Jarosław Kaczyński: Rodzina jest fundamentem wszystkiego. Nie pozwolimy jej niszczyć - zdjęcie
03.10.19, 19:00Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL

Jarosław Kaczyński: Rodzina jest fundamentem wszystkiego. Nie pozwolimy jej niszczyć

54

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński odbył dziś dwa spotkania z wyborcami. Po południu odwiedził Kalisz, wieczorem-Częstochowę, czyli miejsce szczególne dla Polski, czego lider PiS nie zapomniał podkreślić. Jak wskazał polityk, Częstochowa jest "duchową stolicą Polski". 

Dlatego też- mówił Jarosław Kaczyński- warto w tym miejscu zastanowić się nad tym, co określa duchowość Polaków. Jak podkreślił były premier, jest szereg zachowań i motywacji budujących dobrze funkcjonujące społeczeństwo, wielkie dziedzictwo, o którego zachowanie prosił rodaków 40 lat temu św. Jan Paweł II. 

"Dziś tradycyjna polskość i duchowość jest kwestionowana z taką siłą i bezwzględnością, z jaką dotychczas się nie spotkaliśmy, może poza okresem stalinizmu albo okupacji; odpowiedź Polaków powinna być jednoznaczna"-powiedział prezes PiS. 

Polityk wskazał, że w wyborach 13 października Polacy będą musieli odpowiedzieć także na pytanie o swój stosunek do tego dziedzictwa. Jeżeli nie wystąpimy w jego obronie, w Polsce znacznie się „proces niszczenia fundamentów”, szczególnie rodziny-przestrzegał Jarosław Kaczyński, zwracając uwagę, że w Polsce atakowane jest wiele wartości naszego życia i spraw tak oczywistych, jak choćby kwestia „podziału ludzi na kobiety i mężczyzn”.

"Jeśli nie potrafimy się temu oprzeć, to będziemy mieli tutaj straszny kryzys, który obejmie wszystkie dziedziny życia. I 13 października także w tej, niezwykle ważnej, fundamentalnej, chociaż może nie zawsze do końca rozumianej sprawie, będziemy podejmowali decyzje: tak lub nie, za lub przeciw, plus lub minus"-dodał. Jarosław Kaczyński przypomniał, że "Polska plus" to podtrzymanie polskiej tradycji i fundamentów życia społecznego, jak również ochrona rodziny i nieuleganie narzucanemu nam „szaleństwu”.

"Powtarzam - w tym wszystkim jest z jednej strony plan tych, którzy chcą społeczeństwami manipulować, panować, ale z drugiej strony jest w tym też bardzo silny pierwiastek szaleństwa"-ocenił polityk. 

Były premier podkreślił, że priorytetem PiS na następne lata jest to, aby w Polsce żyło się „równie dostatnio i bezpiecznie jak u naszych zachodnich sąsiadów”.

"Jesteśmy odważni i chcemy realizować wielkie cele. Nasz niezmiernie utalentowany i energiczny premier twierdzi nawet, że można to zrobić szybciej i ja chętnie się do niego przyłączam"-powiedział polityk. Jarosław Kaczyński dodał, że oczywiście potrzebna jest tu nie tylko ochrona polskiej duchowości i tradycji, ale i plan, "logiczny pomysł(...), który na zasadzie przyczyn i skutków określa, w jaki sposób ten cel można osiągnąć. My ten plan mamy, jeszcze w zarysie, ale mamy, a na następne cztery lata jest dość konkretny"-przekonywał Jarosław Kaczyński. 

