Joe Biden nie pojawi się na pierwszym szczycie Platformy Krymskiej. Kolejny prezent dla Putina? - zdjęcie
26.07.21, 14:39Fot. screenshot - YouTube

Joe Biden nie pojawi się na pierwszym szczycie Platformy Krymskiej. Kolejny prezent dla Putina?

28

Joe Biden nie przyjedzie do Kijowa na pierwszy szczyt Platformy Krymskiej, który odbędzie się 23 sierpnia. Takiej informacji udzielił amerykański charge d’affaires, zastępca sekretarza stanu USA ds. europejskich i euroazjatyckich George Kent w rozmowie z Radiem Swoboda.

Stany Zjednoczone na spotkaniu w Kijowie będą reprezentowane przez członka amerykańskiego rządu.

- Oznacza to, że nie będzie to prezydent, wiceprezydent, ale będzie członek gabinetu. I wiemy, że to bardzo ważne. W tym tygodniu spotkałem się nieformalnie z przywódcami Tatarów Krymskich – Refatem Czubarowem i Mustafą Dżemilewem, wiceminister Emine Dżaparową, deputowanym Rustemem Umerowem. I bardzo wyczerpująco rozmawialiśmy o sytuacji na półwyspie - powiedział Kent.

W ocenie Kenta proces zakończenia okupacji Krymu będzie długi.

- (...) na okupowanym Krymie jest tak wielu ludzi, którzy uważają się za obywateli Ukrainy. I razem musimy im pomóc - zaznaczył.

Zdaniem Kenta sytuacja na Krymie to wyjątkowy moment, w którym jeden z krajów członkowskich Rady Bezpieczeństwa ONZ postanowił po prostu zająć część terytorium innego państwa.

Platforma Krymska to powołana przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego platforma do rozmów na temat zakończenia okupacji Krymu. Zełenski poinformował, że utworzenie platformy popiera Unia Europejska, Stany Zjednoczona i Kanada.

Wolę wzięcia udziału w rozmowach Platformy Krymskiej wyraził także prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, który widzi swój kraj w roli mecenasa ludów tureckich na arenie międzynarodowej. Erdogan zapowiedział już przyjazd do Kijowa.

jkg/kresy24

Komentarze (28):

