‘I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego’ - zdjęcie
05.04.21, 09:00

‘I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego’

26

Ewangelia na Poniedziałek Wielkanocny:

(Mt 28,8-15)

Gdy anioł przemówił do niewiast, one pośpiesznie oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom. A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: Witajcie. One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: Nie bójcie się. Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą. Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu. Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego.

Paschalna radość przepełnia jeszcze nasze serca, gdy obchodzimy poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Pogrążamy się w rozmyślaniu przed pustym grobem, urzeczeni blaskiem tajemnicy zmartwychwstania Pańskiego. Życie zwyciężyło śmierć. Potrzeba wiary, aby otworzyć się na tę nową, wspaniałą perspektywę. Pozwólmy, aby przeniknęły nas myśli i uczucia wyrażone w przejmujących słowach Sekwencji Paschalnej: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy!”. Ta prawda ukształtowała życie apostołów, którzy po zmartwychwstaniu odczuli, że ich serca znów pałają pragnieniem naśladowania Mistrza, a otrzymawszy Ducha Świętego, zaczęli niezwłocznie opowiadać wszystkim o tym, co osobiście widzieli i przeżyli: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. Jeżeli Chrystus zmartwychwstał, możemy patrzeć nowymi oczyma i sercem na wszelkie wydarzenia naszego życia. Takie jest paschalne orędzie, z którym chciałbym dotrzeć do ludzi na całym świecie. – św. Jan Paweł II, Anioł Pański, 24 IV 2000 r.

Komentarze (26):

Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.8 13:03
Nadal i z coraz większym przekonaniem uważam, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam się uda aborcją i LGBT!!!
JPIII2021.04.6 16:44
Durne katole wierzą co żydki powiedzieli. Kompletny idiotyzm katoli.
MaxFiend2021.04.5 22:39
No i znowu mamy do czynienia z legendą nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością i jako katolik mam mieszane uczucia. Zgodnie z prawem panującym w rzymskich legionach, jeżeli przyłapano jakiegokolwiek legionistę na spaniu na warcie czekała go natychmiastowa śmierć a jego centurię nieodwołalna decymacja. Nie ma mowy o rozpowiadaniu takich bzdur jak w Ewangelii i żaden rzymski namiestnik nie pozwoliłby sobie na jakiekolwiek umawianie się z sanhedrynem w okupowanej prowincji bo zapłaciłby za to własną głową.
Starzec2021.04.5 17:25
50 lat temu ,jako młodzik,głosiłem kazanie o tych co za srebrniki głoszą,że Jezusa wykradli -wtedy komuchy tak głosili-dziś lewacy podobnie !!!pół wieku i zadnych zmian w świadomości naszego Narodu?nadal "homo sovieticus" w nas tkwi?Jezu Zmartychwstały-tchnij Ducha świętego w te skarłowaciałe serca i sumienia i je odmień!!!
Tfu do Czarta Europo, Ameryko i Jezu2021.04.5 15:28
Wystarczy pójść na Rynki wszystkich europejskich miast wieczorem żeby zobaczyć jakie życie zwyciężyło śmierć.....A myślicie dla czego większość mężczyzn w Polsce narzeka i utożsamia na wzór amerykański szczęście z pieniędzmi? Bo wiedzą podświadomie że nie posiadają swoich kobiet i lada dzień one odejdą od nich - Łudzą się że kupowaniem je zatrzymają - Nie! Będziecie robić z siebie bałwany bawi damskie do śmierci - kradnąc młodym nastolatki!
rebeliant2021.04.5 13:27
To co wam pokazują na tych obrazkach w roli pani Magdaleny to jesteście wy względem tych, którzy chcą widzieć wasze poparcie. Stąd "nasza wiara" pełna oddawania czci - czyli okazywania poddańczych bodźców. Ci sami, którzy widzą, że ludzie chcą być swobodni wpuszczają ludziom węża, ci sami kreują destrukcję - "nie chcecie Boga ? ... no to macie!". Skąd się to bierze ? Ze skrajnego zachwiania równowagi, w której jedni i ci sami w ogóle nie są obciążeni pracą, a jedynie obserwowaniem "zwierzyny", skupianiem kasy i wiedzy o wszystkich, co daje im możliwość machania kukiełką Boga, a "a jak nie!", to Szatana. Jak widać nawet postać Jezusa zatrudnili jako palik przed którym trzeba dawać oznaki poddańczego bydła. Tym czasem z mitu o Golgocie wynika, że tamtejszy bohater oddał siebie ludziom oddając im tym samym cześć (względem, której ludzkie wygibasy można włożyć w pupkę prezesa) i nic za to nawet nie zażądał.
śmiała teza2021.04.5 12:19
Jezus nie umarł na krzyżu. Zapadł tylko w letarg. Został wykurowany przez esseńczyków.
Dlaczego wstydzisz podpisać się2021.04.5 11:02
pod tym bleblaniem?
Ed2021.04.5 11:05
Co nazywasz beblaniem?
tu-du2021.04.5 11:56
Można odnieść wrażenie, ze "powiedziałeś co wiedziałeś," a jak widać - wiesz nie wiele ?
"nie wiele" piszemy inaczej2021.04.5 15:36
j.w.
tu-du2021.04.5 18:19
Nie prawda ! GDYBY BYŁ BŁĄD, KOMPUTER BY PODKREŚLIŁ NA CZERWONO TAKI WYRAZ ?
Anonim2021.04.5 9:41
I tak KK szczuł na żydów...
Ed2021.04.5 10:58
Przypadkiem jest odwrotnie. Chyba wiesz Żydzie, kto był prześladowany.
Edek2021.04.5 12:38
Jesteś bezumnym trolem.
stan2021.04.5 18:53
Dlaczego obrażasz innych? Kto nie ma argumentów, ucieka się do inwektyw. Ed ma rację.
tu-du2021.04.5 11:48
Bo oni od narodzenia Chrystusa szczuli na Niego i chrześcijan - jego wyznawców - I CZNIĄ TO NIEUSTANNIE DO DZIŚ ?!
rebeliant2021.04.5 9:09
" One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon" - jak na pogańskiego bożka przystało trzeba oddawać pokłony i tarzać się ku czci. Każda autentycznie kochająca istota cieszy się z siły, żywotności i możliwości swoich kochanych. Tymczasem pokłony, czcie... zupełnie tak jakby ktość cieniutką bibułkę położył na pogańskie posągi.
Ed2021.04.5 11:02
Ty jakiego bożka czcisz i w jaki sposób? Widziałeś lub słyszałeś o jakimś zmartwychwstałym innym bożku?
rebeliant2021.04.5 11:25
I to jest właśnie podchwytliwe pytanie, gdyż autentyczna wolność (której ja nie posiadam) domaga się wywalenia oddawania czci. A wierzący w zbawiciela powinni zauważyć, że to on oddaje cześć człowiekowi - więc skąd to parcie na oddawanie czci przez człowieka nie wiadomo do końca komu.
Ed2021.04.5 12:16
Komu? Bogu!
stan2021.04.5 18:46
JAK NIE WIESZ KOMU, TO CZYTAJ WIĘCEJ (ale nie tych lewackich bzdur) I UCZ SIĘ, DOPOKI MASZ CZAS NA TEJ ZIEMI.
tu-du2021.04.5 12:34
A jakichże innych stwierdzań można oczekiwać od "rebelianta", jak nie odwracania pojęć, towarzyszących ludzkości - OD POCZĄTKU ŚWIATA ? Dlatego między innymi powstała różnych rytów masoneria, uformowana z bogatych bydlaków, przeważnie żydowskiego pochodzenia, zrzeszających właśnie takich "rebeliantów," do walki z kościołem katolickim ?! Nie doczekanie wasze, szumowino, abyście zniszczyli Boga w sercach ludzkich !!!
rebeliant2021.04.5 13:18
Gdyż "Bóg" to podstawa dla tychże bydlaków, aby w "Bogu" mieli masy materiału, która im nie nabrudzi tak, aby i oni wzięli się do autentycznej pracy. Bogowie najpierw ulepili człowieka z gliny, gdy wpadli na nowy jahwicki pomysł patrząc na tyrające masy w glinie, aby postawić śfiąłtynię dla jego chwałki.
tu-du2021.04.5 14:22
Ta twoja odpowiedź, to takie - "ćmiem bźmię ćmoje moje"- zestaw kocopołów, "rebelianckich" ?!
Ed2021.04.5 21:57
rebeliant - bolszewik. Człeku biedny, kto ci zrył okrutnie pod beretem?