Jerzy Targalski: Pytania do obrażonych patriotów - zdjęcie
14.06.19, 16:15

Jerzy Targalski: Pytania do obrażonych patriotów

38

Członkowie i zwolennicy Konfederacji krzyczą, jakimi to są wielkimi patriotami, gdyż walczą z roszczeniami żydowskimi, a tymczasem inni nazywają ich rosyjską agenturą. Nie o szpiegostwo tu chodzi, jak chcieliby konfederaci wyśmiewający zarzuty, tylko o zatruwanie umysłów rosyjską propagandą. Jeden słuszny punkt za program nie wystarczy, chyba że ma legendować zasadniczy przekaz.

 Konfederaci muszą odpowiedzieć na pytania o to, czy popierają prorosyjskie wypowiedzi swoich przywódców. Jeśli nie, to trzeba ich zmienić, a jeśli tak, to należy się zarejestrować jako rosyjska organizacja lobbystyczna.

Czy zatem uważają, jak Grzegorz Braun, że wojska amerykańskie w Polsce są armią okupacyjną, której zadaniem jest wymuszenie spłaty roszczeń do mienia bezspadkowego lub tłumienie buntu ludności przeciwko żydowsko-amerykańskiej dyktaturze, a zamiast Fortu Trump należy zaproponować Chińczykom zbudowanie Fortu Xi?

Czy naszym sojusznikiem powinna być Rosja, jak chce Janusz Korwin-Mikke, a psujących z nią stosunki należy oddać pod sąd przy milczącym założeniu, że wina leży po stronie polskiej?

Czy najlepszym polskim przywódcą był wielki książę Konstanty, jak ostatnio ogłosił Hubert Czerniak?

Czy stosunki ze Stanami Zjednoczonymi należy zrównoważyć współpracą z Rosją i Chinami, czego domaga się Robert Winnicki?

A może wystąpić z NATO i ogłosić neutralność, co proponował Braun w 2016 r.?

Patrioci z Konfederacji udają, że o tych wypowiedziach nic nie słyszeli, bagatelizują je lub twierdzą, że kontekst był inny, i natychmiast krzyczą, że oskarżanie ich o tworzenie orientacji rosyjskiej jest niespotykanym oszczerstwem.

I nie widzą w tym żadnej sprzeczności z deklaracją Korwina w „propolskiej telewizji”: jestem opcją prorosyjską.

Dr Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze (38):

