Jarosław Kaczyński: Obroniliśmy naszą suwerenność - zdjęcie
11.12.20, 20:30Fot. via: Flickr

Jarosław Kaczyński: Obroniliśmy naszą suwerenność

99

W zapowiedzianym dziś wywiadzie „Gazety Polskiej” z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, który w całości zostanie opublikowany w najbliższą środę, prezes PiS podkreśla, że w czasie ostatniego szczytu UE Polsce udało się osiągnąć wszystko co było do osiągnięcia, zdobywając przy tym narzędzie do obrony suwerenności w przyszłości.

- „Powiem zupełnie szczerze, że udało się zdobyć wszystko, co tylko było teraz do zdobycia możliwe, by z jednej strony zabezpieczyć pozycję naszego kraju wewnątrz Wspólnoty, a z drugiej wzmocnić polski budżet, polską gospodarkę potężnym zastrzykiem pieniędzy” – powiedział Jarosław Kaczyński, komentując osiągnięty kompromis ws. mechanizmu praworządności.

Prezes partii rządzącej zaznacza, że dzięki wywalczeniu konkluzji ograniczających mechanizm, udało się zdobyć narzędzie, dzięki któremu w przyszłości będzie można skutecznie bronić polskiej suwerenności i polskich interesów. Jednocześnie udało się uzyskać niezwykle korzystne porozumienie budżetowe, które wspomoże polską gospodarkę w wychodzeniu z kryzysu.

Jarosław Kaczyński podkreśla, że błędem byłoby kategoryczne żądanie wycofania się z rozporządzenia wprowadzającego warunkowość. W takim wypadku, zaznacza, temat powróciłby za jakiś czas, kiedy nie byłoby już możliwości obrony za pomocą weta.

- „Jeszcze raz powtarzam - to, co udało się wynegocjować, w najwyższym możliwym stopniu zabezpiecza nasze interesy” – przekonuje lider obozu rządzącego.

Zaznaczył przy tym, że naturalnie polski rząd bierze pod uwagę możliwość scenariusza, w którym Unia Europejska złamie przyjęte w konkluzjach postanowienia.

- „I właśnie dlatego uważam, że ustalenia dają nam silne argumenty w walce o nasze interesy” – mówi.

Przyjęty wczoraj kompromis wzbudził zdecydowany sprzeciw Solidarnej Polski, w której brane pod uwagę ma być wyjście z koalicji rządzącej. Odnosząc się do tych głosów prezes PiS wyraził nadzieję, że zwycięży troska o interes Polski.

- „Jaka Unia jest, każdy widzi, ale nasza formacja jako jedyna jest w stanie w tych skrajnie trudnych i nieuczciwych warunkach bronić interesu Polski. Co by było, gdyby na naszym miejscu był rząd Koalicji Obywatelskiej? Zgodziliby się na wszystko. Bez tego rządu nie ma możliwości obrony naszej suwerenności, bo nikt inny nie użyje tych narzędzi, tej szabli, którą dostaliśmy” – podkreślił.

kak/Gazeta Polska, niezależna.pl

Komentarze (99):

