Ks. David Neuhaus: Izrael popełnia samobójstwo - zdjęcie
16.05.21, 09:45fot. yt/al jazeera balkans

Ks. David Neuhaus: Izrael popełnia samobójstwo

140

- Izrael popełnia samobójstwo, a Europa i Stany Zjednoczone pomagają mu w tym samounicestwieniu – uważa ks. David Neuhaus, przełożony jezuitów w Ziemi Świętej, konwertyta z judaizmu – czytamy na portalu Vaticannews.va.

Duchowny podkreśla, że to co teraz dzieje się w Ziemi Świętej, podsycanie konfliktu z Palestyńczykami, posługiwanie się przez władze skrajną prawicą i dążenie do konfrontacji, nie służy interesom Izraela.

Wskazuje także, że jego ojczyzna nie jest mocarstwem. W pełni zależy od poparcia Stanów Zjednoczonych i Europy, które pozwalają władzom izraelskim na to pogłębianie konfliktu, które nieuchronnie prowadzi do samounicestwienia Izraela.

Jak zaznacza, wspólnota międzynarodowa czuje się bezradna wobec tej sytuacji, ale ta bezradność jest jej wyborem.

- „73 lata mamy tu bowiem otwartą, ropiejącą ranę, której nikt nie leczy. Od 1948 r., odkąd Żydzi mają swoją ojczyznę, miejsce, gdzie są u siebie. Jest to kraj, któremu się powodzi, który jest zamożny. Rana polega na tym, że Palestyńczycy nie mają swej ojczyzny. Nic nie otrzymali w zamian. I to trwa od 73 lat. Czasami nastaje względny spokój, który wnika z dwóch powodów. Albo z nasilenia represji przeciwko Palestyńczykom, którzy ubiegają się o swoje prawa, albo ze zmęczenia Palestyńczyków, którzy popadają w bezczynność. Ale kiedy to mija, następują eksplozje, wojny, starcia. Dlatego nie można być zaskoczonym tym, co się teraz dzieje. Kościół katolicki, zarówno powszechny, jak i lokalny od 73 lat konsekwentnie wskazuje na potrzebę poszanowania obu stron. Wyraża też swoje ubolewanie z powodu ofiar w ludziach i zniszczeń po obu stronach, zarówno w Gazie, jak i w Izraelu. Tym razem bowiem po raz pierwszy palestyńskie rakiety docierają na terytorium Izraela i co wieczór spadają na miasta na południu kraju, a nawet na niektóre dzielnice Tel Awiwu. Kościół ubolewa z tego powodu i okazuje solidarność z tymi, którzy cierpią. A zarazem powtarza: nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma pokoju w atmosferze, w której górę biorą rasizmy, a władze wspierają ekstremistów.“

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego ks. Neuhaus stwierdza także, że ten kolejny konflikt pomiędzy Izraelem i Palestyńczykami nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem.

 

mp/vaticannews.va

Komentarze (140):

Jakub2021.05.17 10:40
A tego nie wiesz jezuicki zwolenniku komunizmu, sodomizmu i aborcji: Co promuje na terytorium Gazy agenda ONZ : UNRWA jawnie uczy dżihadu! Szkolne materiały zawierają następujące zdania, których uczniowie mają się uczyć: ___ Dżihad jest jednym z drzwi do raju. ___ Palestyńczycy stali się przykładem poświęcenia. ___ (Znajdź czasownik) w zdaniu: “Wojownicy oporu atakowali pozycje wroga”. ___ Palestyńczyk zginął jako męczennik, by bronić ojczyzny. ___ Krwią będziemy bronić ojczyzny. ___ Zapach piżma emanuje z męczennika. ___ By zbawić ich ojczyznę krwią, bo to jest najcenniejsze, co mają. xxx ---- http://www.listyznaszegosadu.pl/notatki/komisarz-unrwa-twierdzi-ze-agencja-nie-jest-polityczna-jest-wylacznie-polityczna ---- A to jest tylko kilka przykładów. Zamieszczam to by młodzi Polacy nie dali się zwodzić komunistycznej i eND-olsko kacapskiej propagandzie a kierowali się prawdą i dobrem swego kraju a nie szowinizmem narzucanym im przez kłamców. Tymi niebędącymi prawdą i nienawistnymi wpisami dajecie naszym wrogom pretekst do oskarżania nas o antysemityzm. Arabusy (muzułmanie, bo chrześcijańskich Arabów jest coraz mniej na terytoriach tzw. Autonomii bo są prześladowani przez Mahometan i masowo emigrują a agendy ONZ wcale się tym nie interesują) kichają na nas, naszą cywilizację i religię i bez mrugnięcia okiem będą nas mordować gdy będzie im to wygodne
Jakub2021.05.17 9:16
Ten komunistyczny Jezuita zaraz będzie optował za skrobankami w Izraelu. A facet albo jest niedouczony, głupi albo z premedytacją kłamie jak to komuniści. Arabowie nie są rdzenną ludnością w Palestynie i w większości tzw. krajów "arabskich". Posiedli te terytoria w wyniku podbojów i brutalnej, zmuszającej do grzechu (legalne wielożeństwo) okupacji w wyniku, której rdzenna ludność przyjmowała islam. Cały dobrobyt Izraela stworzony został ciężką (niekiedy bardzo ciężką) pracą żydowskich osadników, którzy przemieniali pustynię w żyzne pola uprawne i ogrody w zamian za żywność i dach nad głową o czym już kiedyś pisałem. A gdy pustynia zakwitła znaleźli się pretendenci do zbiorów i milusińscy "Palestyńczycy" napadali na kibuce rabując. Stąd powstała też konieczność obrony swoich dóbr a często życia i dochodziło do walk. Polska przedwojenna, w której w wyniku zaborów a szczególnie kacapskiego, były duże skupiska żydów nie chcących się asymilować jako Polacy, popierała (rządy sanacji) dobrowolną ich emigrację do Ziemi Świętej, wspomagając też tamtejszych osadników przemycaną bronią.
