Kard. Vingt-Trois chce wzmacniać wiarę... w Allaha! - zdjęcie
16.11.15, 17:23

Kard. Vingt-Trois chce wzmacniać wiarę... w Allaha!

36

Kapłani związani z liberalnym podejściem do rzeczywistości całkowicie już chyba tracą rozeznanie. Oto kardynał Vingt-Trois z Paryża powiedział, że Kościół musi... pomagać muzułmanom właściwie przestrzegać zasady islamu. Dokładnie tak. Kardynał nie chce nawracać muzułmanów na chrześcijaństwo. Nie chce mówić im o Chrystusie i pokazywać im w przekonujący sposób, że żyją w błędzie i muszą przyjąć wiarę w Zbawiciela. Nie! On chce po prostu, by byli "dobrymi muzułmanami". Oto tragikomiczne bezdroża relatywizmu. Jakże boli, gdy w tak zaczadzony sposób wypowiada się kardynał Kościoła katolickiego...

Mówił święty Tomasz o Mahomecie: "Mahomet uwiódł narody obiecując rozkosze cielesne, których pragnienie inspiruje pożądliwość ciała człowieka. Głosząc uwolnienie więzów rozkoszy, dał też przykazania zgodne ze swoimi obietnicami, którym to człowiek kierowany własną zmysłowością podporządkuje się bez oporu".

Dziś nie ma po tym ani śladu. Kardynał Ving-Trois chce umacniać muzułmanów w wierze w Allaha...

hkw

***

Paryż wciąż jeszcze jest przerażony ślepą i bezwzględną przemocą, której ofiarą padł w ubiegły piątek – powiedział Radiu Watykańskiemu ordynariusz stołecznej archidiecezji kard. André Vingt-Trois. Podkreśla on, że Francuzi zdali sobie sprawę, iż uczestniczą w III wojnie światowej w kawałkach, jak zwykł to określać Papież Franciszek. Jednym z deklarowanych celów zamachowców było bowiem przeniesienie działań wojennych na terytorium francuskie.

Kard. Vingt-Trois apeluje jednak, by nie ulegać nienawiści. Przestrzega też przed wszelką instrumentalizacją religii.

„Wśród pierwszych ofiar Państwa Islamskiego są też muzułmanie. Są to ci, którzy próbują przeżywać swą wiarę zgodnie ze swymi tradycjami i nie utożsamiają się z tym dzikim barbarzyństwem, którego celem jest zdobycie władzy doczesnej nad częścią ludzkości. Musimy być bardzo ostrożni, aby nie utrwalało się w nas przekonanie, że te zamachy są nieuniknioną konsekwencją islamu. Tak, będzie to nieunikniona konsekwencja islamu, jeśli nie pomożemy naszym braciom muzułmanom w dochowaniu wierności ich własnej religii” – powiedział kard. Vingt-Trois.

kad/Radio Watykańskie

Komentarze (36):

