Jan Bodakowski: Geje i antyPiS zakłócali Katyński Marsz Cieni [ZOBACZ] - zdjęcie
20.09.20, 18:00Fot. Jan Bodakowski

Jan Bodakowski: Geje i antyPiS zakłócali Katyński Marsz Cieni [ZOBACZ]

57

Z powodu rzekomej pandemii dopiero w niedzielę 20 września odbył się tegoroczny Katyński Marsz Cieni. Już po raz 13. rekonstruktorzy oddali „hołd pomordowanym przez Sowietów oficerom Wojska Polskiego, Policji Państwowej, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz innych formacji mundurowych”.

Jak informują organizatorzy „Marsz pierwotnie planowany był na 8 kwietnia br., w ramach 80. rocznicy tzw. „Zbrodni Katyńskiej”, ale został odwołany z powodu pandemii; przenieśliśmy więc organizację Marszu na wrzesień, w ramach rocznicy sowieckiej napaści na Polskę z 1939 r”.

Tegoroczny Marsz był skromniejszy. „Zgodnie z obostrzeniami nałożonymi Rozporządzeniem Rady Ministrów z 7 sierpnia br., maksymalna liczba uczestników naszego zgromadzenia nie może być większa niż 150 osób”. Organizatorzy musieli „przestrzegać wszelkich zaleceń sanitarnych, a w związku z tym, w kolumnie Marszu może wziąć udział tylko 150 zgłoszonych wcześniej rekonstruktorów”. Spowodowało to ograniczenie „do minimum idącą za Marszem grupę osób w strojach cywilnych z epoki, aby tym samym podkreślić istotę Marszu, czyli kolumnę wojskową”.

Organizatorem marszu był Instytut Pamięci Narodowej i Stowarzyszenie Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”. Marsz wyruszył z Muzeum Wojska Polskiego. Jak zwykle rekonstruktorom towarzyszyła niewielka grupa polskich patriotów.

Marsz zakłóciła grupa tęczowych stojących przed kościołem Świętego Krzyża (i potem się geje dziwią, że ich ludzie nie lubią) i grupa antyPiS stojąca przed Pałacem Prezydenckim.

Katyński Marsz Cieni 2020

Wideo. Katyński Marsz Cieni

Wideo. tęczowi zakłócają Katyński Marsz Cieni

Wideo. Tęczowi o Katyńskim Marszu Cieni

Wideo. AntyPIS zakłóca Katyński Marsz Cieni

Dwa lata wcześniej, przed dwa lata, Marsz był zakłócany przez roztańczonych hindusów obsypujących się kolorowym proszkiem. Za pierwszym razem można byłoby uwierzyć, że profanująca marsz obecność imigrantów jest przypadkowa. Jednak rok później sytuacja się powtórzyła. Organizatorzy hinduskiej imprezy, władze Warszawy, nie mogli się tłumaczyć niewiedzą i przypadkiem. Przez dwa lata świadomie na drodze marszu ku czci ofiar ludobójstwa organizowano hinduską imprezę. Na szczęście w zeszłym roku szokująca sytuacja nie miała miejsca, hindusi obsypywali się kolorowym proszkiem na placu Zamkowym dzień wcześniej.

Katyński Marsz Cieni upamiętnia ofiary zbrodni, jaką komunistyczna Rosja dokonała na polskich patriotach w czasie II wojny światowej.

13 kwietnia 1943 roku Niemcy ujawnili publicznie zbrodnie dokonaną przez Rosjan w lesie katyńskim. Katyń stał się symbolem zagłady polskiej inteligencji dokonanej podczas II wojny światowej przez rosyjskich komunistów. Zbrodni podobnej do tej, jaka na Polakach dokonali niemieccy naziści w ramach akcji AB.

Rosja sowiecka (wraz z nazistowskimi Niemcami) napadła na Polskę we wrześniu 1939 roku. Podobnie jak Niemcy, tak i Rosjanie, metodycznie eksterminowali naród Polski. Pierwszymi ofiarami okupantów w czasie II wojny światowej stała się Polska inteligencja. Wiosną 1940 roku, na Polecenie władz ZSRR, funkcjonariusze NKWD wymordowali co najmniej 21 768, a być może i 27 tysięcy, przedstawicieli polskiej elity, w tym ponad 10.000 oficerów zawodowych i rezerwy wojska, oraz funkcjonariusz Policji Państwowej, Korpusu Ochrony Pogranicza, Straży Granicznej i Służby Więziennej. Ponad 60.000 krewnych ofiar sowieci deportowali do Kazachstanu, duża część deportowanych w drodze i na wygnaniu zmarła.