Jakub2021.05.17 9:29
Arabowie nie otrzymali nic w zamian. Za co?! Za bandytyzm? Część z nich ma możność mieszkać w państwie prawa jakiego nie są w stanie stworzyć tzw. Autonomie, w których się mordują a ich bandyckie władze używają swoich rodaków jako "żywe tarcze". Arabowie jako naród koczowniczy są dziś tu, jutro tam a gdy postanowili się osiedlić to nie mogą tego zrobić w tzw. krajach "arabskich", w których ludność przyjęła islam i nie rości już sobie pretensji do innej wiary i obyczajów? A mogą także wrócić do Arabii Saudyjskiej gdzie jest ich kolebka. Ksiądz jezuita postępowiec o tym nie wie?
Paweł2021.05.17 8:24
Czy ktoś pomyślał, gdzie udadzą się mieszkańcy tego państwa, gdyby przestało ono istnieć?
Jazzz2021.05.17 2:31
Najważniejsze zdanie tego artykułu, PALESTYŃCZYCY ... "NIE OTRZYMALI NIC W ZAMIAN". A przez 73 lata istnienia państwa Izrael Żydzi pokazali że nie są narodem ucieśnionym, nie są narodem zawsze pokrzywdzonym, nie są zawsze, przez wszystkich prześladowani, że czesto bywa odwrotnie. Polacy ostatnio się o tym przekonali.
Zuzanna2021.05.17 2:22
Panie Benek - no i po co było tak kłamać o Polsce?
Cymes2021.05.17 2:10
Pycha kroczy przed upadkiem.
Jan2021.05.17 1:50
Pokój nastanie w Palestynie dopiero wówczas, gdy ostatni żydowski okupant opuści tę ziemię. Żydowski naród morderców, wichrzycieli i zbrodniarzy bezprawnie okupuje Palestynę od 1948 roku. Dosyć tego! Świat musi zareagować na agresję tej nikczemnej nacji.
Jakub2021.05.17 9:39
Ja wiem, że polscy eND-ole od sKórwina i tej całej ruskiej hołoty targowickiej, bardzo chętnie by ich przyjęli. Oni lata całe tęsknią za nimi by być znowu razem i się trykać.
Fajnie by było, gdyby...2021.05.17 1:15
ktoś po cichu kopsnął kilka bombek atomowych Hezbollahowi, a ten mógł użyć tej siurpryzy wedle własnego uznania. Hihihi.
Pejsata lichwa składa ofiarę Molochowi2021.05.17 1:04
z niewinych palestyńskich dzieci.
Żydziska bestialsko mordują uciśnioną Palestynę2021.05.17 1:01
Plemię pejsato-lichwiarskie znowu zbombardowało domostwa palestyńskich cywilów. Żmijowe lichwiarskie plemię dzieciobójców morduje niewinne palestyńskie dzieci!!!
Jakub2021.05.17 10:29
Dlaczego kłamiesz?
Świat bez Izrahella to raj na Ziemi.2021.05.16 22:16
Niech je popełni w trybie dokonanym, a na świecie nastanie dobrobyt i pokój. Izrahellu trzymamy kciuki za twój samobójczy sukces.
Zarabiaj na Crypto Darmowa nauka !2021.05.16 21:45
Zarabiaj w Internecie! Wejdź na stronę: www.bitcointime.com.pl i dowiedz się jak w prosty sposób zarabiać w internecie. Pomoc specjalistów przez całą dobę. Kliknij i zobacz jakie to proste!
