Jest decyzja w sprawie trzeciej dawki Pfizera - zdjęcie
13.07.21, 06:29Fot. via Pixabay

Jest decyzja w sprawie trzeciej dawki Pfizera

4

Dorośli zaszczepieni Amerykanie nie otrzymają trzeciej dawki szczepionki, zadecydowały amerykańskie władze.

Amerykańskie ministerstwo zdrowia i opieki społecznej przekazało po spotkaniu z przedstawicielami koncernu Pfizer, że Amerykanie, którzy zostali w pełni zaszczepieni, nie muszą otrzymywać dawki przypominającej.

W ubiegłym tygodniu Pfizer poinformował, że zamierza wystąpić do władz amerykańskich o zatwierdzenie trzeciej dawki szczepienia, tzw. dawki przypominającej. Koncern powołał się na nowe dowody w sprawie rozprzestrzeniania się wariantu delta koronawirusa sześć miesięcy po zaszczepieniu.

- Zarówno Pfizer, jak i rząd USA mają poczucie pilności, by wyprzedzić wirusa, który powoduje COVID-19, ale zgadzamy się, że dane naukowe będą dyktować kolejne kroki w rygorystycznym procesie regulacyjnym, którego zawsze przestrzegamy - mówiła rzeczniczka koncernu.

Pfizer powołał się przy tym na badania izraelskie, które wskazują na zanik przeciwciał u osób starszych w okresie 6-12 miesięcy po szczepieniu.

Wniosek Pfizera skrytykowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). WHO zaapelowała, by rządy nie kupowały dodatkowych partii szczepionek, podczas gdy wciąż istnieją kraje, które czekają na dostawy.

jkg/pap

Komentarze (4):

matis892021.07.13 10:57
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Agnieszka2021.07.13 10:15
To jakich naukowców ma Pfizer skoro nie wie, że to nie przeciwciała odgrywają zasadniczą rolę w zwalczaniu wirusów?
Jacuś2021.07.13 7:12
Jest już przesilenie na ten temat i brak chęci komentowania. Mam nadzieję, że sytuacja obecnie w kraju jest dość klarowna. Piszą, a czy to prawda, 15 milionów zaszczepionych i raczej na tym koniec ponieważ Polacy przestali reagować na straszenie różnymi odmianami mutacji wirusa.Trzeba przyjąć to co przekazywali w/g własnej wiedzy doktorzy czy wirusolodzy: Hałat, Basiukiewich, Retkowska, Martyka, Bodnar itp. - Trzeba uwolnić leki na c-19 i powstrzymywać poprzez leczenie rozwoju wirusa, międzyczasie popracować na odpowiednio sprawdzoną szczepionką. Poza tym im dłużej przebywamy z wirusem otrzymujemy odporność stadną. To w największym skrócie co przekazywali w mojej opinii najbardziej wiary goni lekarze.
Detonator2021.07.13 6:51
Szczepić do upadłego! Szczepić do skutku - aż liczba ludności na świecie osiągnie 500 mln sztuk wybranych przez synagogę szatana. Reszta wyszczepić! Tak napisano na monumencie z Georgi - patrz google.