ciekawski2020.12.14 12:41
Jak by twój brat nie podpisywał czego nie trzeba to byśmy nie musieli bronić suwerenności.
gumowa kaczka2020.12.13 12:03
kaczor mówi o sobie w trzeciej osobie
violencja2020.12.12 21:04
Dyrdymały mówi łun.Staciliśmy suwerenność!!!
Anonim2020.12.12 12:19
A co na to hierarchowie KK. Srebrniki przeciw wartościom? Sprzedali nas wierzących Polaków, tak jak przy okrągłym stole?
Anonim2020.12.12 10:34
Pesymistyczny scenariusz? A może, nie? Na podstawie porozumienia "tygryska" z KE za 2 lata będziemy mieli w Polsce lewacki chlew, oraz namiastkę czegoś, co będzie "rodziną", a zatem kolorową degrengoladę społeczną, za kolejne 2 lata będziesz miał wielki reset, a w kolejnych latach pozbawią cię gotówki, zostaniesz niewolnikiem, korporacyjnym niewolnikiem kilku żydowskich korporacji, sterowanym i kontrolowanym elektronicznie, z fasadową demokracją? Pajaców żydowskich już widzisz, fasadową demokrację już też. Wyłączą nam wszystko? To nie jest fikcja, to już się dzieje? Grypa COVID-19. Pozdrowienia!
Maciej Płatov2020.12.12 10:10
p---Mateuszu czy ZAPRZEDANIE SUWERENNOŚCI za JUDASZOWE SREBRNIKI >>>TO SUKCES? Czy ZDRADA? Pytam z Ciekawości.
Anonim2020.12.12 9:52
UWAGA!!! Użytkownik o nicku "Polonia Semper Fidelis" jest syfilikiem III stopnia. Kiła spowodowała u niego nieodwracalne uszkodzenie mózgu objawiające się epizodami psychotycznymi. Proszę z nim nie dyskutować bo to tylko wzmaga jego weneryczny szał. Odpowiednie służby wkrótce się nim zajmą...
Anonim2020.12.12 9:51
Niechaj powstanie wreszcie partia prawdziwie prawicowa, prawdziwie narodowa i prawdziwie katolicka. Bo PiS to jest partia kłamców. PiS jest całkowicie zależny od synagogi szatana, pejsiastej finansjery - całkowicie pozbawieni suwerenności. Panie Ziobro - może pan stanie się przywódca nowej partii? Bo inaczej to nie będzie na kogo głosować - bo mniejsze zło zawsze na końcu okazuje się złem 100%. Ale za nic w świecie nie wstawiajcie jako premiera finansisty, bo to wtyczka Rotschildów. Da się to zrobić ale trzeba prosić Stwórcę o pomoc, a nie tak jak Kaczyński wierzyć w swój wydumany geniusz.
Anonim2020.12.12 10:15
Partia prawicowa, jeśli powstanie, to będzie już to prawnie uregulowana lewacka rzeczywistość, federacja funduszy pomocowych, niemiecki nóż na gardle? Zostaje jedynie Polxit, ale kto dziś w referendum zagłosuje za Polexit? Porozumienie "obu tygrysków" daje oddech Polakom tylko ok. 2 lat, to czas na skargę do TSUE, którą oficjalnie zgłosił Premier. Po tym terminie wjedzie do Polski cały lewacki syf pod naciskiem KE. Polska pod naciskiem przyjmie i prawnie unormuje lewacki chlew. Nie będzie łatwo, ale za to kolorowo?
nie musi2020.12.14 12:44
już jest: KONFEDERACJA!!!
Anonim2020.12.12 9:48
Sukces Premiera Morawieckiego wątpliwy i oparty na prawie powielaczonym? Pieniędzy może nie być? Prof. Gontarski cyt. "„Oczywiście, trzeba sobie zdać sprawę, że fundusz obudowy, to są pożyczki, które będą spłać nasze dzieci, również polskie dzieci, bo Polska będzie miała swój udział w spłacie tych pożyczek, bo to jest federalizacja olbrzymia zadłużenia, potrzebne jest rozporządzenie nastawione przeciwko defraudacji tych funduszy, tylko, że problem polega na tym z punktu widzenia instytucji Unijnych, że Polska właśnie nomen omen nie ma problemu z defraudacją, no to wtedy chcą nam zdefraudować te fundusze Unijne, które nam się należą poprzez prawo powielaczowe.”