Böno2021.05.16 21:27
Wszystko do czasu. Nadejdzie czas, że kraje arabskie będą miały bombę atomową to tylko kwestia czasu, a wtedy Izrael może mieć ogromne problemy. Niestety jak politycy rżną głupa, ale ludzie myślą, szególnie w Unii Europejskiej i antysemityzm przebiera na sile. Politycy, zamiast wysyłać policją na ulicą by chroniły żadw3oskie synagogi, byłoby lepiej, by potępili agresję Izraela, wysiedlanie Palestyńczyków z Jerozolimy i budowanie na zachodnim brzegu Jordanu osiedli żydowskich. Dosyć ekspansji i imperializmu Izraela, a Nataniahu oszust i morderca, powinien stanąć przed sądem w Hadze.
Wszystko do czasu2021.05.16 21:37
Nadejdzie czas, to tylko kwestia czasu. Masło maślane
LookSkyWalker2021.05.16 21:25
Izrael - kraj na jedną bombę....
Naziści w jarmułkach wyp****alać!2021.05.16 21:24
Żydzi odegrali olbrzymią rolę cywilizacyjną. Ale jeżeli dzisiaj w imieniu Żydów występują takie indywidua jak Szechterowie, Gross, Grabowski i tym podobne Engelkingi, czyli kłamcy albo zbrodniarze stalinowscy to naprawdę to znaczy że ten naród się zdegenerował i po prostu go nie ma.
Jakub2021.05.17 9:51
W każdym narodzie są ludzie i ludziska. To prawda, że nas bolą niesłuszne oskarżenia o zbrodnie, których jako naród nie popełniliśmy, a które na siłę chcą nam niegodziwcy lub głupcy przypisać. Tym bardziej nie powinniśmy rzucać na innych fałszywych oskarżeń, które podsuwa nam komunizująca propaganda arabska czy kacapska. Bo teraz wszystkie odmiany satano komunizmu przyhołubiły sobie tzw. "Palestyńczyków" jako swoich protektorów a wraz z nimi innych arabskich terrorystów.
Tomek2021.05.16 21:22
Premier Irlandii powiedział co mysli o zydach bandytach to zaraz był cyberatak na Irlandie ale u nas cisza
Anonim2021.05.16 21:12
Głupek i tyle w tym temacie
Ty tak o siebie2021.05.16 21:28
Masz rację, trzeba stanąć w prawdzie.
Skrzypek na dachu2021.05.16 20:46
Brawo Pan Menachem Begin , najwiekszy Zionista naszych czasow .
man.of.Stagira2021.05.16 20:27
To właśnie Barack Obama (i jego vice-prezydent JOE BIDEN) wygenerował NACHODŹCÓW próbując wycofać USA z Afryki Północnej. // Destabilizacja całej Afryki Północnej doprowadziła do WOJNY między Polską i Węgrami a Unią Europejską. // Właśnie OBAMA i BIDEN są Autorami Syryjskiej Tragedii cyt. "Obama kept both Turkey and Israel at bay while the Russians, Iranians, and Iran’s militias slaughtered over 500,000 people and uprooted 10 million more from their homes." //
hehehe2021.05.16 20:26
Ciekawe jak wygląda samobójstwo państwa atomowego :-)))
rychu2021.05.16 21:25
Tak jak w Czarnobylu i po żydach
Nie wiesz jak to wygląda ...he...he... he???2021.05.16 21:28
Chyba nie wiesz. xo oznacza słowo" samobójstwo"??? Izrael po prostu sam się unicestwi, poprzez swoją zaborczą politykę. Atom mają nie tylko w Izraelu!...Wystarczy że jeden drugiego poczęstują taką "bombką"! I w takim wypadku nie będzie zwycięzcy? Będzie spalona ziemia, wszystko zniszczone i ludzie też!
Skrzypek na dachu2021.05.16 20:12
To jest bardzo smutne ale nie ma sens wtracac sie w wojne domowa miedzy semitami .
Anonim2021.05.16 19:55
To jedź i nadstaw za Izrael drugi policzek !!!!
man.of.Stagira2021.05.16 19:44
"“Allah is Great, Death to America, Death to Israel, Curse on the Jews, Victory to Islam” - JOE BIDEN
Skrzypek na dachu2021.05.16 20:34
Bardzo dobry komentarz , niezle rozsmieszasz . Brawo @ man.of.Stagira .