anonim2015.11.16 17:29
Chrześcijanie nie wierzą w tego samego Boga co muzułmanie, gdyż Bóg chrześcijan jest Trójcą, zaś bóg w islamie jest demonem, który został zaadoptowany z panteonu bóstw arabskich, a który wcześniej jako Al'illah zawiadywał jedną z kwadr Księżyca, stąd do dziś symbolem islamu jest półksiężyc.
anonim2015.11.16 17:49
enrque111 - zawsze mnie zastanawiało, skąd czerpiesz tę "informację". Jakie jest źródło tego twierdzenia? Możesz podać namiary na jakąś wiarygodną książkę? Jestem przeciwnikiem islamu, ale równie dobrze można mówić, że Bóg Jezusa Chrystusa też jest "demonem", bo został zaadoptowany z panteonu lokalnych bożków. To niepoważne
anonim2015.11.16 18:01
A norek szambonurek dalej "ewangelizuje" i "oświeca" .
anonim2015.11.16 18:41
Nie tylko kard. Trois wypowiada się w tym tonie... Papież Franciszek do imigrantów w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa: Dzieląc się waszymi doświadczeniami w niesieniu tego krzyża, aby pozbyć się z waszych serc niemocy, która wprowadza w życie zgorzknienie, ważne jest, aby czynić to podczas waszych spotkań. Chrześcijanie trzymając w ręku Biblię, muzułmanie w ręku z Koranem. Wiara, którą wszczepili wam wasi rodzice zawsze pomoże wam iść dalej. http://www.fronda.pl/forum/czy-papiez-franciszek-wzorem-swojego-patrona-pojedzie-do-arabii-saudyjskiej-dialogowac-z-muzulmanami,54310.html http://www.romereports.com/2014/01/20/francis-to-refugees-christian-or-muslim-the-faith-your-parents-instilled-in-you-will-help-you-move-o
anonim2015.11.16 19:11
@Fichten + Prawdziwym Bogiem dla wyznawców Islamu jest naib Mahomet /dlatego natychmiast karzą za bluźnierstwo przeciwko niemu, a gdy ktoś powie coś przeciwko Allahowi nie) To on jest uosobieniem widzialnym Lucyfera /podobnie jak dla wierzących w Ateizm Wł Lenin któremu również wybudowano świątynie - Mauzoleum) /"szukam schronienia u pana Jutrzenki Surra 113,1 por Iz 14,12-15) por Ap 12,1 Niewiasta Obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami tzn, że ostatecznie NMP zmiażdży wrogi "Słowu Wcielonemu" Jezusowi Chrystusowi - Islam symbolizowany. przez księżyc. Muzułmanina nie da się w zasadzie nawrócić, trzeba by było go wcześniej Egzorcyzmować i dopiero ochrzcić! Podobnie aby nawrócić heretyka protestanta święci najpierw ich egzorcyzmowali i dopiero wówczas przynosiło to efekt w dysputach z nimi!
anonim2015.11.16 19:11
Dla mnie oczywiste jest, że jest jeden Bóg i każdy człowiek, który zwraca się do Boga, zwraca się do Tego Boga, bo innego nie ma. Muzułmanin nie modli się: o Demonie! Bez względu na to, w jakim miejscu świata się urodziliśmy, w jakiej religii nas wychowano, dzielimy się tylko na dobrych i złych ludzi. Większość z nas chce pracować i żyć w pokoju. Muzułmanie też. Na szczęście, większość księży jest mądra i to rozumie, i o tym mówi.
anonim2015.11.16 19:28
@ewacde Bóg ustami Jezusa Chrystusa powiedział o sobie wszystko, co człowiek może pojąć. Czyli to, że jest jednością TRZECH! pełnoprawnych Osób. I akurat to jest w islamie interpretowane jako jawne bluźnierstwo. Nie ma żadnych szans na jakikolwiek dialog właśnie z tego powodu. Więc najrozsądniejszym wyjściem jest izolacja. Dla dobra wszystkich...
anonim2015.11.16 19:43
Jezus uczył nas, że Bóg jest Miłością. Święta Faustyna przypominała o Bożym Miłosierdziu. Nie poddajmy się nienawiści! Są wśród nas źli ludzie, ale nie pozwólmy im zwyciężyć! Im o to chodzi, chcą nas podzielić i nastawić przeciwko sobie.
anonim2015.11.16 20:00