Zwłoki zamordowanych sowieci zakopali w dołach w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni i w innych do dziś nieustalonych miejscach. Skrępowanych drutem kolczastym Polaków sowieci mordowali strzałem w tył głowy, w więzieniach NKWD lub bezpośrednio nad dołami śmierci. Do dołu sowieci wrzucali do 250 zwłok pomordowanych.

W 1941 roku nastąpił atak Niemiec na ZSRR. W 1943 Niemcy rozpoczęli ekshumacje dołów ze zwłokami w Katyniu. W ekshumacjach uczestniczył Międzynarodowy Czerwony Krzyż i Polski Czerwony Krzyż za zgodą Armii Krajowej. Świadkami ekshumacji byli — Ferdynand Goetel, Józef Mackiewicz, ksiądz Stanisław Jasiński, Leon Kozłowski i Jan Emil Skiwski. Niemcy ekshumowali 4243 ciała. Zidentyfikowano 2730 z nich. Ekshumacje przerwało zajęcie tych terenów przez Armię Czerwoną.

Od 1943 sowieci uparcie twierdzili, że Polaków w Katyniu zamordowali Niemcy. Kłamstwa sowietów wspierali Amerykanie i Brytyjczycy, którzy zakazali pisania o sowieckiej odpowiedzialności za Katyń w czasopismach polskich wydawanych na zachodzie, w tym w prasie Polskich Sił Zbrojnych. Po wojnie w PRL represjami komuniści karali za mówienie prawdy o Katyniu. Cenzura zakazywała pisania prawdy o Katyniu.

Od czasów transformacji ustrojowej rządy ZSRR i Rosji prowadzą akcję szerzenia kłamstw o rzekomych mordach, które na sowieckich jeńcach mieli rzekomo dokonywać Polacy. Celem tej akcji jest wmówienie ludziom, że Katyń był słuszną zemstą na rzekomych mordercach sowieckich żołnierzy. Równocześnie w debacie publicznej w Rosji neguje się równocześnie sowiecką odpowiedzialność za zbrodnie w Katyniu.

By uświadamiać jaka była prawda o mordzie katyńskim co roku, od trzynastu lat przez Warszawę maszerują rekonstruktorzy w Katyńskim Marszu Cieni. Podobne rekonstrukcje mają miejsce też i w innych miastach Polski.

Jak co roku Katyński Marsz Cieni w tym roku przeszedł z Muzeum Wojska Polskiego, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, przez Stare i Nowe Miasto, pod pomnik Pomordowanym Na Wschodzie.

W marszu maszerowało 150 rekonstruktorów (w zeszłym było 400). Większość w mundurach Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, Policji Państwowej, a także NKWD (ci ostatni odgrywali niewdzięczną rolę sowieckiego konwoju prowadzącego Polaków na śmierć). W tym roku nie było kilkadziesiąt kobiet i dzieci przebranych było w cywilne stroje z epoki – ci rekonstruktorzy odtwarzali rodziny pomordowanych. Niestety jak zwykle Katyńskiemu Marszowi Cieni towarzyszyła niewielka liczba mieszkańców stolicy.

Bardzo smutne jest to, że w Katyńskim Marszu Cieni nie udało mi się dostrzec ani polityków, ani działaczy licznych organizacji aspirujących do reprezentowania polskich patriotów. Nie było widać wśród maszerujących przedstawicieli narodowców, wolnościowców, antykomunistów czy osób popierających partię rządzącą.

Wszystko wskazuje na to, że rzeczy oczywiste, takie jak zbrodnia katyńska, zbrodniczość komunizmu, wielowiekowa tradycja agresji imperializmu rosyjskiego wobec Polski, są absolutnie nieznane wielu Polakom. Co gorsza, mniejszość zainteresowana tematyką historii Polski, miast wiedzy o faktach, ma totalny intelektualny bajzel. Taka ponura rzeczywistość wymusza to, że trzeba do znudzenia powtarzać informacje, które powinny być oczywiste dla wszystkich. W tym te dotyczące zbrodni komunistycznych na Polakach, które dziś w Rosji są gloryfikowane.