YORK2021.05.16 19:20
Gen Anders zostawil tam ok 4 tys wojska zydowskiego i to byl ogromny blad, albo tak chcieli alianci, nie wiemy. to zydowskiego pochodzenia wjsko dalo poczatek izraela .Mamy teraz kwiatki ale dla mordowanych przez dziesiatki lat arabow. PRECZ Z ZYDAMI to ropien.
Myslacy czlowiek2021.05.16 19:33
Czyli to ze Hamas ostrzeliwuje Israel nie ma tutaj znaczenia???
Skrzypek na dachu2021.05.16 20:25
Brawo Pan Menachem Begin . " Musimy sami sie bronic bo nikt nas nie obroni ."
Skrzypek na dachu2021.05.16 20:30
Menachem Begin " Musimy to robic wlasnorencznie bo nikt nas nie kocha ." Przemowienie lidera Likud na zebraniu przedwyborczym . Smiech na sali , wedlug opowiadan bajkopisarza Pana Amos Oz .
Jakub2021.05.17 10:06
Było by dobrze, gdybyś sobie doczytał z rzetelnych źródeł o osadnictwie żydowskim w Palestynie po upadku Imperium otomańskiego w XIX w. A jeśli chodzi o gen. Andersa to ok. 3 tys. Żydów wywiezionych z "raju" sowieckiego, często wbrew woli władz kacapskich, zdezerterowało w Palestynie, łącznie z kapralem Beginem. Gen. Wł. Anders gdy się o tym dowiedział oświadczył, że w PAnW nie chce mieć niewolników i nie kazał ich ścigać swej żandarmerii ale o fakcie lojalnie powiadomił swoich brytyjskich sojuszników. Pozostały tysiąc polskich żydów lojalnie uczestniczył w bojach II Korpusu Polskiego we Włoszech do samego ich końca.
Jakub2021.05.17 10:32
Powyższy wpis jest do YORK z 16.05.21r. 19:20
matis892021.05.16 19:06
Nadchodzi Antychryst, a wszytko to po to aby się ujawnił na Bliskim Wschodzie i miał na czym zaprowadzić fałszywy pokój. Jego czas się rozpoczął od kiedy Bergoglio wprowadził Ohydę Spustoszenia demona Pachamamę do KK. Kadencja szatanisty Bidena i Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika to czas ujawnienia się Antychrysta na Bliskim Wschodzie z jego fałszywym pokojem. Za fałszywy pokój całe lewactwo, massmedia, politycy, korporacje, lewakoateiści, gwiazdeczki będą wielbić Antychrysta. Po to sfałszowano wybory w USA i konklawe w Watykanie. U nas szatanistyczny PIS już teraz oficjalnie wspiera masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii oraz szatanistyczne aborcyjne szczepienie Antychrysta.
man.of.Stagira2021.05.16 18:44
RESET Joe BIDENA!: Skonfliktowanie Arabii Saudyjskiej z Izraelem NA PRZEKÓR zawartym przez oba państwa –za Donalda Trumpa- HISTORYCZNYM porozumieniom zwanym 'Abraham Accords'. // Zniszczenie tego porozumienia miedzy Żydami i Arabami oraz oddanie władzy na Środkowym Wschodem w ręce IRANU doprowadzi do wzmocnienia pozycji Rosji, Chin i Iranu w Afryce. Następnie dalszej destabilizacji Afryki Północnej i dalszych prób ARABIZACJI Europy przez USA, Rosję, Chiny -co jest formą wojny hybrydowej-kulturowej z cywilizacją europejską rękami NOWEJ Angeli Merkel // TYM razem MASOWANEJ (z ukrycia) przez Grodzkich i Sikorskich usłużnych Murzynów polskiej polityki kolonizacji kulturowej. // JOE BIDEN -jest bardziej niebezpieczny gdy udaje że ŚPI. // Śmierć wrogom Polski. Atakując żydów obszczekujecie NIE TO drzewo. // Tyle.
mateusz jegliński2021.05.16 18:34
Od duchownego katolickiego?, nawet jeśli jest jezuitą wymagałbym większego rozsądku. Choćby dlatego, że bredzi w nowo mowie, bo co, jak Izrael zaprzestanie walczyć, to muslimy też zaprzestaną? Intelekt obecnego jezuity, nic więcej, niestety. Całym sercem jestem za Izraelem.