Monika2020.12.12 9:32
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje zdjęcia ;) https://milepanie.pl/monia89
Anonim2020.12.12 9:29
Czy banda trzech filosemitów tj. śp. Lech Kaczyński (Traktat Lizboński) Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki (obecne porozumienie) sprzedali suwerenność Polski? Za "piniędzy" jakich Polska dotychczas nie miała. Czy taki jest ciąg zdarzeń historycznych w wyniku których Polska utraci suwerenność? Czy tak to należy rozumieć?
Anonim2020.12.12 9:24
Tadeusz67: cyt. "Grzegorz Braun kilka lat temu przewidział, że PiS zrobi z Polską to, na co PO nigdy by się nie poważyła. Znaczy wyprorokował co do joty obecną sytuację."
Anonim2020.12.12 9:19
Prof. Gontarski: Tu nie chodzi o praworządność a o możliwość cięć finansowych. To przypomina PRL ... https://www.youtube.com/watch?v=xbXWHj66XgA
Polonia Semper Fidelis2020.12.12 9:17
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może pogodzić się z nieodwracalnością obecnych rządów. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z tym typem, bo jemu właśnie o to chodzi. To jest sadomasochista, który obrażany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
AAAtomek2020.12.12 9:43
Razem z kolegą serdecznie pozdrawiamy Pana Hrabiego! Pozdrowienia dla wilczura! Czy jeszcze żyje, ciężką miał noc...??? ps. Czekamy na opowieści waszmości hrabiego o straconym majątku!
Anonim2020.12.12 9:16
Prof. Gontarski: KE zachowuje się jak strażak-podpalacz. To instytucje UE łamią traktaty unijne .... https://www.youtube.com/watch?v=0fWotZHblsA
Anonim2020.12.12 8:48
Kwa Kwa MosKwa !!!!
i co gnidko2020.12.12 8:54
na gęsich nogach -
Lennon2020.12.12 8:41
Nic nie osiągnęliście.
Polonia Semper Fidelis2020.12.12 8:40
Frendzel i PiSowszczycy często żyją historią - przypominajcie także historię Węgier - naszego przyjaciela. Obawiam się jednak, że polskim patriotom nieprzypadnie ona do gustu i będzie niewygodna...
Zoroz precz z łapami od UE2020.12.12 8:32
możesz pocałować się w napletek
co ważne2020.12.12 8:22
To dobrze, że udalo się dojść do porozumienia tylko żeby faktycznie Nasza suwerenność była zabezpieczona to to porozumienie powinno być przywołane w tym punkcie rozporządzenia o warunkowości. W innym przypadku mogą być próby zmiany tego porozumienia a mechanizm warunkowości zostanie.
Nazbol Poland2020.12.12 8:04
https://www.youtube.com/watch?v=MZkEMxhsAV8&t=177s
PL2020.12.12 8:04
Budżet przyjęty, ale komentarze światowe są druzgocące. Komentarz we France24: taki cyrk nie może się powtórzyć za 7 lat. 80% obywatel EU staje się zakładnikami skorumpowanych autokratów. Konieczne są dramatyczne zmiany. Awansowaliśmy.
Anonim2020.12.12 10:30
A możne ma być tak, za 2 lata będziesz miął w Polsce na podstawie porozumienia z KE lewacki chlew, oraz namiastkę czegoś, co będzie "rodziną", a zatem kolorową degrengoladę społeczną, za kolejne 2 lata będziesz miał wielki reset, a w kolejnych latach pozbawią cię gotówki, zostaniesz niewolnikiem, korporacyjnym niewolnikiem kilku żydowskich korporacji, sterowanym i kontrolowanym elektronicznie, z fasadową demokracją? Pajaców żydowskich już widzisz, fasadową demokrację też. Wyłączą nam wszystko? To nie jest fikcja, to już się dzieje? Grypa COVID-19. Pozdrowienia!
JS2020.12.12 7:53
