Joachim Brudziński ws. weta: Gramy w szachy, nie w ,,dupka’’! - zdjęcie
09.12.20, 15:56Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Joachim Brudziński ws. weta: Gramy w szachy, nie w ,,dupka’’!

10

Wiceprezes PiS i europoseł Joachim Brudziński w mocnym komentarzu odniósł się do dyskusji wokół unijnych negocjacji i groźby weta. Polityk zwraca uwagę na dwie skrajności. Z jednej strony, jak pisze, są „narwańcy”, którzy poza wetem nie widzą innej możliwości. Z drugiej natomiast są ci, którzy biją pokłony przez Brukselą. Tymczasem, wskazuje europoseł, rząd gra w szachy, a nie w „dupka”.

W Unii Europejskiej trwają negocjacje nad pakietem budżetowym. Polska i Węgry zagroziły wetem wobec próby powiązania funduszy z tzw. mechanizmem praworządności. Wśród polskich polityków i komentatorów, zauważa Joachim Brudziński, dominują dwie skrajne postawy.

- „Jedni narwańcy krzyczą, tylko weto! Bez żadnej refleksji, wedle zasady: Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, Ja z synowcem na czele, i? – jakoś to będzie!” – zauważa polityk.

- „Drudzy nie na klęczkach, ale wręcz na czworakach biją czołem przed Niemcami i brukselskimi urzędnikami” – dodaje.

Wskazuje, że kiedy te dwie grupy spierają się między sobą, Jarosław Kaczyński gra w szachy, a nie w „dupka”.

- „Gdyby w Polsce była normalna opozycja a nie .... żołędne to rząd miałby w tej najważniejszej dla Polski batalii wsparcie. Ale nic to, niech Budka z Lampartową obalają rząd a my robimy swoje” – pisze polityk.

kak/Twitter

Komentarze (10):

Monika2020.12.9 18:27
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: http://panieonline.pl/monia89
FRANEK2020.12.9 17:44
Wygląda na to, że dupkom się wydaje, iż grają w szachy.
gumowa kaczka2020.12.9 17:36
szachy, no proszę,a nie wygląda
Michał Jan2020.12.9 21:22
W tę pierwszą grę już przegrali z kretesem, więc postanowili dokonać ucieczki do przodu. Tylko że w szachach trzeba analizować 4 ruchy do przodu, a oni nie rozumieją po co zrobili 2 ostatnie, a poprzednich wcale nie pamiętają.
Anonim2020.12.9 17:14
Jojo, niech PiS się nie zabiera za cokolwiek trudniejszego od warcabów, a ty tu z szachami wyjeżdżasz xD
Jo, jo2020.12.9 17:19
Jojo to jest ten co podpisuje listę obecności w UE, a potem pędzi do Polski i dorabia w Sejmie zamiast uczestniczyć w posiedzeniach w Brukseli? Milionik w ten sposób już przytulił.
Anonim2020.12.9 18:13
Kasa nie śmierdzi, razem z Richardem kabrioletem do ojczyzny pomykają.
Kompromis - definicja2020.12.9 16:45
Kompromis – metoda rozwiązania konfliktu, oznaczająca wspólne stanowisko, możliwe do przyjęcia dla stron negocjujących. Wbrew obiegowej opinii kompromis nie jest OPTYMALNYM rozwiązaniem konfliktu, ponieważ oznacza konieczność rezygnacji z części interesów każdej ze stron.
Waldek2020.12.9 16:24
W szachy to oni mogą grać w niedziele po południu. Tam maja walczyć o interes Polski. A tak w Was wierzyłem dupki
Anonim2020.12.9 16:19
PiSdzielski rząd to może sobie co najwyżej "w piegi" zagrać, i gra wytrwale, razem z Węgrami. A "w piegi " gra się następująco: Dwa matoły siadają po dwu stronach wielkiej kupy, z patykami w ręku. Na sygnał zaczynają walić w te kupę ile wlezie. Wygrywa ten, co ma więcej piegów na twarzy. I to jest obraz polityki zagranicznej w wykonaniu duetu Polska-Węgry.