spiskowiec2021.05.16 18:39
a za kim masz być głupi goju? tylko za swoim żydowskim panem, taki jest twój gojowski obowiązek,
bękart wojny2021.05.16 18:33
a w zażydzonym PIS-ie cisza,
Artyści dla Palestyny!2021.05.16 18:17
Ciekawa akcja solidarności z ofiarami izraelskich ataków miała miejsce w Stalowej Woli. Przedstawiciele lokalnego niezależnego środowiska twórczego umieścili w centrum miasta instalację artystyczną upamiętniającą palestyńskie ofiary syjonistycznej machiny wojennej. Zdjęcia: http://autonom.pl/?p=36618 https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=24557
Jakub2021.05.17 10:28
Jeszcze więcej takich "niezależnych artystów": Co promuje na terytorium Gazy agenda ONZ : UNRWA jawnie uczy dżihadu! Szkolne materiały zawierają następujące zdania, których uczniowie mają się uczyć: ___ Dżihad jest jednym z drzwi do raju. ___ Palestyńczycy stali się przykładem poświęcenia. ___ (Znajdź czasownik) w zdaniu: “Wojownicy oporu atakowali pozycje wroga”. ___ Palestyńczyk zginął jako męczennik, by bronić ojczyzny. ___ Krwią będziemy bronić ojczyzny. ___ Zapach piżma emanuje z męczennika. ___ By zbawić ich ojczyznę krwią, bo to jest najcenniejsze, co mają. xxx ---- http://www.listyznaszegosadu.pl/notatki/komisarz-unrwa-twierdzi-ze-agencja-nie-jest-polityczna-jest-wylacznie-polityczna ---- A to jest tylko kilka przykładów. Zamieszczam to by młodzi Polacy nie dali się zwodzić komunistycznej i eND-olsko kacapskiej propagandzie a kierowali się prawdą i dobrem swego kraju a nie szowinizmem narzucanym im przez kłamców. Tymi niebędącymi prawdą i nienawistnymi wpisami dajecie naszym wrogom pretekst do oskarżania nas o antysemityzm. Arabusy (muzułmanie, bo chrześcijańskich Arabów jest coraz mniej na terytoriach tzw. Autonomii bo są prześladowani przez Mahometan i masowo emigrują a agendy ONZ wcale się tym nie interesują) kichają na nas, naszą cywilizację i religię i bez mrugnięcia okiem będą nas mordować gdy będzie im to wygodne
Oglądaj Hit kinowy2021.05.16 18:13
Oglądaj już dziś super film familijny Dumbo 2019 Lektor PL https://bit.ly/33KRIn5 Oraz inne hity. Zapraszam serdecznie nie przegap tego Voda!
kacap2021.05.16 18:34
ja tam nie przegapiam tylko wódy
PRAWDA2021.05.16 17:52
Co --za typ pisze od moim Likiem ==PRAWDA ===Żydów nikt nie wypędzi ===Tylko Islam przemnie władze jak w Holandi czy Islamska Republika Niemiec ===duże miasta juz są ISLAMU ==
PRAWDA2021.05.16 17:48
Bedą JAJA jak --- Iran zbuduje === Bombe Atomową ====bedą jaja
ceramik2021.05.16 16:52
żydzi popełniają samobójstwo? Toż cały Świat na to czeka. I Księżyc, bo i tam już się pchają. Gazu! Włączcie dopalacze.
fcuk piss-Lech Keller-Krawczyk, oświadczenie:2021.05.16 16:15
Jako Żyd-ateista, dzisiaj i zawsze jestem wrogiem Izraela i syjonizmu. Dodam też, że jako Żyd-ateista, dzisiaj i zawsze jestem zakochany w Izraelu i syjonizmie. Dlaczego? No bo jestem starym sk urwysynem i nie mam nic innego do roboty.
ceramik2021.05.16 16:54
żyd piszemy małą literą, a ten twój israel, to tereny okupowanej Palestyny. Otrzeźwiej.
"Żyd-wyznawca" małą2021.05.16 18:23
"Żyd-semita" dużą. A jeśli to Żydzi są "okupantami" to przeciw komu w Średniowieczu organizowane były krucjaty?
Zajrzyj do gminnej biblioteki i poczytaj!2021.05.17 1:04
Żydzi w okresie Krucjat w ogóle NIE stanowili żadnej siły, kraju, czegokolwiek. Krucjaty były, aby pielgrzymi mieli bezpieczny dostęp do Jerozolimy. Wyznawcy Mahometa to była jedyna przeszkoda, NIE Żydzi.
Jakub2021.05.17 22:24
Redakcjo frondaPL! Dlaczego blokujecie zieloną łapkę do komentarza pt. Zajrzyj do gminnej biblioteki i poczytaj!
Jakub2021.05.21 21:02
Redakcjo! Dzięki za odblokowanie Zielonej łapki
fcuk piss2021.05.16 16:05
moze niech klecha zajmie sie wielbicielami dzieci wsrod jego kolegow
Lech Keller-Krawczyk, oświadczenie:2021.05.16 15:32
Jako Żyd-ateista, dzisiaj i zawsze jestem wrogiem Izraela i syjonizmu. Dodam też, że jako Żyd-ateista, dzisiaj i zawsze jestem zakochany w Izraelu i syjonizmie. Dlaczego? No bo jestem starym sk urwysynem i nie mam nic innego do roboty.
humbelt2021.05.16 18:36
dlaczego się pod niego podszywasz? wstydzisz się sam siebie?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:42
Zydzi realizuja program rasowy III Rzeszy.
