Kard. Parolin komentuje dokument KE ws. walki z Bożym Narodzeniem w przestrzeni publicznej - zdjęcie
30.11.21, 20:22fot. yt/the cura foundation

Kard. Parolin komentuje dokument KE ws. walki z Bożym Narodzeniem w przestrzeni publicznej

40

Nie da się wygrać z rzeczywistością. Korzenie Europy są jasne, powstała ona dzięki chrześcijaństwu. Papież w przesłaniu wideo, które skierował do mieszkańców Grecji i Cypru podkreśla, że udaje się do źródeł Europy. Z pewnością jednym z nich jest kultura grecka. Jednak odnosi się również do Cypru, mówiąc o nim jak o europejskiej Ziemi Świętej – powiedział w rozmowie z papieską rozgłośnią watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolinskomentował wewnętrzny dokument Komisji Europejskiej.

Chodzi o skandaliczny wewnętrzny dokument Komisji Europejskiej nakazujący walkę z tradycją Bożego Narodzenie w przestrzeni publicznej, do którego dotarł włoski portal Il Giornale.

Wynika z niego, że w ramach polityki integracyjnej, Unia próbuje nakłonić swoich urzędników, aby w oficjalnej komunikacji nie używali żadnych odniesień nawiązujących do chrześcijaństwa, takich jak nazwy katolickich świąt, a nawet imion, które nosili znani święci.

Kard. Parolin przyznał, że wprowadzanie absurdalnych ograniczeń to niezbyt udany sposób na walkę z dyskryminacją. „Nie można zwracać się przeciwko rzeczywistości. Ujednolicenie wszystkiego nie prowadzi do poszanowania różnic, wręcz przeciwnie, ryzykujemy zniszczenie tego, co najcenniejsze” – zauważył watykański Sekretarz Stanu.

Uważam, że dążenie do usunięcia wszelkiej dyskryminacji jest słuszne. To droga, którą coraz bardziej sobie uświadamiamy i która w naturalny sposób musi być przekładana na praktykę. Jednak moim zdaniem propozycja Komisji Europejskiej nie jest sposobem na osiągnięcie tego celu. Różnorodność jest czymś naturalnym, co charakteryzuje świat. Bez poszanowania różnic nie pozbędziemy się dyskryminacji, wręcz przeciwnie – powiedział kard. Pietro Parolin. – Nie da się wygrać z rzeczywistością. Korzenie Europy są jasne, powstała ona dzięki chrześcijaństwu. Papież w przesłaniu wideo, które skierował do mieszkańców Grecji i Cypru podkreśla, że udaje się do źródeł Europy. Z pewnością jednym z nich jest kultura grecka. Jednak odnosi się również do Cypru, mówiąc o nim jak o europejskiej Ziemi Świętej. Wydaje się więc, że ta podróż odbywa się we właściwym czasie, przypomni nam właśnie o tych podstawowych wymiarach, których nie da się wymazać. Musimy na nowo odkryć zdolność do zintegrowania wszystkich tych rzeczywistości, nie ignorując ich, nie zwalczając, nie eliminując i nie marginalizując.“

 

mp/vaticannews.va

Komentarze (40):

