcjonistki.
Alojzy Cedzidło2020.10.26 12:21
Pewno masz rację . Na to człowiek normalny kiedy na to patrzy, ma ochotę . Ale to nie powód aby brać z morderców wzory. . Oni mają w genach przekonanie o swojej wyższości. Zresztą to przekonanie i u nas w Polsce zaczynają przyswajać sobie niektóre warstwy społeczne.
Suweren2020.10.26 10:30
Nie ma w tym kraju bardziej uprzywilejowanej kasty niż politycy PiS.
Japa2020.10.26 12:37
Odezwał się " czerwony suweren " z przed 89 . Powinniście na kolanach dziękować PiS-owi ,że możecie takie i gorsze głupoty pisać .W normalnym , bez nadzoru unijnego kraju , drogo by was kosztowało takie szkalowanie naszej Ojczyzny .Bo wasza poszła na wschód . Tyko dzięki Bolkowi nadal służycie staremu panu
KRZYSIEK2020.10.26 10:19
kasta sędziowska do obsługi szaletów a nie sądów
Anonim2020.10.26 10:09
To jest tak oczywista sprawa i nadal nie mozna go wsadzić? Wstyd na cały kraj. To tylko pokazuje stan naszego państwa. Sędziowie się bawią zamiast robić co do nich należy.
Anonim2020.10.26 10:13
Jeżeli tak wygląda sprawiedliwość w Polsce to może powinniśmy go zlinczować żeby otrzeźwiał. Za duza wolność potęguje takie sytuacje. Nic nie mozna mu zrobić mimo ze jest oczywistym czego sie dopuścił. Hańba
Japa2020.10.26 12:53
Ja nie wiem czy te wpisy w;lepił jeden czy dwóch ..Anonimów " Pewno Wam na tym nie zależy , ale zgadzam się i z jednym i z drugim . Z małym uzupełnieniem . Oni czują się pewnie bo czują poparcie Częściowo w tej szumowinie ulicznej , ale też .przykro to pisać , w Brukseli , czyli u władzy. Przyczyna ? Nie wiem . Jestem w mojej ocenie normalnym Polakiem a nie politykiem Polakiem