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.05.16 15:32
Prowokatorze! Zmień IP dla niepoznaki!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:23
Obersturmbahnfuhrer SS Satanyachu zaczyna Trzecia Wojne Swiatowa kolejnym ludobojstwem na ludziach.
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.05.16 15:33
Prowokatorze! Zmień IP dla niepoznaki!
Foster2021.05.16 14:10
Żal mi Palestyńczyków.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:06
Pierwotne stanowisko KK polegalo na tym,zeby Ziemia Swieta trzech religii byla pod zarzadem miedzynarodowym.
Spierdalaj żydzie jebany!2021.05.16 14:19
Prowokatorze!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:21
Mossad klamie,bo morduje Polakow i Palestynczykow.,
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.05.16 14:23
Prowokatorze! Zmień IP dla niepoznaki!
katolicka deratyzacja Polski.2021.05.16 14:24
Syjonizm to trzecia firma totalitaryzmu .
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.05.16 14:29
Prowokatorze! Zmień IP dla niepoznaki!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:31
Izrael to nazizm zydowski,ktory dazy do III wojny swiatowej.
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.05.16 15:27
Prowokatorze! Zmień IP dla niepoznaki!
Skrzypek na dachu2021.05.16 20:43
Brawo Golda Meir , Brawo Mosze Dajan .
Artyści dla Palestyny!2021.05.16 13:56
Ciekawa akcja solidarności z ofiarami izraelskich ataków miała miejsce w Stalowej Woli. Przedstawiciele lokalnego niezależnego środowiska twórczego umieścili w centrum miasta instalację upamiętniającą palestyńskie ofiary syjonistycznej machiny wojennej: http://autonom.pl/?p=36618 https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=24557
Artyści dla Palestyny2021.05.16 13:59
Polski bard nagrał lata temu piosenkę w solidarności z Palestyną https://www.youtube.com/watch?v=GR-jHPtBAjc
Jakub2021.05.17 8:51
Jakiego niezależnego? To przecież sataniści, którzy powielają komunistyczną propagandę z pieerdelu.
MVD2021.05.16 13:36
Jak to nie mają Palestyńczycy ojczyzny ? co to za dziwy! przecież dookoła same kraje arabskie! to przecież mają ojczyznę w Egipcie, mają ojczyznę w Syrii, mają ojczyznę w Jordanii!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:07
Syjinistyczni mordercy klamia jak niemieccy nazisci mordujacy Zydow !
Spierdalaj żydzie jebany!2021.05.16 14:18
Prowokatorze!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:21
III Rzesza Izraelska to apartheid,ludobojstwo,rasizm,i czystki etniczne .
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.05.16 14:24
Prowokatorze! Zmień IP dla niepoznaki!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:28
Zydzi morduja ludzi jak NIemcy !
matis892021.05.16 13:23
Nadchodzi Antychryst, a wszytko to po to aby się ujawnił na Bliskim Wschodzie i miał na czym zaprowadzić fałszywy pokój. Jego czas się rozpoczął od kiedy Bergoglio wprowadził Ohydę Spustoszenia demona Pachamamę do KK. Kadencja szatanisty Bidena i Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika to czas ujawnienia się Antychrysta na Bliskim Wschodzie z jego fałszywym pokojem. Za fałszywy pokój całe lewactwo, massmedia, politycy, korporacje, lewakoateiści, gwiazdeczki będą wielbić Antychrysta. Po to sfałszowano wybory w USA i konklawe w Watykanie. U nas szatanistyczny PIS już teraz oficjalnie wspiera masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii oraz szatanistyczne aborcyjne szczepienie Antychrysta.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:08
Antykatolicka Konfedaracja WOLI Rosje.
Spierdalaj żydzie jebany!2021.05.16 14:20
Prowokatorze!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:30
Konfederacja zydowsko-protestancka WOLI Rosje i chasydow.
rebeliant2021.05.16 13:23
" A zarazem powtarza: nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma pokoju w atmosferze, w której górę biorą rasizmy, a władze wspierają ekstremistów" - ale wy nie zawierzajcie tej "sprawiedliwości", którą wy pojmujecie waszymi ludzkimi mózgami, lecz zdajcie się na sprawiedliwość Bożą... no. Kościół przecież trzęsie miłosierdziem bożym na prawo i lewo (no chyba, że chodzi o skarbonę, którą jakiś straszny grzesznik zaczął wynosić ze śfiąłtyni) zwłaszcza, gdy chodzi o cudze krzywdy.
