K. Sobolewski o protestach: Obraz największego zdziczenia - zdjęcie
26.10.20, 07:30Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

K. Sobolewski o protestach: Obraz największego zdziczenia

23

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski skomentował na antenie Jedynki Polskiego Radia agresywne manifestacje przeciwko ochronie życia, jakie wczoraj odbywały się w całym kraju. Stwierdził, że to, co się wczoraj działo, to „obraz największego zdziczenia”.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z ustawą zasadniczą przepisów zezwalających na zabicie dziecka nienarodzonego w przypadku podejrzenia u niego poważnej wady lub choroby. Decyzja sędziów wywołała protesty przeciwników prawnej ochrony życia.

Wczoraj lewicowe organizacje kierowały swoje „manifestacje” przeciwko Kościołowi katolickiemu. Protestowano przed kościołami, dewastowano katolickie świątynie, zakłócano Msze św., atakowano katolików.

Mimo obostrzeń sanitarnych i rosnącego zagrożenia koronawirusem, protesty cieszyły się poparciem partii opozycyjnych, a nawet uczestniczyli w nich niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej i Lewicy.

Do wczorajszych manifestacji odniósł się w Polskim Radiu Krzysztof Sobolewski z Prawa i Sprawiedliwości:

- „Możemy się tylko spodziewać, że w najbliższych dniach, tygodniach będą tego efekty w liczbach osób zarażonych. Apelujemy o to, by jeśli już jest okazja do protestów, to można to zrobić w innej formule, niekoniecznie tak jak to przyjęto w piątek i sobotę - na ulicach” – powiedział polityk.

- „A to, co stało się wczoraj to jest niedopuszczalne i jest to obraz największego zdziczenia. W niektórych miejscach naruszono powagę miejsc świętych” – dodał.

Podkreślił, że dla katolików kościoły są świętymi miejscami, gdzie ludzie przychodzą się modlić:

- „Świątynie sprofanowano, to rzecz niedopuszczalna” – zaznaczył.

Sobolewski skomentował też zachowanie posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, która weszła do jednego z toruńskich kościołów w czasie sprawowania Eucharystii i stanęła przed ołtarzem z proaborcyjnym transparentem. Zdjęciem z tej prowokacji pochwaliła się w mediach społecznościowych.

- „Jeśli to dalej będzie tak eskalować i to przy - niestety - zgodzie niektórych dziennikarzy i niektórych polityków, to sytuacja zrobi się bardzo dramatyczna. Apeluję do tych polityków, szczególnie Lewicy, aby tonować emocje i nie być tym, którzy w konsekwencji przyczynią się, że zapalnik zostanie odpalony” – zaznaczył przewodniczący komitetu wykonawczego PiS.

Zauważył też, że to, co działo się wczoraj w Polsce, było próbom zastraszenia ludzi, dla których ważne są wartości chrześcijańskie i którzy zgadzają się z wyrokiem TK.

kak/Polskie Radio, niezależna.pl

Komentarze (23):