Jan Bodakowski

Komentarze (57):

XD2020.09.24 17:41
Och, żebyś Ty brzydulku Bodakowski był na Marszu Równości w Warszawie jak cały autobus prolajferów skandował z autobusu, że homoseksualiści to pedofile XD Na szczęście mało kto zawracał sobie tymi smutnymi ludźmi głowę. Ci przynajmniej chcieli się przytulać a nie wyzywać XD
Starzec2020.09.22 21:09
Hej p.Natalio.albo jesteś starą żoną komucha albo młodą głupiutką ,niedouczoną w szkole dziewczyną/nie daj Boze studentką/.Twoje pytanie jest porażające niewiedzą i głupotą.
Natalja Siwiec2020.09.21 13:45
Co to za mundurowi przebierańcy? Wyglądają jakby z balu maskowego uciekli.
rodak2020.09.21 12:54
Pamietajmy!!Nie wolno zapomniec!!Nie zapomnimy panie Czarzasty,Urban,Michnik ,kwasniewski,Komorowski Millier i inni. Rozliczenie jeszcze przyjdzie!!
piotr2020.09.21 11:41
głupotę tych, którzy przeszkadzają w Marszu nie po co komentować
Anonim2020.09.21 10:27
Czas postawić publicznie pytanie - do czego zboczeńcom seksualnym potrzebne są dzieci?
alusia2020.09.21 9:38
Moja rodzina poniosła wielkie straty-były łagry,obozy koncentracyjne i inne straszne rzeczy,a tej starszej na zdjęciu to chyba było dobrze za okupacji i sowietów skoro tak ,,upamiętniła'' tamtą tragedię.
Obok "alusi" to ty dziadu ...2020.09.21 10:16
(dokończ sam)
xD2020.09.21 9:27
Sprawdźcie w słowniku, co to jest kontrmanifestacja, kretyni!
Anonim2020.09.21 9:18
kolejny raz udowodnili ze sa szmatami
Polak Katolik2020.09.21 9:33
Piszący na fronda.pl udowadniają to codziennie, więc nie ma niespodzianki. Chociaż tutaj autor jest jeden, więc pewnie chciałeś napisać, iż kolejny raz Jan Bodakowski udowodnił, że jest szmatą. Chociaż myślę, że lepiej, jakbyś przestał wyzywać tych biednych ludzi.
prawak2020.09.21 9:04
tzw ,niedoj.ebki ubeckie których ubole nie zdążyli w ramach podępu wyskrobać i teraz tak do końca maja zburzenia tożsamości KLASYKA GATUNKU
POLAK2020.09.21 9:02
czzerwone ubeckie wyskrobki- i bękarty
Polak Katolik2020.09.21 9:30
Bądź bardziej precyzyjny, bo ktoś pomyśli, że to nie o redaktorach fronda.pl, ale o przebierańcach w mundurach.
rychu2020.09.21 8:36
Toz dewianci to żydobolszewia
ks. Adam2020.09.21 9:29
To, że się przebrali w mundury nie znaczy, że to dewianci.
tymczasem w prawdziwym świecie2020.09.21 7:36
"Let me be clear: LGBTQ+ rights are human rights — and “LGBT-free zones” have no place in the European Union or anywhere in the world." https://twitter.com/JoeBiden/status/1307831910089990144
melon2020.09.21 7:27
Toksyczna ideologia LGBT
Matka Polka2020.09.21 7:06
W sumie dobrze, że przyszli. Również oni mają prawo zobaczyć jak wyglądają PRAWDZIWI BOHATEROWIE I PRAWDZIEW DAMY! I cała Polska tez to widzi. Cześć Pamięci pomordowanych w Katyniu i ich bliskim.
JM2020.09.21 7:45
Tyle, że po cholerę im te kolorowe szmaty i idiotyczne napisy? Tak się przychodzi na patriotyczne manifestacje?! Czy to są ludzie, czy istoty niższego gatunku?
robin2020.09.21 6:56
Na ta bande zaklocajaca marsz katynski przydal by sie lukaszenka on by cie geju odpowiednio przytulil.
prawy2020.09.21 5:59
