Izraelscy internauci ostro odradzają Lapidowi wyłudzanie od Polaków pieniędzy - zdjęcie
28.06.21, 16:00fot. yt/bbc newsnight/tt/screen

Izraelscy internauci ostro odradzają Lapidowi wyłudzanie od Polaków pieniędzy

38

- Yair, jesteś populistą i demagogiem. Dlaczego nie działasz w ten sam sposób przeciwko rządowi niemieckiemu, który finansuje wyjętych spod prawa Izraela i inne organizacje oczerniające Izrael? Rażąca interwencja rządu niemieckiego w izraelską politykę wewnętrzną jest skandalem, który należy zdecydowanie zwalczać – pisze jeden z Internautów w odniesieniu do słów izraelskiego szefa MSZ Yaira Lapida atakujących Polskę po przegłosowaniu w naszym Sejmie nowelizacji ustawy o Kpa.

- Nie mam zamiaru milczeć w obliczu tego prawa. To bezpośrednie i bolesne pogwałcenie praw ocalałych z Holokaustu i ich potomków. To nie pierwszy raz, kiedy Polacy próbują zaprzeczyć temu, co zrobiono w Polsce podczas Holokaustu – napisał wtedy Lapid.

Znana jest też inna kłamliwa wypowiedź Lapida z roku 2018 na temat obozów koncentracyjnych. Kłamstwo zostało wykazano bardzo szybko, a szef izraelskiego MSZ powiedział wtedy:

- Hitlerowcy wysłali moją prababkę z Serbii do Polski. Dlaczego nie założyli obozów zagłady w Serbii? Ponieważ Niemcy wiedzieli, że ludność serbska nie zaakceptuje tego i Serbowie z całą mocą przeciwstawią się im, bo nie są antysemitami. Wobec tego utworzyli obozy śmierci w Polsce, bo wiedzieli, że w Polsce jest antysemityzm i miejscowa ludność będzie im pomocna.

Warte odnotowania jest także wyjaśnienie Konrada Kołodziejskiego w tygodniku "Sieci", który tak pisał o babciach Lapida, na które ten się powoływał:

- Żadna z babć Lapida nie została zamordowana, obie przeżyły wojnę, w tym jedna – od strony matki – podczas Holokaustu mieszkała bezpiecznie na terytorium brytyjskiej Palestyny.

Izraelscy internauci jak się jednak okazuje też są dobrze doinformowani na temat prób bezprawnego wyłudzania roszczeń od Polski, których powinni domagać się wyłącznie od Niemiec, sprawców holokaustu zarówno Żydów jak też Polaków.

Część internautów oczywiście popiera wypowiedzi Lapida, ale są też bardzo ostre komentarze w odniesieniu do jego wpisu na Twitterze.

- Yair, jesteś populistą i demagogiem. Dlaczego nie działasz w ten sam sposób przeciwko rządowi niemieckiemu, który finansuje wyjętych spod prawa Izraela i inne organizacje oczerniające Izrael? Rażąca interwencja rządu niemieckiego w izraelską politykę wewnętrzną jest skandalem, który należy zdecydowanie zwalczać.

- Moim zdaniem 80 lat wystarczyło na zwrot mienia ocalonych z Holokaustu i nie ma potrzeby przekazywania go wnukom i prawnukom, nie ma to związku z pamięcią o Holokauście. Proponuję współpracę z Polakami nad pamięcią o Holokauście, a nie wyłudzanie od Polaków pieniędzy..

- I to świetny pomysł dla ministra spraw zagranicznych, by zaatakować taki przyjazny kraj za pośrednictwem Twittera. Chłopiec.

- A jaka jest twoja reakcja na Amerykanów? O zniesieniu [poparcia dla izraelskiej suwerenności - przyp. red.] na Wzgórzach Golan. Pobiegłeś do Demokratów między nogami i to jest maksymalny wynik, jaki udało ci się osiągnąć dla państwa Izrael?

mp/twitter/tygodnik sieci/tysol.pl

Komentarze (38):

