Jezus nie znosi Prawa, lecz je wypełnia - zdjęcie
09.06.21, 08:10Fot. via Pixabay - gunthersimmermacher

Jezus nie znosi Prawa, lecz je wypełnia

5

PIERWSZE CZYTANIE

Godność sług Nowego Przymierza

2 Kor 3, 4-11

Czytanie z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian

Bracia:

Jeżeli dzięki Chrystusowi taką ufność w Bogu pokładamy, to nie dlatego, żebyśmy uważali, iż jesteśmy w stanie pomyśleć coś sami z siebie, lecz wiemy, że ta możność nasza jest z Boga. On też sprawił, że mogliśmy stać się sługami Nowego Przymierza, przymierza nie litery, lecz Ducha; litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia.

Ale jeśli posługiwanie śmierci, utrwalone literami w kamieniu, dokonywało się w chwale, tak iż synowie Izraela nie mogli spoglądać na oblicze Mojżesza z powodu blasku jego oblicza, który miał przeminąć, to o ileż bardziej pełne chwały będzie posługiwanie Ducha? Jeżeli bowiem posługiwanie potępieniu jest chwałą, to o ileż bardziej będzie obfitować w chwałę posługiwanie sprawiedliwości. Wobec przeogromnej chwały okazało się w ogóle bez chwały to, co miało chwałę tylko częściową. Jeżeli zaś to, co przemijające, było w chwale, daleko więcej cieszy się chwałą to, co trwa.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Jezus nie znosi Prawa, lecz je wypełnia

Mt 5, 17-19

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (5):

PILNE! SZOK!2021.06.9 11:53
Artykuly tego typu dobitnie udawadniaja to, ze katolicy Pisma nie czytaja, dlatego tak oczywiste rzeczy trzeba im objasniac
Zawi2021.06.9 11:38
Co z 2. przykazaniem?
Grizzly2021.06.9 9:22
Czyli zapisy ST obowiązują
Zawi2021.06.9 10:46
Nie obowiązuje. ST głosił m.in zasadę "oko za oko, ząb, za ząb", poligamię, dziedzicznie żony po bracie (także jako kolejnej) oraz oddalenie niewdzięcznej małżonki. Mówiąc o Prawie, chodzi o X Przykazań i te obowiązują niezmiennie
Po 11 ...2021.06.9 9:05
Jezus nie znosi Prawa, lecz je wypełnia ... coś jak: PiS nie znosi Prawa, więc je łamie.