Ja już NIE WIERZĘ Kaczyńskiemu ani Morawieckiemu ! Morawiecki z Orbanem dostali wielkie wory pieniędzy i cieszą się, że wygrali kupę forsy i mają przewagę. Rzucą pieniędzmi na rynek i słupki pójdą im w górę. Ale Niemcy nienawidzą tego rządu ! Kto kogo przechytrzył ? Obawiam się, że nie my ich ale oni nas ! Niemcy znajdą na nas haka, zmienią jakieś przepisy i już nic nie zrobimy. Nawet z uni EU GmbH nie będziemy mogli wyjść ! Jezu Królem Polski albo wszyscy ZGINIEMY !
hehehe2020.12.12 6:37
Daliście doopy a jedynym pocieszeniem jest fakt, że zrobiliście to z oporami podczas gdy opozycja dawałaby od razu na całego jeszcze się sama smarując wazeliną.
Jakub2020.12.12 5:58
Jarek Ziobrzyści są innego zdania.
Jakub2020.12.13 3:44
Wpis z 12.12.20r. h05:58 nie jest moim wpisem. Ostatni mój wpis 12.12.20r. był o godz. 01:22.
zoroz rozsierdził się2020.12.12 5:54
zwiększyl stawkę dla trolli, w tym głównego Bąka z Zoppot
sfrustrowany Anonim2020.12.12 4:07
znowu będzie miał "obsrane święta" - sam z GW i rączkami pod kołderką
są dwa zgorzkniałe trolle; jeden Tusk w brukseli2020.12.12 3:47
i Antonim w Polszy
Antonim to POmiot zoroza2020.12.12 3:40
znajda z Piekła - wyjący fajfus STASI
Wania Antonim2020.12.12 3:39
idż spać pajacu
Jakub2020.12.12 1:22
Przestań kłamać obwiesiu z Odessy!
Anonim2020.12.12 0:34
PILNE! Polska traci suwerenność! Ordo Iuris pozywa UE! Brak WETA - ogromna porażka? J. Kwaśniewski .... https://youtu.be/cgnSFE1gqBY?t=7
nareszcie - koniec z hucpą i przywrócenie prawa2020.12.12 4:10
"prawo do aborcji" to żadne prawo człowieka itd - tzw prawa kobiet - to też nie prawa człowieka itd. Koniec narracji lewaków
Anonim2020.12.12 0:27
Konfederacja ostro: Morawiecki = ZDRAJCA! Suwerenność Polski w rękach urzędników UE! ....... https://www.youtube.com/watch?v=LJOssmM5Hyg
Jakub2020.12.12 1:20
do 12.12.20r. 0:27. Ta diabelska volkskazapska partia powinna być zakazana. Won kacapscy judasze, sami sobie bez was poradzimy. Precz.
Polonia Semper Fidelis2020.12.12 0:10
Jak widzę tego malutkiego człowieka to zbiera mi się na wymioty
freud2020.12.12 0:13
jakie pierwsze skojarzenie, słowa?
nie obrażaj Borusiewicza; Kwaśniewskiego i Tuska2020.12.12 3:56
siad ruska sobako
borsuk2020.12.12 5:52
jest najmniejszy, ale ma ładną kartę Solidarności
Anonim2020.12.11 23:56
To już nie pierwszy sukces partii rządzącej. PiS od wiosny uratował niezliczoną ilość ludzkich istnień i dlatego zmarło dodatkowo zaledwie 50 tysięcy osób a w Szwecji aż 4,5 tys. Szumowski powinien zostać Polakiem roku.
zmień pracę; weż kredyt i kup se respirator2020.12.12 4:15
napisz testament i jedż do Szwecjii
zapraszamy Heintz na łykend do Berlina2020.12.12 4:17
weż z sobą Urnę
Anonim2020.12.11 23:49
Jęśli wywalić czerwone (bo komuna) to polska flaga jest biała. W sam raz do tej kapitulacji.
twoja próżnia w mózgownicy jest2020.12.12 4:19
czerwona jak usta Stalina
Anonim2020.12.11 23:48
Skapitulowaliśmy zanim się zaczęła wojna.
Anonim2020.12.11 23:46
Tadeusz67: cyt. "Grzegorz Braun kilka lat temu przewidział, że PiS zrobi z Polską to, na co PO nigdy by się nie poważyła. Znaczy wyprorokował co do joty obecną sytuację."
Anonim2020.12.11 23:40
PILNE! Polska oddała suwerenność?! To nie jest sukces! Morawiecki kłamie? Paweł Lisicki wRealu24! ... https://youtu.be/s4uFLjA8SiI?t=45
Azotox2020.12.11 23:24
Tak samo jak podpisując traktat lizboński. Polska została sprzedana.
Anonim2020.12.11 23:14