Henoch2021.12.1 12:05
Juz Lenin i Stalin probowali tego samego i g...no z tego wyszlo
Ja w kołchozie narodiłsa2021.12.1 11:50
i w kołchozie moja mat Ja w kołchozie naucziłsa russkije diewoczki...t.
zer2021.12.1 11:49
komuszy eurochlew spinellego
bodziej2021.12.1 11:48
Eurokołchoz robi swoje. Nic nowego, w końcu jego założyciele mieli zamiar zbudować nowy komunistyczny twór. I realizują swoje plany punkt po punkcie. Czas wyjśc z chlewa.
Eustachy2021.12.1 11:41
Kościoły puste choć otwarte , więzienia ludne choć zamknięte, zjawisko zda się niepojęte , więzienia ludne choć zamknięte !
robaczek2021.12.1 11:00
ALE PRZECIEZKATOLE UKRADLY BOZE NARODZENIE POGANOM -----> SWIETO PRZESILENIA ZIMOWEGO ....................................... ;] ................................ oj zakłamane patuski bez szkoły ;] ...................................................... znowu brak wiedzy wychodzi ;] ;] ;] ;] ;] ;]
gorka2021.12.1 10:41
Pisałem o tym przed referendum akcesyjnym, że UE z jednej strony jest niemieckim instrumentem budowy IV Rzeszy, a z drugiej lewackim taranem niszczenia cywilizacji łacińskiej, tradycyjnej rodziny, państwa narodowego, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny itp. Ma to głęboki sens, jest logiczne, bowiem Niemcy nie zbudują IV Rzeszy, jeżeli nie zamienią takich narodów jak Polacy, mający piękną i tragiczną historię wolną od ludobójstwa innych narodów w nawóz historii, narodów przywiązanych do swojej tradycji, obyczajów i zwyczajów wyrosłych na chrześcijaństwie i dekalogu. Jeżeli im się to uda to przewodzić nam będą osobniki w rodzaju Lempart czy Tuska.
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.11.30 23:32
panie lewaku Parolin a jaką szobke z Bergolio ustawicie w tym roku na PLACU ŚW PIOTRA!!!??? cos w stylu LGBT!!! szerzycie syf zamiast Ewangelii a tu nagle zdziwiony popraniec!!! a niby kardynała, patrzac na ciebie tuo u nas każda babka z targowiska mogłaby byc papiezem a co dopiero kardynałem !!!
ble ble ble2021.11.30 22:41
ble ble ble
MaxFiend2021.11.30 22:40
Nie spinajcie się tak bo wam żyłka pęknie! Luzik! Odpuścili :-D
Żydek Skrzypek co sra z dachu, jak żydek harry2021.11.30 22:25
jest masonem, ale wierzy w żydowskie czary-mary.
Skrzypek na dachu2021.11.30 22:08
Ludzie nie dajcie sie nabrac bo znowu bezbozne globalisci sorosowskie deBill Wroty i Klaus Schwab chca wam popsuc Swieta Bozego Narodzenia i napewno Wielkanocne tez .
Żydzisko Grizzly to Gówno z Nilu2021.11.30 21:52
po smrodzie go poznasz i wiszącym gilu!
katolicka deformacja Polski2021.11.30 21:50
Parolin naćpany czy nachlany bo najlepiej nie wygląda
Grizzly2021.11.30 21:42
A może byśmy tak bardziej odprawiali nasze Europejskie święta jak śmierć Marzanny z końcem zimy i narodzenie Jaryli symbolizującą nadejście wiosny albo noc Walpurgi 30 kwietnia robiąc ogniska witając wiosnę, a nie chrzcić jakiegoś Żydowskiego niby bożka powieszonego na krzyżu pochodzącego od ciapatych ze wschodu
"Żydowskiego" żydku2021.11.30 21:55
to jest przymiotnik i piszemy małą literą!. Wszystko, co związane jest z żydkami zawsze małą literą!
nie twoja sprawa2021.11.30 22:00
czcij sobie kogo chcesz, głąbie,
matis892021.11.30 21:40
HAPPY HANUKKAH SZMONDAKI !!! . . . . . . . . A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.11.30 21:38
Pietrek gębę ma ogorzałą, kolorki przepisowe. Też piję wódkę, poznaję swojego. Nie pasi watykańskiej razwiedce że Polska się uniezależnia? Oj słychać kwik? Może Kościuszko miał rację?
Anonim2021.11.30 21:39
Kosciuszko is dead
Anonim2021.11.30 21:41
Mówisz o swym partnerze? Jak takiego wybrałeś to go kochaj.
Anonim2021.11.30 21:42
Polska sie uniezależnia rozsadzając UE. Po to weszliśmy do EU o czym Miller nie wiedział i Kwasniewski też.
Grizzly2021.11.30 21:32
Nie musze w święta patrzeć na ulicy i w telewizji ciągle na katolickie święte mordy
Anonim2021.11.30 21:40
No jak się całe życie spędza w oborze to tak jest
katolik2021.11.30 21:21