?2021.06.29 10:38
W latach 1940-1944 nie było Polski tylko było Generalne Gubernatorstwo z Adolfa Hitlera namiestnikiem - Hansem Frankiem na czele. W latach 1940-1944 nie istniało jeszcze państwo Izrael, więc jakim cudem Polska ma płacić odszkodowania Izraelowi za lata, w których w rzeczywistości oba państwa nie istniały? Patrząc tokiem myślenia Lapida to może Izrael zapłaci Polakom, odszkodowania za poczynania swoich rodaków w ministerstwie bezpieczeństwa w latach 1944-1956? PRL już wtedy istniał, Izrael od 1948 również - wojny w Europie już nie było, a Polacy, którzy walczyli o swój kraj nadal ginęli jak psy - zatłuczeni w śledztwie w lochach UB-eckich, albo na szafotach lub pod ścianą straceń.
widz2021.06.29 10:25
Żydzi permanentnie działają od pokoleń, aby obrzydzić siebie innym. Efekty działań, doskonałe!!!
t.2021.06.29 9:47
Morawiecki: To ukróci oszustwa! Lapid: To uderza w Żydów!
Anonim2021.06.29 8:37
To przestępca z klauzulą międzynarodową wyłudzacza pieniędzy od państw ,, NA WNUCZKA " !!!!
ceramik2021.06.29 7:32
Ile szydów mogą przerobić niemieckie obozy? Przyjeżdżajcie.
czytar2021.06.29 7:17
Jeśli ustąpimy, to kwestia czasu, a Lapidy zażądają rekompensaty za zburzenie Świątyni Jerozolimskiej w 70 r.
zx2021.06.29 8:32
I zwrotu złota, które zgubili w Polsce gdy uciekali z niewoli egipskiej.
zx2021.06.29 6:56
Żyby tylko nie kazali usunąć 7 przykazania z katechizmu!
Grizzly2021.06.29 6:09
pewnie wieprzowiny najadł się przypadkiem i teraz tak majaczy!
kerr2021.06.29 6:00
Fajnie, wszystko przeczytałem z żydowskiego TT :)))
Mirek2021.06.29 5:03
Dr Ewa Kurek napisała że Żydzi nie mają głowy do polityki . I to jest prawda . Moim zdaniem i nie tylko Żydzi mają smykałkę do interesów przeważnie szemranych . I dlatego z każdego kraju byli wyganiani ponieważ nikt przy zdrowych zmysłach nie lubi być okradany . To sami Żydzi na potrzeby Przedsiębiorstwa Holocaust wynaleźli określenie ANTYSEMITYZM i walą tym każdego kto tylko ma inne zdanie . Żydzi to współcześni covidowcy . Kończy im się kroplówka niemiecka a więc szukają następnego "dobrodzieja" z którego wycisną soki . Z wiedzy którą posiadam jestem pewien że nie byłoby żadnego holocaustu gdyby sami Żydzi chcieli podjąć walkę o swoje życie . Sęk w tym że Żydzi zawalczyć nie chcieli . Woleli kolaborację tak z Niemcami jak i z Sowietami . Ichak Kacenelson w wierszu PIEŚŃ O ZAMORDOWANYM ŻYDOWSKIM NARODZIE opisał bestialstwo Żydów do swoich własnych rodaków . To o czym Kacenelson napisał jest przerażające .
Ciekawe poglądy żmijowych lichwiarzy2021.06.29 4:39
Chce zdobyć poparcie wyborców proponując ...grabież.
wer2021.06.29 5:12
innych metod nie znają
LookSkyWalker2021.06.29 3:07
Plemię żmijowe wraz z synagogą szatana w natarciu...
Agnieszka2021.06.29 0:18
Trudno mi uwerzyć, że wśród tych polakożerców ocalało kilku jakichś sprawiedliwych z głosem rozsądku i uczciwości skoro od dziecka są wychowani przez czerwonoarmistów w antypolonizmie. Zamiast zajmować się nimi, to lepiej ich olejmy, niech pękną ze swojej pychy i nienawiści a my zajmijmy się odnowieniem relacji z Iranem. Dajmy im to czym wzgardzili Żydzi - naszą życzliwość, wsparcie, przyjaźń, lojalność a szybko nam się ta inwestycja w przyzwoitych ludzi, w relację z przyzwoitymi ludźmi zwróci i zaczniemy mieć radość w polityce międzynarodowej. Iran uratował, zatroszczył się o nasze dzieci w czasie II wojny światowej - nie bądźmy dla nich niewdzięczni jak Żydzi dla nas. Zerwijmy w końcu relacje z Izraelem a nawiążmy trwałe, przyjacielskie, wierne relacje z Iranem, ale tak na serio a nie na złość tamtym i na chwilę póki tamtych kaprys nie chwyci, żeby łaskę w czymś nam robić. Koniec z żydowską łachą i obłudą - WON Żydzi z naszych serc, WON z naszego życia, WON z naszej pamięci - niech przepadnie nawet wspomnienie o was wśród Polaków!!!
Facio Libre2021.06.29 1:12
Posadz im drzewko.. lol
Anonim2021.06.29 8:43
Hitler już im posadził ale nie sfinalizował !!!
LookSkyWalker2021.06.29 3:08
Amen.
katolik2021.06.28 21:33
w Polsce dokonywany holocaust na Polakach, chemią genetyczną, też nie wiedza, że ida do krematorium, SSPIS dokonuje mordu , bo wszedł w układ z masonami i SSPIS to masońska- nazistowska organizacja przestępcza działajaca na szkode Obywateli i panstwa