Religia stworzona przez osobnika, będącego pod wpływem szatana, który wyniósł do godności boskiej stworzenie, jakim jest księżyc, oraz który zaprzecza zbawczej roli Chrystusa – jest religią pochodzącą od złego, a jej twórca i jego wyznawca jest kłamcą, o którym pisał św Jan: „Kto jest kłamcą, czy nie ten, co przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto zaprzecza Ojca i Syna. Każdy, który zaprzecza Syna, nie ma i Ojca; kto wyznaje Syna, ma i Ojca” (1 J 2, 22–23).
anonim2015.11.16 20:44
Mimo wszystko, Niech Miłosierny Bóg nas zjednoczy i niech nam wybaczy!
anonim2015.11.16 20:49
Wszytko jest ok. Kardynał jest zwyczajnie realistą.
anonim2015.11.16 20:50
enrque111, twardyg - Proszę o konkretne źródło tych informacji, a dostaję jakiś film na YouTube oraz efektowne brzmiące zaklęcia o diable. Dziękuję bardzo, nie wątpię, że Mahomet miał nierówno pod sufitem i maczał w tym palce szatan. Jednak bardzo proszę o ŹRÓDŁO INFORMACJI według której Allah miałby być "demonem zaadaptowanym z panteonu bóstw arabskich" oraz że stąd ma jakoby pochodzić symbol islamu, półksiężyc. Z góry dzięki.
anonim2015.11.16 20:56
@ewacde"Mimo wszystko, Niech Miłosierny Bóg nas zjednoczy i niech nam wybaczy!" - - - Niech nas Bóg nie jednoczy z nimi. Niech nas razem jednoczy z Sobą!
anonim2015.11.16 21:02
Fichten Chcesz i masz. Robert Morey w książce "ISLAMSKA INWAZJA. Konfrontacja najbardziej rozprzestrzeniającej się religii świata." Przedstawia szereg dowodów na pogańskie pochodzenie bóstwa muzułmanów, wywodzącego się z kultu boga-księżyca pierwotnych arabów. Według rozlicznych inskrypcji imię boga-księżyca było Sin, jednak jego tytuł al-ilah oznaczający bóstwo sugerował, że był on głównym bóstwem wśród wielu bogów. Jak zauważył Coon "Bóg Il albo Ilah początkowo był fazą Księżyca-boga." Księżycowy bóg zwany al-ilah, bóg, został skrócony do formy Allah już w przed-islamskich czasach. Pogańscy Arabowie dawali imię Allah swoim dzieciom. Tak było na przykład z ojcem Mohameta i jego wujem. Fakt ten dowodzi, że Allah był tytułem boga-księżyca już w czasach Mahometa. Profesor Coon kontynuuje: "Podobnie, pod wpływem Mahometa, mało znany Ilah staje się Al-Ilahem, Bogiem czy jak kto woli Allahem, Najwyższym Bytem." http://apologetyka.com/swiatopoglad/islam/ksiazki/inwazja/ksiezyc
anonim2015.11.16 21:10
@enrque " który został zaadoptowany z panteonu bóstw arabskich, a który wcześniej jako Al'illah zawiadywał jedną z kwadr Księżyca, stąd do dziś symbolem islamu jest półksiężyc." Znów te bzdury? @Fichten "zawsze mnie zastanawiało, skąd czerpiesz tę "informację". Jakie jest źródło tego twierdzenia?" Źródłem jest dość stare nieporozumienie - po arabsku ilah (semicki temat LH, od niego też pochodzi w Starym Testamencie Eloah/Elohim) oznacza boga. Al- to w arabskim przedimek określony, więc Allah to jest "ten Bóg" (w polskim nie mamy przedimków). W czasach przedislamskich słowo "allah" było używane często w tekstach religijnych gdy było z kontekstu jasne o którego boga chodziło ("kontekst" też oznaczał miejsce, np. w inskrypcji na świątyni bóstwa). W tym boga księżyca Sina, którego kult był popularny na południu Arabii. Coś ponad sto lat temu ktoś znalazł część z tych starych inskrypcji, pomyślał sobie za dużo i stąd się wzięło to nieporozumienie, którego nikt już poważnie nie traktuje, poza "ekspertami" pokroju Moreya czy Burckhardt. Obecnie wiemy, że: - słowo "allah" było określeniem boga - słowo "allah" było też używane w czasach przedislamskich przez żydów i chrześcijan na określenie ich Boga - w Mekce "allahem" politeistycznym byłby Hubal, nie Sin To jest mniej więcej takie nieporozumienie, jakby ktoś nagle odkrył, że chrześcijański Bóg to tak naprawdę przerobiony grecki bóg czegośtam, bo obu w starych pismach określa się słowem theos. Półksiężyc nie jest powszechnie uznawany przez muzułmanów za symbol islamu, jest to symbol o historii dużo starszej niż islam. Wykorzystywany był na flagach bizantyjskich, skąd przejęli go Turcy, jako symbol imperium osmańskiego i stamtąd trafił na flagi wielu państw islamskich. Instalować na meczetach zaczęli go też Turcy gdy sułtan ogłosił się Kalifem. @enrque ostatnio podawał takiego chyba linka na poparcie tej teoryjki: http://apologetyka.com/swiatopoglad/islam/ksiazki/inwazja/ksiezyc/?searchterm=None
