J. Karnowski: Z tego konfliktu ZP wyjdzie silniejsza - zdjęcie
24.09.20, 16:49Fot. screenshot - YouTube (Telewizja wPolsce)

J. Karnowski: Z tego konfliktu ZP wyjdzie silniejsza

5

Zdaniem Jacka Karnowskiego Zjednoczona Prawica z ostatniego konfliktu może wyjść silniejsza. Na łamach portalu wPolityce.pl publicysta przekonuje, że wydarzenia ostatnich miesięcy mogą stać się swoistym „oczyszczeniem” po serii zwycięstw przed okresem trzech lat spokojnych rządów. Jako najważniejszą zmianę publicysta uważa wejście do rządu Jarosława Kaczyńskiego.

- „Ułożenie nowych bądź potwierdzenie starych hierarchii, uzgodnienie mechanizmów działania, ustalenie listy spraw do zrobienia. Najważniejsze, że - jak wszystko wskazuje - Zjednoczona Prawica przetrwała, i być może wyjdzie nawet silniejsza z tej zawieruchy” – pisze Jacek Karnowski.

Jak przekonuje, z trwającego od maja kryzysu Zjednoczona Prawica wyszła silniejsza i przekonana o tym, że innej większości niż ona w Sejmie nie będzie. Za najważniejszą zmianę natomiast publicysta uważa decyzję o wejściu do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Właśnie to posunięcie ma rozwiązać powstałe w obozie władzy konflikty, w tym ten pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. To, jak zaznacza, będzie nowy etap w rządach Zjednoczonej Prawicy.

- „Najważniejsze, że uniknięto albo rozłamu, albo kilkumiesięcznego horroru w postaci rządu mniejszościowego” – ocenia dziennikarz na łamach wPolityce.pl

kak/wPolityce.pl

Komentarze (5):

Mała 162020.09.25 11:20
Czy te przygłupy nie zdają sobie sprawy że wyborcy będą to pamiętać. Myślą że przed wyborami zastosują jakieś sztuczki socjotechniczne i wystarczy? Pójdę głosować na prawicę lub wcale...
Anonim2020.09.24 17:52
Znając perfidię prezesa i sytuację ZP można przypuszczać ,że SP wraz z Ziobrą zostaną wpisani na listę członków PiS. Wydaje się ,że jest to jedyne logiczne rozwiązanie ale absurdalne pod względem emocjonalnym.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.24 17:08
Mxm po dziurki w nosie tego Kxrnowskiego.
Anonim2020.09.24 17:00
Od tygodnia suweren słyszy to samo. A jeszcze wcześniej słyszał, że negocjacje w koalicji są na finiszu.
Po 11 ...2020.09.24 16:54
No pewnie. Łukaszenka też wyjdzie silniejszy, a i PiS się wzmocnił na katastrofie w Smoleńsku.