Jest decyzja MEN. W szkołach nie będzie obowiązku noszenia maseczek - zdjęcie
27.08.20, 09:38Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Jest decyzja MEN. W szkołach nie będzie obowiązku noszenia maseczek

12

- „Natomiast nie wprowadzimy takiego zalecenia, aby obowiązkowo w każdej szkole, w miejscach wspólnych, wszyscy uczniowie, wszyscy nauczyciele musieli nosić osłonę nosa i ust” – powiedział dziś na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Choć od jakiegoś czasu minister edukacji Dariusz Piontkowski przekonywał, że w szkołach nie będzie obowiązku noszenia maseczek przez uczniów i nauczycieli, jednak ostatnio doszło w tej sprawie do nowych dyskusji pomiędzy MEN a Głównym Inspektorem Sanitarnym. Na wczorajszej konferencji prasowej szef resortu edukacji informował, że rozważane jest wprowadzenie obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni wspólnej szkół. Teraz minister przekazał, że takiego obowiązku nie będzie.

- „Rozważaliśmy jeszcze raz, co zrobić z obowiązkiem noszenia maseczek i pierwotnie wskazaliśmy, że takiego obowiązku nie będzie. Natomiast tam, gdzie warunki szkolne, bardzo wąskie korytarze, wielkość szkoły bądź stan zagrożenia epidemicznego będzie wskazywał na to, że trzeba będzie podjąć jakieś dodatkowe środki ostrożności, to wtedy dyrektor chyba powinien zalecić osłony nosa i usta w miejscach wspólnych – w korytarzach, klatka schodowych czy szatniach” – mówił Dariusz Piontkowski na antenie Polskiego Radia 24.

Minister podkreślił, że w jego ocenie nie ma uzasadnienia, aby w niewielkich placówkach wszyscy obowiązkowo nosili maseczki. Zaznaczył jednak, że osoby, które czują się zagrożone, mogę się na noszenie maseczki bądź przyłbicy zdecydować. Nie będzie jednak zalecenia, aby obowiązkiem było zakrywanie nosa i ust w miejscach wspólnych w szkole.

kak/PAP, DoRzeczy.pl

Komentarze (12):

Apel2020.09.1 9:00
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, Po 11..., JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
XD2020.08.28 15:55
Ale do każdej szkoły zapas maseczek trafi, bo mamy za dużo hajsu i możemy go sobie przepierdal•ć do woli. Dobrze że nie mam dzieci. Nie przyniosą mi do domu wirusa, a wam wszystkim zdrówka życzę 😉
T.2020.08.27 12:09
Czyli przez kilka miesięcy cała praca ministerstwa to "maseczki w klasach niepotrzebne, ale na korytarzach to się będziemy zastanawiać, bo 2 miesiące to za krótko było". Do kiedy będą to rozważać? Ogłoszą do czego doszli w swych rozważaniach przed 1 września, czy potrzebują następnych miesięcy? Poważnie, to nie jest analiza dla CERNu, tylko prosty dylemat - dylemat, który tysiące dyrektorów ma rozwiązać w co najwyżej kilka dni, a nie miesięcy i jeszcze wziąć za to odpowiedzialność. A MEN - zero odpowiedzialności, zero pracy, zero decyzji.
Michał Jan2020.08.27 12:38
Przedtem były wybory, a teraz jest rekonstrukcja rządu, więc kiedy mieli się tym na poważnie zająć? A jakoś te szczony z domów trzeba powyganiać, bo "piniędzy ni ma", żeby na opiekę nad nimi płacić.
Michał Jan2020.08.27 11:25
Czy odbyły się już ćwiczenia z wchodzeniem i opuszczaniem klas pojedynczo, z zachowaniem 2m jedno od drugiego? Czy korytarze już pomalowano w sześciokąty regularne o wysokości 2 m i powyznaczano pola dla każdego z uczniów?
ryszard2020.08.27 10:28
Nie będzie maseczek, ale będzie 2 metrowy odstęp społeczny w ławkach, wymalowany na podłogach w klasach każdej szkoły jak pokazuje konsekwentnie i przy każdej okazji TVP (i chwała jej za to).
Michał Jan2020.08.27 11:20
No bo do tej pory, żeby lepiej słyszeć (wiadomo, jak głośna muzyka w słuchawkach szkodzi), uczniowie kupili się w pierwszych ławkach, pół sali zostawiając wolnej. Teraz będzie, jak znalazł - tych jakoś tam słyszących pousadza się dalej, aż do końca sali i dystans będzie można zachować.
Michał Jan2020.08.27 9:50
Czy moglibyśmy wprowadzić jakieś elementy logiki do tych działań? Albo bawimy się w straszną epidemię i ośrodki, w których zachowanie zaleceń nie jest możliwe, czyli w państwowych szkołach nie powinny być jeszcze otwierane, albo to jednak tylko taka niegroźna choroba, jak grypa i zwyczajnie, kto chory, to do domu. Inaczej, w krótkich abcugach Sanepid wprowadzi "lockdown" bez jego ogłaszania, poprzez wysłanie właścicieli i pracowników firm, mających bliskich w szkołach, na wielotygodniową kwarantannę.
katolik2020.08.27 9:43
Masońska Medycyna Śmierci(MMS), to szczepionki, które będą powodować choroby i będą czipem !!!
RobotniczaKrew2020.08.27 9:45
Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK) to ideologia służąca praniu mózgów i ograbianiu ludzi z pieniędzy, wolnej woli i godności!
Michał Jan2020.08.27 11:26
... jak mi napisano w polit-gramocie, którą rozdawali na ostatniej masówce w naszej jaczejce.
WIRUSwKORONIE2020.08.27 9:43
Bardzo słuszna decyzja ;) Nie mogę się doczekać 1 września!