edi2019.06.15 9:11
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego Amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! a jak żyją Rosjanie tak jak w USA i COROBIĄ żeby działać dla poprawy bytu NORMALNYCH LUDZI - to szatańska mentalność !! -
edi2019.06.15 9:10
HEJ RUSKIE TROLLE JAK TAM DOSTALIŚCIE JUŻ PRZELEW OD PUTINA ZA KRYTYKĘ POROZUMIENIA POLSKA - USA ?? - NIE WYSILAJCIE SIĘ JESTEŚCIE ROZPRACOWANI(to zdaje się właściwe słowo w stosunku do agentów KGB/FSB) WASZ NIEWOLNICZY JĘZYK WAS ZDRADZA - POLACY TO MĄDRY, MĘŻNY I WOLNY NARÓD - ALE WY NIGDY TEGO NIE ZROZUMIECIE, ROSJA POTRAFI TYLKO ZNIEWALAĆ I MORDOWAĆ (taką ma historię), ZASTANÓWCIE SIĘ KOMU SŁUŻYCIE !!!!!!!!!!!!!
z naszych podatk\\303\\263w2019.06.14 22:20
Ostro balowała z pieniędzy 500+. Wiecznie pijana matka dostawała od państwa 6 tysięcy złotych miesięcznie https://wolnosc24.pl/2017/07/12/balowala-za-500-i-stracila-dzieci-wiecznie-pijana-matka-dostawala-od-panstwa-6-tysiecy-zlotych-miesiecznie/?fbclid=IwAR0FUl49gsHPmOte7k-u6bFqIXtiU4TbXxDH8j867Z2LFnmpMjRrf253BfU
Maciek Arczyński2019.06.15 7:50
I co? Pozostałe kilka milionów matek też "ostro baluje"? Zawsze możesz postulować jak kiedyś jeden taki młody humbejwin po studiach napisał, że bezdomni, dzieci i emeryci to darmozjady. Na moje uprzejme pytanie czy wziął się dorosły z Księżyca oraz czy wyrżnie swoich rodziców na emeryturze oraz czy sam zrobi w stosownym czasie sobie eutanazję, nie odpowiedział.
Kot Lisio2019.06.14 18:27
Podsumowując praktyczne przesłanie felietonu Targalskiego: "Stańcie się konserwatywną frakcją PiSu i słuchajcie Kaczyńskiego".
krzysztof 542019.06.14 18:23
popieraM KONFEDERACJE LUBIE ROSJAN , TO JESTEM RUSKIM TROLLEM
Maciek Arczyński2019.06.15 7:48
Rosjan możesz lubić. Nie ma problemu. Jeśli jednak popierasz politykę Kremla to to może być problem o ile już nie jest. Ludzie nie rozróżniają zazwyczaj tych dwóch rzeczy. I nic nie pisałem o polityce amerykańskiej. Odniosłem się tylko do problematyki rosyjskiej.
krzysztof 542019.06.15 11:21
NIE POPIERAM POLITYKI KREMLA BO ONA NIE GRA CZYSTO ,PATRZE JAK TEN KRAJ ROZKLADA OD WEWNATRZ , KOMUNIZM ZMIENIL ROSJAN ,PO ZA TYM WIDZE ZE NIEKTORE ROZWIAZANIA BIORA OD POLAKOW , PRZYPUSZCZALNIE ZAZDROSCA NAM ZE NIE DALISMY SIE CALKOWICIE ZDEMORALIZOWAC PRZEZ KOMUNIZM , MY MAMY KREGOSLUP MORALNO/DUCHOWY , ROSJANIE NIE MAJA TEGO KOMUNISCI ZLAMALI IM KREGOSLUP MORALNO/DUCHOWY
Olej2019.06.14 18:22
Czym bułaby Europa gdyby po 1945 r zajął ją Stalin ? Rajem ! Odpowiedź mamy; czym była Polska po 1989 r. Czym były Chiny Mao przyjmujące sowiecki model władzy ? Odpowiedź mamy w Korei Południowej gdzie ludzie umierają z głodu, sparalizowani strachem biorą udział w obłędzie szaleńców. Kambodża – miliony ludzi zarąbanych przez komunistów, Kuba, Afganistan, Nikaragua, teraz Wenezuela wszędzie gdzie weszli nastała nędza, smród, głód i ubóstwo. Gdy Zachód przeżywał okres gospodarczego cudu, ludzie żyli nadzieją dobrobytu myśmy w sowieckiej kurateli gnili, do 1956 r. szalał terror bezpieki UB i NKWD. Mordowano ludzi. Później gmułkowski ,,cud’’ gospodarczy – dla robola Trybuna Ludu, pół litra ,,Czystej’’ i kiełbasa na 1 Maja, no i wreszcie ordery przodowników pracy socjalistycznej. No i na sam koniec transformacja w wydaniu komunistów jako kapitalistów. Wciskanie ciemnoty o wyższości socjalizmu, którym starają się zaparszywić Europę.
Ted2019.06.14 17:57
