24.06.19, 20:45screenshot Youtube - productiehuiseu

Jacek Czaputowicz: Przegrana z KE nie ma żadnego praktycznego znaczenia

Przegrana z Komisją Europejską nie ma żadnego praktycznego znaczenia” - powiedział dziś minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Odnosząc się do dzisiejszego wyroku TSUE w sprawie polskiej ustawy dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego sędziów SN, którego zapisy wcześniej Polska zmieniła, szef MSZ podkreślił na antenie Polsat News, że Polska nie będzie w związku z nim podejmować żadnych działań. Jak podkreślił:

Uważamy, że reforma sądownictwa jest zgodna ze standardami”.

Dodał też:

Trybunał Sprawiedliwości UE stwierdził, że warto wydać takie orzeczenie, wykorzystać wniosek KE, by umocnić pewną linię orzecznictwa. Ta sprawa nie jest aż tak bardzo istotna, nie zmusza nas do odwrotu od reform”.

dam/Polsat News,Fronda.pl

Komentarze

robaczek 2019.06.25 10:46
JAK TEPEMU LUDOWI WYTLUMACZYC KOLEJNA PORAZKE NA ARENIE MIEDZYNARODOWEJ!!! wy powaznie uwazacie ze to jest wstanie z kolan? to jest DRAMAT! DYPLOMATOŁY!!!! oj łykajcie łykajcie! tylko Polski szkoda.
qwertry2019.06.25 7:15
Taaaaa No przecież jakoś trzeba wytłumaczyć kolejna klęskę i wstyd przed Europą.
Jan Radziszewski2019.06.25 7:32
powiedz mi mądry inaczej żydzie z PO jak to będzie na Sądzie Ostatecznym - czy to potępienie Boże - nie będzie dla wybrańców Lucyfera klęską i Hańbą nieskończoną z wstydem wiecznym tj bez granic wieczności
fran332019.06.24 22:58
I tak wlasnie trzymac, robic swoje. TSUE swoje, Zydzi swoje i kto tam jeszcze brzeczy acha trolle pracuja dzien i noc i trolluja, ale nic to nie pomoze, my robimy to co trzeba, bo po naszej stronie jest prawda.
Foster2019.06.24 22:02
A tak zapewnialiście, że projekt tej ustawy nie narusza zasady nieusuwalności sędziów - nawet red.Holecka ( z klakierami w TVP Info) do znudzenia i z przekonaniem cytowała przepis Konstytucji,który rzekomo na to pozwala. Okazało się, że kłamali, że siali kłamliwą propagandę. Dzisiaj bagatelizują wyrok TSUE i powiadają, że nie ma żadnego praktycznego znaczenia.
Andrzej Malik2019.06.24 21:24
No ba! Nawet można powiedzieć, że to wygrana, wzorem sławnej wygranej Premier Tysiąclecia 27:1!