Foster2021.05.16 13:18
Poznałem kiedyś Palestyńczyka. Był bardzo miłym i dociekliwym słuchaczem.
A może ty Mariuszku2021.05.16 12:12
przygarniesz do siebie paru umęczonych przez zbrodniczy Izrael palestyńskich inżynierów?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:10
Mossad szczuje Polakow na muzulmanow,zeby Polaczki umieraly za Israel.
Spierdalaj żydzie jebany!2021.05.16 14:20
Prowokatorze!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:32
Zydowska Konfederacja WOLI Putina i Satanyachu.
PRAWDA2021.05.16 11:39
Franciszek Liszt: Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, pośród których mieszkają dziś Żydzi, będą musiały stanąć przed problemem całkowitego ich wypędzenia - problemem życia i śmierci, zdrowia lub chronicznej choroby, pokojowej egzystencji albo nieustających niepokojów społecznych.
PRAWDA2021.05.16 11:38
„Aby na świecie nie było wojen, wystarczy trzymać w izolacji 50 najbogatszych zydów” – Henry Ford.
PRAWDA2021.05.16 11:37
Rafał Ziemkiewicz:Żydzi pracują krok po kroku jeśli nie na kolejny holocaust, to na pewno na kolejna falę pogromów.
To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!2021.05.16 12:13
Niemcy i Holendrzy! Ale my nie! My nigdy!
RTS2021.05.16 12:58
dziwny koment , co to ma znaczyć ,że my to co ich mordowaliśmy? ile to tych obywateli świata, niemców , holendrów, francuzów, brytyjczyków itd. ratujących żydów przed niemcami w trakcie II wś w yad vashem no ilu,, ILU????
sołtys2021.05.16 11:36
Izrael jest azylem dla złodziei geszefciarzy i mordercow
rychu2021.05.16 11:32
Bez zydow amerykanskich nigdy by nie było izrahela
rabbi stinkfurtz2021.05.16 13:06
... "bez zydow amerykanskich ... Indianin bylby prezydentem Ameryki ... a niewolnik jego zastepca" .... moZad s iSraEla
Spierdalaj żydzie jebany!2021.05.16 14:22
Prowokatorze!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:35
Kurwin to mason o najwyzszym szczeblu wtajemniczenia ze szkockiej lozy Windsor,a Brausztajn tp krypto-Zyd rodziny frankistow.
Jakub2021.05.17 10:22
Pisze się sKórwin.
NEOS com pl2021.05.16 11:25
... tak wyglada samounicestwienie ... POPOszczypionkowe ... noooo POPOchlastane ... a co mowi szejk ... https://www.youtube.com/watch?v=Sc1ARsf0U1k
Agnieszka2021.05.16 11:08
She's a hard loving woman.
Rumcajs2021.05.16 11:21
Nie po to żydki się tak szybko szczeplili ,a by był pokój ,tylko do wojny
Anonim2021.05.16 14:07
Albo ta wojna jest po to, żeby przykryć aferę nieprzydatnych szczepionek. Kiedy jesienią pojawi się kolejna fala, ludzie zaczęliby się wściekać i awanturować, a tak będą zajęci wojną.
man.of.Stagira2021.05.16 11:03
"Allah is Great, Death to America, Death to Israel, Curse on the Jews, Victory to Islam” - JOE BIDEN.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:12
Zydzi z Konfederacji prowokuja Polakow przeciwko Ameryce,bo daza do okupacji rosyjskiej.
Spierdalaj żydzie jebany!2021.05.16 14:21
Prowokatorze!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:37
Konfederaja Targowiocka jest finansowana przez Mossad i FSB.
Agnieszka2021.05.16 10:54
Izrael popełnił samobójstwo zmieniając kraj w laboratorium eksperymentalne dla szczepień a teraz tylko odwraca od tej zbrodni uwagę
Józef Bonkzdupytuska2021.05.16 10:41
Palestyńczycy są narodem bez terytorium, Kurdowie tak samo są narodem bez terytorium. Polaków terytorium chciała pozbawić Platforma Obywatelska nigdy się to już nikomu nie uda. Polacy są wielcy i najmocniejsi w walce o swoje trzeba to wydrapać od lewaków LGBTowców komunistów i innego tego typu łajna.
rebeliant2021.05.16 10:41
Ale drodzy śfiąłtobliwi od cudów stawianie bozi w oknie zamiast CKM-u naprzeciw siepaczom UPA również jest samobójstwem.