KOŚCIÓŁ JEST WINIEN WSPÓŁPRACY Z MASONO_ NAZISTAMI MORDUJACYMI LUDZI CHEMIĄ GENETYCZNĄ I NISZCZENIU KOSCIOŁA PRZEZ MASONÓW !!!! ZAPROGRAMOWANE i ZAPLANOWANE KOMPUTEROWO MUTACJE KRAŻĄ PO ŚWIECIE -CO O MODZIE NA ŚMIERĆ MÓWI pseudouczona przepłacona IDIOTKA-----',,Koronawirus Omikron. Jak szybko, w razie czego, mogą powstać nowe szczepionki? Pani profesor, ledwie pojawił się nowy wariant koronawirusa, a Moderna już poinformowała, że może przygotować nową szczepionkę już na początku przyszłego roku. To jest w ogóle możliwe? Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska: - Przede wszystkim z informacji Moderny można wyczytać dwie dobre wiadomości. Pierwsza jest taka, że naukowcy z tej firmy modelowali komputerowo różne prawdopodobne mutacje wirusa i okazało się, że uwzględnili w swoich badaniach kilka takich, które pojawiły się w wariancie Omikron. Obecnie firma pracuje nad dwoma preparatami, które mogłyby być podawana jako dawka przypominająca, tzw. booster, właśnie uwzględniając te nowe zmiany w wariancie Omikron." ZAPROGRAMOWANE KOMPUEROWO MUTACJE KRAZĄ PO ŚWIECIE !!!
katolik2021.11.30 21:42
HANUKKAH SZMONDAKI - ZAPAL ŚWIECZKĘ!!! . . . . . . . . A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Zenek2021.11.30 21:17
Cywilizacja łacińska to filozofia grecka, prawo rzymskie i samodestrukcyjne , bo zrodzone na grzechu (głównie kłamstwo i chciwość) chrześcijaństwo, które obecnie upada na skutek tego, że wiemy coraz więcej co się działo za jp2 ... Ale po nich przyjdą jeszcze gorsi - to najsmutniejsze
Żydek Grizzly jak żydek Krakus2021.11.30 21:06
Jak nie chüja ma w düpie, to ma kaktus!
Skrzypek na dachu2021.11.30 21:01
Nowy Kanclerz Bundesrepubliki wprowadza przymusowe zastrzyki eksperymentalne biotrucizny mRNA Pfajzera kazdemu . Napewno Pan Klaus Schwab wysle podobny rozkaz Niedzielskiemu tez .
Grizzly2021.11.30 20:55
Ogólnie to Boże Narodzenie bazuje na pogańskich świętach przesilenia zimowego, jak słowiańskie Szczodre Gody.
ect2021.11.30 20:54
To ostatnie podrygi KE przed upadkiem. Agonia jeszcze trochę potrwa, to i kąsać jeszcze bez opamiętania będzie. Inaczej nie potrafi, bo domeną zła jest min. nienawiść, niesprawiedliwość, agresja.
Pet2021.11.30 21:40
Tak gadasz jak sekretarze za tzw komuny, Zachód gnije. Tylko społeczeństwo nie dało się nabrać na tępą propagandę. Identycznie brzmią słowa o "ostatnich podrygach", czyli tępa propaganda PiSiorska. A jak zwykle społeczeństwo polskie wie swoje.
ect2021.12.1 7:12
Dokładnie, społeczeństwo wie swoje a ja nie jestem kolektywem jak za komuny tylko sobą i Tobą też nie jestem, choć należymy do społeczeństwa dlatego mam swoje zdanie na ten temat.
alzara_2021.11.30 20:49
Strach pomyśleć, jaka ciemnota pracuje w administracji unijnej. Świętować chcą, ale nie Boże Narodzenie. Niech przeniosą swoje święta na inny termin. Dobrze wie ta banda , że ich święta nie będą tym, co Boże Narodzenie. Niemcy już dawno wprowadzili karnawał od 11 listopada do 2 lutego, po to, żeby ludzie balowali z wykorzystaniem elementów świątecznych. Choinka świąteczna pochodzi z Niemiec, ale wykorzystują ją teraz do karnawału i tak odchodzą od Bożego Narodzenia.
­2021.11.30 21:10
Niestety Jacku, jest mało rozgarnięty.
Anonim2021.11.30 20:41
normalnie franek powinien na bruxele wysłac wyprawe krzyżowom ,ale czy jako komuniscie bolszewiku i ruskim agencie ,to mu wypada uczynić?
Krakus2021.11.30 20:41
Powtarzam jeszcze raz! Boże Narodzenie jest BEZPIECZNE w przestzeni publicznej :) Za duzo sie na nim zarabia, rynek (niewidzialna ręka kapitalizmu) na wygaszenie tego święta nie pozwoli :) Możemy spać spokojnie :)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.30 20:40
Nie da się wygrać z rzeczywistością. Korzenie Europy są jasne, powstała ona dzięki chrześcijaństwu które zaprowadzane było mieczem i ogniem! Kościół to zbrodnicza organizacja taka jak nazizm i komunizm!
Anonim2021.11.30 21:24
Paczpan . Tak własnie mówili komuniści w XXw i szlag ich trafił
czer.buraczana pejsata kretynizacja Polski w polin2021.12.1 9:07
... samotny pejsaty burak na pustyniach martwego morza ... a skond on o tym morze wiedziec ... bidula ... tam jeno (p)osly , wielblady ...kozy .... a brak napletka doskwiera .... hehe