Jarosław Gowin atakuje Zbigniewa Ziobrę. Padły mocne słowa. Gdy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry wyraża obawy, że po wejściu w życie rozporządzenia dot. powiązania budżetu z praworządnością Polska straci część suwerenności, to Jarosław Gowin uważa ustalenia unijne za sukces. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, żebyśmy po tak wielkim sukcesie mieli nagle spakować walizki i pójść w różne strony – mówił po szczycie UE ws. budżetu wicepremier. Źródło:nczas.com
Grizzly2020.12.11 23:02
Chciałbym się dowiedzieć czy jak połknę plemniki jestem według kościoła ludożercom czy seryjnym mordercą?
Grizzly2020.12.12 17:42
Won bydle od mojego nicka!
Anonim2020.12.11 22:54
Pełna porażka? Szczyt unijny „nie zmienia działania systemu”. Zagraniczne echa „kompromisu” z Brukseli ..... https://nczas.com/2020/12/11/pelna-porazka-szczyt-unijny-nie-zmienia-dzialania-systemu-zagraniczne-echa-kompromisu-z-brukseli/
Anonim2020.12.11 22:56
„L’Express” wyjaśnia, że „Niemcy zaproponowały, aby mechanizmowi towarzyszyło oświadczenie „wyjaśniające”. Dalej jednak cytuje eurodeputowanego Petri Sarvamaa (PPE), który mówi, że deklaracja „nie ma skutków prawnych” i jest to tylko „zwykły dokument, który pozwala Polsce i Węgrom zachować twarz”.
Anonim2020.12.11 22:58
Główna optyka to jednak upragnione nad Sekwaną do zwalczania kryzysu pieniądze: „Europejczycy przezwyciężają blokadę budżetu i planu naprawy. (…) Zniesione zostało węgierskie i polskie weto w sprawie mechanizmu praworządności. Kompromis daje Warszawie i Budapesztowi trochę czasu, ale nie zmienia sposobu działania systemu”. Tak postrzega szczyt dziennik ekonomiczny „Les Echos”. I niestety zdaje się to prawdą. „System” unijny i tak będzie działał po swojemu i wymuszał także wszystkie progresywne rozwiązania społeczne, a „wspólna pożyczka” tylko Warszawę i Budapeszt do niego dodatkowo przywiąże…
Anonim2020.12.11 23:04
Niemcy, Francja mówi jednym głosem, sprzedaliście Polską niepodległości?
w imie Mosadu2020.12.11 22:46
jeden Kaczyński sprzedał polską suwerenność w Lizbonie a drugi Kaczyński dokończył dzieła rękami Morawieckiego,
Polonia Semper Fidelis2020.12.11 22:45
"Tutaj pan nie wejdzie. Może pan iść do innego kościoła, albo przyjść jak ta msza się skończy" - usłyszał starszy mężczyzna od policjantów przed kościołem Seminaryjnym w Warszawie. Powód? W świątyni przebywał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Topek2020.12.11 22:45
Oczywiście że udało nam się obronić przed pisem suwerenność i praworządność
igor2020.12.11 22:42
Sprzedaliście, stchórzyliście.
derek2020.12.11 22:34
Oddając ja ue ten typ jest albo głupi albo sterowany
Viking2020.12.11 22:17
O czym on pierd... od momentu wjscia do jewrokołchozu straciliśmy swioją suwerenność !!! rządzą tu teraz szwabskie świnie panoszą sie żydzi rozkazują usa i pewnie jakiś tam ochłąp dla ruskich też jest juz mały co prawda ale jest na bank , jeszcze troche to taka litwa czy słowacja zacznie nami pomiatać...
Kleopatra2020.12.11 22:49
Ty jesteś Vikingiem a twój kolega w kaftanie bezpieczeństwa z sali Napoleonem
gumowa kaczka2020.12.11 22:16
co za brawura
Janek2020.12.11 22:15
obroniliśmy suwerenność poprzez całkowite podporządkowanie Polski Niemcom !! klakier i kłamca !!
matis892020.12.11 22:11