Foster2021.07.27 8:08
Czy Prezydent Duda wrócił już z Japonii ?
robaczek2021.07.27 7:37
A JAK TAM PISOWSKA DYPLOMACJA W TEJ SPRAWIE???? ............................. NIC??? .................................. no jak to? ................................... NIKT Z WAMI NIE CHCE ROZMAWIAC???? ....................... z taka potęgą??? ................... może chociaż z BECIĄ??? królową jewropy tez nie?? ;]
Prawda2021.07.27 6:59
Polska i Ukraia sie obronia przed Ruskimi a USA tylko Stracą w Europie == Przezyliśmy najazd --Szewcki Niemiecki i Ruski potem --Sowiecki CCCP potem znowu Niemiecki przzylismy najadz Ruski [otem Tuska przezyjemy USA --BIDE wróci znowu TRUMP ==AMEN ==
Święci Anna i Joachim - rodzice Matki Bożej2021.07.27 1:23
Ewangelie nie przekazały o rodzicach Maryi żadnej wiadomości. Milczenie Biblii dopełnia bogata literatura apokryficzna. Ich imiona są znane jedynie z apokryfów Protoewangelii Jakuba, napisanej ok. roku 150, z Ewangelii Pseudo-Mateusza z wieku VI oraz z Księgi Narodzenia Maryi z wieku VIII. Najbardziej godnym uwagi może być pierwszy z wymienionych apokryfów, gdyż pochodzi z samych początków chrześcijaństwa, stąd może zawierać ziarna prawdy zachowanej przez tradycję. Anna pochodziła z rodziny kapłańskiej z Betlejem. Hebrajskie imię Anna w języku polskim znaczy tyle, co "łaska". Od IV wieku do dzisiaj pokazuje się przy Sadzawce Owczej w Jerozolimie miejsce, gdzie stał dom Anny i Joachima. Obecnie wznosi się na nim trzeci z kolei kościół. Wybudowali go krzyżowcy. Św. Anna jest patronką diecezji opolskiej, miast, m.in. Hanoveru, oraz kobiet rodzących, matek, wdów, położnic, ubogich robotnic, górników kopalni złota, młynarzy, powroźników i żeglarzy. Joachim miał pochodzić z zamożnej i znakomitej rodziny z Galilei. Już samo jego imię miało być prorocze, gdyż oznacza tyle, co "przygotowanie Panu". W dawnej Polsce czczony był jako "protektor Królestwa". Kiedy Maryja była jeszcze dzieckiem, miał pożegnać ziemię. Razem ze św. Anną patronują małżonkom. Od dawna biblistów interesował problem, dlaczego Ewangeliści podają dwie odrębne genealogie Pana Jezusa: inną przytacza św. Mateusz (Mt 1, 1-18), a inną - św. Łukasz (Łk 3, 23-38). Przyjmuje się dzisiaj dość powszechnie, że św. Mateusz podaje rodowód Chrystusa Pana wymieniając przodków św. Józefa, podczas gdy św. Łukasz przytacza rodowód Pana Jezusa wymieniając przodków Maryi. Według takiej interpretacji ojcem Maryi nie byłby wtedy św. Joachim, ale Heli. Być może imię Joachim jest apokryficzne. Możliwe także, że Heli miał drugie imię Joachim. Sprawa jest nadal otwarta.
cd2021.07.27 1:24
Apokryficzna Protoewangelia Jakuba z II wieku podaje, że Anna i Joachim byli bezdzietni. Małżonkowie daremnie modlili się i dawali hojne ofiary na świątynię, aby uprosić sobie dziecię. Joachim, będąc już w podeszłym wieku, udał się na pustkowie i tam przez dni 40 pościł i modlił się o Boże miłosierdzie. Wtedy zjawił mu się anioł i zwiastował, że jego prośby zostały wysłuchane, gdyż jego małżonka Anna da mu Dziecię, które będzie radością ziemi. Tak też się stało. Przy narodzinach ukochanej Córki, której według zwyczaju piętnastego dnia nadano imię Maria, była najbliższa rodzina. W rocznicę tych narodzin urządzono wielką radosną uroczystość. Po urodzeniu się Maryi, spełniając uprzednio złożony ślub, rodzice oddali swą Jedynaczkę na służbę w świątyni. Kiedy Maryja miała 3 lata, oddano Ją do świątyni, gdzie wychowywała się wśród swoich rówieśnic, zajęta modlitwą, śpiewem, czytaniem Pisma świętego i haftowaniem szat kapłańskich. Wcześniej miał pożegnać świat Joachim. Według jednej z legend Annie przypisuje się trinubium - po śmierci Joachima miała wyjść jeszcze dwukrotnie za mąż. Kult świętych Joachima i Anny był w całym Kościele - a więc także na Wschodzie - bardzo dawny i żywy. W miarę jak rozrastał się kult Matki Chrystusa, wzrastała także publiczna cześć Jej rodziców. Już w IV/V w. istniał w Jerozolimie kościółek przy dawnej sadzawce Betesda w pobliżu świątyni pod wezwaniem św. Joachima i św. Anny. Tu nawet miał być według podania ich grób. Inni miejsce grobu sytuowali przy wejściu na Górę Oliwną. Cesarz Justynian wystawił w Konstantynopolu około roku 550 bazylikę ku czci św. Anny. Kazania o św. Joachimie i św. Annie wygłaszali na Wschodzie święci tej miary, co św. Epifaniusz (+ 403), św. Sofroniusz (+ po 638), św. Jan Damasceński (+ ok. 749), św. German, patriarcha Konstantynopola (+ 732), św. Andrzej z Krety (+ 750), św. Tarazjusz, patriarcha Konstantynopola (+ 806), a na Zachodzie: św. Fulbert z Chartres (+ 1029), św. Bernardyn ze Sieny (+ 1444) czy bł. Władysław z Gielniowa (+ 1505).