Kapelan2021.05.16 10:55
Jedno drugiemu nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie.
rebeliant2021.05.16 11:21
napisałem "zamiast" - i niestety mamy ewidentny przykład z faktów historycznych. CKM odjechał gdzieś tam indziej i oddziały UPA mogły rezać jak leci - bozia w oknie nie pomogła.
rebeliant2021.05.16 13:18
Widzę, że cymbałów nie brakuje - tak im dobroduchy zakroplili oczęta nabiałem świętym, że teraz jeden przez drugiego się pcha w sytuację, w której znaleźli się bezbronni ludzie wobec UPO-wskiej dziczy. Brawo dzielni bohaterowie-zdaleka. Ja w każdym bądź razie wybieram CKM i zapas amunicji, wy byście z rodzinami i z bozią w klapie rzucili się na widły i siekiery ukraińskie.
NIGDY WIĘCEJ!!!2021.05.16 10:39
Oby nie zwalili się do Polski!!!
Józef Bonkzdupytuska2021.05.16 10:44
Taka prawda Żydzi goszczą się w Naszej Ojczyźni a później nas paprają w holokaust tylko po to żeby zarabiać. Nie jestem antysemitą ale tak to fizycznie widzę i odbieram.
kwestia czasu2021.05.16 10:25
szkoda że pazerny naród wybrany nie jest w stanie zachowywać się po ludzku bo znowu skończy jak w 39r
AAAtomek2021.05.16 10:24
:D "Duchowny podkreśla, że to co teraz dzieje się w Ziemi polskiej, podsycanie konfliktu z opozycją, posługiwanie się przez władze skrajną prawicą i dążenie do konfrontacji, nie służy interesom Polski..."
Sex randka2021.05.16 10:23
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
anonim2021.05.16 10:54
Napisz do AAAtomka. On jest wiecznie znudzonym pajacem i za[pewne chętnie się z tobą spotka.
AAAtomek2021.05.16 14:03
Może pisać, spoko, ale nic z tego nie będzie. Jestem żonaty i w przeciwieństwie do katoprawaków - lojalny swojej pierwszej i jedynej Żonie. ps. Ale wy sobie nie żałujcie... :D
katolik2021.05.16 10:23
W Izraelczykach wrze krew.. po szczepionkach nacechowanych szatanem. Trudno, nic się nie poradzi.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:15
Konfederacja walczy ze szczepionkami,bo sie opiera,tak samo jak chasydzi o swoj ukochany Talmud.
katolik2021.05.16 10:21
Izraelczycy nie wyginą, bo jeszcze czeka ich bolesne nawrócenie na wiarę w Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata i żydów.
Prawda2021.05.16 10:21
Kara Boza spada na Izrael za Niszczenie Państw Katolickich jak Holandia Polska Francja itd
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:19
Holandia jest krajem zydowsko-protestanckim,ty prowokatorze !
katolik2021.05.16 10:16
Kto będzie plłkał po żydach- odpowiedż SSPIS, dloaczego, bo wtedy rdzenni Polacy przejmą wladzę w Polsce i udaremnia ludobójstwo szczepionkowe i niewolnictwo do którego zmierza SSPIS realizujac plan Agora 2030
katolik2021.05.16 10:17
kto będzie płakał po żydach..
Skrzypek na dachu2021.05.16 21:04
Chyba zyduwy .
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:17
Zydowska Konfederacja popiera masonerie i walczy z Episkopatem i z Papiezem.
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.05.16 14:23
Prowokatorze! Zmień IP dla niepoznaki!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:39
Konfederacja morduje tysiace Polakow z nienawisci,ale rublami i szeklami tez nie gardzi.
czekista2021.05.16 10:13
Z lektury Biblii wiemy, ze zydzi zawsze tracili swoj kraj. Straca i teraz. Jest to kwestia czasu i wina ich boga Jahwe. To on im powiedzial, ze sa narodem wybranym i oni mu uwierzyli jako Bogu. Ich " bog " nie byl Bogiem. Faktycznie byl on jednym z bozkow.
Simon2021.05.16 10:10
Izrael stoi na straży naszego pokoju w europie szkoda, że niektórzy tego nie rozumieją. Ziemia nie jest miejscem miłości i spokoju tylko bezustannej, krwawej walki o pokój.
Marian2021.05.16 9:55
Mam wielką nadzieję, że ten jezuita wie, co mówi.
katolik2021.05.16 10:20
Jezuitą jest tez papież Franciszek, a mówi ON że trzeba się szczepic, czyli opowiedział się za śmiercią, ludobójstwem, za zmniejszeniem liczby ludzi na świecie, aby masoni mogli rządzić w imię ekologii
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 14:41
Faszystowska endecja zawsze walczyla z Kosciolem,Polska i moralnoscia,bo nienawidzila Maryi i Serca Jezusowego !