anonim2015.11.16 21:29
Pan Jezus powiedział: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni", a zaraz potem: "Nie rzucajcie swoich pereł przed świnie". Cała Fronda zajmuje się rzucaniem pereł przed świnie.
anonim2015.11.16 22:27
Igor To bardzo ciekawe co piszesz ale nie ma najmniejszego pokrycia w faktach. Zarówno badania archeologiczne, jak i źródła pisane potwierdzają, że symbol islamu - półksiężyc pochodzi z pogańskich kultów przedislamskich. Słowo "allah", tłumaczysz identycznie, jak polit-poprawna Wikipedia, co jest na rękę muzułmanom i ich akolitom, którzy chcą zaciemnić Prawdę, podobnie jak twierdzą, że "islam jest religią pokoju" :))) Starotestamentowego "Elohim", tym bardziej nie można utożsamiać z "Allah", ponieważ to pierwsze jest w języku hebrajskim, a to drugie w arabskim, a ich etymologia jest całkowicie inna. W arabskiej wersji Biblii występuje słowo „Allah” (i owszem) określające Boga, gdyż przetłumaczono ją na ten język dopiero w IX wieku, gdy islam był już religią panującą na terenach opanowanych przez muzułmanów. Tłumacze znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, gdyż muzułmanie przyjęli już, że Allah z koranu jest Bogiem Biblii, a słowo to stało się powszechnym określeniem Boga w języku arabskim.
anonim2015.11.16 22:47
@enrque Masz do napisania coś, czego nie napisałeś tu: http://www.fronda.pl/a/watykan-do-muzulmanow-polozmy-kres-przemocy,52972.html to napisz, nie chce mi się na te same brednie znów odpowiadać.
anonim2015.11.16 23:05
Igor Ja na twoje brednie zawsze znajdę odpowiedź. Nie przedstawiłeś jeszcze żadnego przekonywającego dowodu na to, że nie mam racji i że piszę nieprawdę .... bo takiego nie znajdziesz :) Skoro jednak domagasz się jeszcze więcej dodatkowych argumentów, to i owszem - podam ci stwierdzenia samych wyznawców islamu, salafitów, których trudno oskarżyć o fałszowanie islamu. Tak więc, pogańskiej etymologii słowa „Allah” nie potrafią w pełni ukryć nawet sami wyznawcy islamu, przyznając, że wywodzi się ono od bożka o imieniu „Ilah”: „Słowo Allah (czytaj koniecznie ALLAA..., z akcentem na AL) pochodzi od semickiego Al- Illah, co oznacza boską moc, boskość, bóstwo, bożka Ilah / Illah lub boginię. Semicki i aramejski rdzeń przekształcił się z czasem w słowo Allah, które nie ma liczby mnogiej i wskazuje na Jedyną w swoim rodzaju i wyłączną postać Boga - Absolutu, różnego od bóstw i boginek.” http://sufizm.republika.pl/allah.html Obecnie niektóre państwa muzułmańskie zakazują innym wyznaniom używania słowa "Allah" na określenie Boga, uzurpując je tylko dla swego bożka, czyli moglibyśmy powiedzieć, że "wracają do korzeni": http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sad-najwyzszy-malezji-slowo-allah-tylko-dla-muzulmanow,442352.html
anonim2015.11.16 23:23