"My musimy raz za zawsze odrzucić tę koncepcję, że Polska ma być krajem taniej siły roboczej, że to jest nasz mechanizm napędowy. To już dawno jest nieprawda, to nam szkodzi, to szkodzi także każdemu dobremu przedsiębiorcy, który myśli o przyszłości, który chciałby, żeby jego przedsiębiorstwo się rozwijało i było konkurencyjne"-wskazał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (54):

andrzejhahn32019.10.4 14:26
ten co ma za rodzine .kota..............ale beka
stan2019.10.4 13:31
Przypominam słowa św. Jana Pawła II, że ostateczny bój będzie o rodzinę i Kościół. Kto jest prawym człowiekiem, do boju o prawdę i wolność. To są czasy ostateczne, pamiętajcie, że z zaniechania też będziemy sądzeni.
Zbigniew2019.10.4 12:55
https://onehappyfamily.ning.com/poland-co-i-jak
Zbigniew2019.10.4 12:57
Doczekaliśmy się polskiej odpowiedzi. Powstał w stu procentach rodzimy portal, który ma zrzeszać i integrować polskich patriotów. Czas na prawdę! Czas na informowanie - edukowanie Polaków jaka jest prawda. Czas na pokazanie Polakom bogatej historii Polski która nie zaczyna się od chrztu ale wiele tysięcy lat wcześniej. Jaka jest prawda? Taka, że byle kim nikt się nie interesują. A Polską? Polakami? Nie tylko przez wzgląd na położenie geopolityczne, cenne złoża mineralne, źródła geotermalne, dostęp do morza. Nie wszystkie z tych bogactw były odkryte przed wiekami, a jednak z nami walczono, prześladowano, podbijano, próbowano wymazać z mapy świata. Zaś najmniej odległym planem zniszczenia NAS - ludzi narodowości polskiej - POLAKÓW, jest ten oto 'Plan Hitlera dla Polski'. Jesteśmy niezwykłym narodem od pokoleń i to się nigdy nie zmieni. NIKT TEGO NIE ZMIENI. Teraz to wiem Polecam https://www.facebook.com/groups/183168365365115/
antek.b2019.10.4 9:58
Litości!! przecież to jest groteska!
lolek kremowka2019.10.4 5:21
Jarosław Kaczyński jest największym szczęściem, jakiego Polska zaznała od chrztu w 966 roku.
olek2019.10.4 9:07
Bicie piany to na onecie
PiotrS2019.10.4 9:59
nie no, teraz to się popłakałem i zaplułem klawiaturę :) :) :) Musze to powyższe sprzedać kolegom
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.4 4:21
To dlaczego sam jej nie założyłeś, moronie?
BimkyGuy2019.10.4 4:16
Największym wrogiem rodziny jest WÓDKA - KRÓLOWA POLSKI!
JPIII2019.10.4 3:38
Na zdjęciu to "rzeczywista polska rodzina". Stary hooj bezdzietny kaczor z młodą mamą z bękartem.. A ten kartofel to prawdziwy polski przystojniak 150cm w kapeluszu. Nic tylko boki zrywać.
Anty komuch2019.10.4 8:49
Czyim jesteś bękartem ?! Ten stary zapewne więcej ciepła rodzinnego doznał niż ty kiedykolwiek , każdy z nas został wychowany w jakiejś rodzinie i wie co to rodzinne ciepło lub dramat , nie trzeba być zamężnym . Pan Kaczyński wybrał taką drogę i to jego sprawa . Wiec zarazo czerwona ,won z tego portalu .Brejza miał rodzinę i syna !!! I CO wyszło ?!
ada2019.10.4 2:02
Panie Kaczynski , slowa , slowa . Mam pytanie I to bardzo proste . Co PIS zrobil , aby dac rodzicom mozliwosci obrony przed ideologia gender ? Cztery lata I nic w tym temacie . A przeciez mozna bylo jednym pociagnieciem dac rodzicom tzw bon oswiatowy . Ale Panska mentalnosc socjalistyczna odrzuca takie rzwiazania .