Oho,ho - jakieś ostre umizgi do patriotów... pewnie...nie ma kto zrobić kontry dla wszelkiej maści zboków. Zbierz Targalski swoich rusofobów i protestuj, a patrioci popatrzą, tak, jak wy przez lata patrzyliście bezczynnie na to bydło i czekaliście, aż młodzi wyjdą przeciwko.
Zych ze Zgorzelic2019.06.14 17:53
Poniżej link do interesującego artykułu. Być może kilku pisolubów zmieni nieco po jego przeczytaniu swoje postrzeganie politycznej rzeczywistości:) https://www.pch24.pl/prezydent-duda-w-usa--czyli-ile-kosztuje-przyjazn-z-donaldem-trumpem---opinia-,68955,i.html
krzysztof 542019.06.14 18:36
TA SZMATA KRYTYKOWALA PCH 24 ZA TO ZE POPIERA KONFEDERACJE , JELENI Z LEPSZEGO SORTU NIE PRZEKONAC TO BETON ,NIEREFORMOWALNY
Maciek Arczyński2019.06.15 10:07
I co, liczysz na to, że przyjaźń z Rosją wyjdzie nam na zdrowie? Z tym, że przyjaźń z Rosją to przyjaźń wiązana. Z Niemcami. Powtórzę znowu: jeśli przyjaźń z Rosją jest tak wspaniała to dlaczego kiedy byliśmy podobno w znakomitych stosunkach Rosja i Niemcy uruchomiły Nord Stream? Mimo różnych sankcji UE współpraca ta przebiega bez przeszkód. Dlaczego skoro Rosja jest tak przyjazna i można się z nią dogadać do łask wraca Feliks Dzierżyński (przywrócenie jego imienia formacji wojskowej - za "wolna-polska.pl")? Nie mam oczywiście pewności czy deal z USA to nie przysporzy problemów, ale Wy to z pewnością jesteście ruskie trolle żyjące w optymistycznym wariancie mrzonkami.
Zerr02019.06.14 17:51
Na wszystkie to głupie "pytania" jedyna odpowiedź to niestety TAK. Nie ma miejsca dla 'sojuszników", którym tak naprawdę chodzi o to, abyśmy poszli na masakrę w imię... no właśnie, w imie czego? Ochrony imperialnej pozycji USA? Powtórka z 2WS, gdzia Anglia świadomie i z premedytacją wydała Polske na rzeź.
Olej2019.06.14 17:40
Konfederacja – złe określenie Polsce potrzebna jest silna prawicowa partia, której działanie wpisywało by się w ponadpartyjną rację stanu – dochodzenia Polski do siły – W warunkach optymalnych jakie pozwalają Polsce na osiągnięcie w/w celu. Moskwa nigdy nie pozwoliła by Polakom na samodzielność i siłę. Nasze istnienie w ich rozumieniu sprowadza nas do roli satelity z namiestnikiem w sowieckiej ambasadzie.
stahu2019.06.14 21:40
to samo mówi Gadowski
Olej2019.06.14 17:28
Sowiety. Państwo z anachroniczną imperialną agresywną polityką, która nie pasuje do współczesnego świata, polityką pięści a nie inteligencji i siły gospodarczo cywilizacyjnej. Państwo powodujące konflikty i niebezpieczeństwo dla świata, państwo które wokół swoich granic ma terytoria zrabowane wszystkim swoim sąsiadom, państwo które od 100 lat prowadzi politykę wojen, agresji i podbojów. Państwo które przez ponad 50 lat zagrażało i zagraża bezpieczeństwu świata. Państwo które rości sobie pretensje do przewodzenia światu, z przeświadczeniem swojej misji cywilizacyjnej i kulturalnej, które przez ostatnie 100 lat uśmierciło więcej ludzi niż wszystkie totalitaryzmy razem wzięte. Państwo które poprzez agenturę i agresję rozsiało na cały świat najbardziej zbrodniczą ideologię jaką wymyślił człowiek. Jeżeli ktokolwiek snuje mrzonki o dobrosąsiedzkich stosunkach z nimi niechaj otrzeźwieje tym wszystkim co działo się 19. 04. 2010 r tym obrazem przeklinających sołdatow pośród zgliszcz i ciał zamordowanych ludzi, sołdatow rabujących mienie ofiar. To jest ich ,,cywilizacja’’ ! Ciągle ta sama, pamiętają ją moi dziadowie ze wschodu, pamiętają ją ludzie, którym udało się wyjść z sowieckiego piekła na ziemi.