,,Jarosław Kaczyński: Obroniliśmy naszą suwerenność. '' Ty samym Kaczyński dołącza do grona wybitnych kłamców stając na podium tuż obok Tuska. Tam gdzie kłamstwo ciśnie się nawet wtedy gdy wszyscy wiedzą że się kłamie.
Monika2020.12.11 22:04
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami, także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: http://panieonline.pl/monia89
Nazbol Poland2020.12.11 21:51
https://www.youtube.com/watch?v=MZkEMxhsAV8&t=177s
Anonim2020.12.11 21:50
PiS zdradził Polskę i sprzedał resztki suwerenności w ręce unijnych urzędników! ... https://www.youtube.com/watch?v=tbONlj8_2mY
Obiektywny2020.12.11 22:18
zagarsc srebrników żydom z berlina i brukselki
Olej2020.12.11 21:42
I wreszcie bodaj najważniejsza sprawa. Rolnictwo i jego ochrona przez bariery sanitarne i jakościowe dla wwozu i importu z zewnątrz. Gdzie jest ta ochrona aby nasze rolnictwo miało swoją strukturę agrarną, rynki wewnętrzne, na które nie miałoby wstępu nic co nie spełnia naszych norm ? Rolnictwo i produkcja żywności są i będą jednym z aspektów i warunków suwerenności. Nasza zasobność żywnościowa została naruszona co również widać na półkach sklepowych gdy kilogram polskich jabłek ma cenę wyższą od boliwijskich bananów. Gdy ceny buraków są w cenie zamorskich pomarańczy. Gdy supermarkety zawalone są warzywami z Holandii. O jakiej my suwerenności mówimy gdy polski cukier i cukrownie zostały przejęte przez niemieckie koncerny. Dużo tego jest tych ale, z których nikt nie wyciąga wniosków oprócz demonstrujących swoje niezadowolenie rolników.
PRAWDA2020.12.11 21:50
Panie Jarosławie Kaczyński kiedy == Naród Polski Wystawi Rachunek Niemcom za 2 Wojne Światową ===KIEDY KIEDY KIEDY
Anonim2020.12.11 21:40
Pełna porażka? Szczyt unijny „nie zmienia działania systemu”. Zagraniczne echa „kompromisu” z Brukseli ... https://nczas.com/2020/12/11/pelna-porazka-szczyt-unijny-nie-zmienia-dzialania-systemu-zagraniczne-echa-kompromisu-z-brukseli/
Anonim2020.12.11 21:38
Pis walczył do upadłego, tylko zapomniał o co?
Prawda2020.12.11 22:10
Kiedy Polska wystawi ==Rachunek Niemcom za 2 wojne Światową
Maria Błaszczyk2020.12.11 21:38
Czyli "polska suwerenność" to tyle, co "bezkarność premiera Orbana za jego przekręty"? Kto by się spodziewał...
Olej2020.12.11 21:33
Na razie panie prezesie to niczego nie obroniliście, gdyż niczego jeszcze nie odzyskaliście. Sądy i prawo w łapach bolszewii, w szkołach bolszewia, na uniwersytetach również, urzędy i podległe władzy centralnej miasta podnoszą bunt przeciw państwu i jego jedności ustrojowo - prawnej. Prasa i media w większości ,,szpringerowe'' koncerny medialne na rynku polskim działające jak jeźdźcy apokalipsy. ,,Opozycja'' złożona z doborowych jurgieltników i jej ogromne zaplecze wywrotowców wszelkiej maści. I pan ogłasza suwerenność. Jakąż ona jest gdy każdy polski oddech kontrolują potężne banki zachodu. Jakąż jest ta suwerenność gdy żywotne dla interesów państwa polskiego ustawy miarkowane są opinią ościennych państw. Jakaż to suwerenność gdy nasze siły zbrojne nie mają dość potencjału aby wzbudzać respekt naszych wrogów. Gdzie są wreszcie nasze służby, które uprzedzająco neutralizowały by wszelką irredentę i zdradę. I pan mówi o suwerenności. My zwykli śmiertelnicy widzimy ją na półkach polskich sklepów, ba ! ,,Polskich'' tylko dlatego że są w Polsce. Suwerenność to będzie wówczas gdy polskie banki będą mogły udzielać kredytów Niemcom lub Anglikom, gdy połowa europejskich produktów będzie miała napis Made in Poland, gdy na słowo Armia Polska każdy nasz wróg będzie wiedział, że jej uruchomienie równać się będzie jego śmierci. Kwiecistość słów nie zastąpi faktów. Zatem mniej pary w gwizdek, więcej realnej oceny faktów.