Moly2019.10.4 0:40
My tez. Rodzina jest bardzo wazna. Milosc, szacunek, poczucia bezpieczenstwa. Nic nie zastapi bezpiecznego kochajacego domu. Szacunek dla wszystkich!
Klapaucjusz2019.10.3 22:17
Ciekawe kto zniszczył szczęśliwe małżeństwo i rodzinę Pana Prezesa – czyżby LGBT?
andrzejhahn32019.10.4 16:11
jak to kto........kot
29.02019.10.3 22:11
kartofel gdzie zakaz aborcji eugenicznej
anonim2019.10.3 22:05
Cioteczny dziadek wnuków z mieszanymi genami 😕
Bożena 2019.10.4 8:41
Ty ośle wiesz co to mieszanie genów ?! chyba nie za bardzo ! Popatrz posrańcu w swojej rodzinie , Uważnie !!!
jokR2019.10.3 21:45
A na zdjęciu "tradycyjna polska rodzina" - matka i dziecko. Mamy swojską wersję LGBT; dwie kobiety mieszkają razem i wychowują dziecko. Mama i babcia. Nie sądzę, by taki duet wpoił uznanie dla męskości większe niż dwie lesbijki. Czy jest jakiś program walki z tą patologią?
KKK2019.10.3 21:20
Będziecie mieli 3 wyjścia lewackie szczochy: albo spier... do innych zachodnioeuropejskich cywilizacji, na wyspę grecką, albo na Sybir. Wyłapiemy was jak szczury i będziemy was izilować jak małpy w ZOO. Tych, którzy będą oporni (tzw. oporniki) – wykastrujemy, bo Polska nie potrzebuje ich nasienia ! Bye, bye ! #“SilniejsiRazem”
jokR2019.10.3 21:52
A jak uda ci się znaleźć dziewczynę, to zaczniesz szorować kibel a przestaniesz gadać pierdoły.
luther2019.10.3 21:18
Na, czerwone kacapy i tęczowe wnętry – znowu się PIS nie podobie ?!! Według was, to co PIS już zrealizował i to co proponuje – jest złe ! A to co zrobiło PO w latach 2008-2015 i proponuje obecnie – jest dobre ! Wy kacapy ! Sketyna i Kidawa-Błońska zapomnieli programu wyborczego, ale ludzie mówią po co im pamiętać o programie jak i tak go nie zrealizują ! Prawda !!!
Nowak2019.10.3 21:17
Witam czerwone wieprze rodem z PRL-u i zabójców księdza Jerzego Popiełuszki ! Witam zwolenników złodziei, kłamców i zdrajców z PO ! Witam świrów tęczowej zarazy i osobników męskopodobnych z franzlami na odbytach i wydobywającego się smrodu ze stolców ! Witam również zielonych przestępców z PSL-u ! Co ? Znowu się wam PIS nie podobie ?! Już niedługo będziecie PIS chwalić, albo rżeć jak końska doopa do bata ! Otóż , po wyborach PIS zakupi dla was jedną z wysp greckich i przetransportuje was, uwaga: bezpłatnie, na tą wyspę. Będziecie mogli tam budować własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, waszą wolność i demokrację, waszą wiarę w seks, neomarksistowską ideologię LGBT i tak dalej. W razie odmowy będziecie wydelegowani do Afganistanu do walki z talibami, a w razie sprzeciwu zostaniecie wykastrowani. Polska już wam dziękuje i nie potrzebuje waszego nasienia.
29.02019.10.3 22:18
to swojej rodzinki mow ze sa wieprzami stalinowskie czasy tego koryta pokazuje jacy sa ci forumowicze tej frodziarskiej halastry ,wiecej jest warcholow slownik waszego kartofla
Foster2019.10.3 21:16
Popatrz jak to śmierdzące lewactwo i tęczowa zaraza obrabia doopę PIS-owi na różnych portalach. A teraz uświadom sobie jaki PIS wzbudza w nich strach, że nie potrafią powiedzieć tego PIS-owi w oczy ?!!