@enrque "Tak więc, pogańskiej etymologii słowa „Allah” nie potrafią w pełni ukryć nawet sami wyznawcy islamu, przyznając, że wywodzi się ono od bożka o imieniu „Ilah”" Etymologia słowa "bóg" chyba w dowolnym języku jest pogańska. "samych wyznawców islamu, salafitów, których trudno oskarżyć o fałszowanie islamu." Co ma "fałszowanie islamu" do etymologii słowa "allah"? "bo takiego nie znajdziesz" Ostatnio mało mam czasu, ale dziś akurat mogłem poświęcić chwilkę. I co? I mamy oto jedną z najstarszych inskrypcji pismem arabskim: http://www.islamic-awareness.org/History/Islam/Inscriptions/zebed.html z roku 512 po Chr., więc przed powstaniem islamu, z chrześcijańskiego martyrium, gdzie słowo "Bóg" w wersji arabskiej brzmi właśnie الاله (al-ilah)?
anonim2015.11.16 23:23
@enrque "Tak więc, pogańskiej etymologii słowa „Allah” nie potrafią w pełni ukryć nawet sami wyznawcy islamu, przyznając, że wywodzi się ono od bożka o imieniu „Ilah”" Etymologia słowa "bóg" chyba w dowolnym języku jest pogańska. "samych wyznawców islamu, salafitów, których trudno oskarżyć o fałszowanie islamu." Co ma "fałszowanie islamu" do etymologii słowa "allah"? "bo takiego nie znajdziesz" Ostatnio mało mam czasu, ale dziś akurat mogłem poświęcić chwilkę. I co? I mamy oto jedną z najstarszych inskrypcji pismem arabskim: http://www.islamic-awareness.org/History/Islam/Inscriptions/zebed.html z roku 512 po Chr., więc przed powstaniem islamu, z chrześcijańskiego martyrium, gdzie słowo "Bóg" w wersji arabskiej brzmi właśnie الاله (al-ilah)?
anonim2015.11.16 23:23
@enrque "Tak więc, pogańskiej etymologii słowa „Allah” nie potrafią w pełni ukryć nawet sami wyznawcy islamu, przyznając, że wywodzi się ono od bożka o imieniu „Ilah”" Etymologia słowa "bóg" chyba w dowolnym języku jest pogańska. "samych wyznawców islamu, salafitów, których trudno oskarżyć o fałszowanie islamu." Co ma "fałszowanie islamu" do etymologii słowa "allah"? "bo takiego nie znajdziesz" Ostatnio mało mam czasu, ale dziś akurat mogłem poświęcić chwilkę. I co? I mamy oto jedną z najstarszych inskrypcji pismem arabskim: http://www.islamic-awareness.org/History/Islam/Inscriptions/zebed.html z roku 512 po Chr., więc przed powstaniem islamu, z chrześcijańskiego martyrium, gdzie słowo "Bóg" w wersji arabskiej brzmi właśnie الاله (al-ilah)?
anonim2015.11.16 23:24
(nie wiem dlaczego, ale ostatnio Fronda lubi rozmnażać moje komentarze. mi by wystarczyło napisać raz.)
anonim2015.11.16 23:37
Igor Nic nowego nie napisałeś, żadnych argumentów, ani chociażby próby obrony swoich "wikipediowych" banałów :)
anonim2015.11.16 23:49
@enrque Znaczy co, ten syryjski chrześcijanin z VI w. modlił się do bożka księżyca? I nie, nie jest to jedyne przedislamskie użycie słowa allah/al-ilah w kontekście chrześcijańskim. :-)
anonim2015.11.17 2:56
@Igor: "W czasach przedislamskich słowo "allah" było używane często w tekstach religijnych, gdy było z kontekstu jasne o którego boga chodziło ("kontekst" też oznaczał miejsce, np. w inskrypcji na świątyni bóstwa)." - A możesz wytłumaczyć dlaczego ojciec Mahometa, który zmarł przed narodzeniem Mahometa, czyli w czasach przedislamskich, nazywał się Abd Allah, czyli po naszemu "Sługa/niewolnik Allaha"? Według islamu rodzice Mahometa byli poganami (http://islamqa.info/en/47170).
anonim2015.11.17 3:24
Było wielu świętych którzy w ten sposób postępowali i zyskali szacunek pogan. hkw o tym nie wie? Fronda stacza się w coraz bardziej prymitywną propagandę która nie ma nic wspólnego z naszą wiarą.
anonim2015.11.17 8:22
Igor Wijesz się jak glizda, ale nic ci to nie pomoże. Inskrypcja, na którą się powołujesz dowodzi jedynie prawdziwości tego, co napisałem wcześniej, że Arabowie "Allaha" uznawali za najwyższe bóstwo i dlatego znalazło to odzwierciedlenie na owej inskrypcji. Mówi o tym sami naukowcy: W „Encyclopedia of Islam”, eds. Houtsma, Arnold Basset, Hartman czytamy, że “Arabowie przed Mahometem uznawali i czcili według zwyczaju najwyższego boga zwanego allah”. „Encyclopedia of Islam”, ed. Gibb jest tego samego zdania: „Allah był dobrze znany przed islamskim Arabom; był on jednym z bóstw Mekki”. Prawdy nie zamącisz, choćbyś przedstawił jeszcze kilka podobnych linków :)