obronilismy nasza suwerennosc2020.12.11 21:26
w unijnym temacie jestem neutralny, ale wiem ze gdyby pis legalizowal pedalskie malzenstwa to by mowili ze wzmacniali rodzine, mordercze w ludziach i gospodarce lockdowny oczywiscie tez nie byly po to by nakrasc tylko ratowac zycie
Po 11 ...2020.12.11 21:25
"Jarosław Kaczyński: Obroniliśmy naszą suwerenność". SUPER :))) To oznacza, że prezes popiera federalizację Europy i europejską pieczę nad praworządnością. Brawo Kaczyński!
jle_ffm2020.12.11 21:20
Z cyklu tego nie napiszemy: policja nie wpuściła staruszka do kościoła na Krakowskim Przedmiesciu, bo tam wlaśnie brał udział we mszy smoleńskiej J.Kaczyński ze świtą, chociaż prawo do wejścia ma każdy. Czyżby narodziny nowej lepszej kasty?
matis892020.12.11 21:17
Kaczyński lewaku sprzedaliście Polskę, oficjalnie wspieracie satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego antychrysta do Znamienia Bestii. A teraz jeszcze bardziej będziecie popierać aborcję i LZPKNTB+ bo inaczej UE wam zabierze kasę.
straszna porażka Tuska2020.12.11 21:14
Niemcy położyli na nim lachę
dziękujemy PIS za zgnojenie zoroza2020.12.11 20:53
Duma
Szlachetny i Charyzmatyczny Jarosławie Kaczyński2020.12.11 20:52
naród dziękuje
jle_ffm2020.12.11 21:05
Lepiej gdybyś użył : Jego Ekscelencjo :)
nie pasuje2020.12.11 21:19
król ojropy - słońce Peru - Mojżesz - Bąk Lipa itd
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.11 20:46
zaszczany tchórzliwy chüjek który bez ochrony boi się sam wyjść z domu pyerdoli coś że kogoś obronił! kaczyński wypyerdalaj! won kürwo do szafy!!!
Anonim2020.12.11 20:45
Ci Niemcy, to taki głupi naród? ciemniaki, które dają się nabić polskiemu Premierowi w butelkę? Po prostu wiocha? Jak oni mogą wieść prym w UE? Prawda, czy fałsz? Czy też żydowska kabała? Niemcy: cyt. „z obu tygrysów zostały futrzane dywaniki” - celnie w punkt, i to wszystko w temacie, wstydu Premierze oszczędź Polakom!
Anonim2020.12.11 20:46
Prawda, czy fałsz? Czy też żydowska kabałą? Premier M. Morawiecki: "warto przytoczyć ten podstawowy prawny prawniczy argument, nie może prawo wtórne omijać prawa pierwotnego, to tak jakby, nad Konstytucją polską postawić jakąś ustawę, albo postawić jakieś rozporządzenie, tego u nas w porządku prawnym nie przewidujemy". A jak jest teraz? Co się w prawie zmieniło od wczoraj? Od porozumienia?
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.12.11 20:40
Praca Zdalna dla Każdego - Nowy biznes 0nline, Wysokie zarobki miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://bit.ly/378wQIF ---- Od razu po zapisaniu otrzymasz system do zarabiania, który pozwoli Ci jeszcze dziś zarobić pierwsze pieniądze!
Anonim2020.12.11 20:40
PiS zdradził Polskę i sprzedał resztki suwerenności w ręce unijnych urzędników! ... https://www.youtube.com/watch?v=tbONlj8_2mY
Nazbol Poland2020.12.11 20:37
https://www.youtube.com/watch?v=MZkEMxhsAV8&t=177s
AAAtomek polonia semper2020.12.11 20:34
Ten zoliborski kleszcz funkcjonuje jedynie dzieki sporom i zywi sie nimi.
matis892020.12.11 21:20
Od tego ma swoje lojalne sługi totalsów z udawanej opozycji.