KKK2019.10.3 21:13
To stała raczej grupa lewackich kacapów. Od jakiegoś czasu próbuję tym tępogłowym przynajmniej trochę prawdy wbić do ich tąpych łbów. Idzie bardzo opornie, ale nawet jak u jednego z nich zauważę przebłyski normalności to uznam to za mój sukces !
anonim2019.10.4 9:00
Ty czerwony tę.aku ,ty chcesz kogoś uświadomić , a w czym ?!
Jarek2019.10.3 21:12
Ale debile wypowiadają się na tym forum wszystko co zrobił PIS jest złe a co zrobiła PO jest dobre.
Bk2019.10.4 8:38
Bo to ci co dostają profity z peło
violencja2019.10.3 20:27
.....powiedział stary kawaler. Starzy kawalerowie i stare panny...ech , kto wie to wie:(
Marian2019.10.4 6:08
Ty chyba zawodowo polityka sie nie zajmujesz ale czesto na takie tematy sie wypowiadasz.Stary kawaler moze wiec cos na temat rodziny tez powiedziec.
stan2019.10.4 13:21
Sadzisz, że stary kawaler nie miał rodziny i nie wie co to jest życie rodzinne? Wychował się do starości w próbówce? Starym kawalerom i pannom Pan Bóg nie poskąpił rozumu tak, jak niejednej młodej konkubinie.
violencja2019.10.4 19:59
Do adwersarzy:)Stary kawaler i stara panna nie wychowali się w probówce , wychowali się w rodzinie, przeważnie , domów dziecka nie uwzględniam.Jednak nie założyli swoich rodzin, nie podjęli się odpowiedzialności.Odpowiedzialność prowadzi zazwyczaj do dojrzałości. Byli w rodzinach , ale ktoś inny był za nich odpowiedzialny. Nie nauczyli się tego. Wzrastałam i pracowałam wiecznie w babińcach, bywały stare panny , które zatrzymały się w rozwoju na poziomie nastolatki . Mój mąż wzrastał i pracował w męskich środowiskach /wybitnie męskich/, starzy kawalerowie są do dziś chłopcami. Uważam , że mężem stanu nie powinien być kawaler , bo małżeństwo , ojcostwo kształtują charakter . Rozmawiam z wieloma osobami , które są przeciwne , aby starzy kawalerowie i stare panny decydowały o masach ludzkich
lolek kremowka2019.10.3 20:10
Mieszanina zwykłego szczęścia i rozbuchane wydatki socjalne pozwoliły Kaczyńskiemu rządzić Polską w najbardziej dostatnim okresie jej historii Rozkwitająca gospodarka opakowana jest we flagę i krzyż: ta niezwykła mieszanka dumy narodowej, tradycyjnych wartości i grubszych portfeli daje PiS-owi ogromne poparcie i przewagę nad opozycją Podobnie jak brexit podzielił Wielką Brytanię, a Donald Trump spolaryzował Stany Zjednoczone, tak Kaczyński pogłębił podziały w swojej ojczyźnie Katastrofa smoleńska, która przez krótką chwilę zaowocowała narodową jednością w obliczu tragedii, przez jego działania stała się otchłanią, która do dziś dzieli Polaków Przypuścił frontalny atak na system sądownictwa, co sprawiło, że Polska stała się pariasem w Unii Europejskiej
kamila2019.10.4 4:37
zrobil cie pijany pomatol ...i niedorobil ...defekty mozna zauwazyc nie czytajac twych wypocin pacholku ..
stan2019.10.4 13:19
Krótka pamięć? Kto tak się boi jedności Polaków? Przypomnij, kto podzielił Polaków i zamilknij wreszcie, człowieku bez honoru!
Marek2019.10.3 19:56
Trwoga! Ktoś naczelnika chce przerobić na starą babę? Rozbić jego tradycyjną rodzinę? Rodacy do broni!