PiSu przyjaciel2020.10.26 18:33
Jak patrzę na tego pana to widzę zdziczenie...END OF STORY
Mieszko2020.10.26 11:19
Lewackie ścierwo aktywne na łamach frondy! Przeniescie się na Czerska do gw njanej Won do swoich wyznawcy marca!!!! w
feldkuratkatz2020.10.26 10:47
Odpowiem jak Dziwisz zapytany o pedofilie: Nie widziałem.
Paweł2020.10.26 10:22
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate.
Konfederata2020.10.26 8:44
A w rasiju diktatura i nudnyje czasy. My smiejutsa iz agienta ruskowo Korwinu Mikku.
AAAtomek2020.10.26 8:32
Brawo młodzieży! Tylko w ten sposób możecie coś zmienić w tym pseudochrześcijańskim kraju. Walczcie o swoje! To wy dziewczyny będzie zmagać się w przyszłości z ciążami, szczęśliwymi czy też nie. Odchodźcie z tego kościoła, wypisujcie się z religii, nie wpuszczajcie księdza na kolędę, nie uczęszczajcie na msze! Należy sukienkowym w Polsce dać do zrozumienia, że średniowiecze z mitologiami bliskowschodnimi właśnie się dla nich kończy.
Pisowiec serio2020.10.26 8:47
Przestań tu pisać! Tylko ty tu piszesz pod różnymi nickami i to widać po stylu pisania. Jesteś jedyny lewak tu hahahaha
AAAtomek2020.10.26 9:00
Dodaj jeszcze, że mi Soros i Szatan płacą tygodniówki za frondelkowanie! :D
Teresa2020.10.26 8:21
Szojring złamała zasady Kościoła Katolickiego i sama się z niego wykluczyła
AAAtomek2020.10.26 9:01
Myślisz, że kogoś to obchodzi, że ONA wykluczyła się z Kościoła Katolickiego?
Anonim2020.10.26 8:20
Wówczas to "macice" zostaną inkubatorami różnych tworków wymyślonych w laboratoriach przez szaleńców, którym zaufały!
Anonim2020.10.26 8:18
A jak wszystkich myślących wyeliminują, to neobolszewia skorzysta z osiągnięć Chińskiej Republiki Ludowej, czyli ich poletka doświadczalnego!
Anonim2020.10.26 8:13
Jedyna wolność jaką neobolszewia proponuje to wolność od myślenia!
mar2020.10.26 8:03
"było próbom zastraszenia"? Frondo, zainwestujcie w słownik ortograficzny, skoro w porządnych dziennikarzy nie umiecie.
Precz z 🌈 zarazą!2020.10.26 8:02
"Zdziczenie" to bardzo delikatnie powiedziane. Z kolei "zezwierzęcenie" byłoby obraźliwe dla zwierząt. Krótko mówiąc: tym bandytom i wulgarnym histeryczkom bardzo się spieszy do piekła (którego – wg „katolickiej kretynizacji” – „oczywiście” nie ma). Ale kiedy już tam, na własne życzenie, trafią, to bardzo się zdziwią. Wtedy zapewne złożą stosowną reklamację, powołując się na ową „katolicka kretynizację”, ale skutkiem będzie jedynie obleśny rechot szatana i jego kompanów…
Maria2020.10.26 8:02
Ileż desperacji wykazują lewacy w żenującej walce o prawo do zabijania. Czym jest dla nich życie i jaką ma wartość? Dlaczego przywarli do cywilizacji śmierci? Jak rysuje się przyszłość wrogów życia? Dlaczego idą ku zatraceniu?
Anonim2020.10.26 8:00
Hasło globalistów to porządek na bazie chaosu, czyli najpierw wojna domowa, a potem zamordyzm.
bogdanus2020.10.26 7:55
Te ataki pokazują że najbardziej uwiera lewactwo KK a szczególnie Jezus z dekalogiem. Nas konserwatystów atakują przy okazji, bo wyznajemy wartości chrześcijańskie. Polskie lewactwo w profanacji wyprzedziło zachód, dlatego bo zdają sobie sprawę że LGBT, zabijanie nienarodzonych dzieci zostało powstrzymane. Z drugiej strony dają nam argument w obronie naszych wartości wobec UE, należy to wykorzystać i pokazać kto jest agresorem. Są to te same osoby z poprzednich marszów w opozycji do rządu ich wielkość się nie zmienia.
NaziBarbi2020.10.26 7:55
Po prymitywnym ataku na Kościół czas ich izolować od zdrowej części społeczeństwa. Chyba, że kure weczki oczyszczą na buciki - włosami.
Mikołaj2020.10.26 7:47
Przyglądałem się protestom . Pomyślcie do jakiej zaćmy doszły rozumy uczestniczek , gdy spełnione i potencjalne dzieciobójczynie , skandowały : Idzie życie !. To taka bezmyślność jak wtedy , gdy uczestniczka wiecu feministek podrzuciła hasło : Precz z dyktaturą kobiet ! . A zgromadzone kobiety to powtarzały !.
Polak2020.10.26 7:45
No i właśnie to największe zdziczenie pisowskiej mafii wysłało Polaków i Polki na ulice.
Po 11 ...2020.10.26 7:43
Cieszą mnie takie wypowiedzi baronów z PiS. To potwierdza, że to odklejeni od rzeczywistości idioci.
AAAtomek2020.10.26 9:03
Jeśli są "odklejeni od rzeczywistości", nie są w stanie racjonalnie odpowiedzieć na te protesty inaczej, aniżeli stanem wyjątkowym, represjami i torturami????