,,Jego wola jest dla mnie drogowskazem''. Poruszający wpis premiera w rocznicę śmierci ojca - zdjęcie
30.09.20, 09:40Fot. Krystian Maj / KPRM

,,Jego wola jest dla mnie drogowskazem''. Poruszający wpis premiera w rocznicę śmierci ojca

5

Kiedy odwiedziłem Tatę ostatni raz w szpitalu, ledwie mógł wykrztusić kilka słów. Usłyszałem, że pomimo tarć, kłótni i niechęci, trzeba dążyć do zgody narodowej, do porozumienia w kluczowych sprawach. Ta Jego wola jest dla mnie drogowskazem” – pisze premier Mateusz Morawiecki.

Dziś mija dokładnie rok od śmierci śp. Kornela Morawieckiego. Premier w poruszającym wpisie na Facebooku wspomina swojego ojca:

To już rok minął, kiedy odszedł do lepszego, jak wierzymy, świata. Jaki był ten mój, nasz Tato?”.

Jak dodaje:

Im więcej Go dzisiaj wspominam, tym bardziej doceniam wszystko co dla mnie, dla nas, dla Polski uczynił. Wraz z ojcowską miłością przekazywał mi wartości, które pozwoliły stać się takim człowiekiem, jakim jestem. Uczył mnie szacunku dla drugiego człowieka wraz z jego odmiennością, kulturą, wartościami”.

Szef polskiego rządu napisał też:

Od Taty uczyłem się patriotyzmu, zwłaszcza tego budowanego na co dzień ciężka i żmudną pracą. Od Taty dostałem pierwszy rowerek, na którym uczył mnie jeździć. A kiedy miałem pięć lat uczył mnie pływać. w specyficzny sposób, po prostu wrzucił mnie do wody, a sam spokojnie obserwował z brzegu, jak się miotam. Po chwili spokojnie mogłem utrzymać się na powierzchni. Ta nauka z pewnością nie poszła w las. I nie chodzi tylko o samo pływanie. Często dawał zadania do wykonania trudne, bardzo trudne, ale osiągalne dla mnie. I kiedy w stanie wojennym Ojciec ukrywał się, to poczucie odpowiedzialności które mi zaszczepiał – bardzo się przydało”.

Cały wpis premiera można przeczytać poniżej:

dam/Facebook,Fronda.pl

Komentarze (5):

Tak dobrze pamietam!2020.12.7 18:15
Ojciec byl zlozycielem "Solidarnosci Walczacej"
Andy Semicki Rabin2020.09.30 16:26
O ile pamiętam, to jedno z ostatnich politycznych zagajeń dotyczyło Rosji i naszych stosunków z nią. I nie byłem wcale zbudowany wyjątkowo rusofilnym wydźwiekiem tej wypowiedzi. Do tej pory zastanawiam się nad tym, kim był ojciec obecnego premiera? Wychodząc z definicji pojęcia "państwa totalitarnego" możemy założyć, że takie państwo ma "ambicję" kontroli wszystkich dziedzin życia państwowego i społecznego, a to oznacza, że takie państwo nie pozwala na istnienie "białych plam", które nie podlegałyby jego kontroli. A to oznacza, pomijając drobne szczegóły, że podobnie jak z Solidarnością, tak i z resztą politycznej sceny, mamy do czynienia z "koncesjonowaną opozycją". Pozostawiam do rozważenia każdemu z osobna. :)
dex2020.09.30 12:45
Wola yda Kornela bylo zniszczyc polske i zasiedlic przez braci.
fronda.pl2020.09.30 10:01
Czyli jednak Kornel też był zdrajcą na usługach Moskwy?
Bożena2020.09.30 10:00
Panie Premierze. Ja, my, środowisko ludzi, którzy prawdziwie chcą dobra Polski, jak Pan i pański Ojciec - łączymy się z Panem w modlitwie - w rocznicę narodzenia się do nieba człowieka, który był szlachetnym i mądrym Polakiem . Pan miał to szczęście być jego synem.