lolek kremowka2019.10.3 19:30
Proszę sobie porównać rosyjski spot wyborczy z PiSowskim :) Rosyjski: https://youtu.be/c0WHTlLwJIk PiSowski: https://youtu.be/2BQjBXutdFY a tu amerykański: https://youtu.be/wJbn7oAXaDc Od kogo PiS zrzyna? :) :) :)
stan2019.10.4 13:28
Człowieku, Ty chyba naprawdę zamiast mózgu masz krem
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.10.3 19:29
Fundamentem wszystkiego, jest - KOŁO. Tak stwierdził "wielki nauczyciel" DYRCHLIK - który na zakończenie serialu wyregulował CML /centralny mózg ludzkości/, stabilizując jego ustawienie wystruganym klinem. No a teraz - p l u ć !!!!
ZERRO2019.10.3 19:28
Na dzieciach najbardziej zależy tym, którzy ich nie mają i mieć nie mogą czyli Prezesowi PIS-u i księżom.
29.02019.10.3 22:13
kartofel+muchopmor to jedno takie blizniaki , 40proc ksiedzy jest wierna Bogu reszta przeszla na strone judasza
2019.10.3 19:28
Co za pierdy! nikt nie chce "niszczyć" żadnych rodzin. "Ale będę was tępaki straszył i bredził takie sraki, bo jestem chorym na władzę psychopatą.|" Urocza paranoja :)
ZERR02019.10.3 21:23
Oczywiśce że chce. Przecież zniszcenie tego "patriarchalnego reliktu" to jeden z kluczowych postulatów neo- i paleomarksistów (rządzących niepodzielnie w UE, zobacz czyim imieniem nazwano gmach europarlamentu). Nic tu sie nie zmieniło, prof. Środa pisze o tym prosto z mostu. Odnosza na tym polu ogromne sukcesy - stwarzając warunki, aby ludziom tak jakoś było trudno wchodzić w trwałe relacje. Dlaczego? Bo zatomizowanym społeczeństwam "ludzi pozbawionych właściwości", mężczyzn którym od maleńkiego wybija się z głów wszelkie cechy męskie łatwo się rządzi. NIKT się nie zbuntuje. To jest nowy wspaniały świat Huxleya.
anonim2019.10.4 6:19
Taaa, wzbijam moim synom z głów cechy męskie. Uczę ich tolerancji, akceptacji, empatii, szacunku do kobiet. Jeden jest już na tyle duży, że wyobraź sobie buduje relacje z dziewczyną i to ciągle z jedną. I jakoś nie czuję, żeby mojej rodzinie coś zagrażało. Raz zdarzyło się mi się coś nieprzyjemnego, na marszu niepodległości we Wrocławiu napakowani testosteronem prawdziwi mężczyźni-narodowcy zrobili taką rozróbę, kopali kobiety, rzucali petardy, że w obawie o bezpieczeństwo moich dzieci musiałam się oddalić.
anonim2019.10.4 8:57
Dlaczego kłamiesz ?!
Sebastian Lorenc2019.10.4 9:32
Poszukaj sobie 2017 Wrocław. Dość głośno o tym było.
kamila2019.10.4 4:42
ty jestes chory na niedorozwoj mozgowy ...kleszczowy porod ci zaszkodzil....
katolik 2019.10.3 19:23
Mówi to gościu który tworzy rodzinę z kotem! No chyba że przykładem tradycyjnej katolickiej rodzinki jest dla niego bratanica, Marta Kaczyńska-Sumińska-Dubieniecka-Zielińska!
Onegdaj2019.10.3 21:09
... a ten stary lewacki szczoch komentuje dalej ?! Co za patologia !
anonim2019.10.4 15:19
Onegdaj, napisz lepiej, że to KŁAMSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KKK2019.10.3 21:21
Ty mylycjant będziesz jeszcze kotu Kaczyńskiego odbyt lizał - gwarantuję ci to !
Jan2019.10.4 3:37
"Ach, jak ja się będę teraz łotrował! Jak ja się będę łotrował!" Gabriela Zapolska – Moralność Pani Dulskiej