ktoś głupcami kieruje i sponsoruje,dziwię sie,ze służby POrządkowe dopuściły do skandalu,a przecież lewactwo międzynarodówki z naszymi wynaturzonymi POlitykami wzjeło gejoPOdobnych do swoich drańskich ,szatańskich celów NISZCZENIA WSZYSTKIEGO CO DOBRE POLAKÓW NIC JUŻ NIE ZADZIWI przyzwyczaili POLAKÓW do akceptacji najokrutniejszych draństw-kłamstw,niszczenie N A T U R Y w niespotykanej do tej POry skali za przyzwoleniem katilików i nic nie wiedzących niewiernych gotowych za judaszo-srebników uczestniczyć w tych niegodnych człowieka zdziczałych POstępkach
Moly2020.09.21 3:34
Stali tam. Nie rzucali jajkami. Nie rzucali ceglowkami. Policja nie byla potrzebna. Zupelnie inaczej niz bandziory atakujacy na paradach rownosci. Tego sie nie da przinaczyc. Wnioski sa oczywiste
Henry2020.09.21 6:47
Tylko po co tam stali???? Mogli stać pod pałacem Czaskowskiego. Wyszłoby na to samo.
mr2020.09.21 6:48
do moly : tylko po co tam stali ? Katyń to bardzo tragiczne zdarzenie... wręcz można powiedzieć że żałoba (i szacunek dla rekonstruktorów za przekaz do młodego pokolenia) to po co oni tam stali ci kolorowi ? co protestowali ? po co ? to nie wiem. .. chyba chcieli udowodnić że są idiotami ? i się im to chyba udało ... i tak budują niechęć do własnego środowiska.. ? ma mi się kojarzyć ? każdy homo to idiota ? ponadto może część homo jednak myśli sensownie i tylko przyszło 8 kolorowych przygłupów (i tylko dlatego byli "grzeczni") ... a nie 500 ? dobre i to.. Wasze pochody kolorowych są na ogół agresywne i obrażające innych ludzi... dowodów co nie miara ... a sam ich występ w tych okolicznościach to po prostu jak występ debilów.. czy na pogrzeb swoich bliskich (bo rodacy w Katyniu to nasi bliscy) też pójdziesz debilnie na kolorowo coś manifestować ?
rychu2020.09.21 8:38
Moly ty moze Flanders
Szybki Lopez2020.09.20 23:20
Tego przytulę to go mama nie znajdzie. taki jestem! Zaczynają mnie te geje obrzydzać. Takie nachalne. Tego to ostatniego wyżwiruje ze hej i koniec!
mr2020.09.21 6:46
tylko po co tam stali ? Katyń to bardzo tragiczne zdarzenie... wręcz można powiedzieć że żałoba (i szacunek dla rekonstruktorów za przekaz do młodego pokolenia) to po co oni tam stali ci kolorowi ? co protestowali ? po co ? to nie wiem. .. chyba chcieli udowodnić że są idiotami ? i się im to chyba udało ... i tak budują niechęć do własnego środowiska.. ? ma mi się kojarzyć ? każdy homo to idiota ? ponadto może część homo jednak myśli sensownie i tylko przyszło 8 kolorowych przygłupów (i tylko dlatego byli "grzeczni") ... a nie 500 ? dobre i to.. Wasze pochody kolorowych są na ogół agresywne i obrażające innych ludzi... dowodów co nie miara ... a sam ich występ w tych okolicznościach to po prostu jak występ debilów.. czy na pogrzeb swoich bliskich (bo rodacy w Katyniu to nasi bliscy) też pójdziesz debilnie na kolorowo coś manifestować ?
442020.09.20 22:56
fronda znów szczuje na Polaków
Szybki Lopez2020.09.20 23:22
A ja leje na ciebie cioto!
kumaty2020.09.21 6:08
Zgubiłeś w podpisie 7. Idź na drzewo.
prawnik2020.09.20 22:51
Czy nikt nie moze pogonic tych zboczencow (lub ich udajacych za jakies pieniadze !). OMON bialoruski jest bliso, a oni wiedza jak to robic. Flag hitlerowskich, sowieckich, faszystowskich itd nie wolno nosic na naszych ulicach - a tym pede wszystko wolno. Kompletny brak konsekwencji prawnej.
Lex2020.09.21 2:42
Sasza jaka pogoda w Moskwie?
Beno2020.09.20 21:23
Co na tym marszu robili ci z LGBT? Czy jeszcze znajdzie się jeszcze jakiś idiota, który będzie twierdził, że LGBT to nie ideologia? Widać i czuć, że LGBT to bojówki lewackie, gorsze niż komuna.