anonim2015.11.17 8:49
@Mucha "nazywał się Abd Allah, czyli po naszemu "Sługa/niewolnik Allaha"? Według islamu rodzice Mahometa byli poganami" Boga, nie Allaha. Nie wiem jakim konkretnie przekonaniem kierowali się rodzice ojca Mahometa nadając mu takie imię, natomiast było to imię używane zarówno przez chrześcijan, żydów, jak i pogan. Z tymi poganami zresztą trzeba bardzo uważać. W ówczesnej Arabii istniał też synkretyzm religijny, który uznawał Boga żydów i chrześcijan za najwyższe bóstwo, ale nie odrzucał tradycyjnych bóstw arabskich. Muzułmanie oczywiście uznawali taki pogląd za pogański. Z imionami też trzeba uważać. Znamy np. przedchrześcijańskie greckie imiona odwołujące się właśnie do "boga" (Teodor, Teodozjusz, Tymoteusz chociażby).
anonim2015.11.17 9:02
@enrque Halo, to była inskrypcja chrześcijańska. Powtórzę: chrześcijańska. Jeszcze raz: chrześcijańska. I gdzie w tej encyklopedii masz o księżycowym Allahu? Bo że Bóg chrześcijan i żydów był włączany i to jako jedno z najwyższych czy wręcz najwyższe bóstwo w arabski panteon to wiem jakby od dość dawna. Zresztą gdybyś przeczytał ten artykuł co Ci dałem w czerwcu, też byś pewnie wiedział. Pamiętaj, miałeś twierdzić, że Allah islamu to jest jakiś księżycowy potworek.
anonim2015.11.17 10:25
@Igor Spór o nic...Po owocach ich poznacie.
anonim2015.11.17 11:06
@marekwu Pewnie i tak... ale skoro tłukę tu brednie o tym, że Jezus to przebrany Horus czy inny Mitra to mogę też o księżycowym Allahu.
anonim2015.11.17 12:03
Katolicyzm i Prawosławie to jedyne prawdziwe wyznania. Reszta to namiastki lub herezja.
anonim2015.11.17 12:42
Już jeden Żyd był biskupem we Francji: kardynał Paryża Lustiger. Teraz objawił się kolejny. Oto owoce bliskiej przyjaźni JP2 z żydostwem.
anonim2015.11.17 17:59
Igor Podtrzymuję twierdzenie, że Allah to bóg księżyca, którego zaadoptowali muzułmanie na swego jedynego boga i takie jest zdanie naukowców, których zacytowałem. Właśnie dlatego, że Allah był największym bogiem Arabów, chrześcijanie mogli posłużyć się jego imieniem w transkrypcji, którą wskazałeś. Przecież nie byłoby sensu opisywać Boga słowem, które pasowałoby do wielu bóstw, czy też jakiegoś pomniejszego płazu. Wykorzystano zatem imię boga arabskiego, którego uważali oni za najważniejszego.
anonim2015.11.17 23:38
@enrque "takie jest zdanie naukowców, których zacytowałem" Nawet nie czytasz dokładnie tego co cytujesz. Tam tylko jeden "naukowiec*", Coon, dopatruje się ścisłego związku między bogiem Księżyca a czczonym przez muzułmanów Allahem. Już pomijając jego kwalifikacje do wypowiadania się o historii religii, twierdzenie to zostało od 1945 kiedy je wygłosił obalone kilka razy (a pewnie i nawet wcześniej). W ten sposób to ja mogę "dowieść" geocentryzmu powołując się na naukowca i to jednego z największych w historii - Tychona Brahego. Cała reszta tam to ozdobniki typu "Arabowie czcili księżyc". Nikt tego nie podważa, nic z tego nie wynika. "Przecież nie byłoby sensu opisywać Boga słowem, które pasowałoby do wielu bóstw" Paczpan, a theos też pasuje do wielu bóstw i to nie przeszkadzało ani żydom, ani chrześcijanom. Jeśli coś nie miałoby sensu, to posłużenie się imieniem bóstwa księżycowego, słonecznego czy jakiegokolwiek. Inaczej niż posłużenie się słowem, które oznacza właśnie po prostu "bóstwo". ---- * Coona się grzecznie określa jako antropologa fizycznego, co wtedy oznaczało tzw. naukowy rasizm. Na tym polu Coon miał większe osiągnięcia niż w historii islamu.