Monika2021.06.28 21:01
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
o co chodzi2021.06.28 20:53
Organizacje żydowskie zawsze zgłaszały bezpodstawne roszczenia bo co ci Właściciele to niby byli obywatelami Państwa Izrael czy obywatelami Polskimi. Tak więc o co chodzi? To że te majątki zostały w większości zrujnowane i ograbione przez Niemców i Polacy musieli to odbudowywać od podstaw to dalsza sprawa. Ponadto jak byli jacyś Właściciele to już dawno nie żyją a spadek po nich to strasznie ciężko udowodnić bo albo zginęli w obozie albo gdzieś przepadli. Najgorsze w tym wszystkim to nawet nie są te bezpodstawne roszczenia tylko zachowanie opozycji PO i spółka, która tym roszczeniom przyklaskuje. Co oni chcą wywłaszczać Polaków żeby osadzić tu jakiś mitycznych spadkobierców? Czyich interesów oni pilnują?
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.28 20:38
Odbył się 1 -wszy dzień nowenny w intencji- ABY PRZEZ NAWRÓCENIE LUDZI UPADŁY MASOŃSKIE PLANY SZCZEPIEŃ I ZNIEWOLENIA LUDZKOSCI--- przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych ! To jak manewry.
ryszard2021.06.28 19:18
Czy może być coś bardziej obrzydliwego, niż pazerność hien cmentarnych na grobach tych, którym się odmówiło podania braterskiej ręki wtedy kiedy trzeba było ich od tych grobów ocalić. Świadomy brak reakcji na misję Karskiego jest współudziałem w Holokauście.
Foster2021.06.28 19:08
Kto tę ustawę podpisał ? Ustawa 447 amerykańskiego parlamentu, zwana też Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST Act, Sprawiedliwość dla tych, którzy przetrwali, ale nie otrzymali rekompensaty) przegłosowana w ubiegłym roku w kwietniu i podpisana później przez prezydenta Trumpa, uruchomiła państwową machinę największej potęgi światowej dla wsparcia organizacji, które mienie pożydowskie chcą przejmować.
Foster, pieprzysz!2021.06.28 19:15
"Ustawa" 447 NIE jest ustawą, tylko rezolucją i NIE niesie żadnych konsekwencji prawnych. Ani w USA, w tym bardziej w Polsce. Żadnej "machiny" nikt w USA nie uruchomił. Przestań się onanizować pojęciami, których nie rozumiesz.
Foster2021.06.28 19:26
To dlaczego tę ustawę podpisał Prezydent Trump - rzekomy przyjaciel PIS ?
Czy nie rozumiesz po polsku?2021.06.28 19:30
To NIE jest ustawa! NIE ma mocy prawnej! Trump podpisał jak podpisuje każdy prezydent wszystkie REZOLUCJE!
Moja rada dla żydów.2021.06.28 18:18
Wasze piierdolenie o antysemityzmie, przynajmniej na mnie i na moim otoczeniu NIE żadnego wrażenia. A jak się domyślam, nie jestem tu wyjątkiem. Oskarżanie o antysemityzm się ZDEWALUOWAŁO innymi słowy, już GÓWNO znaczy. Zapewne dlatego żyd, żeby być zacytowany i usłyszany piierdoli NIESTWORZONE rzeczy, ale TYLKO i wyłącznie na temat Polski i Polaków.............. A teraz rada do moich rodaków, etnicznych Polaków OLAĆ ich!
plum2021.06.28 17:57
Od kiedy to Żydzi przyjaźni dla polaczków? Jakiś zwiększony desant z Izraela? Goj chciałby wiedzieć czy już ma dla siebie jakiego miejsca pod mostem szukać...
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.06.28 17:34
DZIŚ--- rozpoczyna się odmawianie Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
Potwierdzenie stereotypu2021.06.28 16:49
Jak żyd nie ukradnie, to uważa że stracił.
Foster2021.06.28 16:26
Ja tam przeciwko Żydom nic nie mam, nawet wydaje mi się, że my Polacy mamy ze sobą wiele wspólnego.
Anonim2021.06.28 16:46
No, jeśli masz z nimi tyle wspólnego - to twoja sprawa, a nas Polaków w to nie mieszaj.
Lichwa 2.02021.06.28 16:11
A później się dziwią, że cały świat ich nienawidzi...
Böno2021.06.28 16:18
Mów za siebie. Żydzi to nasi młodsi bracia i przyjaciele.
Anonim2021.06.28 17:15
Jestes gównem, a wiec i masz gównianych przyjaciół... yebany szabesgoju, skoorwysynu po matce koorwie
Foster2021.06.28 19:15
Anonimie - zbyt łatwo ci przychodzi obrażanie bliźniego. Zastanów się nad sobą, bo stoisz nad przepaścią.
Anonim2021.06.28 21:43
Czubie yebany, nie jesteście dla mnie jakims wymysłem zwanym "bliźni"... jest to zbiorowisko form słabych, nie potrafiacych żyć indywidualnie, amebo umysłowa nastawiona na kolektyw, bezrefleksyjny robaku, mrówko w mrowisku