szybki Lopez2020.09.20 23:23
taka prawda!
JM2020.09.20 20:21
Kto to jest ten siwy idiota na zdjęciu, który trzyma napis "Prawa człowieka" itd. A ta gruba, siwa babsztyl to chyba chce w ciążę zajść, a ktoś jej przezzkadza!!!! Ten palant co się chwali, że jest gejem to musi tak wszystkich o tym informować? Debilek, czy mu ktoś chce genitalia obcinać? Ludzie zezwierzęceli, zatracili ludzkie cechy!!!! Do obory, a nie naulice!!!
Tak "rzekoma" że w Gliwicach2020.09.20 20:19
przełożyli Wielkanoc na wrzesień: https://dziennikzachodni.pl/wielkanocna-procesja-konna-w-ostropie-odbyla-sie-we-wrzesniu-zobaczcie-zdjecia/ar/c1-15189204
hetera2020.09.20 20:04
z okazji niesprawiedliwego Sądu po śmierci jaki przeszłam oskarżam Boga, że wg ludzkiego prawa jest On przestępcą wg art. 162 KK (nieudzielenie pomocy), art. 18 KK (nawoływanie do zabójstwa osób homoseksualnych i dzieci złorzeczących na rodziców), art. 207 KK (znęcania się fizycznego i psychicznego np. w piekle), art. 208 KK (rozpijanie małoletniego: bierzcie i pijcie " wino" to jest krew moja - brak podania wysokości wieku).....itd. także jest potężny konflikt prawa ludzkiego i Boskiego i dlatego dusze trafiają do piekła
violencja2020.09.20 20:12
Potrzebujesz terapii
Ferdek Bodakowski "nie wierzy w pandemię" ?2020.09.20 19:59
j.w.
violencja2020.09.20 19:48
Piękny marsz i piękni mężczyżni i piękne kobiety.Nie zapominajmy tych historii.W moim drzewie genealogicznym jest i Katyń , i obława augustowska i Oświęcim.Rola kobiet też była ważna, bardzo ważna , cały naród podjął walkę.Najsłabsi także : starcy , kobiety i dzieci.Nie wiem czy w historię walk wpisali się homoseksualiści , nie przytulam .Przytulam dzieci i kobiety z Oświęcimia , przytulam Inkę , Pileckiego i innych.Chociaż niesłusznie byli gładzeni przez Hitlera , tak jak i cyganie i pozostali.Nie przytulę , bo się brzydzę tych ich wszystkich chorób , mogę się pomodlić i przytulić jego duszę.
Aleksander2020.09.20 19:31
Ciekawe, że w Nowym Testamencie, tylko w listach Pawłowych jest jednoznaczne odniesienie do osób homoseksualnych, a w ewangeliach cisza. Może dlatego tyle homoseksualnych księży, bo Pan Jezus nic nie mówi o tym ,no to wolno.
gogogo2020.09.20 22:38
Wystarczy, że powiedział "biada" tym, którzy gorszą ...
dobrze poinformowany2020.09.20 19:16
Piątka Kaczyńskiego miała nie na celu zamknięcie zwijającej się branży futerkowej ale by jedni geje wyprowadzący na spacer drugich gejów nie zadawali im cierpienia i stąd osobista interwencja prezesa co do długości łańcucha minumum 6 metrów.
Anonim2020.09.20 19:09
Ci aktywiści lgbt nie mają żadnej wrażliwości oprócz swojej indoktrynacji.
naga prawda o dewiacjach2020.09.20 19:05
Nie ma ANI JEDNEGO dowodu że homoseksualizm nie jest chorobą. Uczucia, miłość? Odpowiadam - większość z nas kocha zwierzęta ale prawie nikt z nimi nie kopuluje. Jest za to szereg dowodów że ............ 