Zerr02019.06.14 17:42
Piszesz o USA?
Maciek Arczyński2019.06.15 7:37
Miałem Cię za rozsądniejszego. To, że ja mam swoje grzechy nie zmienia faktu istnienia Twoich. I dobrze o tym pamiętać także na płaszczyźnie relacjach międzypaństwowych. Rozwiązaniem jest w ogóle się nie zbroić bo jak pójdziesz gdzie indziej to znowu inni zaczną marudzić. Mieliśmy o ile pamiętam nie tak dawno wspaniałe kontakty z Niemcami i Rosją. Tak twierdzono. W którym to roku oddano pierwszą rurę Nord Stream? A jeszcze wcześniej został podpisany kontrakt tysiąclecia na dostawy gazu, z którego wynikało, że Niemcy choć dalej płacą mniej niż my. Oczywiście wszystko w ramach przyjaźni. A co do niezbrojenia się: jesteś na to gotowy? No bo wtedy to się nikomu nie będziemy narażać. Zgodzisz się chyba ze mną... I pieniędzy nie wydamy... Jestem nawet za. Ktoś jeszcze chętny?
cris2019.06.14 17:23
po wyborach okaże się ,czy będziecie negocjować wyłudzenie od polski 300 mld. , co pan wtedy powie panie targalski , kto wtedy będzie zdrajcą a kto patriotą .
Tak się pytam2019.06.14 17:16
Konfederacja to była lista odrzuconych przez układ rządzący i tyle. Nie ma partyjnych struktur, ani "przywódców", ma raczej liderów, którzy mają rozpoznawalne twarze i nazwiska. Każdy z nich ma inne poglądy, a to co ich łączy to niezgoda na układ pomagdalenkowy. Niestety w polityce polskiej po 1989r nie ma chyba aktywnego lidera politycznego, który nie wysługiwałby się jakiejś stolicy. Innych układ nie dopuszcza. Więc jeżeli nawet część liderów z Konfederacji bliższa jest Rosja niż USA nie widzę powodu by tak stygmatyzować jedną opcję. W blokowaniu i ostentacyjnym obrażaniu Polaków, którzy nie podzielają waszej chorej wizji Polski już dawno przekroczyliście poziom poprzedniej rządzącej koalicji. Co do Korwina to jego obecność w polityce to wasza wina - to człowiek systemu, którym jest od PRLu, a który antysystemowca, tak jak pan, gra od kilkudziesięciu lat - kanalizuje i neutralizuje ludzi, którzy gdyby partię założyli mogliby być zagrożeniem dla układu. Co do Rosji, to idę o zakład, że ta cała histeria, że ta już, już nas napada tylko jeszcze czeka, aż dokupimy uzbrojenie w USA, a którą PiS rozkręcił ma na celu zmiękczenie społeczeństwa by zaakceptowało "konieczne" koszty "ochrony" ze strony USA - zakupy gazu, broni bez offsetu, budowy elektrowni, udogodnienia dla "amerykańskiego" biznesu, ciągle ustępstwa wobec Żydów, prywatyzację tego co jeszcze zostało i wreszcie przejęcie zasobów Polski przez Żydów. Jak powtarzają stale zdrajcy i skorumpowani notable - bezpieczeństwo nie ma ceny. Ciekawe co powiecie gdy dzięki pośrednictwu Żydów USA i Rosja znowu sojusz odnowią? Pytanie wreszcie do pana - w PRL był pan w partii i śpiewał piosenki na cześć wiecznego sojuszu z ZSRR , dziś śpiewa pan w chórze zagorzałych filosemitów i lizusów USA. Na emigracji nawrócono pana?
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.06.14 17:14
Naprawdę spodziewacie się, że uwierzę w twierdzenie jakoby 447 to rosyjska propaganda?
Hi, hi...2019.06.14 17:23
Co za widok z tej karuzeli ! Moze tylko te 'zapachy", ale widok .... ze ho, ho ..
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.06.14 17:39
http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/macierewicz-wygadal-sie-w-tv-republika-iii-rp-to-obecnie-przedluzenie-wplywow-usa-na-kontynencie-euroazjatyckim
