Jest stanowisko polskiego MSZ ws. incydentu z samolotem LOTu w Rosji - zdjęcie
01.06.21, 13:14fot. tvp info/screen

Jest stanowisko polskiego MSZ ws. incydentu z samolotem LOTu w Rosji

9

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza fakt zatrzymania samolotu PLL LOT na lotnisku w Petersburgu. Na podstawie informacji przekazanych przez LOT, wiemy, że samolot został zatrzymany po zamknięciu drzwi podczas kołowania. Jako informację podano konieczność wycofania jednego z pasażerów przez rosyjskie służby – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz w rozmowie z Wirtualną Polską.

Samolot polskich linii lotniczych LOT w poniedziałem szykował się do odlotu do Warszawy z lotniska w Petersburgu, kiedy rosyjska policja zatrzymała kołującą maszynę na płycie lotniska. Funkcjonariusze po wejściu na pokład weszli na pokład resztowali i wyprowadzili z samolotu rosyjskiego opozycyjnego polityka Andrieja Piwowarowa. Miało on się znajdować według Federalnej Służby Bezpieczeństwa na liście osób poszukiwanych.

Zatrzymanym był dyrektor wykonawczy organizacji "Otwarta Rosja". Partia ta wielokrotnie w otwarty sposób krytykowała działania Kremla i osobę samego Władimira Putina.

Jak poinformował prawnik opozycjonisty, Piwowarom ma zostać przetransportowany we wtorek do syberyjskiego Krasnojarska, a tam mają być kontynuowane.

Jak ocenił Przydacz do wydarzeń w Petersburgu należy podchodzić w kontekście zbliżających się w Rosji wyborów do parlamentu. Według niego „Kreml chce zastraszyć niezależne, opozycyjne środowiska, tak aby sparaliżować je przed kampanią wyborczą” - czytamy na portalu dorzeczy.pl. Jak dodał, najbardziej znani działacze tamtejszej opozycji są poddawani represjom.

- Na to nie ma i nie powinno być nigdy zgody społeczności międzynarodowej -  powiedział wiceminister.


mp/wp.pl/dorzeczy.pl

Komentarze (9):

katolicka deratyzacja Polski2021.06.1 15:40
Tak wygladaja wybory w Zwiazku Radzieckim !
robaczek2021.06.1 14:24
ALE POKAZUJEMY SILE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ................................ ja pitole!!! takiej mocy dyplomatycznej nie mielismy nigdy!!!!! .................az w oczy kole.!!!!!!! ............................................. jesteśmy potęgą!!!! ............................................ biedne PISiusie....... dalej nie ogarniają rzeczywistosci i PAN z PLEBANEM im takie kity wciskaja .........eh tylko POLSKI SZKODA.
heniek2021.06.1 13:55
Ano naucz się po Polsku pisać
Anonim2021.06.1 13:48
BARDZO POKORNA POSTAWA - JAK PRZYSTAŁO NA PSZEKA Z PRZYKLASZTORNEJ WIOSKI. NU LAHY!
heniek2021.06.1 13:48
Anonim to sowiecki trol
tylko zbrojenie ma sens2021.06.1 13:25
Z Rosją należy zerwać wszelkie kontakty .
Fumfel2021.06.13 16:44
Z własnym mózgiem to połowa polaństwa nawet jeszcze nie nawiązała.
Anonim2021.06.1 13:22
Yebać PIS! To jest nasz genialny program dla Polski. Nic więcej nie mamy do powiedzenia.
­2021.06.1 13:28
A nawet: J­ebać!