1Homo to dezorientacja i choroba psychiczna tak jak ch.fizyczna jest impotencja i bezpłodność oraz tak samo jak ch.psychiczna są nałogi 2transwestyci z rozdwojeniem jaźni to ich bracia, podobnie jak transseksualiści którzy leczą się u psychiatry lub chirurga z pomocą hormonów 3)do 46% było molestowanych(wiki) 4choroba to opinia prześladowanej części lekarzy 5byli są i będą chętni do leczenia się także w Holandii 6częsty jest późny wiek rozwoju choroby 7nagminne są paranoidalne gadki o niepewności orientacji 8pasywni są niepodważalnym dowodem na różnorodność choroby 9często występują inne zaburzenia umysłowe 10nierzadkie są erekcje na płeć przeciwną przy niemocy w kontakcie bezpośrednim 11jest ogromna nadreprezentacja w środowiskach artystów, więźniów, duchownych z wybujałą wyobraźnią 12nadproporcjonalnie wielka liczba hiva i pedofilii 13fobia-paniczny strach utrudn normalne funkcjon, homofobia NIE ISTNIEJE ............................................. Choćbyście stanęli na głowie to osoby homo nadal będą się użalać jak na zachodzie. Zamiast leczyć własne zaburzenia, m.in. fobie to wmawiają je osobom zdrowym. Sam mam lęk wysokości ale wg klasyfikacji nie załapuje się na akrofobie bo to ekstrema zaburzeń. Homofobia to najwyżej lęk przed wyleczeniem z homoseksualizmu. Fobia – zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. Stopień lęku jest różny, a pojęcie fobii jest zarezerwowane dla skrajnych przypadków spektrum. Co do analogii mowy potocznej fobii przypomnę że nikt nie nazywa drugiego idiotą robiąc zarzuty co do nadzoru szkół specjalnych, kaleką np za powolną budowę udogodnień dla osób niepełnosprawnych czy też żydem przy ostrym targowaniu się z kontrahentami izraelskimi............. Pojęcie choroby psychicznej nie musi wykluczać się z pojęciem grzechu, przykład kleptomania lub uzależnienia (nieumiarkowanie) ........Twierdzenie że zboczenia są wrodzone brzmią śmieszne jak preferencja wielu Włochów wyłącznie do blondynek rdzennie u nich nie występujących.Jak stwierdza włoski ekonomista Paolo Manasse, w artykule dla włoskiego „Metro”, Włosi wolą blondynki, a nawet wręcz preferują blond piękności, od Włoszek......Gdyby zboczenia były rzeczą jedynie wrodzoną to była by ich taka sama ilość w każdym państwie, grupie społecznej, przedziale wiekowym, płci i każdego roku. Wszyscy wiedzą że to bzdura
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.20 19:10
Ja robię za cwela i jestem z tego dumny. Lubię się wypinać.
patryk2020.09.20 19:05
Sami szukają guza, a później krzyki wniebogłosy.
Anonim2020.09.20 19:04
padalce to padalce
Anonim2020.09.20 19:00
Z chorymi psychicznie jest tak że im bardziej są wszedobylscy tym mniej postrzegamy ich jako osoby zaburzone. Kto dzis uważa że najpospolitsze zaburzenie jakim jest nikotynizm (nie okazjonalnie palenie) kwalifikuje się jako coś nienormalnego, co leczy się nie u ortopedy, okulisty, chirurga tylko terapeuty? Tak samo ze zboczeńcami bo im wiecej robia gnoju, im wićej robią smrodu tym bardziej sie do tego człowiek przyzwyczaja zatracając ocene rzeczywistości.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.20 18:49
Blondino niczego sobie, urzekł mnie :)
Anonim2020.09.20 18:35
Każdy fizyk i psychiatra powie że tęcza to symbol rozszczepienia światła lub osobowości
AAAtomek2020.09.20 18:44
Tak ci fizyk tłumaczył czy twój psychiatra?
Anonim2020.09.20 19:05
tak tłumaczy normalny
normalny2020.09.20 18:27
lac i patrzec czy rowno puchnie,oczywiscie zboki i kodziarzy
tyś normalny idiota2020.09.20 19:26
c'nie?
A "zdrajców" od Ziobry też, czy jeszcze nie?2020.09.20 19:59
j.w.