Lucyfer2021.07.26 20:58
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiego znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij” sobie, że jakieś 20 30 lat temu duchowny ten molestował Cię. Puść wodze fantazji: były prezenty, obmacywanie, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Idziesz z tym do kurii, nie na policję. (Policja umorzy sprawę z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam przyjmą Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman walnie wzruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi. TVN i Onet oszaleją, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wściekłe maciory i pedały LGBT wylezą z nor. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę; czeka na nich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.26 19:45
Biden robil jako wiceprezydent reset do Rosji razem z Obama,tym razem powtarza to na emeryturze.
balck live mierda....2021.07.26 21:17
biden to stary sklerotyk ...nie pamieta po godzinie co jadl na sniadanie ...
tera ja2021.07.26 19:26
Ten biedny Joe nie poradzi sobie na zywo,bez suflera i kartki!A wyuczyc sie na pamiec wszystkiego sie nie da!
sisi z WSI2021.07.26 17:06
To są skutki picia wódki . Krym z Ukrainą ma tyle wspólnego co ryba z rowerem . W pijanym zwidzie Chruszczow zakreślił na mapie tatarsko-rosyjski Krym w granice swoich ziomali Ukraińców a ci roszczą sobie do niego pretensje niczym do ziem na wschód od Wisły chociaż państwem nieudolnie zarządzanym są od trzech niespełna dekad .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.26 19:52
Lesbijka Putin sie spil,skoro powtarza swoje kretynizmy w Polsce. Krym byl zawsze tatarski,a ruskie durnie wywiozly Tatarow ,i mowia ,ze to ich. Tatarzy chca byc z Ukraina ,i to zamyka temat,wy kacapskie zlodzieje calych krajow ,i mordercy calych narodow !!!
Po co ma prez. USA lecieć do Kijowa?2021.07.26 15:33
Żydek-komediant prezydent skorumpowanej do cna Ukrainy ma jakieś wyobrażenia o sobie?!
oficer LWP2021.07.26 16:28
takie same wyobrażenie jakie ma pisowskie żydowstwo
katolicka deratyzacja Polski2021.07.26 19:54
Rosja wiezienie setek narodow musi byc wyzwolona od swoich KATOW !
bibi2021.07.26 20:36
cymbał
Anonim2021.07.26 21:20
zaj*bac putina !!
Anonim2021.07.26 15:33
" A mnie jest szkoda lata " :):):):):):):):):):) I znów się tylko pośmieję . A głupi Nawalny dał się zwieść . Znaleźli sobie Żydzi głupiego Słowianina by urabiał grunt pod ich zasiewy . Biorąc pod uwagę cechy ich charakteru żaden z nich by się na taką rolę nie zdecydował . Nagrabić, i uciec . Taka ci to taktyka . I to od czasów , które mniej więcej znamy , czyli od czasów ucieczki z Egiptu . A o tym , że Żydzi okradli Faraona i dlatego uciekli uprzejmie poinformowało mnie żydowskie Discovery :):):):):) Uprzejmie dziękuję . :):):):) A Białoruś ? Jakoś rdzenni mieszkańcy z niej nie zwiewają . Tylko białoruscy Żydzi . Wichrzyciele .
Ty Alojzy Cedzidło,2021.07.26 15:35
wycieraj pupcie Polskim Panom, wycieraj!
Anonim2021.07.26 15:44
Oni te kosztowności tylko pożyczyli od Egipcjan i na pewno oddadzą z odsetkami.
YORK2021.07.26 15:24
Alez sensacja, ten chamerykanski staruch to figurant lewakow zainstalowanych w USA przez CCCR wiele lat temu. A wiec teraz przystapili do dewastacji porzadku swiatowego, czy im sie uda to jest pytanie.
york, harry, moly, jenny ...2021.07.26 15:27
ten stary ch uj żydowski nic tylko marzy o hameryce. USA NIE dla parcha!
kałmuk2021.07.26 15:12
na Krymie 70% ludności to Rosjanie, jaki thebil wymyślił, że oni chcą do skorumpowanej i biednej Ukrainy, to może być tylko nawiedzony głupi jankes i Kaczyński z całym durnym PIS
katolicka deratyzacja Polski2021.07.26 19:56
Rosjanie przeprowadzaja sie jako ludnosc imperialna i wysiedlaja cale narody jak ludobojcy Hitlera. Faszystowski Putin to drugi Hitler !!!
Angela2021.07.26 15:10
szkoda, że Biden nie słucha oficerów propagandy PIS-u z Frondy i ich wyznawców wypisujących tu swoje komentarze, są wszyscy tacy mądrzy, że cały świat nie chce z wami mieć nic do czynienia
katolicka deratyzacja Polski2021.07.26 19:57
Komuna Konfederacja Jedna Wspolna Ruska Racja
matis892021.07.26 15:04
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
A w niedzielne na mszy byłeś?2021.07.26 15:29
Bluźnisz kanalio! Łżesz jak bolszewik!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.26 19:58
Konfederacja to sekta talmudyczna na uslugach lesbijki Putina.