Zerr02019.06.14 17:43
Nie pitol. Nie było żadnej "karuzeli"
mat4472019.06.14 17:04
Polepszenia relacji z Rosja domaga sie tez od Polski TRUMP. polaczek nie wie tego? teraz wie!
kornik2019.06.15 11:28
A rusiaczek wie ze Rosja napadła na Gruzję i Ukrainę? Nie? To teraz się dowiedział!
Tom Bombadil2019.06.14 17:03
Poza tym - u tych panów występuję silne zaczadzenie spowodowane regularnym oddziaływaniem ruskiej propagandy.
mordechaj2019.06.14 16:29
Jaki byłby ideał ? Ideał polskiej polityki zagranicznej byłby taki, aby przy sojuszu politycznym i wojskowym z USA i w ramach UE starać się utrzymywać dobre relacje z Rosją i Chinami, przede wszystkim gospodarcze. Tak, jak to robią inne państwa europejskie np. Niemcy, Francja czy malutkie Węgry. Taka polityka byłaby zgodna z Polską Racją Stanu, ale wymaga od klasy politycznej myślenia o Polsce jako o kraju suwerennym i kierującym się WŁASNYMI interesami, a nie interesami innych. Niestety, myślenie o Polsce jako kraju suwerennym skończyło się +/- ...300 lat temu. Z niewielką przerwą na kilka lat 20-lecia międzywojennego. I tak jak się skończyło 300 lat temu, tak do tej pory nie powróciło. I nie zanosi się, by powróciło.
Stanislaw2019.06.14 17:20
polska klasa polityczna jest skorumpowana i jest na liście płac różnych opcji z zagranicy , kto głosuje na PO i PIS głosuje za interesami niepolskimi , media również , ordynacja wyborcza jest nieobywatelska , Państwowa Komisja Wyborcza i służby wywiadowcze na pasku PIS czyli niepodlegające polskiej kontroli , nasze wnuki będą życ w innym świecie czy chcemy tego czy nie , kontrola obywatelska i prawa obywatelskie to utopia ........ witajcie w Polin
Hi, hi...2019.06.14 17:25
powiedz lesiu keller-krawczyk jakimi to obcymi interesami Rz. P. sie kieruje
mordechaj2019.06.14 17:32
Nie bądź durniem. To UBECKI troll tzw. Keller-Karwczyk podszywa się po nick "mordechaj". A ty jesteś głupkiem, że nie odróżniasz
krzysztof 542019.06.14 18:28
POWIELAJA PEWIEN UKLAD Z OKRESU SANACYJNEGO ,WTEDY CALA POLITYKA ZAGRANICZNA POSZLA SIE PI 33U ,TERAZ JEST TO SAMO POWIELAJA STARE BLEDY OKRESU SANACYJNEGO
mordechaj2019.06.14 18:37
Obecnej Polski nie można porównywać do tej z 20 lecia międzywojennego. Obecna Polska jest o wiele słabsza od tamtej. Politycznie, militarnie, naukowo, kulturowo, terytorialnie.Tamta Polska była w stanie SAMA wyprodukować np. bombowiec "Łoś", to tak, jakby obecna Polska była w stanie SAMA wyprodukować F-22 czy F-35.A przecież wiadomo, że współczesna Polska nie jest w stanie NIC wyprodukować samodzielnie, co wiązałoby się z zaawansowaniem technologicznym.
krzysztof 542019.06.14 20:35
DOBRZE ALE PISALEM ZE SPRAWY ZAGRANICZNE ROBIA TO CO BYLO ZA SANACJI . NASZ POTENCJAL NAWET PROJEKTOWANIE JEST NISZCZONY , MOZE NIE BYL REWELACYJNY IRYDA ALE BYL POLSKI I MOZNA BYLO MODERNIZOWAC TEN SAMOLOT , A NIE TYLKO KUPOWAC SYF
Mateusz2019.06.14 16:27
Może zamiast szczekać już na tą Rosję, to może wspomnicie coś o biurowcu, który powstaje za hajs frajerskich katoli? Liczę na was, moje wy rusofoby.
krzysztof 542019.06.14 18:25
NAPISZ O TYM COS WIECEJ PRZYKRE ZE JELENIE LEPSZEGO SORTU DAJA SIE TAK LATWO ROBIC W KONIA KATOLIKOW
Mateusz2019.06.14 19:08
... Ale z ciebie matoł, krótki research. http://bbidevelopment.pl/inwestycje/roma-tower/ Strona developera, ale takie debile jak ty i tak powiedzą, że to manipulacja, i tzw ''fake news''.